Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Magda10 10

Tak, terminu jestem pewna.. Jedynie z usg sie nie zgadza bo maluch jest 4dni większy. No i 2 tygodnie temu juz miał 3100 gram. Biorąc pod uwagę błąd bo lekarz nie mógł dokładnie złapać brzuszka to mógł mieć juz koło 3500 g.. Brzuch mam juz taki wielki ze naprawde ...

Odnośnik do komentarza

Nat trzymam kciuki o 14! Właśnie sprawdziłam w tablece, że mamy taki sam termin. A i jeszcze ramajani25 z Nami jest. U mnie póki, co ani widu ani słychu. Myślałam, że w sobotę coś się zaczęło, ale okazało się, że to tylko moje przeforsowanie. A i wysłałam wiadomość na prive z adresem emailem w sprawie doradcy chustonoszenia.

Czarna czekamy na wieści! Oby wszystko było dobrze.

Heltine przesyłam dużo zdrowia dla Ciebie i całej rodziny. Oby wirus uciekł od Was jak najszybciej.

Flawia cudowna Gabrysia! Ile włosków ma.

Co do ruchów. Jakieś 4 dni temu miałam nieprzespaną noc mała tak wojowała, że nie dało rady ułożyć się w żadną stronę… Teraz jest spokojniejsza. Czuję jej ruchy słabiej, ale widzę jak brzuszek faluje i sprawdzam czy słychać serduszko więc jest wszystko ok. Na ostatniej wizycie spytałam się swojego lekarza czy nie przegapię oznak porodu to powiedział mi, że raczej to niemożliwe…

http://www.suwaczek.pl/cache/ebe45947a3.png

Odnośnik do komentarza

Im bliżej terminu tym mniej cierpliwości, czas się dluży. .

Tyle już przeszłysmy dziewczyny,przerwany jeszcze parę dni :)

Ja z jednej strony jestem koszmarnie zmęczona ta ciąża,od 12 tyg nie było ani jednego dnia bez bólu, chcialabym przytulic juz moja kruszynke, a z drugiej strony martwię się ze nie wystarczy mi czasu.
Zadzwoniłam aby umówić się na badanie oczu,opisałam objawy i gdy babka usłyszała ze do całości jestem w zaawansowanej ciąży chciała przyjąć mnie natychmiast. Mogę dopiero jutro tam pojechać. Ale się porobiło, mam nadzieje ze to jednak nic powaznego :/
Jutro o 15 zamawiam trzymanie kciukow!

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne masz rację ze wytrwamy, a i ze czekanie robi sie co raz bardziej uciążliwe, kciuki masz jak w banku!
Z tymi lekarzami w no mozna krecka dostac.. niby na wszystko maja wylane a jak chca zaraz na wizyte nas to jak ma sie niewkrasc stres i panika? Nie daj sie im! Dobrze ze zachowuje czujnosc, moze trafil Ci sie raz wrazliwszy lekarz, ciaza zawsze jest i powinna byc wskazaniem do zwiekszonej czujnosci, wiec nie popadajmy jeszcze w skrajności! I Ty i Marcel potrzebujecie spokoju :)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz odważyłam sie na przeczytanie opisu porodu w podręczniku, oczywiście pobeczalam sie z nadmiaru emocji a brzuch zaczal sie spinac. Po wczirajszej rozmowie psychicznie czuje sie gotowa na tyle ile to możliwe, ale obraz porodu na zdjeciu czy w filmie wciaz wzbudza strach i obrzydzenie.. pokręcone to, ale wiem ze dam radę.
Co do przegapienia objawów,to położna przyznala mi racje ze w zależności od stopnia wrażliwości na ból i kolejności objawów to pierwsza fazę mozna przegapić, szczegolnie jak nie wie się czego tak naprawdę sie spodziewać. Na szczęście uspikoila mnie ze wcale to nie oznacza ze nie zdaze na czas do szpitala :) myślę ze nadmierne myślenie o tym tez nie jest dobre, trzeba zaufać sobie, własnej intuicji i naturze..

Odnośnik do komentarza

Cześć,
czy którejś z Was wyszedł może GBS pozytywny?

