Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć moje kwietnióweczi, bardzo wam dziękuję za wsparcie, bardzo się przydało? My jeszcze w szpitalu ale jutro już wychodzimy. Malutka która wcale nie jest taka malutka jest prześliczna kochana najważniejsze zdrowa. Bilirubina w normie wiec super. Ze mną trochę gorzej. Wyszło ze bardzo ciężko było by i tak mi urodzić bo mała dużą a ja mam za mocne mięśnie i prawie połamałam położnej palce. W krzyż mi się nie wbił bo brzuch za duży i cc ze znieczulenie ogólnym. Ale już super wczoraj mi przetaczali krew wiec jest nowa siła. I jakoś dajemy rade kino nie oddaje nawet na chwile

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :)

My po kontroli wagi i jestem w takim szoku, ze normalnie nie wierze, mały w ciagu tygodnia przybrał 485gr!! No szczęście mnie rozpiera :D Mamy karmiące piersią, nie rezygnujecie przez chwilowe problemy, to minie a dzieci dostają to co najlepsze. Nie sugerujcie sie piersiami 'flaczkami' bo ja takie mam od 2 tygodni a mleko tryska jak szalone.
Miila a czy Jeremi jak jest przy piersi to ssie czy tylko ciamka i drzemie? Bo Wiktor tak robi czasami ale wtedy wiem ze wcale nie jest głodny tylko chce spac wiec daje mu smoczek i przytulam zeby zasnął, i dziala. Ten 'kojec dla noworodka' bardzo mi pomaga, on jest w nim otulony a ja bez problemów mogę przenosić go z miejsca na miejsce bez pobudki.

Jeżeli chodzi o ten tran to narazie odstawiam na 2-3 dni i zobaczę czy jest lepiej i wtedy kupie wit D w kropelkach.

Heltinne Groszek Kingulek jeżeli sie jeszcze zastanawiacie nad pampersami to polecam Libero, u nas pupka gładka bez uczulenia, a jezeli macie możliwość to juz w ogóle mega sa te z nowej serii Libero Touch. Pewnie dostalyscie próbkę w paczce z Apotek1, sa drogie ale jeżeli komuś zalezy na jakości to najlepsze.

Trzymam kciuki za was - nierozpakowane! Oby dzieciaczki sie wzięły do pracy i chciały poznać rodziców :)
Angi7 gratuluje!

Odnośnik do komentarza

Flawia, Melly, PaulinaNo no właśnie on je 20-30 min, potem zasypia, więc go smyram po brodzie, policzku, uszku, żeby troszkę jeszcze pociumkał, pociumka i śpi znów no to jak się już nie da dobudzić, wypluje cyca to próbuję go za chwilkę odłożyć i się budzi i płacz i tylko cycek znów pomaga, więc nie wiem czy to kwestia potrzeby bliskości czy samego jedzenia, wtedy mm by pomogło, ale jeśli chodzi o tulenie to chyba problem będzie ten sam. Nie wiem ile mi zjada z piersi, bo ciężko to jakoś zweryfikować, odkąd tak jest i wisi na cycu trzeci dzień to piersi mam miękkie w zasadzie cały czas, bo wszystko wypija.

Ataa nie nastawiaj się bojowo do kp, ja miałam takie podejście własnie, że zobaczymy, ale że płakać przez to nie zamierzam i się męczyć itd. a jak to maleństwo mi zaczęli przystawiać to mimo krwi, strupów, ran i ogromnego bólu, łez, pragnęłam go karmić. Teraz jestem w kropce po prostu, bo jednak chciałabym mieć choć chwilę dla siebie, ostatnio nawet forum nie mam kiedy czytać, obiad jem zimny, lewą ręką i na raty, herbaty mi się od 3 dni nie udało napić ciepłej, nie jest łatwo :(

Odnośnik do komentarza

Melly, ja ich uzywam jako chusteczek nawilżanych, do zmiany pieluchy czy umycia buzki.Miseczka z ciepła wodą,zamoczona chusteczka i jedziemy, rewelacyjnie się sprawdzają, takie nawilżane gotowe to mam na wyjście.
Lilianka piękne imię :)

Miila, nie ma co się zrażać to są przejsciowe kłopoty.Podanie butli wcale problemu nie załatwi...Jeremi ma pewnie sporą potrzebę ssania, spróbuj w pewnym momencie zmienić pierś na smoka, kiedy naje się do syta, powinien zaskoczyć.

