Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Flawia rzeczywiście przed porodem się nie nastawiałam na żadną z opcji, ale bardziej byłam ku MM, do póki nie zobaczyłam maluszka i tego jak bardzo mnie potrzebuje. Nie chciałam nastawiać się na nic i uważam, że to zdrowe podejście - mówiłam ZOBACZYMY każdemu kto pytał 'a jak będziesz karmić?', to jest indywidualna sprawa i uważam, że każda kobieta ma prawo o tym sama zadecydować. To czy karmimy piersią czy butlą nie stanowi o byciu dobrą lub złą matką :)
Mały wczoraj zjadł o 23, zasneliśmy wtuleni, obudził się o 2.40, zjadł i spał do 5.40, a potem jedliśmy już rano, także luzik :)
Nie wiem jeszcze jak długo chce karmić, zobaczymy :) na razie się cieszę, że się unormowało.

Magda2600 Milenka jest cudna, gratulacje mamusiu! jeśli chodzi o samo CC - ja uważam, że ból w tym przypadku jest indywidualną sprawą, mnie bolało tak, że mdlałam, a inne dziewczyny zaraz na chodzie, więc na pewno zalezy od organizmu :)

Anawee u mnie było to samo, dziś miałam kontrolę gin i babka jak zobaczyła cycki to powiedziała, że szacun, że nimi karmię (miała na myśli brodawki), mam dziury, bo mały jak je to ciągle ściąga mi te nowo powstałe strupki, karmię przez łzy ale jestem szczęśliwa :) dacie radę! I też u nas zakazali zakładać niedrapki, powód ten sam o którym mówisz :) na jakie pieluszki alergia? u nas póki co w obrocie Pampers i jest ok :)

Nat super mieć takiego lekarza! trzymam kciuki, żeby się obeszło bez tego szpitala i Panna Helena zechciała się urodzić szybciej :) duża w tym moim karmieniu Twoja zasługa, bardzo podniosłaś mnie na duchu i uświadomiłaś co i jak, dziękuję Ci po stokroć :*
Mata - wypożycza szpital, zaraz zrobię foto jak to wygląda, jak popsujemy to mamy im oddać 10k :P

Czarna spokojnie, u nas bilirubina w pn przy wypisie 12,2 dziś 14,3, także też urosło. Z cycem miałam to samo! nie umiał złapać, mnie bolało, starałam się jak mogłam, spróbuj pozycji z pod pachy i 'steruj' jego główką by go tak jakby nadziać na pierś, u mnie to pomogło i teraz karmię głównie w pozycji klasycznej, bo pięknie łapie. Pamiętaj, że przy żółtaczce dzieci są ospałe, więc to normalne, że tak śpi.

Odnośnik do komentarza

pod nim jest takie urządzenie z bezbarwną płytką przez którą dociera światło do ciałka, na tą płytkę kładzie się specjalny kombinezon, który ma na pleckach taką warstwę przepuszczającą. Jak będziemy wyciągać na karmienie to zrobię zdjęcie tego pod spodem.

monthly_2016_04/kwietnioweczki-2016_46256.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja chyba nie czytam ze zrozumieniem... Bo ja i wypowiedz Nat i czytająca z ukrycia odebrałam aby w ten sposób, że powinno się karmic jak najwięcej na żądanie. Z tym ze Nat pisze ze ustawowe 3 h nie mają sensu, a czytając z ukrycia ze nie powinno się ich przekraczać...
Jeśli maluszek jest zbyt ospaly aby zbudziłam sie sam z siebie to trzeba mu trochę pomoc...
Właściwie wychodzi na to samo? Czy ja juz nic nie trybie...?

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne no racja, ale Karolina jesli sa skurcze, czy twardnienie brzucha, albo tak bardzo sie niepokoisz to ip albo tel do gin co robic to jak najbardziej dobry pomysł.

