Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gratulacje Milla! Super, że już masz Jeremisia ze sobą! I jaki dorodny :)

NAT, trzymam kciuki żeby jeszcze córka zdecydowała się wyjść jak już tam jesteś :)

Co do nakładek,Heltine ma rację,ja też nie używałam, miałam,ale położne odradzały, tymczasem mam płaskie brodawki i po dwóch dniach miałam masakre. Kupiłam z TT ,ale okazało się że są beznadziejne. I jedna w szpitalu poleciła aventu i te okazały się strzałem w dziesiątkę. Jeżeli chodzi o rozmiar to nie chodzi o wypełnienie że tak napisze "na dlugosc" , tylko na szerokość. Żeby skutek mieścił się w tym kapturku. Teraz od razu zakładam i nie dam sobie wmówić,że są nie potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Dziewczyny ja juz zaopatrzona w laktator elektryczny. Nawet sie sprawdza. Odciągam troche żeby piersi zmiekly i później dopiero zaczynam karmienie. Bez tego ani rusz.
Tzn karmiłam...
Nie wychodzimy dziś. Szymek jest naswietlany :(
No i mam dzis tylko odciągać pokarm, żeby poranione piersi ciut odpoczely.
Eh jakie to wszystko ciężkie jest. Miałam tyle optymizmu a tu taka dupa.

Odnośnik do komentarza

Nat daj znać co tam u Ciebie? Trzymam kciuki aby się rozkręciło :-)

Czarna będzie dobrze! Najważniejsze abyś była spokojna i jak najmniej stresowała się. Trzymam kciuki aby wszystko było po Twojej myśli! Kochana Szymusia trochę naświetlą i będzie mu lepiej :-)

A my z M działamy i nic! Dziś słońce świeci więc zabieram się za mycie okien :-)

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

nakladki dokładnie o tego typu wypełnienie chodzi jak piszesz MamaJulki. Dlatego do polowy puste małe nakladki mogę być paradoksalnie za małe bo są zbyt wąskie u nasady i złe "siedza"
Ja mam właśnie TT(ciekawe jak się sprawdza),nie pamiętam co 9 lat temu. Ważne ze dzięki nim przetrwała bo było dramatycznie.
Od pierwszego dnia taki nawał ze położne i lekarze żartował ze mogę wykarmic caly oddział noworodków, serio po dwie butle na jeden raz i jeszcze zostawało duzo dla małej. Sutki popękane i krwawiace, bez nakładek i laktatora byłoby tragicznie

czarna nie poddawaj się, za parę dni wszystko będzie hulac.
Mały polezakuje trochę i do domku :)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Hej, zdecydowali że mam zostać do poniedziałku.W sumie nie jest to taki zły pomysł, mam już dość falsartów, tu przynajmniej co chwila badaja tetno dziecka wiec jakos mnie to uspokaja.Przeniesli mnie na inna sale i juz potwor nie chrapie, ogolnie nie jest źle nie myślałam, że kiedyś to napiszę.Chciałabym jednak urodzić do tego poniedziałku eh...

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Czarna,wiem co czujesz. Nie załamuj się, będzie dobrze :) Właśnie ostatnio pisałam o tym,że karmienie wcale nie jest łatwa sprawa,każdy mówi tylko jakie to piękne,ale ile trudu trzeba włożyć, żeby w końcu się udało to już nikt nie powie. Też szpitalu jak leżałam to co zmiana, to co innego słyszałam, jedna mówi, żeby nie odciągac przez parę godzin,druga przyszła że absolutnie mam przestawiać, trzecia że ściągać itd i co 12 godzin coś innego , a ja tylko płakałam z krwawiacymi skutkami i nawałem. Odciągaj sobie laktatorem i podaj butelka , to nic złego, a trochę odpoczna piersi. Przed karmieniem możesz sobie zrobić okłady z ciepłej pieluchy,a po karmieniu z chłodna. Będzie dobrze :) Trzymaj się kochana!