Paulina, piękny wynik, gratuluję !!! Zuch Wiktorek :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Melly ja tych chusteczek używam do mycia buzi rączek i pupki Gabi kiedy nie jest kapana. Kąpiemy co 2 dni i czasem jak się mocno obkupka to tez myje pupę zamiast gotowych chusteczek.
Są rewelacyjne bo mięciutkie i się nie rozwalaja w wodzie.

Miila a właśnie ! Smoczkiem go próbowałas oszukać? Moja często jak miałczy to dostaje smoka i tule ja mocno w pozycji łódki i czekam aż zaśnie tak mocno ze wypluje smoka otworzy paszcze i zrobi się mega wiotka. ....wtedy odkładam.
Mnie by kusilo spróbować tak dać do syta mm potem smoka i położyć spać. Krzywdy się nie zrobi dziecku ale na pewno ulga będzie wielka.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

anna205 mi 1 opakowanie chusteczek dada suchych starcza na ok 3 dni.
melly ja podobnie jak nat uzywam tych chusteczek z ciepla woda lub z alphanova do mycia pupci.

Wczoraj czytalam Was, ze dzieciaki caly dzien przy cycu i myslalam sobie jak dobrze, ze u mnie maly je i spi po 3 -4h. A dzisiaj istny armagednon. Tymek nie spal od 8 do 16. Caly czas przy cycu lub na rekach. Strasznie sie prezyl i plakal. Puszcza bąki i mu przechodzi. Ale odskakuje od cycka, zeby sobie postekac i jak uslysze pierdka to od razu jest spokojny. Jednakze moj wczorajszy obiad mu nie pasowal bo gazow ma masakrycznie duzo i bardzo cierpi. Dodatkowo dzisiaj ulal mi 2 razy.

Dziewczyny ktoras z was polecala jakis super smoczek uspokajacz ja nie zanotowalam jaki... czy mozecie mi jakis polecic?

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Nat, Flawia właśnie smoczek mu wypada i jest spokój do póki mu nie wyleci. Zamówię ten avent co mówicie, bo te zwykłe mu nie leżą. U mnie w aptece ich nie ma niestety.

Chusteczki/ręczniki z biedronki - i ja uzupełniłam zapasy, mocze je w ciepłej wodzie i zbieram wszystko co na pupie a ostatni raz na czystą juz pupe nakładam to mleczko alphanova, bo domywa i ładnie nawilża. Mały ma od wczoraj jakieś kropeczki czerwone przy pupce, nie wiem co to - jak wyglądają odpazenia?

Odnośnik do komentarza

Witam kwietnióweczki:-) odezwałam się tylko raz ale ciągle Was podczytuje, przynajmniej trochę to uspokaja.
Mój termin z usg 16 kwietnia minął (z om 10 kwiecień) moja pani doktor prowadząca dała mi skierowanie do szpitala już na jutro obawiam się, że to jeszcze za wcześnie. Strasznie się stresuje hormony szaleją dziś cały ranek przeplakałam,.boję się tego wywoływania... Dziś byłam u mojej położnej Rozwarcie na dwa palce a szyjka jeszcze dosyć twarda. Pytałam o to wywoływanie jak wygląda na dzień dawaja 2 zastrzyki i jedna tabletkę, tak przez 3 dni i przerwa 1 dzień i znów działają. Ile dni po planowanym terminie kierują Was do szpitala? Liczą to od terminu om czy usg?
Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

Miila u nas tez Malutka całymi dniami na cycu, choć dziś trochę lepiej niż wczoraj. Dzisiaj dwa razy ja uspilam jak karmiłam na leżąco i sie wysunęłam, raz dała sie odłożyć na pół godziny. Niestety umiem leżeć tylko na jednym boku, bo rana ciągnie, z chusta tez nie umiem jeszcze chodzić, liczę ze za jakiś czas sie unormuje. Tak mnie przynajmniej siostry pocieszają.

