Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Anawee i Nat super ze dajecie info co się Wam sprawdza przy maluszkach :-) na Sylveco bardzo liczę, bo z wrazenia kupiłam podwójnie :-)

jesli chodzi o czas po porodzie, to marzę głownie o zejsciu opuchlizny i o tym by biodra wrócily do starego rozstawu.. zawsze lubilam byc ubrana wygodnie tzn dresik i sporotowe obuwie, ale tez uwielbiam spódnice, i za nimi bardzo tesknie, bardzo.. chce czuc się kobieco i atrakcyjnie..

Odnośnik do komentarza

Anawee na pewno smialo mozesz podac jeszcze raz, na pewno nie przesadzisz z dawką, w tych kapsulkach jest okreslona dawka, i tak zawsze cos zostanie CI na sciankach po pierwsze a drugie, że ttrudno przedawkowac te witaminy, jesli chodzi o witamine d3 to nie masz co sie obawiac, a co do wit k to nie wiem czy wiesz, ale masz pewnie dawke 25ug na kapsulkę, a od stycznia tego roku wprowadzili nowe zalecenie by podawac noworodkom az 150ug, więc tez nie przesadzisz :-) połozna mi to mówila i to nie jedna :-) ja nieznalazlam takiego zestawu wit by dawka wit K byla juz ta wyzsza, wiec podejrzewam ze producenci jeszcze sie nie przestawili na nowe zalecenia.

Odnośnik do komentarza

ewee mi tez tak ręce zaczeły dretwiec , na szczescie w dzien mnie to nie boli.
a jak tam u Ciebie malaga ?
Marty własnie ja zaczełam sie tak nakrecac i stres zaczał mnie pożerać , ze bedzie bolec i ze bedzie to okropne. Jakos sie z tym uporałam bo nie chce zeby to wpłyneło na poród. Znieczulenia za to wogóle sie nie boje hehe . Najpeirw sprobuje bez i zobaczymy.
Fajne sa te twoje ciekawostki :)
Wczoraj ogladalam taki program z jamie olivierem nie pamietam nazwy , niewazne. W kazdym razie był w szkole i pytał bodajze 6 - latki o nazwy warzyw. Pokazywał np ziemniaka albo marchewke i pytał co to . Dzieci nie miały zielonego pojęcia! A jak pokazał frytki czy pizze to oczywiscie wszyscy wiedzieli. To pzrerazajace . Nawiazuje do tego co powiedziala polozna o BMI i ruchu. My sie chyba wiecej ruszamy i mamy wiedze na temat jedzenia.
Anawee fantastycznie ze o tym piszesz . Wiadomo sa plusy i minusy mieszkania z dala od rodziny . Kiedy dzidzius sie rodzi to wydaje mi sie ze super jest miec wsparcie kogos nawet jak ktos na chwile wpadnie. Oczywiscie mowie o rozmowie jak i o jakis drobnych pomocach w domu.
Dzoekujemy rowniez mamom za rady co sie sprawdzilo a co nie . Ja sobie wszystko skrzetnie notuje.
Kingulek no wlasnie ale ta uzywana nie wiesz w jakim stanie bedzie . Masz racje nie widizlam w europrisie , moze zajrze do coopa.
Pewnie ze korzystaj ze spania , to juz nasze ostatnie dni...

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Nowym mamusiom wielkie gratulacje!! ;*

Miila mu też po tych kilku dniach wrocilo krwawienie, ale juz go znowu nie ma, ale do gina póki co bie idę, mialam isc gdyby nie wrocilo sprawdzic czy sie cos nie zatrzymalo.
Jeremi slodziaczek :D

My tez uzywamy reczniczkow z biedronki, sa super, niestety nie ma ich u nas w stalej ofercie a moje zapasy sie zaraz skoncza :(

Dzis próbuje przystawiac Malego, cos tam zjadl z piersi, jeszcze nie zapomniał jak to sie robi, ale strasznir sie wkurza, mam nadzieje, ze sie uda, ale nie bardzo mam pomysl jak to robic.

