Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

hej wszystkim. Ja spie u mamy i choc 4.30 to juz jestem wyspana dlatego pisze a zaraz spac. Ma tak wygodna kanape ze znowu 1 raz od kilku dni sie wyspalam.
Secondtry nadrobi jeszcze Maleńka i juz taka malenka nie bedzie. Czasu nie cofniesz. Synek przezywa biedny i steskniony;(

Heltinne i Magda macie racje wprawy potrzeba, ja w szpitalu obczailam ubieranie, ale mimo ze od malego ubieralam siostry to i tak kazde po kolei wprawe lapalam. Teraz pewnie znowu bede przypominala kazdemu o potrzymywaniu glowki.
Moja mama ostatnio czy mam rozpinane body a mam jedne, reszta takie kopertowe lub guziczki na ramionach cale rozpinane sa dla mnie niewygodne. Panike mi siała;D

Oh swieta.. a ja pelno stresow. Polozylam sie w pt, corka biegala z tesciowa i trzasnela w kant stolu, ma sliwke pod oczkiem;( poplalala chwile i cisza. Najgorsze ze byly ochronki ale dziecko posciagalo i du..a.

W ndz bylismy na rodzinnym sniadaniu u meza rodziny, oczywiscie zadna tylka nie podniosla z mlodych tylko tesciowa i ciotka, ja rano pozmywalam bo az zal mi tesciowej bylo.
A potem... bylismy na dworze o 11 i kuzynka bawila corke moja i ze sie skaleczyla. Yh histeria pelno krwi, tylko paluszek a krew sikala i corka placz i sie wycierala wiec jak ją inni zobaczyli to cala twarz wlosy kurtka spodnie we krwi, zamieszanie zrobili ja sie wkurzylam wzielam corke do domu (obok). Do wanny i pranie ciuchow, a corka w wannie i peno krwi, az zasnela w pieluszce owinieta recznikiem. Taka bezbronna. Eh. Do teraz jej co jakis czas krew leci, bo placze jak plaster wiec nie zakladamy. I u mamy juz pobrudzila i pelno ciuchow zakrwawionych. Eh.
Ze mnie zeszlo wieczorem, dostalam glupawki a potem sie poplakalam. Wszystko mnie bolalo maz pytal czy do szpitala masowal nogi nie wiem strasznie sie czulam, juz lepiej. Takze leze i pisze;)) dobrze ze ja z mezem tacy ogarnieci, choc serce matki w takich chwilach cierpi razem z dzieckiem i wieczorem odreagowalam. Niby paluszek a jednak corka co jakis czas tuli sie do mnie i poplakuje (a ja znowu bluzke we krwi).
Ale corka w porownaniu do innych dzieci z rodziny to bardzo towarzyska wiec gdyby nie skaleczenie to bym nie wiedziala ze mam dziecko.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry będziemy trzymać kciuki za Wasze jutrzejsze wyjście!
Dobrze czytać ze u Was powolutku do przodu, może nie jest jeszcze idealnie ale to kwestia czasu. Wszystko się unormuje, zresztą w szpitalnym otoczeniu wszystko wydaje się gorsze niż w rzeczywistości, a Ty po miesiącu możesz czuć się tym mocno zmeczona.
W którym tyg przyszła Zuzia na świat?Nie pamiętam ale chyba niewiele brakowało by nazwać ciaze donoszą..Zuzia nie ma złej wagi,wiele dzieciaczków nawet urodzonych terminie z taką się rodzi. Zobaczysz że będzie rosła jak na drożdżach i zapomnisz ze wydawała Ci się taka malutka.
A spotkanie dzieciakow musiało być ogromnie wzruszające... Adaś długo czekał na siostrzyczke a teraz gdy już jest na świecie nie może się doczekać Waszego powrotu do domu. I tak jest bardzo dzielny.
Moje młode stwierdziły ze nie wytrzymają nawet 2 dni beze mnie i ze to nie sprawiedliwe ze nie będą mogli zobaczyć Marcelka. Byli przeszczesliwi gdy im uświadomiłam ze mogą nas odwiedzić jeszcze tego samego dnia gdy mały się urodzi.
Dla nich temat młodszy braciszek to nr 1,bez przerwy mówią o nim czy do tez niego....
Daj znać co z Waszym wypisem!
Szkoda ze fotki nie udało się wkleic

Mellybiedna ta Twoja córcia ze dkaleczonym paluszkiem i z limo pod okiem. Co poradzić,nie uchronić naszych dzieci przed wszelkimi urazami i nie ważne czy ma np.11 mies czy 11 lat to serce matki i tak boli na widok ich łez i cierpienia.