Odnośnik do komentarza

Melly ja myje malemu pupe tymi recznikami namoczonymi w wodzie zamiast chusteczkami. Kupilam 22 paczki, wykupilam wszystkie z dwoch najblizszych sklepow.

Nat jak leczylas oczko Heli? Leonowi ciagle ropieje, polozna cos o przetykaniu kanalika mówi, ale moze nie trzeba bedzie.

Dziewczyny my od wczoraj tylko na cycu, wydaje mi sie ze Maly je malo, ale sama nie wiem, zobacze w piątek, w każdym razie noc byla koszmarna, chyba pomylil dzien z noca i od 2:30 do 5:30 bez spania, niby glodny a nie moge go dobrze przystawic, jak zlapie to zasypia i tak co chwile.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Malaga wypoczęta mama = szczęśliwa mama = szczęśliwe dziecko. Tyle na ten temat :)))
Dzięki dziewczyny za odpowiedzi w sprawie ktg, już się zaczęłam zastanawiac że coś u mnie nie halo, ale z tego co piszecie, to wszystko o.k. :)
Zaczynacie mnie przerażac z tymi wiszącymi na cyckach dziecmi, ja sobie tego w ogóle nie wyobrażam...
Angi7 gratuluję!
Kumi ze mnie się w domu śmiali że napadłam na biedronkę i kupiłam 8 paczek, ale Ty to rozbiłaś bank, 22 opakowania, szacun :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Miila nic nie trzeba. Nic i tak bym z nim nie zrobiła. Podeślij mi adres na priv to jutro rano Tobie wyślę priorytetem bo będzie moja mama to podskocze na pocztę która mam obok.
Anna to prawda! Jak Gabi miała problem z brzuchem to chodziłam po ścianach ze zmęczenia i ryczalam strasznie.poradzić sobie ze sobą nie mogłam.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Kumi, ja swoim mlekiem leczyłam oczko.Dziś już są piękne a jeszcze kilka dni temu nie mogłacrano ich otworzyć bo całe zalepione ropą były.Podczas karmienia kilka razy dziennie wkrapiałam do każdego oczka troche mleka bezpośrednio od producenta;) Nadmiar wycierałam własnie tą czystą chusteczką i tyle ;)

Miila, ja karmię na leżąco głównie i moze tu tkwi szkopuł , bo łatwiej mi się oswobodzić jak bąk nabączony mlekiem zaśnie, z rąk zawsze gorzej mi ją odłożyć bo prawie zawsze sie wybudzi...

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Helo :) Dziś dzien nadrabiania zaległości z listy :) Uszyłam flanelowe prześcieradelko do gondolki i stosik pieluszek tetrowych.
Skurczybyki bodą sporadycznie, ale mocno....Po całym dniu zaciskania nóg, czas na 2/12, Ślubny wkrotce w domu ;)
Właśnie wsunelam maminy serniczek i zabieram się za czytanie

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Zamowilam sobie dzisiaj wizyte prywatna poloznej bo ciagle mnie niepokoi ten pepek. Caly czas krwawi. Obejrzala i powiedziala, ze najwyrazniej byla gruba pepowina. Poczyscila go i powidziala, ze lekarz to obejrzy na wizycie. Ropy ani brzydkiego zapachu nie ma, wiec powodu do niepokoju na razie nie powinno byc.
Maly wazy juz 3800 a wiec przybiera na wadze, pasuje mu moje mleko mimo, ze ja cierpie podczas karmienia. Polozna dala mi kolka wskazowek i nauczyla mnie lepiej dostawiac. Z jej radami bylo mi o wiele latwiej go dostawic.
I powiedziala, ze mamy go budzic w nocy na karmienia, bo przerwa dla takiego maluszka nie powinna byc dluzsza niz 4h.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...