Co do okulisty to wszystko przyjmę byle bylo to wiarygodne i pewne. Po prostu kiedys mialam pecha do glupich i niezasadnych diagnoz przyprawiajacych o zawal wręcz.. stąd stresik.

Odnośnik do komentarza

Jak długo mogą trwać skurcze przepowiadające, jaka moc jeszcze mogą osiągnąć? Mam serdecznie dość, łapie mnie po kilka razy i przerwa, i tak w koło macieju. Dzisiaj juz mnie składa z bólu, bo idzie w krzyż i uda, rano test OCT, łożysko ok, akcji brak, warunków do porodu niet. Ja sie zapłacze, nie mogę juz. Pewnie kolejna noc będzie średnio przespana, bo ciagle jakieś dziecko płacze, zreszta na sali mamy jedno. Jutro chyba sie wypisze, choćby nie wiem co, mam serdecznie dość, tylko mega dołek łapie.

Odnośnik do komentarza

Chyba poczekam jeszcze do wieczora.. w sumie nie mogę ogarnąć czy są tez skurcze bo to taki dłuższy ból a brzuch raczej twardy ale też mały bardzo Wypycha główkę pod zebra.. wczoraj na ktg jeden skurcz się zapisał tylko... a znowu we wtorek na wizycie mi powiedział lekarz ze szyjki to już nie ma właściwie. . Dlatego kazał mi zabrać torbę na wczorajsze ktg w razie w. Ciąża to taki nieprzewidywalny stan... ehhh;) żeby nie ta cesarza konieczna to bym cieszyła się ze może coś się zaczyna;)

Odnośnik do komentarza

Czarna Miila Gabi dostała zoltaczki jeszcze w szpitalu i tez była naswietlania na tej macie. U nas bili. Była ponad 18. I niecałe 2 doby spadło do 10. Ja tez płakałam jak Gabi takim krecikiem została. Ale ta maseczke można zdejmować na30 min raz na 3h.

Ja mam wizytę położnej jutro.....jestem ciekawa czy przyniesie wagę. ...

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Miila ou...Biedniutki okruszek
... Ale to dla jego dobra,i jak dobrze ze nie musicie leżeć w szpitalu,tak jak z Wiktorkiem od Pauliny.

Brawo Kochana za mądra i dojrzała postawę wobec kp, przedtem odnosiłam wrażenie ze w razie trudności nie podejmiesz walki, ale widać ze Jeremi jest dla Ciebie ogromną motywacja. To malenstwo daje Ci ogromna sile

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Ataa kciuki za okulistę! :)
Właśnie mi się wydaje że pokarm mam i że spokojnie starczy na jedzenie co 3 godz.
Odnośnie struktury mleka to masz rację. Jak leżał w szpitalu pod lampą i ściągałam laktatorem to pierwsze krople były przeźroczyste a później coraz bardziej żółte. Teraz uważam że bez sensu ściągać pokarm, bo Szymek robi to lepiej :)
Ewentualnie karmienie będzie trwało troszkę krócej.
Postanowiłam że do poniedziałku z zegarkiem w ręku czy dzień czy noc co 3 godz. Zobaczymy jaki efekt to przyniesie.
Bo np wczoraj/dziś karmiłam 22.30-3-7 tak jak Mały sam chciał. jeśli wszystko się unormuje to wrócę do karmienia wg jego potrzeb przynajmniej w nocy.

W razie potrzeby zapytam lekarki czy mogę wypożyczyć taką matę. Tylko kwestia tego czy będą chcieli leczyć go dalej fototerapią czy coś innego. Bo fototerapię już miał i to długo.

Odnośnik do komentarza

Aga77 ja brałam Tardyferon w ciąży.

