Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Malaga kurcze ja musze pomyć podłogi , ale ja sie mecze przy tym strasznie , najgorsze odkurzanie np pod kanapa , ja niev djecrady sie schylic :(
Magda ja chodzę codziennie na spacer po śniadaniu ale bardzo krotki max 30 min i rzeczywiście dużo lepiej sie czuje fizycznie .
No dobra tyłek z kanapy musze ruszyć w końcu . Miłego dnia !

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Angi tylko ze ginka mowila ze mały juz jest wstawiony w kanał, chociaz mam wrazenie ze jest teraz jest inaczej ułożony, zastanawiam sie czy możliwe ze skoro jest większy to,jakos wlasnie przez to ze probuje sie ulozyc naciska mi na to krocze i przez to tez zbliza sie godzina zero?
Groszek to komplenent normalnie :D lubię jedzenie.. a masz rację ze w boczki zawsze idzie, ale jakos przy aktywnym trybie i nie przesadzakac z ilosciami mozna jesc co sie chce :) a te zachcianki.. mialam wtedy urlop, nie wiedzialam ze jestem w ciąży poza tym czekalam na okres a wtedy zawsze miewam zachcianki, a jazde mialam niezłą nie powiem ale dwa tygodnie pozniej jak zaczelam wymiotowac to sobie moglam tylko pomarzyc o jedzeniu..

Odnośnik do komentarza

Nat Helena cudna! Raz jeszcze gratulacje!

My juz po badaniu... no i tak cos czulam ze maluszek okruszkiem nie jest. .. ale zeby 3500 juz ważył? ! Lekarz mowil ze blad jest +/- 400 gr... no ale to nadal sporo :D

No i wiek ciazy wg usg jest ponad tydzień do przodu.

Jedyne co kazal obserwowac to ilosc plynu owodniowego bo jest zwiekszona (afi=29).
W poniedziałek wizyta (niestety nie u prowadzącej) no ale jeszczs wypytam. Ale to by tlumaczylo dlaczego zajączek tak bryka i skad ma miejsce na to.
W sumie to dziwne... bo bardzo dużego brzucha nie mam, przytylam jakies 11kg a gdzies to wszystko musi sie miescic.

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Ewee u mnie termin z usg był na 31 marca i to od 20 tygodnia ciąży do samego końca i co ?? Dalej nie urodziłam .... Termin z usg prenatalnego minął 5 go dlatego jak nic sie w weekend nie wyklaruje porządnie to w poniedziałek juz jestem skierowana do szpitala. Mam bardzo duży brzuch i mi mały fika tez ze czasami myśle ze bedzie w piłkę grał heheh ale lekarz mówi ze wody są ok a no i łożysko mam w tym ostatnim jakimś etapie ale byłam taka skupiona ze zapomniałam zapytać co to znaczy xd.

Odnośnik do komentarza

Witajcie, wczoraj nie miałam czasu zaglądnąć bo aż 3 lekarzy zaliczyłam. niestety muszę kontynuować antybiotyk:( dalej mnie kaszle i boli gardło, a to już 2 tyg!!! Co za cholerstwo się przyplątało!!! Na szczęście ogólnie się trochę lepiej czuję więc ogarniam pranie i rzeczy do porodu. Jeszcze jestem nie spakowana do szpitala - a tu tylko 2,5 tyg zostało.
Miałam też usg, i co mnie martwi mały coraz mniej przybywa na wadze, teraz wyszło 2800, a poprzednio szedł jak burza według średniej i wydawało się że w okolicy terminu porodu będzie wielkim chłopem. A teraz powoli idzie do przodu i raczej będzie mały. Ma nadzieję że to nie przez tą chorobę, kaszel, antybiotyk...
A endokrynolog zmniejszyła mi dawkę Euthyroxu bo TSH wyszło teraz przy granicy nadczynności. Mam nadzieje że wie co robi. Generalnie w ciąży się raczej zwiększa niż obniża.