Odnośnik do komentarza

Ataa chwilowo nawet nie wiem jak się za bardzo nazywam, bo mała od wczoraj płacze na okrágł9Ctak ma jelita zagazowane… okazało się, że przez pomyłkę kupiłam dla starszych dzieci ktople zamiast dla newborn i czekamy na dostawę tylko suchych. Po ostrej diecie wymioty ustały i jak będzie spokój do ja to zacznę powoli jeść.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Wow kolejna mama.;))
Gratuluje dziewczyny. wasza byla ta noc.
A ile cesarek. Chyba przewyzsza sily natury.
Ja chcialabym po wekendzie.
Plan na dzis lektura Jezyka niemowlat
Milego dnia a dla mam cudownego poznawania siebie.

Zastanawialam sie jakie beda moje pierwsze slowa do malenstwa. I jak bedzie wygladal powrot do domu. Wejdziemy i co dalej...? :))

Odnośnik do komentarza

julka30 gratulacje!!!
Rzadko bywasz na forum dlatego cieszymy się,że zechciał się podzielić z nami nowina :)
Odpoczywaj teraz i nabieraj sił! Zdrówka dla Ciebie i Grzesia!

Nat skoro jesteś zadowolona..to najważniejsze.
Ja chyba w takiej sytuacji tez czułabym się pewniej w szpitalu.
Będziemy trzymać za poród do pon. A jeśli nie pójdzie samo z siebie to co wtedy?Oxy?

Vena jak dobrze, że już lepiej :)
Szkoda Was dziewczyny,małej ze gazy męczą a Ciebie,że nie możesz przez to odpocząć. Może dałabys rade odciągnąć mleko,aby mąż mógł przejąć mała a Ty pospać trochę?
Wykończysz się a teraz musisz szczególnie zadbać o siebie, tyle przeszłas....

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

ramajani fajne kroliczki :)
Duzo zależy od sztruksu,z takiego cienkiego,miękkiego dobrze się szyję.
Ogólnie upierdliwe jest to ze się kruszy...Welur tez tragedia.
Ja szyłam z cienkiego polaru,świetnie się nadaje,spróbuj kiedyś.

magda1010 no nie ma sprawiedliwości. ...ale spójrz na Nat,już tak blisko a jednak wciąż w dwupaku..
Mam pomysł. Może przestan chcieć? Moze dlatego ze tak bardzo Ci zależy trochę Cię to zablokowało....Postaraj się skupić na czymś innym, a jeśli nawet nie przyspieszy to sprawy to chociaż czas szybciej minie..

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Tak sobie myślę że większość tych problemów które się tu przetoczyły przez ostatnie miesiące to mała pestka z tym co przechodzimy/bedzimy przechodzić teraz...
A ja niby taki nawal, piersi jak wielkie melony a raptem z obu 20 ml odciągnęłam :/
No nic bede próbować dalej..
Szymek nawet nie ma aż tak wysokiejtej bilirubiny, mieści sie w górnej granicy normy, z tym że jest on pod szczegolna obserwacją ze wzgledu na te moje przeciwciała we krwi.
Dziś rozmawialam z lekarzem. Niewiele z tego sama rozumiem, więc tym bardziej wam tego nie wytłumaczę. W każdy razie mimo ze mam 0rh- to tam są jeszcze jakieś podgrupy i ja mam bardzo nietypowe. Stwierdził że jakbym potrzebowała dawcy to byłby problem.
Z jednej strony dobrze ze nas zatrzymali, bo w domu bym tylko myślała czy nie zolknie, a pozniej wrocila na dziecięcy, a tam juz gorzej.
Ale wiecie jak to jest, marzę już o byciu w domku we trójkę i regeneracji.

Gratuluję nowym mamom!

I czekam na kolejne!!!