Jestem po wizycie, mam w końcu 1 cm rozwarcia, szyjka miękka i skrócona bardzo. Lekarz mówi ze powinnam do weekendu nie dotrwać w dwupaku ale trzeba czekać. Główka jest w trakcie wstawiania sie do kanału. Dlatego mnie tak ciągnie jak chodzę ! No nic, jeśli miękka szyjka to pomęczę narzeczonego moze cos z tego bedzie tym razem . Oby bo mi zebra w końcu pękną !! A no i z pomiaru wielkości brzucha wychodzi ze mały nie bedzie miał wiecej niż 3800 no ale bywa rożnie, zobaczymy. Czekam na jakis rozwój. Jadę dzis jeszcze po wertepach do klientów i zaczynam modlić sie żeby wie cos rozwinęło..

Odnośnik do komentarza

Groszek ja wlasnie jak sie wkurzam to mnie nosi jeszcze dlugo, do corki usmiech a w srodku sie gotuje. Jak ja juz powiem to dosadnie i wtedy serce szaleje a niestety dzis pewnie i Synek. Eh denerwuja mnie. Gdyby nie corka to bym pojechala do mamy ale ja tak nie lubie prac brudow poza 4 scianami, co innego forum..heh.
Vena o nie, nie strasz bo sie zaczne martwic o Ciebie. Ah widze ze ta 3 ciaza to duze obciazenie dla Ciebie;( a szef super ze wzial pod uwage ze 3 dzieci i dopiero jedno urodzone.

Tak dziewczyny chyba wszystkim chodzilo o to samo, ale fakt faktem na zadanie to kiedy dziecko chce i nie dluzej przerwy co 3h. Jak piers jest jako smoczek to daje sie smoczek. Tak.mi mowili. A karmi sie mniej wiecej 20 min. Ja musialam najpierw budzic co 2h na karmienie zeby przybrala potem co 3 juz sama chciala. Niektorzy robia w nocy dluzsze przerwy jak dziecko.spi spokojnie moje chcialo jesc to dawalam. I nawet jak jestescie przeziebione to karmi sie normalnie tylko fajnie miec ta maseczke na twarzy zeby dziecka nie zarazic. To tyle co ja sie dowiedzialam i sie sprawdzilo a reszta to instynkt. Kazda matka uczy sie na wlasnych bledach.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Czarna nie przejmuj sie ta różnica w wadze, mysle ze jest to na granicy dopuszczalnego błędu pomiaru. Inna waga, ważenie w pieluszce lub bez, po jedzeniu lub przed, wszystko ma jakieś znaczenie. Ale tak jak piszą dziewczyny, synek może tak dobrze spac i słabo chwytać piers ze względu na żółtaczkę i dlatego musisz go wybudzać bo wtedy faktycznie waga bedzie stała a bilurubina wolniej spadała.
Miila oh, jak patrzę na Jeremisia w leżącego w tych okularach to jakbym patrzyła na Wiktorka ktory tez tak leżał. Głowa do góry, ważne ze mozecie byc w domku. Korzystajcie jak najwiecej z tego naświetlania bo Wiktor był naświetlany przez 24h pierwszy raz, wypuścili nas do domu a za dwa dni musieliśmy iść znowu na 24h bo był wzrost. No jakby nie mogli go dłużej od razu naświetlać..
Cieszę sie bardzo ze z tym karmieniem tak sie rozwinęło pozytywnie i ze jestescie z Jeremisiem oboje szczęśliwi :)
Vena dobrze ze maz zostaje, bo widac ze jeszcze nie doszłas do siebie po porodzie i zostanie z dziećmi samej w domu nie byłoby dobrym rozwiązaniem. Mam nadzieje ze z dnia na dzien bedzie coraz lepiej. a Klara cudna marcheweczka w tym woombie :) ja mam wrażenie ze BioGaia robi duzo dobrej roboty z brzuszkiem Wiktora.
Heltinne wiesz może czy po urodzeniu dziecka trzeba je zarejestrować na udi jako laczenie rodzin czy to nie dotyczy dzieci urodzonych w No?