Co do diety to w poprzedniej ciąży położna, pediatra, i nawet gin mówili mi to samo, że należy utrzymywać tzw zdrowy tryb żywienia, i nie odstawiać na zapas produktów potencjalnie uczulających bo nigdy nie wiadomo czy akurat dziecko będzie miało po nich problemy czy nie. Należy jeść wszystko w rozsądnych ilościach, z ograniczaniem smażonego, wzdymającego i fastfoodów, ale też nie nie ma co przesadzać i jak się zje raz na jakiś czas schabowego czy kawałek pizzy to się nic nie stanie. Obserwować dzieciątko i jak się cokolwiek pojawi to dopiero wtedy eliminować po kolej z diety podejrzane produkty. I u mnie to działało. Zobaczymy czy tym razem też tak będzie..

Nat i Bbbb serdecznie gratuluję maluszków!!! W końcu się doczekałyście.

Melly ja też mam malutki ogródek, ale tylko z trawą, tak żeby móc zrobić grila, rozłożyć koc, niestety nie starczy miejsca na prawdziwy ogródek z marchewką, rzodkiewką itp, choć też mnie nie ciągnie w tym kierunku, są osoby co bardzo lubią uprawiać ogródki, ale ja do nich nie należę:) choć nie ukrywam że taką swoją świeżą marchewką bym nie pogardziła!

Vena a myślałaś może o jakiejś pomocy do domu, choćby na 3-4h dziennie, żeby ktoś przyszedł,np ogarnął mieszkanie, czy ugotował czy zajął się starszymi dziećmi? Mogłabyś odpocząć, i jak męża nie będzie to zawsze pomoc.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9u3qma8.png

Odnośnik do komentarza

COOO!!! Wchodzę na forum a tu taka niespodzianka! Piękna Helena zawitała na świecie. Nat ciesze się ogromnie i gratuluję Ci z całego serca. Jest wspaniała!

Takaona, Ramajani trzymam mocno kciuki!

Vena dziękuję, na Ciebie zawsze można liczyć, zaraz się zaznajomię z tematem masażu :) :*

Dieta KP Kurcze, tak na logikę, maluszki dostawały od nas całą ciążę różne rzeczy, więc w sumie podczas karmienia piersią powinno być tak samo, jeśli coś jadłyśmy to nie powinno szkodzić teraz, ale nie zgłębiałam jakoś super tematu dlatego wolałam zapytać. WHO chyba ma najświeższe badania na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Magda 1010 zmotywowalas mnie kobieto, wlasnie skonczylam okna w sypialni a pranie sie suszy na balkonie. Zjem sobie cos i przejde sie do parku na spacer.
Wieczorem moze troche poprasuje i tak powoli, powoli mam nadzieje, ze wszystko pokoncze przed godzina zero.
Ten urlop macierzynski faktycznie ma troche plusow :)
A wiecie co za mna chodzi? Agrest i czarna porzeczka, normalnie sni mi sie juz od kilku dni, lody porzeczkowe i kompot z agrestu a do tego placek z agrestem mniam, tylko gdzie ja dostane agrest tutaj??
Marta 38t4d

Odnośnik do komentarza

Eh dziewczyny. Podczytuje Was cala ciaze. Mam termin na 28.04 i jak oglądam Wasze kruszyny to po prostu lzy lecą bo takie one śliczne.
Dobrze tez czytać o tym jak się czujecie po, bo widac po Waszych wpisach ze to różnie bywa. Przynajmniej wiemy ze nie ma się co nastawiać. Każdy organizm inny. Fajnie tez czytać o Waszych doświadczeniach juz po porodzie bo rozwiewa to wiele wątpliwości co do kp itd. Ehhh juz z moim menem czekamy na nasza Alicje z niecierpliwością :)
Buziaki dla wszystkich dwupakow, a dla rozpakowanych i ich malenstw- dużo radości :)

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Nat królowo;) gratulacje ogromne ode mnie i Szymka. Dużo zdrówka dziewczyny! :* doczekałyście się wreszcie spotkania!! :)

Bbbb gratuluję! Dużo siły i wytrwałości życzę! :*

A my w szpitalu...
Dziś waga znów spadla od wczoraj o 65 gram.
Więc prosto na oddział dziecięcy.
Czekamy na wyniki bilirubiny, w razie czego będzie naswietlsny.
No i mamy kontrolę karmienia, zobaczymy czy w ogóle wystarcza mi pokarmu...
Trzymajcie kciuki za mojego synka, by przybrał na wadze i wyszedł z tej żółtaczki...