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46588.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Miila te bóle/kłucie w środku to mogą być rozpuszczające się szwy, miałam podobnie. Krwawienie r raz mam, raz nie głównie po karmieniu, noszę tylko wkładki.

kumi fajne zdjęcie-śliczny Leon!
anawee spokojnie daj jeszcze jedną.

Z Klarą w nocy nie tak źle: ma kąpiel o 20 i później cycek, jeśli oglądam film to dokarmiam o 23-24.00, później 3-4.00 i już po moim śniadaniu. Jak nie dokarmiam przez tym jak sama pojadę spać to jest pobudka o 1.00 i koło 5.00.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Anawee właśnie też miałam pisać, że Alphanova do mycia na sucho świetna - ja mam to migdałowe mleczko jak pamiętasz, myję tym pupę w dzień lub wodą, mały woli wodę, bo ciepła :) w nocy chusteczki głównie, ale to jedna pieluszka.
Do pupy mam linomag i nie daję za każdym razem, póki co ok bez specyfików :)

Jeśli mogę coś powiedzieć w temacie pieluch - miałam 3 rodzaje - Pampers Premium Care, Dada i Rossmanowskie Babydream i cóż - te rzadkie kupki najlepiej wchłania Pampers i dla mnie jest jednak najlepszy, Dada na drugim miejscu, ale te Rossmanowskie totalny niewypał :( nie mówię, że potem nie będą ok, ale z kupą póki co sobie nie radzą.

Vena tak właśnie myślałam, że to może szwy się rozpuszczają, bo jutro 2 tyg, dzięki, trochę mnie uspokoiłaś. Dziwne uczucie no ale co zrobić.

Kumi cudne zdjęcie! ja namawiam męża na sesję małego, ale twierdzi ciągle, że jest za mały.

Ataa właśnie nam mówili o tych nowych dawkach w szpitalu, ale położna powiedziała, że póki co nikt jeszcze nie wypuścił nowej dawki na rynek i że trzeba by było dać na raz 6 kapsułek..

Nat nam też kazali po 15 dobie, więc od soboty zaczynamy, mam twist off i teraz nie wiem czy mam dawać w takiej niskiej dawce czy co, swoją drogą nie znoszę tego otwierania, bo pół buzi tłuste i nie wszystko trafia do pysia ;)

Ramajani ekspertem od karmienia nie jestem, ale u mnie podobnie, mały śpi tylko w nocy tak dłużej po jedzeniu, być może powodem jest to, że im coraz więcej potrzeba? z każdą dobą ponoć zapotrzebowanie wzrasta o 10ml na karmienie (chyba aż do 90ciu i tak się utrzymuje). Pijesz coś na laktacje? ja mam jakąś herbatę Herbapolu. W nocy mam cycki jak banie, ale w dzień są miększe i jakby mniej pełne.

Odnośnik do komentarza

Ramajani, może corecxka chce wiecej jeść po prostu? Przystawiaj ją do piersi na każde kwęknięcie, jutro będziesz miała piersi o nr większe ;) Tu nie ma reguły raz spi 3h a raz sie zbudzi po 20 min, daj pierś i pozwól jej ssać ile zechce;)

Z serii polecam torba Skip hop, duo signature, mega rzecz!
Smoczek avent soothie, jak Helenka załapała o co chodzi w porządnym ssaniu a kiedy obje się tak, że jej się ulewa ale ma chęć ssać nadal dostaje tego smoka, używa czasem 2 min czasem zassie na 20 i zasypia błogo :)

Dobry zakup, waga niemowlęca dzieki temu wiem, że Hela przybrała 80 gram w 2 dni :D

Z serii nie wiem czy do rze zrobilam kupując, to ten monitor oddechu, nie mam nawet kiedy go zalaczyc, nie schizuję bez niego, wydaje mi się że pospieszyłam się z zakupem...

