Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Rajmani powodzenia, kciuki zaciskam by jednak wszystko poszlo szybko i jak najmniej boleśnie!
Flawia a myślałam ze to ja duzo sobie odmawiam i może troche przesadzam ale Ty widze ze ścisła dieta, a to z jakiegoś konkretnego powodu? Ja gdzieś ostatnio czytałam ze nie powinno sie zmieniać nawyków żywieniowych z okresu ciazy. Ew. wlasnie unikać produktów wzdymajacych.

Odnośnik do komentarza

Bbb gratuluje, zdrowka dla Ciebie i Dzidziusia;)))

Ataa mi z kolei gadali, ze kawa pobudza dziecko a herbate slaba, ja jak juz serio mialam ochote na biala lub latte to pilam po karmieniu odrazu i wtedy przez 3h miala czas troche sie strawic.
Najgorsze ja lubie mocna herbate, robilam slabsza przy kp ale niektorzy jak mi "siki" zrobili to az plakac sie chcialo, juz nawet herbaty nie mozna bylo normalnie.

Ja planuje sie rzucic na truskawki i sliwki bo oszaleje jak nie bede jadla. Z alergenami tak samo gadali zeby bie dawac zbyt wczesnie dzieciom, teraz nagle zmienili zdanie. Co prawda corka jak posmakowala mandarynek to kilka dziennie i dostala jakies krostki, odstawilismy i teraz je raz kiedys i ok. Po prostu zachlannie bylo.
Ramajani nie wezma poki nie ma rozwarcia lub wody nie odejda. Na patogii pelno bylo takich kobiet, kazali tylko chodzic po korytarzu, nie jedna nagle miala koniec akcji i zbowu po 2 dniach z powrotem.
Po 40 tyg jedna brali na oxy i nic zero rozwarcia, a ta biedna po lewatywach i skurczach wracala bez sil. I tak 3 razy az w koncu rozwarcie i poszlo. Byleby nie cesarke zrobic.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Nat nareszcie! To ci niespodzianka z samego rana! A jaka długa ta nasza Helenka:) Gratuluję kochana, wszystkiego dobrego!
Ramajani życzę aby się to jakoś rozkręciło bidulko. Wiem co to znaczą bóle krzyżowe, to jest coś czego boję się najbardziej i naprawdę bardzo współczuję! Żeby tylko było rozwarcie!

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Nat wspaniale! Gratuluje! To przynajmniej sprawnie Wam poszło! Duxo zdrowka i sil dla Was obu :D
dieta w kp no ja jeszcze jak mowilam nie zglebialam jakos mocno tematu, Vena z ta kofeina to właśnie ma sens co piszesz tzn uważać. Melly mi odrxucilo herbate w ciąży i czasem pije tylko zielona a tak zawsze słabą, za to kawe uwielbiam, teraz nie pije ze względu na ciśnienie czasem lyczek od męża dla smaku, i ciesze sie ze przy kp jednak jest szansa na picie :) no i jak juz pisalam o diecie wiedzialam ze czesc lekarzy jest zwolennikiem takiej o ktorej pisze Flawia, na studiach mialam taki fakultet o karmieniu do 3roku zycia, i wtedy zapamietalam sobie ze w życiu nie przejde na ta dietę, bo ma tylu samo zwolenników co i przeciwników, badania wiecznie w toku, moze teraz po paru latach wiadomo juz cos wiecej.. mimo to dla mnie jest mało logiczna, i bardzo krzywdząca.. pamietam ze wtedy mocno zglebiakam temat z ciekawości i duzo na tych zajeciach dyskkutowalismy. Sa niby jakiescwskazania medyczne do takiego postepowania tzn diety wykluczajacej. Wierze ze nas o mina a jesli nie to jeszcze raz bede musiala zglebic temat by nie dac sie wrobic w jej konieczność
Heltinne moja mama nie przyznala ale poznalam po glosie ze tez byla rozczarowana brakiem cc, nyske ze teraz cc zrobila sie oopularna bo czesto wykonywana i ludziom sie wydaje ze tak jest lepiej, mi tez przez moment krotki bylo szkoda ale to dlatego ze wiem co czuje Ramajani i Magda1010i wierze ze jest to tez trudne bardzo takie czekanie przy ciaglych skurczach a akcji jak nie było tak nie ma.. po prostu sn jest ok gdy wsxystko przebiega naturalnie.. bez interwencji medycznych ale widzimy ze nie jest to wcale łatwe...

Odnośnik do komentarza

Paulina co do seksu to mi sie wydaje ze Ty rodzilas sn, oni podobno w srodku zszywaja jakimis nicmi wchlanialnymi one rozpuszczaja sie od 4do 6 tyg. I stad ograniczenia, nie wiem czy i jak bardzo bylas nacieta ale to jest powod do uwazania, zapomnialam zapytac sie o to Magdy2600 moze bylaby w stanie cos wiecej powiedziec, a co do odchodów pologowych to w artykule od Heltinne bylo napisane ze czadami nuby koniec a sie zatrzymują w środku, ze zbyt szybki koniec moze byc podejrzany, chociaz u Ciebie juz minelu prawie 4tyg, co? Ja to mam tylozgiecie i pidobno wtedy moga sie tak zatrzymywac :( i podobno to jest częste..