A tak z innej beczki mam pytanie. Jak to jest z tym seksem po porodzie, bo mam wrażenie ze u mnie to juz wszystko sie zagoiło, a wydzieliny jest zaledwie kilka kropel a chęć ogromna. Koniecznie trzeba czekać do tych 6 tygodni?

Odnośnik do komentarza

Vena dopiero doczytałam co się znów z Tobą wydarzylo....niedobrze to brzmi...
Jak dobrze, że mąż ma możliwość takiego trybu pracy, ktoś musi się Tobą zaopiekować, nie możesz być teraz sama.
Super ze szef taki wyrozumiały.
Ślubny rozmawiał dzisiaj z szefem firmy z którą aktualnie współpracuje jako podwykonawca. Gościu powiedział ze może załatwić zastępstwo tylko raz. Ewentualnie Ślubny musi to zrobić sam na własną odpowiedzialność (wiem, że tak nie zaryzykuje).
Drugi raz oznacza koniec współpracy. ..
Dla mnie,a właściwie dla nas oznacza to niewielkie szanse na wspólny poród. Wolne weźmie tylko raz,po porodzie...
Cóż,mogę się buntować,ale chyba lepiej się z tą sytuacją pogodzić.
Tym bardziej jestem zadowolona z przyjazdu mamy...

Zrobilam Wam smaka na pierogi,he ;)? Mama kupiła serek, będziemy lepic :)
Wiecie,że ja jeszcze nigdy nie miałam zgagi? Tzn.palilo mnie trochę w przełyku po wymiotach chyba ale to chyba nie to samo...
Miila *miało być "jak to było z Wiktorkiem od Pauliny"

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Aga77 ja teraz mam Tardyferon bo hemoglbina po CC spadła z 14 do 10. Pamiętaj, że to na receptę.

Heltinne oj tak, to ogromna motywacja jak patrzysz na maluszka, który potrzebuje zjeść od Ciebie, zawzięłam się okrutnie :))

Dziewczyny po CC - czy słyszałyście o jakichś masażach albo sposobach na ogarnięcie blizny? robi mi się taki jakby wałeczek nad nią, jakby fałdka, nieładne to jest, może to jeszcze opuchnięte, ale wolałabym się uspokoić, jak u Was?

Flawia a Twoja Gabrysia była naświetlana tą matą tylko na pleckach czy na brzuszek i boki też ją kładli?

PaulinaNo dzięki! a z seksem, haha, mi się dziś śniło, że się kochamy i to tak super, ah, nie mogę się doczekać :)
mi się wydaje, że chodzi głównie o te odchody połogowe, bo tam same bakterie itd. ale nie znam się na tym, więc wolę Cię nie namawiać :D

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Vena, zdrowia,
Miila, dobra robota z tym karmieniem
Nat, trzymam kciuki, ze to juz za rogiem
Moje skurcze tez niby troszke czestsze, ale raczej lagodne.
Dzisiaj rozmawialam z kolezanka, ktora urodzila kilka dni temu, mialysmy bardzo podobne nastawienie do porodu tzn chcialysmy naturalnie, chodzilysmy w ciazy na joge, medytacje itp obydwie traktowalysmy porod jako wyzwanie...
Powiedziala, ze bylo to najbardziej intensywne przezycie w jej zyciu, bol byl z poza skali, ze bala sie, ze nie da rady, ale uparla sie. Uzywala gazu, tlenu i byla w wannie, I mimo tego wszystkiego uwaza,ze bylo to najwspanialsze doswiadczenie w zyciu i ze skala emocji jest nie do opisania.
Ciesze sie, ze byla ze mna taka szczera i nadal jestem w miare spokojna. Teraz jeszcze czekam na opis porodu dziewczyny z zajec jogi bo tez urodzila i pisala, ze udalo jej sie naturalnie, bez epiduralu i ze miala tylko jeden szew zalozony...
Kurde musze zaczac ten masaz krocza robic bo juz niezbyt wiele czasu zostalo...
Trzymajcie sie dziewczyny
Marta 38t3d

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...