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Miila namawiaj męża, namawiaj, dlanie sesja to super pamiątka, a podobno najlepiej robić do dwoch tygodni po urodzeniu, bo dziecko da sie ładnie układać.

Jeśli chodzi o pieluszki, używałam wszystkich o których pisałaś i muszę przyznać, ze ja z rossmanowskich jestem zadowolona, nawet wczoraj kupilam kolejna paczkę.

Nat tez chyba sie pospieszylam, ani razu nie założyłam Małemu monitora, ale moze bede zakladac jak mąż pojedzie. Wage mi wczoraj klezabka przywiozla i mam waze Leona przed i po karmieniem. Poki co cos tam je z cyckow, dzis tylko troszke z butelki dostal bo szalał. A poza tym czesto sie budzi i chce jesc, bo nie moze sobie biedny zlapac tych moich plaskich brodawek.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Kumi wywalczyłam, że końcem kwietnia/początkiem maja, ale to i tak cud, że się zgodził :D
U mnie mały ma problem ze złapaniem jak cycek po nocy mega pełny, wtedy nie może załapać tej otoczki, ale już mam na niego sposób :)
Fajnie, że jesteś zadowolona z rossmanowskich, u mnie jedyny problem to to, że nie wsiąkają kupki tak jak Pampers i mały umazany.

Nat mały jutro 2 tyg, a my dopiero dziś zamontowaliśmy monitor w łóżeczku, bo spał z nami.. także też nie wiem czy dobry zakup i 6 stów.
Smoczek mamy Goldi w dwóch kształtach i jeden mu bardziej pasuje, ale niestety wypada i musimy co chwile przytrzymywać, muszę obczaić te o których mówisz.

Odnośnik do komentarza

No właśnie slabo ze jeszcze nie ma nic w odpowiedniej dawce, ale to pewnie tez przez ograniczeniA prawne. . Miila a moze kup sibie raz w kropelkach te witaminy, one wtedy maja takie fajne dozowniczki, wygodne sa w uzyciu i mysle ze latwiej dzidzi trafic do pysia, a dawki sa dobrze i równo odmierzane, m.in to sprawdzamy u mnie w pracy.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Pieluchy ja też przetestowałam wszystkie te pieluszki. Oba rodzaje rossmanowskich jak dla mnie odpadają. Pampers Premium care są fajne no ale dość drogie. Dlatego póki co mam 4 paczki dwójek z dady po 78 sztuk. Uważam że są naprawdę ok.
Ile w ogóle idzie wam średnio pampersów? Mi 15-20 na dobę. Zawsze wiem jak maluszek robi kupkę bo robi to dość głośno :) i zawsze jak tylko przystawi się do piersi.

witaminy ja mam d+k w jednym twist off. Daje jeszcze codzienne dicoflor. Zaleciła i położna i w szpitalu na dziecięcym jak leżałam.

A mój mały ssak dziś ma mocno "żarty" dzień. Tylko by jadł. No nie poznaję go. A spał właściwie tylko na spacerze. A tak to po parę minut. Mocno niby nie płacze ale kwęka.
Oby tylko moja mleczarnia dała radę, a na moje oko średnio to wygląda.
Ciekawe jaka czeka nas noc?
Do tej pory Szymek był raczej łaskawy dla mnie. :)

Odnośnik do komentarza

Miila możesz też kupić łyżeczkę dla dzieci i wyciskać na łyżeczkę i dopiero do budzi. Mam krople bez dozownika i daję małej na łyżeczce, dzięki temu wiem że wszystko trafia gdzie trzeba. Witaminę D mam skoncentrowaną i daję jedną krople, producent sugeruje w butli lub na sutek, dziecko zlizuje przy jedzeniu i po problemie. Może też są dostępne takie w Polsce.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...