Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

PaulinaNo wydaje mi się ze dziecko powinno dostać nr z automatu, wiesz co, muszę poczytać co i jak...
A u Ciebie wszystko jest już w normie? Bo coś nie tak z tymi odchodami się dzialo...

Miila i dobrze, z ogromna korzyścią dla obu stron :)
To tez cudowne uczucie podczas karmienia, namiastka tej bliskości, która czułysmy z dzieckiem przez tyle miesiecy...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Ps PaulinaNO, z tym seksem to nie wiem, moze zagadaj z polozna? U mnie tez ochota jest i nawet non stop mi sie sni, ze juz prawie, prawie a tu zawsze cos przeszkodzi, ktos przyjdzie i nic z tego nie wychodzi :)
My zaczynamy maraton od poniedzialku bo narazie malz ma w pracy zapieprz, kto wie, moze cos sie ruszy od tego .
Marta

Odnośnik do komentarza

Vena jak dobrze ze maz mógł z Toba zistac! Duzo zdrowka dla Ciebie!
Agi77 ja te same tabsy na T.. ci dziewczyny pisaly. I faktycznie sa na recepte. Sa tez suplementy z zelazem ale nic nie wiem o skutecznosci. Z tych tabsow jestem zadowolona.
Magda1010 to chyba widac światełko w tunelu porodowym :) oby oby!

Badanie bylo wnikliwe i dlugie. Wzrok polecial ale brak przeciwskazan do sn. :D mąż nieco rozczarowany, ale rozumiem go, on po prostu skupil sie na zaletach cc i wydawalo mu sie ze tak byloby lepiej dla mnie, ze bezpieczniej i mniej boleśnie.

Odnośnik do komentarza

Miila jeszcze co do tej maty naswietlajacej to moj Wiktor musiał leżeć na brzuszku w ciagu dnia a w nocy na pleckach zeby obie strony dobrze sie naświetlily.
Ahh ja tez miewam juz takie sny :D
Marty no z polozna to ja nie pogadam bo u nas po porodzie nie przychodzi. Jest tylko środowiskowa ale tylko dla dziecka, wizyta z lekarzem jest w 6 tygodniu ale to i tak chyba bez badania ginekologicznego..
Heltinne no u mnie po tym dniu wydzielina zaczęła byc bardziej skąpa i bez zapachu także wstrzymałam sie z ta wizyta w szpitalu. Teraz to zaledwie kilka kropel chociaż wczoraj dwa razy pojawiła sie świeża krew ale tez w małej ilości.

Odnośnik do komentarza

PaulinaNo u mnie jest 6ta doba po porodzie a mało co w ogóle widać ten 'połóg', pytałam dziś gin o tampony, ale powiedziała, że nie, nienawidzę podpasek, nienawidzę!

Bbbb gratuluję! <3 :*<br />
Vena zdrówka Kochana :*

Dziewczyny karmiące piersią jak u Was z dietą? coś wykluczacie? czegoś nie wolno? ja na razie jem normalnie, zastanawiam się tylko nad świeżymi owocami, sąsiadce z sali powiedział lekarz po tym jak zjadła jabłko, że nie wolno i mały jej miał w nocy problem z brzuszkiem, serio to prawda? ja jem banany i dziś zjadłam pół (bo się bałam, jabłka).

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

PaulinaNO, w poniedzialek mam wizyte to moge zapytac, jesli nie zapomne.
Miila u nas polozna mowila, ze oprocz rzeczy wzdynajacych typu kapusta oraz duzych porcji kofeiny i tlustej ryby (ryba - max 2 razy w tygodniu) to wszystko mozna jesc przy karmieniu. Nie wiem jak po cesarce, ale po porodzie naturalnym absolutnie nie powinno sie uzywac tamponow, moze po cc inaczej
Marta

Odnośnik do komentarza

Bbb gratulacje! Duzo zdrowka dla Was i szybkiego powrotu do formy pi tym nieszczesnym cc..
Seks z mężem to mi sie śni od początku ciąży przynajmniej 2 razy w tygodniu..
Miila mi tylko wiadomo ze przez pierwszy miesiac warto unikac produktów ciezkostrawnych i wzdymajacych, a tak im bardziej roznorodnie jesz tym lepiej dla dziecka. Niektorzy mowia by nie jesc alergenów ale wg mnie to glupota, i wiem ze sa rozne teorie w tym temacie rowniez wsrod lekarzy..

Odnośnik do komentarza

Bbbbb gratulacje! Odpoczywaj i ciesz się synkiem.

Heltinne zobaczymy czy taki szef wyrozumiały po tym czy mąż dostanie awans … na razie mąż postawił sprawę tak, że chramoli ważniejsza jest rodzina i moje zdrowie niż praca, ale różnie może to się zakończyć. On mi nawet nie powie, czy to będzie problem bo wie że bym go wysłała … :(
Paulina po jakim czasie używania biogaia zauważyłaś, że Wiktor ma się lepiej?
Miila super że laktacja ruszyła :)

Sex… mi powiedzieli żeby przez 6 tyg nic, nic … w sumie to nawet nie mam ochoty :((( więc nie zgłębiam bardziej tematu. Ech, normalnie po takim czasie postu to się czuję jak dziewica z odzysku: i chciałbym i boję się

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Marta, Ataa dzięki! ja dwa dni jadłam sałatkę z mango i orzechami nerkowca (to jedne ze składników) traktowane jako alergeny i małemu nic nie było, także chyba luzuję i jabłko mi można :)

Dzwonili ze szpitala, poziom bili. 14,7. Mały pod lampą już drugi raz, zjadł po 3,5h pięknie (dwa razy się zakrztusił tak mi ten pokarm leci) i teraz znów solarium. Oby mu to zeszło ładnie, bo serce pęka :(

Odnośnik do komentarza

Vena, Agi77 dziękuję! :)

Vena, a może Ty wiesz co i jak z tą raną po CC i brakiem czucia nad nią i taki fałd skóry, mogę coś zrobić żeby temu pomóc? dziś gin mi powiedziała, że taki brak czucia to wynik przecięcia nerwów..