Odnośnik do komentarza

Magda1010 nigdy nie ma sprawiedliwości, ale na pocieszenie to nie potrwa wiecznie. Też mam serdecznie dość, nogi jak balony, chodzę zgięta, mała cały czas ciśnie w dół, dzisiaj znowu pół dnia skurczy, wczoraj prawie cały dzień spokój i tak czekam z nocy na noc, z dnia na dzień łudząc się, że to lada chwila. Ale Heltinne ma rację, denerwowanie się nie pomoże, zaplanuj sobie fajny weekend, jakieś wyjście z mężem, jakąś robotę i znając życie jak przestaniesz chcieć, a wręcz będziesz chciała dwa dni później, to akurat trafii ;)

Listę do zrobienia na dzisiaj mam długą, a mimo iż na nogach od 6, to robię wszystko w żółwim tempie, bo nie potrafię. No i coraz bardziej się boję, że takiego klocka to już nie dam rady urodzić i też ją będą wyciągać :(

Odnośnik do komentarza

Julka30 gratulacje teraz już codziennie takie wieści będą:)
Bbbbb tak Malarkiewicz urzekł położne super o warunkach już nie wspomnę i znieczulenie. W grudniu leżałam w moim miescie w szpitalu i wtedy się przekonałam że nie chce tu rodzić do tego nie ma możliwości znieczulenia choć przy porodzie się okaże czy chce je mieć ale chce mieć możliwość wyboru. tak w ogóle to kobieta powinna mieć wybór

Odnośnik do komentarza

Malaga dzieki za fotke :)
Poprzymierzalam te moje nakladki, zeby sprawdzic ten rozmiar na szerokosc i jest ok, zobaczymy jeszcze jak to zmieni gdy beda zmasakrowane.. mam canpolu
Julka gratluacje! Ale numer! Moze te ptysie maja jakas magiczna moc? :)
Heltinne dzieki za linka, szkoda ze drutow nie sprzedaja.. kupie z linka ktory mi kiedys podeslalas tylko zastanawiam sie jaki rozmiar wybrac by byly w razie co jak najbardziej uniwrrsalne na razie eybralam wszystki 80cm i jedne 3 drugie 4.5 zastanawiam sie jeszcze nad trzecimi 6.5 czy lepiej jakies mniejsze? Czy po prostu na raxie sobie darowac.. no nie moge sie zdecydowac..
Nat to byleby do poniedzialku! I oby sie udalo! Fajnie ze nie wciskaja Ci.od razu oxy...

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny.
Miila teraz to ja czekam na zdjęcie wcale nie takiego małego Jeremiego :) odpoczywaj i cieszcie sie wspólnym czasem :)
Vena oh, wiem co czujesz. Wiktor tez zagazowane jelita, stosujemy od 3 dni kropelki tutejsze, jest lepiej i mam nadzieje ze z dnia na dzien bedzie poprawa. Ale jeżeli macie możliwość to bardzo polecam ten kateter rektalny WINDI. Bardzo pomaga w sytuacji kryzysowej gdy gazów jest juz tyle ze inne metody nie pomagają. Ulga od razu po zastosowaniu.
Wiktor potrafi przespać w nocy nawet 4-4,5 godziny bez karmienia ale budzą go wlasnie te gazy.. O spaniu w łóżeczku nie ma mowy narazie.

A co do tych nakładek to ja mam Medela roz. M. Używałam na początku kiedy mały miał problem przy chwytaniu sutka.

Odnośnik do komentarza

kumi tak chodzi o to, żeby ani nie trzeba było na sile wciskać ani aby nie zostawało za dużo miejsca.
Jak maleństwo zaciągnie to nakladka powinna ładnie się wypełnić. Bardzo dobrze tego nie pamiętam po tylu latach niestety
Ataa to wszystko zależy co chcesz na tych drutach robic.
Zainwestuj w dobre druty na żyłce. Kosztują więcej ale to się zwróci.
Na 100% WARTO kupić niemieckie ADDI.Nie znam lepszych a wiele kupowałam.
Jeśli chodzi o rozm .drutow najb.odp.do robienia ubranek dla dzieci to 2,5-4
Żyłki 50-80cm

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...