Odnośnik do komentarza

Co do kp i diety, to w NL również panuje przekonanie, że nie należy zmieniać nawyków z czasu ciąży, no chyba, że ktoś się żywił głównie kebabem i frytkami:P Po porodzie bez problemu podają na obiad np. smażony kotlet, fasolkę szparagową itp. Położna tłumaczyła, że to takie stare zabobony, bo pokarm powstaje z krwi, a nie z treści żołądkowej matki, a jeśli dziecko ma uczulenie, to wtedy można odstawić "podejrzany" produkt i zobaczyć jak będzie. Generalnie dieta ma być zróżnicowana, bogata w witaminy, czyli owoce i warzywa to podstawa. Osobiście planuję jeść wszystko, co nie znaczy, że zaraz w pierwszych tygodniach gar grochówki;) No, ale plany planami, a życie zweryfikuje.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Nat wspaniale wiesci z rana!!! Gratulacje dla Was i witamy Piękna Helene po drugiej stronie brzucha. Niech zdrowo rosnie!!!

Ehhh... przyznam ze marzy mi sie taki scenariusz porodu - organizm dlugo sie przygotowuje ale tak ze da sie wytrzymac a pozniej szybka akcja :D

heltinne o ktorej mama przyjeżdża? Na pewno jestescie podekscytowani :)
Pamietaj tylko ze jestesmy umowione z Ataa na kwietniowa pelnie ;)

dieta przy kp... co raz czescirj słyszę ze jak kolki maja bycnto beda... w sumie moja bratowa jest dobrym przykładem - mimo diety do 3mc moj bratanek meczyl sie przez kolki.

Dlatego pomyslalam ze zaczne od normalnego jedzenie (zwracajac tylko uwage na silne alergeny) i pozniej jesli bedzie potrzeba to bede wprowadzać dietę.

Prosze trzymac dzisiaj kciuki - o 10.40 mam usg i zobaczymy jak duzego zajaczka udało mi sie wyhodowac :D

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Bbbb gratulacje ! Wypoczywajcie i nabierającej sił . Czekamy na foto ślicznego synka .
Nat to mała spryciula , super ze tak sprawnie poszło . Dużo zdrówka dla Helenki .
Dieta po porodzie według informacji ze strony rodzic po ludzku , nie ma czegoś takiego . Jest poprostu zdrowe odżywianie :) na dole jest podana bibliografia z w miarę ostatnich lat .
Mi położna powiedziała to samo jeść wszystko , zwłaszcza warzywa i owoce . Zaznaczyła tylko żeby ograniczyć pełnotłuste mleko . Ale mam wrażenie ze w No to jakaś zmowa mleczna jest bo wszyscy piją extra chude a to jak woda smakuje :(

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Ataa to ja tez trzymam kciuki za Twoja wizyte :)

A nasze lekarki chyba razem pojechaly na urlop... bo mojej tez nie ma i w przyszlym tygodniu, w poniedziałek ide do innej na wizyte kontrolna... no i dopiero 20.04 moze uda mi się spotkac z moją lekarz prowadząca... o ile nie rozpakujemy sie ;) w sumie pelnia dopiero 22 ;-)

No i jeszcze Melly i Groszek sa w "naszym" terminie :)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

ewee no to kciuczymy :)
A ja sobie mysle ze dieta jednak wplywa na dziecko. No bo czemu by inaczej mama nie mogla pic mleka jak dziecko ma skaze bialkowa? Czemu jak zje czosnek czy cos ostrzejsze to mleko ma inny smak i dziecko moze nie chciec pic? Albo czemu mama pije herbatke z kopru zeby sie dziecku kolki uspokoily? Raz wplywa a raz nie? Dla mnie nielogiczne. Co nie znaczy oczywiscie ze nalezy katowac sie dieta bo dziecko musi miec wszystkie skladniki odzywcze. Ja tam wg mojej poloznej na poczatku ostroznie ze smazonym i wzdymajacym. Z owocow bez pestkowych i cytrusow. No i ostroznie z czekolada. Bez chemii. Tyle. Po 3 tyg powoli rozszerzac diete. Jablka i banany podobmo mozna. A od bananow dziecko ma podobno zielona kupe. Chyba sprawdze jak tylko ten maly zechce wylezc :p wczoraj wyprobowalam na nim wszystkie metody przyspieszania a dalej siedzi hehe:)

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

Ataa trzymam kciuki !
Ewee ja mam termin 25 i maź wczoraj twierdził ze mały musi troszkę czekać bo w poniedziałek jakieś serwery do pracy przychodzą i on musi zdążyć skonfigurować eh....
A ja chciałam juz dziś zachęcić małego do wyjścia . No te kilka dni mogę czekać ale czy maluch tez zechce poczekać hehe.

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Bbbb i Nat gratuluję dzieciatek i życzę dużo sił i szybkiego powrotu do formy.
ramajani i takona a Wam życzę szybkiego rozkręcenia akcji porodowej i lekkiego porodu.
Ataa to chyba w lubelskim znane te kluski z serem i ze skwarkami. Na początku ciąży jadłam, a pierogi jem raz w tygodniu i potem cierpię :-) ale Reni ratuje :-)
Powodzenia na wizytach.

Jakub Piotr urodzony 19.04.2016r. :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...