Ja niedawno dostałam taki wynik. Mój lekarz prowadzący skomentował to jedynie tak, że konieczna jest antybiotykoterapia, ale dopiero w czasie porodu (tj. 4 godziny przed urodzeniem).
Tylko jak i kto umie wycyrklować z czterema godzinami? Co ciekawe - jeśli się nie zdąży w tym czasie, ''no to trudno''. Najwyżej dziecko dostanie antybiotyk dożylnie na dzień dobry. A wiadomo z czym się to wiąże - podawanie noworodkom antybiotyku jest tylko dożylne i oznacza to pobyt w szpitalu przez kolejne dni.
Może któraś z Was dostała inny instruktaż w tym temacie?
Obawiam się też, co w takiej sytuacji z obowiązkowym szczepieniem w pierwszej dobie? Zakładając scenariusz z antybiotykiem, wolałabym, żeby dziecka nie obciążać dodatkowo patogenami ze szczepionek.
Jeśli ktoś ma informacje w tym temacie, dajcie znać.

tp 22.04.2016

Odnośnik do komentarza

Ataa ten pośpiech to zdaje się ze względu na tydz.ciazy, wg niej objawy wskazują na odwarstwianie się siatkówki (opisałam bardzo dokladnie)...ale to trzeba sprawdzić.
Poród sn w tym przypadku mógłby nieść ryzyko poważnego uszkodzenia wzroku....
Wygląda na to ze nie zdążę nic z tym zrobić przed porodem,za późno na zabieg.
Do jutra nie chce się tym zadreczac
, a jutro... już nie będzie potrzeby.
Bedzie wszystko jasne. Albo ok i wszystko wg planów albo mniej ok i bardzo nie chciana cc.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,

U nas słońca dzień trzeci, zaraz też wrzucę ręczniki i pościel do prania, może szybko wyschną na tarasie.

Anawee ja też nie miałam ktg, jutro mam pierwsze i wizytę zaraz po nim, już ostatnią. 5 dni! co Ty na to? :)

Mi się jakoś nie dłuży, uciekają te dni jeden po drugim, ten tydzień zleci jak oszalały, jutro już środa, weekend i w poniedziałek będę tulić synka :)

Heltinne no właśnie spore te dziury, wysłałam zdjęcia do sprzedawcy i uznał reklamację, więc uff. Ma dziś oddać kasę a w tym tyg. kurier odebrać materac, teraz muszę znaleźć jakiś inny, żeby już bez pomyłek się obeszło.
Ja czekam na to aż pokażesz wszystkie swoje twory z listy, pewnie tu popadamy z zachwytu :)

Dziewczyny po 39 tc wierzę, że Wam ciężko, ale to już na prawdę ostatnie dni, dacie radę! :*

U mnie ze spaniem... po 3 bezsennych nocach doceniam każdą dawkę snu mimo, że biodra bolą, że ciągle się przekręcam na kilka razy, ale mogę spać, przy tym cholernym choróbsku marzyłam, żeby zasnąć i obudzić się za kilka dni a nie dało się zmrużyć oka mimo tak wysokiej gorączki.

Kciuki za wszystkie wizyty i dzisiejsze i jutrzejsze i ja proszę o to samo, mam jutro o 8.10 :) Oby moje maleństwo troszkę nabrało.

Odnośnik do komentarza

miila tak malo czasu zostalo, a u mnie w domu po remoncie taki burdel, ze szok. Mial byc malowany tylko jeden pokoj, ale mąż pomalowal jeszcze pol przedpokoju i salon. Dzisiaj bedzie jeszcze malowal kuchnie. Wszedzie jest balagan, kurz i syf. Nie moge na to patrzec, a do sprzatania sie nie nadaje.

Mam nadzieje, ze ogarniemy to niebawem. Ja ten tydzien chce przeznaczyc na ostatnie porzadki, musze sobie kupic nowa posciel, aby bylo mi milo po powrocie ze szpitala. No i chyba trzeba do kosmetyczki sie wybrac na mani i pedi bo potem to mysle, ze dlugo na to czasu nie bedzie.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Miila to super ze się udało tak sprawnie z ta reklamacja.

Co do mojego szycia. ...to nic nadzwyczajnego,praktyczne drobiazgi raczej, nie jakieś tam specjalne powody do zachwytu.

Ty jesteś dość zorientowana w temacie napewno.... Czy jest jakiś graniczny czas na wykonanie cc
, jakaś określona ilość dni przed terminem?

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Heltinne chyba nie ma jakiejś granicy, jak się coś dzieje to robią, ale jak cięcie jest planowe to zwykle po skończonym 37 tc, bo wtedy ciąża jest uznawana za donoszoną :) moje ustalili na 38+3 ale gin mówiła, że tak na prawdę to jest najoptymalniejszy czas i że nie mówi, że się zobaczymy się wcześniej.
Na jutro miałam zrobić nową morfologie, żeby sprawdzić poziom płytek, jak znów spadło to mówiła, że będziemy przesuwać cięcie na wcześniej, ale nie mam nawet jak jechać, poza tym przy antybiotyku raczej słabo to wszystko wyjdzie i tak.