Trochę się nie dziwię ze takie zamieszanie się zrobiło,niby rana niewielka a tyle krwi,źle to musiało wyglądać
Z drugiej strony gdy uda nam się zachować opanowanie to jest szansa ze dziecko nie będzie reagować nadmiernym płaczem czy strachem.
Maluszek przeważnie reaguje duzo gorzej gdy pokazujemy swoje negatywne emocje. Nie chodzi o to by udawać ze nic się nie stało tylko by zachować zimną krew.
A na łzy możemy pozwolić sobie później. ,tak jak Ty właśnie to zrobiłaś. ..

Co do plasterki to może spróbuj z takim z takim z postaciami z bajek,może znajdziesz Myszkę Minnie która Twoja córcia tak lubi?
Próbowałam zabawy z leczeniem ulubionego Misia czy lalki?
To mogłoby pomoc małej zaakceptować plasterek na paluszki.

Z ta glowka i jej podtrzymywaniem to niby taka oczywista oczywistość, ale też nie dla kazdego,także warto przypominać innym,bo to niezmiernie ważne

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Magda2600 Ty to potrafisz wszystko wytlumaczyc i uspokoic :) nie wpadłam na to by te nie do konca rozwinięte części dziecka potraktować jako zaletę ułatwiająca postępowanie z nimi.
Melly dobrze ze nic powaznego sie nie stalo ale domyslamsie ze bylo Ci ciężko a krew poteafi wyprowadzic nie jednego z równowagi
Secondtry wspaniale ze rodzenstwo sie poznalo, a juz za chwile wyjdziesz ze szputala i nawet sienie obejrzysz kiedy Zuzia podrosnie!
Mi dzis wybilo magiczne 37tc+0 ale nie spueszno mi z porodem, a jedyne co mnie drazni to opuchniete nogi, trzymam je wysoko niestety nie przynosi to ulgi.. ręce tez jak selderki i glupie uczucie brakujacej skóry..

Odnośnik do komentarza

Dziś u nas progres lekko waga w gorę, o cale szalone 22gr po nocy:) A i ja spalam dwa razy po 1,5 godziny miedzy karmieniem a laktatorem, odbijaniem, przewijaniem. Kochane ojj szkoda ze sie nie mozna wyspac na zapas;)
Z cudnych tematów, nie jest mi juz niedobrze, dzis poczulam przyjemny głód o poranku! Niech zyje czas bez mdlosci!:)
Mam nadzieje ze zdjecia widac

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_45690.jpg

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_45691.jpg

monthly_2016_03/kwietnioweczki-2016_45692.jpg

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry Zuzia jest prześliczna! To genialnie, że zaliczyłyście skok wagowy, tak trzymajcie Dziewczyny. Powolutku odrobicie wszystkie straty.
Dzień bez mdłości… w końcu wszystko za nami :D już teraz będzie tylko każdego dnia lepiej. Niedługo będziemy szukać naszego spa ;)
Tia, żeby dało się wyspać … my dziś zaliczamy skok jedzeniowy i jemy przez ostanie 24h, co 2h. Mam wrażenie, że od wczoraj ciągle chodzę z gołymi cyckami, chwała Bogu za lanolinę bo już sutki nie wyrabiają.
Trzymam kciuki żebyście jutro Kobietki były w domu.
Melly biedna córcia, wczoraj chyba coś wisiało w powietrzu, bo mój syn zaliczył czołem krawężnik grając piłkę: zdarty nos i rozbite czoło, niewiele brakowało a trzeba by było szyć... :(

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie ponownie, po baaaaardzo dłuuuuugiej przerwie. Próbowałam czasem Was coś podczytać, ale totalnie nie miałam czasu i nie udzielałam się ze względu na problemy zdrowotne córki. Od sierpnia co miesiąc leżałam z nią w szpitalu, pomijając diagnostykę skończyło się na dwóch zabiegach i operacji. Ile przeszłam to moje, nie chcę do tego wracać. Teraz skupiam się na brzuszku i muszę zacząć przygotowania do porodu. Termin na 25.04 ale mam tez przeczucie że mały szybciej wyskoczy. Często mam jakieś skurcze, ściskania, bóle, czuje się już ociężała jak słoń czego w poprzedniej ciąży w ogólnie nie doświadczałam. Po za tym mały jest już większy i cięższy niż córa na tym samym etapie ciąży. Na dodatek tak jak tu teraz czytam tez przygarnęłam skądś grypę lub inną infekcję. Od soboty ledwo żyję, bolą mnie mięsnie, kości, gardło, kaszle, kicham i popołudniami temp mi wzrasta powyżej 38C. Nie czuję w ogóle swiąt:( leże i czekam aż przejdzie lecząc się jakimś czosnkiem, cytryną i sokiem malinowym... boje się trochę o ten kaszel bo siostra mojej koleżanki urodziła w 35tc przez zapalenie oskrzeli. Podczas kaszlu odeszły jej wody, a nic nie zapowiadało wcześniejszego porodu. No nic bądźmy dobrej myśli bo dziś tak ładnie. Pozdrawiam wszystkie dziewczyny i gratuluje wszystkim świeżo upieczonym mamom!!!!

