Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Anawee o, to jest szansa :)
Martwilam się,że jeśli będzie to 08.04 albo wcześniej to sprawa się skomplikuje
Dociagaj do poniedziałku, będzie Wam raźniej tego samego dnia :)

Miila jutro jest 37+0
Jak ja się czuje...hm. Fizycznie troche lepiej,a psychicznie...cóż. Byle do jutra, a później zobaczymy.

Elaiss duuuuzo zdrowka życzę, obyś wykurowala się jak nsjszybciej!
Fajna różnica wieku między dzieciaczkami,taka niewielka ma wiele zalet. Między moimi starszymi jest 2 lata,teraz będzie więcej bo aż 9 i 11

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Witam poświątecznie! Cieszę się, że już po, bo mimo, że nie jadłam dużo, od trzech dni mam taką straszną zgagę, że rennie nie daje rady, tonami musiałabym brać chyba. Poza tym coraz częściej odczuwam bóle podobne do miesiączkowych, również w krzyżu, co zawsze było typowe dla moich miesiączek. Przy tym bardziej napina mi się brzuch, więc myślę, że moje ciało rozpoczęło intensywny trening przedporodowy.
Czarna całe szczęście, że zdecydowałaś się na szpital, trzymam kciuki!
Heltinne dobrze, że skonsultowałaś te oczy, jak dla mnie brzmi to poważnie, ale trzymam kciuki żeby jutro okazało się, że to tylko jakaś nietypowa ciążowa przypadłość.
Marta zapomniałam ci odpowiedzieć na pytanie o narodowość męża. Jest Polakiem, więc u nas to ważne żeby młody szybko miał kontakt z holenderskimi rówieśnikami. Mimo, że nie mam jakichś patriotyczno- narodowych zapędów, chciałabym żeby pięknie pisał i czytał po polsku, żeby potrafił docenić literaturę w ojczystym języku i takie tam, ale to temat na odległą przyszłość. A u Ciebie jak jest? Coś kojarzę, że Twój mąż/partner nie jest Polakiem?
Ktg i gbs. U mnie tego nie robią, idę o zakład, że u dziewczyn z Norwegii też nie, więc tak sobie myślę, że może to nie jest takie super ważne i niezbędne? Inaczej robiliby wszędzie, w każdym kraju chyba... Chodzi mi o to, że może niepotrzebnie się zmartwiacie.

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Heltinne mi się marzy taka różnica wieku jak u Ciebie, że dwójka - 2 lata i trzecie może kiedyś, kiedyś :) a dopiero co mówiłam, że żadnej więcej ciąży! pewnie gdyby to była Ona to bym tak o tym nie myślała, ale dam sobie szansę na posiadanie córki :)

Odnośnik do komentarza

Miila
nie mam w zwyczaju podważać kompetencji lekarza, ale mój gin prowadzący ma lekką tendencję do bagatelizowania, jak już miałam okazję się o tym przekonać. Może to kwestia rutyny po wielu latach pracy .. nie wiem.
Natomiast wolę się sama dodatkowo konsultować i pytać, jak inni lekarze to oceniają, niż pocieszać się, że może to mało istotne, skoro w innych krajach nie robią tych badań.
Zwłaszcza, że prawdopodobieństwo zarażenia bakterią dziecka podczas porodu wynosi 70% (a niekiedy zdarza się też zarażenie jeszcze przed porodem), a możliwe konsekwencje to m.in. sepsa, zapalenie opon mózgowych lub zapalenie płuc.

Czasem odnoszę wrażenie, że podejście opieki medycznej zdaje się po części na selekcję naturalną, a ja niekoniecznie chciałabym poddawać swoje dziecko takim ewolucyjnym próbom ;)

tp 22.04.2016

Odnośnik do komentarza

miszka do jutra mogę mieć jeszcze nadzieje. Ale czy ja powinnam się łudzić? Z drugiej jednak strony, jeśli coś jest na rzeczy to mam wielkie szczęście, że przestałam bagatelizowac sprawe i tłumaczyć sobie pewne dziwne objawy zmęczeniem oczu itd.
Nie potrafiłabym pogodzić się z utratą wzroku, nawet jego pogorszeniem....

Miila 2 lata to różnica idealna :) , jak dla mnie.
Tylko nie przeciągaj sprawy z 3.dzieckirm ,uwierz ze z biegiem lat jest coraz trudniej pod wieloma wzgledami

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Eufemia u nas tego badania nie robia, ale to tutaj typowe podejście. Nie wydaje mi się aby badanie było mało istotne tylko dlatego ze Norki za takie je uważają.
Mój gin przy 2 ciazy w PL tez bagatelizowal pewne sprawy,gdyby nie jego choroba i zastępstwo może nie dowiedziałabym się ze córka przestała rosnąć na 2 mies przed i nie dostałabym odp.lekarstw na czas.
A tak dociagnelysmy 3 kg!
Upewnij się jak to wyglada,bądź nawet nadgorliwa i nie odpuszczaj,zdrowie i życie maluszka ponad wszystko

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne no dobrze ze nie zbagatelizowalas sprawy. Samamam wzrok mocno obciążony ale poki co daje rade i nie zaobserwowalam zadnych zmian. Jednak rozwarstwienie siatkowki to bezwzgledne wskaxanie do cc. Zobaczysz co Ci lekarz powie, a na zapas nie maco sie martwic bo przy cwiczacej macicy mozesz sobie uruchomic akcje tym stresem a tego nie chcemy, poza tym nie wiem jakie sa standardy w no, przy wskazaniach do cc, u nas to chyba zalezy od lekarza,/szpitala, potrafia czekac nawet do 39tc.

