Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Melly no to prawie identycznie. Czyli twoja córa jest o miesiąc starsza -pewnie z sierpnia bo moja początek września. U mnie też obie ciąże inaczej wyglądają, choć były elementy wspólne typu rzyganie bez końca i turbo migreny, to teraz w 2 ciąży wcześniej się skończyły, za to w poprzedniej nie miałam żadnych bóli, skurczów, czułam się jak młody bóg prawie do końca a teraz nie mogę się nawet schylić, mam bóle brzucha a kość łonowa mi pęka w szwach, czasem ledwo mogę chodzić -mam wrażenia że młody chce głową przebić wszystko na wylot. Córa też była mniejsza w porównaniu teraz z synkiem. Teoretycznie tamta ciąża nie była zagrożona choć groziło mi wcześniejsze wywołanie porodu bo od usg połówkowego wiedziałam że mała ma wadę wrodzoną nerek i ukł. moczowego i nie wiadomo było kiedy potrzebna bedzie operacja. Ją donosiłam do terminu i dokładnie sie urodziła w terminie, ale teraz mam poczucie ze małego nie donoszę i urodzi się przed czasem. Ciuszki niemowlęce to jeszcze jakoś można kupić neutralne, ale teraz jak patrze na większe to po prostu nie ma takiej opcji -wszystko ma albo kwiatuszki, cekinki, baloniki, króliki, -prześliczne ale chłopcu nie założe... Łóżeczko kupiliśmy drugie - tyle że trochę większe i z możliwością zrobienia z niego tapczanika, zresztą to pierwsze też ma taką opcję tylko jest mniejsze więc na razie będzie dla małego. Potem będą z nich tapczaniki a potem jak dojrzeją, do tego to kupimy piętrowe - ale to daleka przyszłość. A co zrobiłaś/zrobisz z wózkiem? Bo tu mieliśmy spory problem co zrobić, ale na szczęście ostatnio się sam rozwiązał, bo siostra męża zaszła w ciąże i będą bliźniaki, więc kupią wózek bliźniaczy i będziemy mogli na początku po korzystać jak 'rok po roku' i zobaczymy czy później będzie nam jeszcze potrzebny -najwyżej kupimy jakiś jeśli będzie to niezbędne.

http://fajnamama.pl/suwaczki/9u3qma8.png

Odnośnik do komentarza

Czarna gratulacje ;) wracaj do formy i odzywaj się jak.b3dziesz miała siły i czas ;) sto lat dla Szymka:)
GBS dodatni to bardzo częste zjawisko. Wiele z nas nie wie ze jest nosicielem do ciąży właśnie jak robią wymaz. Ja spotkałam się z podaniem antybiotyku matce po przyjęciu na porodówke i tak to w wszystkich szpitalach w krakowie robią.
Heltine będzie dobrze ;) ważne że to wylapalas w porę.
Unatu znalazłam czapeczke ;) jest następna w kolejce.
Dzisiaj zrobiłam ostatnie zakupy i podzielam wasza opinie ze pieluszki.z rosmana są fajniejsze niż pampersy. Mój mąż juz się jie może doczekać na małą. Pyta jak jeszcze może " pomuc " żeby zaczęła się akcja ;) w piątek dopiero ustala mi jakiś termin na cc ( pewnie najwczesniej na kolejny tydzien) a 2 tygodnie wydaje mu się ze to długie czekanie ;)
A to moje dzieła, nie wiem dlaczego taki jaskrawy ten koralowy wychodzi mi na zdięciach" naturze" jest lagodniejszy;)

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_45734.jpg

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_45735.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Czarna, gratulacje, niech Szymuś zdrowa się chowa ❤️

Dziewczyny dzięki za kciuki :* Więc tak, Hela 3700 na dzien dzisiejszy, mocno wstawiona w kanał, szyjka miękka ale trzyma i 1 cm rozwarcia.Następna wizyta jak nic nie ruszy to 7go a 11 do szpitala, oczywiście nie biorę tej opcji pod uwagę :P Poród może nastąpić u mnie w każdej chwili więc czekam dnia i godziny :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Czarna gratulacje!
Nat życzę, żeby się zaczęło i poszło szybko i sprawnie.

Ja szyjkę już mam całkiem zgładzoną, ale zamknięta całkiem, następna wizyta w czwartek, a jak nic nie ruszy, to 8 mnie biorą do szpitala, ale też nie zakładam nawet tak czarnego scenariusza. Idę zaraz na spacer, choć tracę nadzieję, wczoraj chyba 5km spaceru, nie mówiąc o reszcie i co? Psinco. Nic nie działa :/

Odnośnik do komentarza

Czarna gratuluję! 100 lat dla Szymka!