Odnośnik do komentarza

Witajcie, wróciłam od internisty -niestety na razie nie jest lepiej, boli gardło, kaszel, katar, stan podgoraczkowy (wieczorem pewnie będzie standardowo gorączka), nie mam siły na nic. Za 2-3 dni do kontroli i jak się nie poprawi to dostane antybiotyk a na razie tylko inhalacje...ma pomóc na kaszel o który się boję bo mnie troche brzuch pobolewa przy kaszlu.
Ktoś pytał - chyba Heltinne - u mnie będzie niewiele ponad 1,5 roku różnicy między córą a małym. Teraz w marcu skończyła 1,5 roczku. O tyle fajnie że większość rzeczy mam typu przewijak, wanienka itp są. Muszę dokupić trochę ciuszków chłopięcych, kosmetyków, rzeczy dla siebie do porodu. Im starsze dziecko tym trudniej kupić coś neutralnego- jest tak silny podział w sklepach na dziewczynki i chłopców żeby czasem nie dało się wykorzystać wszystkiego;). Prędzej z chłopca na dziewczynkę niż odwrotnie.
U mnie dziś takie śliczne słońce!!! Az chce się żyć i wszystkie bóle odchodzą na dalszy plan.
Trzymam kciuki za wszystkie oczkujące w najbliższym czasie porodu!

http://fajnamama.pl/suwaczki/9u3qma8.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dziewczyny, dobrze się móc wyżalić. Do tego wyryczałam się, wciągnęłam czekoladowe jajko i już trochę lepiej. Lekarz stwierdził, że KTG w normie, mam się nie doszukiwać problemów, szyjka zamknięta, stwierdził, że choćbym bardzo chciała i by mi kroplówkę podłączył, to dzisiaj nie ma szans, nie urodzę. Pozostaje czekać.

Magda1010 ja za trzy dni kończę 40 tydzień, na wagę już na wszelki wypadek nie wchodzę, Mała była wyliczana na wagę końcową 3600-3700, ale to było 9 tygodni temu i też się boję co za klocek z niej urośnie. Wagę miała 1,5 tygodnia więcej niż wynikało z tc. Mam nadzieję, że jeszcze przed samym porodem sprawdzą.

Czarna powodzenia, niech się wszystko wyprostuje. Strach o maleństwo chyba najgorszy. Zresztą głównie dlatego chciałabym mieć je już po drugiej stronie. Inna sprawa, że mam dość ;]

Odnośnik do komentarza

Malaga82
dzięki za odpowiedź.
Widzę, że co lekarz, to inne podejście. Naczytałam się - może niepotrzebnie - różnych opowieści o powikłaniach spowodowanych GBS-em i osobiście chciałabym zacząć przyjmować antybiotyk na kilka dni przed przewidywaną datą porodu. Tak dla pewności.
Mój pierwszy poród był jeszcze zanim przyjęto standardowe badania na tego paciorkowca, a dziecko po urodzeniu miało trudności z oddychaniem + podwyższony CRP ''z niewiadomych przyczyn'' jak usłyszałam wtedy.
Podejrzewam, że już wtedy mogłam być nosicielem GBS i stąd to wszystko.

Zapytam jeszcze położną, jaka praktyka obowiązuje w szpitalu, gdzie zamierzam rodzić.

tp 22.04.2016

Odnośnik do komentarza

Heltinne za 3 dni wg suwaczka kończysz 37tc, tak? więc tak na prawdę od tego czasu już masz ciążę 'donoszoną' i mogą robić, CC to w zasadzie dwie opcje - na zimno (czyli termin planowany) i jak rozpocznie się akcja - wtedy niewiadomo kiedy. Jak się czujesz?

Eufemia a co lekarz prowadzący mówi na pozytywny GBS? ja myślę, że można im ufać, nie wiem czy podaje się antybiotyk przed czy tak na prawdę w trakcie porodu jednorazowo, u mnie wyszło to dziadostwo negatywne.

Odnośnik do komentarza

miila to idz na mani i pedi bez malowania ale z polerowaniem. Paznokcie beda pieknie blyszczec, mi to zawsze poprawia humor.
Heltinne ja mam wyznaczona cc 8 dni przed terminem (lub 6 bo mam 2 rozne terminy z om, jeden wg cyklu 28dniowego, jeden wg 30 dniowego.)
A na dzisiaj mam swoj termin z usg z 2 trym. Ale po wczorajszych rewelacjach dzisiaj jest spokoj... raczej dociagne do poniedzialku.

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Anawee ja nie biorę już luteiny i brzuch jak skała, także zobaczymy, ale jak przetrwałam to najgorsze i pseudo odpłynięte wody (choć dalej uważam, że to były wody), to chcę wytrzymać do tego poniedziałku baaardzo. Zaciskaj nogi :P

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...