Odnośnik do komentarza

Bbbb gratulacje! Odpoczywaj, nie myśl teraz o forum, takie sprawy mogą zaczekac. Super ze dałaś nam znać :)

Ataa no i fajnie. A niech sobie mąż będzie rozczarowany, jeśli Ty wolisz sn i jesteś zadowolona to nic poza tym się nie liczy.
Mój trochę boi się ze się rozpadne w czasie sn, że spojene nie wytrzyma skoro ledwo zipie juz od 12 tyg .
Wiem ze potrzebuje czasu by wrócić do jako takiej sprawności ale nie nastawiam się negatywnie. Nie mogę doczekać się bezbolesnych spacerów!
PaulinaNo to dobrze,że przeszło,organizm sam sobie poradził :)
Miila ja będę z początku uważać na to co jem,napewno,choć nie ma co popadać w skrajności. .
Niestety z młodą było bardzo ciężko (koszmarne kolki i zaparcia),nawet ścisła dieta niewiele pomogła tylko leki i rezygnacja z kp. Smutne to ale niestety .... :(

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Vena tak na 2-3 dzien było juz lepiej, gazy swobodnie odchodzą i to często. Do tego zauważyłam ze przebywanie na świeżym powietrzu rownież bardzo mu pomaga, zawsze po spacerze czy drzemce na tarasie załatwia sie obficie.
Miila ja zrezygnowałam z potraw smażonych i wzdymajacych. Maz kupił mi parowar w którym sie zakochałam. Jedzenie jest pyszne i w krótkim czasie można przygotować pełen posiłek ;) a co do kawy to pije inkę a herbaty owocowe i koperkowa ze względu na brzuszek małego tak zapobiegawczo :)
Marty jakbyś sie dowiedziała to byłoby super :)

A tak Wiktorek relaksuje sie w kąpieli :D

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46281.jpg

Odnośnik do komentarza

Miila czucie wraca po kilku miesiącach. W podobnym czasie schodzi to odrętwienie skóry wokół. Warto używając olejku robić masaż żeby oddzielić skórę od mięśni, bo to może powodować ciągnięcie. Robię he_YB9e__rQ[/yt]]ten masaż, bo mi niestety jedna strona bardziej ciągnie

Ataa z tego co wiem można przy kp do 300mg kofeiny dziennie. Chłopcy w ogóle nie reagowali na kawę, a młodej zbiegło się z tym, że mi lekarz pozwolił wrócić do kawy. Dam jej czas do końca tyg i zrobię test.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Paulina to jest nadzieja, że jutro zobaczymy jakąś różnicę :)
Na szczęście noce mamy spokojne i tylko spina ją w ciągu dnia. Masaż i pozycje na brzuchu pomagają, ale angażują mnie z nią na długi czas … od poniedziałku jestem sama, więc będzie trudniej zorganizować się z 3 dzieci na początku.

Ech muszę wypracować jakiś system… fajnie, że najstarszy już sam się myje, ubiera, bo już nie pamiętam jak mi się udawało samej ogarnąć dwoje małych dzieci. Człowiek szybko wypiera ze świadomości takie rzeczy ;)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Paulina to jest nadzieja, że jutro zobaczymy jakąś różnicę :)
Na szczęście noce mamy spokojne i tylko spina ją w ciągu dnia. Masaż i pozycje na brzuchu pomagają, ale angażują mnie z nią na długi czas … od poniedziałku jestem sama, więc będzie trudniej zorganizować się z 3 dzieci na początku.

Ech muszę wypracować jakiś system… fajnie, że najstarszy już sam się myje, ubiera, bo już nie pamiętam jak mi się udawało samej ogarnąć dwoje małych dzieci. Człowiek szybko wypiera ze świadomości takie rzeczy ;)
Ale przystojniak z Wiktora!

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

PaulinaNO wlasnie doczytalam w mojej madrej ksiazce, ze niektorzy lekarze daja juz zielone swiatlo po dwoch tygodniach, ale musialby Cie ktos najpierw zbadac zeby podjac taka decyzje. Najczesciej jednak jesli po 4 tygodniach kobieta czuje sie juz na silach i nie ma infekcji to mozna dzialac, tylko powoli (jak zolw ociezale :)) i najlepiej uzyc jakiegos zelu poslizgowego. Tyle ksiazka mowi.
Marta 38t3d

Odnośnik do komentarza

Miila mi kazali Gabi przekręcić po każdym karmieniu.ale nie chciała na brzuchu wiec tą mate możesz przenosić i ja ją sobie kładka na brzuch i piersi i tak się naświetlala na brzuchu.a potem mi pediatra na obchodzie powiedział ze jak ładnie leży na bokach to na brzuchu nie trzeba.
PaulinaNo ja po pierwszej cc nie czekalam 6tyg;)))tylko skończyłam się oczyszczać i poszliśmy na całość. Jak się dobrze czujesz nie boli rana po cc to nie widzę przeciwskazan.

Dieta prz kp ja mam dietę od neonatologa tzw wykluczająca w przyszłości alergie. Nie jem nabiału żadnych cytrusów pije tylko wodę herbatę i gotuje sobie kompot z jabłek. Nic smażonego i tylko drób i wieprzowine. Z wędlinami ostrożnie. Żadnych surowych owoców. Odpadają maliny poziomki truskawki.żadne ogórki ani pomidory. Chleb tylko na zakwasie. Dużo ryb.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...