Nat świetna wiadomość! To teraz już musisz zrobić występ karaoke :D

unatu chyba Ty pytałaś o karmienie: więc faktycznie starałam się, żeby był schemat 5-10-15 min jeśli chodzi o długość karmienia, ale bardziej chodziło mi o rozchulanie laktacji i podtuczenie młodej bo szybko spadała z wagi. Generalnie do czasu kiedy miałam siarę karmiłam na żądanie i stopniowo wydłużałam czas przy piersi. Jak pojawiło się mleko to zaczęłam po dwóch dniach utrzymać odstęp między karmieniem 1-2h teraz ma 12 dni jesteśmy na etapie 25 min co 3h, ale je z obu piersi. Moja Klara zacznie jeść wyłącznie z lewej piersi i jako drugą musi mi opróżnić prawą. Pielęgniarka laktacyjna mówi, że to się zdarza, taka preferencja co do konkretnej piersi i zwykle wynika z dominującej strony matki. Faktycznie moja dominującą jest lewa, no więc muszę karmić z obu piersi,a nie na zmianę.
Ten system karmienia co 3h jest fajny, bo karmię wieczorem 23-24:00, później 3-4:00 i rano 6-7:00 no więc w zasadzie jedna pobudek w nocy :)

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Czarna gratulacje, odpoczywaj i zbieraj siły. Szymek to kawał faceta.

Nat mam nadzieję, że te obroty dzisiejsze cos ruszą, bo Hela też już ładna ma wagę.

Ja jutro na wizytę, mam nadzieję, że nic sie nie zmieniło i 4go do szpitala, strasznie liczę, że wtedy urodze. Mąż dziś pojechał mam nadzieje, ze nie bedzie musial na sygnale wracać :-)

Najlepsze, że koles ktory z nim pracuje próbuje go namówić zeby kolo 15.04 juz wrocil z nim do pracy, bo on wtedy bedzie w PL bo mu sie ubezpieczenie samochodu konczy i musi byc. Zapomnial sobie juz jak w zeszlym roku mu sie dziecko rodzilo i siedzial w domu miesiac a mojego by chciał po 10 dniach ściągnąć. Nie ogarniam takich ludzi, a wynika to tylko z jego zazdrosci, ze moj maz będzie mogl byc w domu. Nie wiem czy cos zrozumiecie, ale ogolnie to wkurza mnie strasznie ten koles.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

Miila w październiku brałam udział w badaniach medycznego uniwersytetu Kalifornia nt ryzyka kolejnej cc i opcji kobiety po pierwszej cc co do porodu naturalnego. Z badań wynika, że ryzyko powikłań po cc wzrasta dopiero przy 4tej. Łącznie z tym, że kobiety po 2cc mają szanse na zdrowy i bezpieczny poród naturalny o ile stan mamy i dziecka na to pozwala.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Nat no teraz to nic innego jak tylko rodzic ;) Męża nie wykończ bo musi mieć siły na Wasz poród ;)

ramajani karaoke z mopem działa podobno
Magda szydelkowy wymiataczu! Mówisz ze sweterek powstał w weekend? Nieźle :)

malaga a masz wzorek na to cudeńko? Podzielilabys sie? Bardzo podobne do tego co ja chciałam zrobić ale sklep internetowy który sprzedaje wzór przegina i aktualnie życzy sobie zakupu wloczek za min 400 zł aby mieć gratis przesyłkę, a nie wysyłają wzoru listem tylko liczą sobie jak za paczke. Uhhh

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Pół godziny spaceru (z przerwą oczywiście) i ja mam dość. Najchętniej bym się wbiła w łóżko i przeryczała resztę dnia, nie wiem skąd ten dołek dzisiaj, ale naprawdę już serdecznie mam dość, a na karaoke chyba już siły nie starczy. Nat ja już wczoraj męża w obroty wzięłam, dzisiaj już nie dam rady, może jutro będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Magda, Malga przepiękne te ciuszki! Macie wrodzone talenty!

Nat34 jak dobrze, że przynajmniej widzisz już światełko do porodu! U mnie na ostatniej wizycie nic nie wskazywało na to, że mała wybiera się na świat. Ja mam stawić się do szpitala 8 kwietnia jak nic się nie rozkręci jednak również mam nadzieję, że Zosia sama zechce wyjść wcześniej.

Ramajani dziś odkurzałam, myłam podłogi, byłam na spacerze z pieskiem i nic! Dziś już też biorę M w obroty.

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Elaiss moja tez miala byc z wrzesnia ale rowno przed terminem wywolali mi porod. Nie ja tamta ciaze serio gdyby nie skracajaca szyjka i szpital to super a teraz byle do porodu. My kupilismy normalne lozko na 160cm z barierka dokrecana. Mamy wozek 3w1 po corce ale nie uzywalismy spacerowki bo kupilismy lzejsza, teraz juz uzyjemy przy synu ta 3w1 a corka odkad skonczyla 13 mies to juz niechetnie do wozka a teraz od paru miesiecy chodzi tylko na piechote albo autem. Zobaczymy moze "pozazdrosci" bratu wozka wiec jeszcze trzymamy. A corka wlasnie w brzuchu byla wieksza na tym etapie co syn, tylko juz teraz ją przegonil o czas w brzuchu. Tez mam wrazenie ze syn sir zaraz sie przebije reka przez krocze bo gmyra. W czw wizyta wiec zobacze co i jak. A u Was celowo taka roznica wieku? My chcielismy ale wiadomo trudno jest ale ciesze sie ze beda razem praktycznie od poczatku.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Magda, Malaga super ciuszki, ale to jeszcze nie mój poziom... Może kiedyś;P Chciałam pochwalić się misiami, ale nie mogę dodać zdjęcia. Nie wiem o co chodzi, już raz mi się udało i znowu jakiś problem:/ Będę próbować. Oczka jednak wyszyłam, ale opanowałam tamte szydełkowe, przydadzą się innym razem.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