Odnośnik do komentarza

Dzięki kochane, jest cudowna :D Totalny cycocholik choc ja oprocz kropel siary kilku nie bardzo mam na razie czym karmic ;) Cyc w buzi non stop , wystarczy, ze wypadnie jest placz.
Boszee, jak cudownie nie miec naciecia krocza, jenny ja juz nic nie czuje tylko delikatne obkurczanie sie macicy, w 2 h po porodzie bylam pod prysznicem , moge robic wszystko , polecam :)

Moze miec charakterek po mamie, a ci bedzie zawadiaka ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Czarna kciuki moje i Wiktora mocno zaciśnięte! Oby wszystko sie unormowalo, ściskamy!
Nat podzielam Twój entuzjazm bo sama nie byłam nacinana i tylko jeden mały szew, tak samo jak ty byłam pod prysznicem dwie godziny po porodzie i czułam sie jakbym wcale nie rodziła :D dlatego juz od tygodnia chodzą za mną seksualne wojaże :D ale walce nie jestem pewna czy to juz czas.

Odnośnik do komentarza

Hej kobitki
Na początek gratuluję wszystkim świeżo upieczonym mamusią za dwupaczki trzymam kciuki. Ja przy moich synusiach w domu na nic nie mam czasu. Szymonek jak na razie śpi i je choć nocami próbuje za wszelką cenę spać na mojej klatce piersiowej a ja jestem tak zmęczona że boje się że się zsunie. Udaje mi się karmić cycem choć mam ciagłe lęki że Szymuś nie dojada. Wychodząc ze szpitala ważył 2410 a teraz 2750.

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

No i jestem po wizycie, ostatniej z moja gin.. stresik mnie złapał bo dotarlo do mnie ze to koniec.. no i wszystko ok, szyjka gotowa do porodu, maly bardzo nisko i juz naciska główką tam gdzie trzeba, kazala mi sie zapisac na kontrole do kogos innego na tydzien miedzy 18 a 22, tak w razie gdyby nic sie nie wydarzylo do tego czasu..

Co do pytan od znajomych czy juz uridzilam ja mam spokoj ale meza pyta kilka osob dziennie o to, pracujemy w jednej firmie a znajomi dzwonia do niego a ja mam luz poki co, a rodzina z mojej strony dzwoni do mamy mojej :)

Odnośnik do komentarza

Elaiss też miałam raz przez 4 tyg zmniejszony euthyrox, bo miałam już nadczynność, więc nie martw się to się widać zdarza.

Co do pomocy to chcę pofunkcjonować przez 2 tyg sama i zobaczyć gdzie jest mi potrzebna największa pomoc, dopiero wtedy podjąć decyzję co z tym zrobić. Wbrew pozorom kiedy mąż pracuje wiele rzeczy odpada, bo lunch i kolację je w biurze, więc inaczej gotuje w weekend obiady na cały tydzień. Pakuję do kontenerów i mam gotowe. Jakieś sałatki z kurczakiem lub rybą. No i zostaje sprzątanie … ale to mąż wieczorem dużo pomaga.

Ech kupiłam nowe staniki, a raczej namioty w moim odczuciu. Z miseczki AA do F… w ogóle nie akceptuję siebie w takim wydaniu :((( nie mogę na siebie patrzeć. Przy mojej figurze, gdzie noszę 36 rozmiar te balony wyglądają groteskowo… a sex… wcale nie chcę, żeby połóg się kończył.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...