Odnośnik do komentarza

Eufemia masz rację, nie miałam na myśli tego, że powinniśmy bagatelizować, ja sama robiłam na własną rękę badanie na cytomegalie np. bo mnie nikt nie skierował, a okazało się, że prawie każda z Was to miała. Też się bałam i wolałam wiedzieć co i jak. Jesli czujesz sama, że tak powinnaś postąpić (z tym antybiotykiem) to nękaj lekarza, żeby Ci go wypisał i bądź w swoim przekonaniu stanowcza. Też odnoszę czasem wrażenie, że oni lecą z automatu i bagatelizują wiele spraw, to jednak my powinnyśmy tego wszystkiego pilnować i mimo wszystko czuwać nad tym.

Heltinne heh, póki co czekam na pierwsze, nie wiem jak sobie poradzimy itd. druga sprawa, że żeby mieć troje dzieci, musielibyśmy zmienić lokum, już z dwójką by było ciężko - jednak ja sobie cenię posiadanie sypialni i takiego 'własnego' kąta, gdzie jesteśmy sami. Zobaczymy, wszystko czas pokaże, 3 cesarki to chyba też nie łatwa sprawa, wiem, że Vena choćby miała trzecią, ale zawsze jest tam jakieś ryzyko, a kiedy ja już pierwszą będę mieć to z każdą kolejną chyba jest gorzej.

Odnośnik do komentarza

Ataa widzisz, te zmiany właśnie nie są takie oczywiste i łatwe do zaobserwowania,możliwe tylko w dziennym pełnym świetle,gdy patrzy się na jasna powierzchnię.
W kombinacji ze srebrnymi błyskami juz trochę bardziej to zastanawia.
Staram się myśleć o tym na spokojnie ale nie bardzo potrafię to sobie poukładać. Może robie to na wyrost,powinnam zaczekac do jutra ale z drugiej strony będzie mi łatwiej znieść diagnozę jeśli sie na nia choć trochę przygotuje.

Miila ja też cenie sobie przestrzeń i własny kąt. Nie wiem czy zdecydowałabym się na 3.dziecko gdyby nie to.ze nie zabraknie nam miejsca. A i tak marze o przeprowadzce...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Dzięki za kciuki Dziewczyny!

U mnie szyjka zaczela juz sie skracac (okolo 1.5 cm) i jest miękka. Nie ma jeszcze rozwarcia ale juz powoli sie rozchyla. Nie jest to jednak przeciwskazanie do basenu czy współżycia. .. tak więc jak to powiedziala lekarka "widac ze juz organizm zaczal sie przygotowywać ale do terminu moze uda sie doczekac".
Dzisiaj tez mialam gbsa pobieranego.

Kolejna wizyta za 2 tyg... jakiś taki odlegly ten termin sie wydaje ;)

Wypytalam tez polozna o ruchy i to co powinno niepokoic. No i nic mądrego nie usłyszałam. Ze jak przez 15-30 minut sa bardzo gwałtowne wiemy/czujemy ze sa inne... to należy jechać na IP.

Ogolnie... raczej martwic sie jak sa slabsze a nie w druga strone.

heltinne jak nie urok to... rozumiem Twoje zdenerwowanie ale w miarę możliwości postaraj sie podejsc do tego na chlodno.

Na CC nie ma "ostatecznego" terminu ponieważ porody ktore rozpoczely sie sn natury moga sie skonczyc zabiegiem. Jedynie miga byc przeciwskazania do tego by akcja porodowa sie rozpoczela (tak jak np u Miili.Tak wiec zobaczymy co jutro na wizycie Ci doradza.

Mam jednak nadzieje ze to bedzie tylko dmuchanie na zimne :)

♡ Anielka♡ 04.05.2016

Odnośnik do komentarza

Czarna gratulacje;)) wszystkiego dobrego dla Ciebie i Synka;)))

Elaiss to bardzo bardzo podobna sytuacja do mojej. Moja corka skonczyla w marcu 19 miesiecy a ja spodziewam sie tez synka i tez termin na 25 kwietnia. ;D ciaza pierwsza super mimo zagrozenia porodem do konca bylo samopoczucie zupelnie inne niz w tej, bo w tej to jak piszesz ze ociezala. Z taka roznica ze synek drobniejszy od corki, tyle ze wychodzi ze i tak w dniu porodu bedzie wiekszy bo go donosze a jej nie dalam rady.
Tak jak piszesz ciezko starszemu dziecku innej plci to samo zalozyc, dzisiaj kupilam kolejne wiosenne ciuchy corce i wszystko typowo dziewczece. Tak serio to tylko do 68cm znalazlam kilka uniwersalnych ubranek. Wanienke kupimy nowa ale reszta tez juz jest. A gdzie bedzie spala corka skoro lozeczko oddaje bratu?

Ja jestem u mamy zostalam na dluzej zeby odpoczac psychicznie, plus od tesciowej skoro maz ma 2 zmiany, w czw mam wizyte wiec wczesnie rano musi mnie maz odebrac. Wczoraj maz mnie rozczulil, ja mowie ze co on na to zebym zostala patrzr a mu sie oczy zaszkliły, przytulił mnie i mowi ze nie lubi nas zostawiac ze woli jak jestesmy z nim w domu. On wie ze mam czasem dosc jego mamy i po prostu musze zostac bo co innego jakby mial 1 zmiany. Tak szczerze to myslalam, ze jak wyremontujemy nasze pokoje, zalozymy rodzine, wezmiemy slub.to bede czula ze jestem w domu, ale ja nadal nie czuje sie jak u siebie w sensie ze jak jade do mamy to serce bije z sentymentu a tam u tesciowej jade i zyje, bo sa moi najblizsi.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...