heltinne robilam z wyobrazni wzorujac sie na zdjeciu zamieszczonym moze nawet przez ciebie? Buciki tylko inne na szydelku bo mi sie nie podobaly. Robilam osobno przod i tyl spodenek. Potem zszylam. Najpierw sciagacz a potem rzad rozszerzalam co 3 chyba oczka zeby bylo takie szersze na pupcie. I potem jeszcze w trakcie robotki dodalam po 3 oczka po bokach

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_45744.jpg

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza
Gość Motylka 90

Hej, zanim was nadrobie..melduje sie ze szpitala. dzis od poludnia mialam bole jak na miesiaczke, a do tego ciagle twardy brzuch przez co nie czulam ruchow wiec przyjechalismy na ip, z ktg skurcze co minute i rozwarcie na opuszek, ale ja nadal czuje jedynie bol miesiaczkowy plus twardy brzuch, zostaje wiec na patologi i czekam..moze sie rozkreci

Odnośnik do komentarza

cześć Heltine nie warto martwić się na zapas. Nawet jeśli to odwarstewienie siatkówki to laserują ją nawet w zaawansowanej ciąży i nie zawsze oznacza ona wskazania do cc. Obecnie jestem w 39tc, przyklejano mi siatkówkę na początku marca. Okulista tylko powiedxzial, że po jej przyklejeniu można rodzić naturalnie tylko nie przez kilka pierwszych dni po zabiegu. Powodzenia! I gratuluję wszystkim mamą.

Odnośnik do komentarza

Julka dzieki, to dosc pocieszające, ja się tylko doczytałam ze można najpozniej na miesiąc przed porodem. Jutro zaczynam 38...
Znając norweskie tempo to dostane termin zabiegu po porodzie...a prywatnie...no cóż.
Samo badanie kosztuje mnie blisko 1 tys zł. , aż boję się pomyśleć ile zabieg.
Zobaczymy,najpierw muszę to badanie przejść..

Malaga :D spryciulo! Rzeczywiście to ta fotka!
Chyba tez będę musiała się wysilić i zrobić bez wzoru,nie jest to takie w koncu skomplikowane...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Czarna gratulacje! Szybkiego powrotu do sil życzę! I duzo zdrowia dla Szymka,duzy chlopiec z niego!
Motylka trzymam kciuki za szybki i bezpueczny porod!
Malaga Ty to masz nosa do tuch robótek! Niesamowicie Ci wyszly te spodenki i pomyslec ze to tak z glowy po prostu!
Magda2600 Ty twz konkretnie wymiatasz na szydełku! Wow! No i maz zaczal sie mocno cora interesowac! A tak sie martwilas :)
Nat duza ta Twoja Helena, faktycznie bierz meza w obroty i licze ze moj sen szybko sie spelni :D Ramajani u Viebie to tez kwestia dni a moze godzin nawet :)

Moj maly tez jakis taki dosyc spokojny dzis.. ale nie moge piwiedziec ze sie nie risza za to brzuch czescudj twardnieje. Czesciej brakuje mi tchu, i czesto dretwieje mi reka lub noga co jest akurat irytujace, marzy mu sie kawa ale cisnienie utzymuje mi,sie ok 130/80 wiec musze obejsc sie smakiem

Odnośnik do komentarza

Nat jeeeej, 3700? kawał Heleny! ale cudnie, że wszystko dobrze :) bierz męża w obroty i proszę się tu ładnie rozpakować (czekam na Twoją maluszkę strasznie :) ).

Vena dobrze wiedzieć, choć ostatnio lekarz powiedział mojej sąsiadce (jest w drugiej ciąży), że miał kilka przypadków pęknięcia macicy przy próbie porodu sn po cc, to mnie trochę wystraszyło.

Motylka trzymamy kciuki!

Bbbb czy widzę różnicę.. hm, chyba tylko tyle, że nic nie wylatuje i to milsze niż jak wylatuje, póki co nie widzę różnicy jeśli chodzi o podrażenia, choć one mi ostatnio odpuściły. Oprócz tego mam brzuch jak skała, poważnie dziś więcej twardy niż nie i mogłabym liczyć ile razy w ciągu dnia zrobił się miękki a nie na odwrót. Jutro rano mam ktg, pewnie wyjdą skurcze jak cholera.

Malaga, Magda2600 ale mnie zawstydzacie z tymi robótkami :) te spodenki Malaga....... no wspaniałe! nie szyjesz na zamówienie? haha :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...