http://fajnamama.pl/suwaczki/9u3qma8.png

Odnośnik do komentarza

Elaiss pamiętam Cię, jak mi przykro z powodu córki … jak się teraz czuje, mam nadzieję że wszystko w porządku.
Z kaszlem bardzo się pilnuj i może jutro idź do lekarza, żeby dostać coś na niego. W drugiej ciąży też byłam chora i miałam okropny kaszel. Dostałam syrop z kodeiną, bo było ryzyko przedwczesnego porodu, byłam zdziwiona jak bardzo kaszel ma wpływ na dotlenienie dziecka, ale na KTG pisały się skurcze, plus miałam gorszą saturację. Warto wszystko sprawdzić.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Heltinne dzieki za link do artykułu, normalnie nie mialam pojecia.. zagadnelam w tym temacie meza i okazuje sie ze on wiedział, chociaz tyle.. czuje sie jakbym urwala sie z jakiejs choinki.. ciekawe o czym jeszcze nie wiem..
Vena to syn mial przygode.. no ale mnie to nie dziwi, bo ja sama czesto chodzilam obdarta, pokaleczona, czy z podnitym okien bo bylam ciekawska lubilam nieszablonowe zabawy i nie balam sie niczego.. w takiej No to moi rodzice pewnie by mieli ciagle kontrole.. tylko jak posmakować zycia nie wiedzac czym smakuje zdarye kolano czy łokieć?

Odnośnik do komentarza

Ataa ja to samo byłam najmłodsza i wychowywałam w otoczeniu starzszych o 2-4 lata chłopaków, więc ciągle za nimi się ciągałam.
Moi synowie też często poobijani. Zresztą tak też ich wychowuję: uczę bezpiecznie się bawić niż im zabraniam np wspinania się na domki na drzewie, czy inne konstrukcje. Najlepsze, że był z moim mężem i znajomi rodzice z placu zabaw do niego, że musi jechać z nim do domu ;) a on się śmiał, że nie będzie psuć mu zabawy. Przecież nikt z nas nie wracał do domu z powodu zdartej skóry. Jedyne co mamy zawsze przy sobie na wyjściach to plastry i środek do dezynfekcji. Ciekawe jak siostra będzie się wpisywać w to wszystko.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Elaisswitaj, my raczej nie miałyśmy okazji się wczesniej "poznac"
Przykro mi z powodu tego co przeszliscie z córeczka, oby problemy z jej zdrowiem były w Waszym życiu zamkniętym rozdziałem. Juz wkrotce otwiera się nowy i szczęśliwy, kory pozwoli Wam zapomnieć o tym co doswiadczyliscie do tej pory.
Jaka będzie różnica wieku między dzieciaczkami?

Współczuję chorobska, wiele z nas ostatnio się od siebie na forum pozarazalo ;) Ja to pewnie od Miili złapała ;P
A tak serio to wirus dopadł całą rodzinkę,aktualnie kaszlemy chórem.
Przy kaszlu czuje rwacy ból w podbrzuszu, coś jak kolka. Gdyby nie to byłoby już znośnie.
Skurcze tez jakby częściej,a są dość bolesne niestety, wygląda na to ze kolejne ciaze są większym obciążeniem dla organizmu,tak przynajmniej u mnie jest.
Vena ach te chłopaki....bez przerwy poobijane.. Dobrze ze ten upadek nie skończył się gorzej bo uderzenie o krawężnik. ...uff...nawet nie chce myśleć.
Ataa nie ma sprawy, sądzę że i tak położna powiedziałabym Ci o tym albo mąż skoro wiedział.
Czego jeszcze nie wiesz,wyjdzie "w praniu" ale nie sądzę aby tego było dużo, ja byłam o wiele bardziej zielona przy 1.dziecku a jakoś dalam rade...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Vena to fajnie ze w ten sposób do tego podchodzisz, owszem sa sytuacje ze takie zabawy moga sie niechcacy zle czy jednak niebezpiecznie skonczyc, mimo to uważam ze zabawy takie wiecej uczą, nietylko samodzielnosci ale uzmyslawiaja ze kazdy czyn niesie za soba konsekwencje, nie zawsze przyjemne, a rodzice przesadnie dbajacy o dzieci w efekcie krzywdza je, tworzac parasol nadopiekunczosci i dziecko w powazniejszych sytuacjach jako dorosly nie radzi sobie i nie rozumie czyn jest odpowiedzialnośc

Odnośnik do komentarza

Hejka. To ja mam pytanie z serii tych oczywistych. Skad wiadomo kiedy dziecku zmienic pieluche? Przed karmieniem? Czy co iles godzin? Czy przy pampersach dzieci placza jak chca zmiany? Bo chyba maja sucho ... a rozbierac i sprawdzac co chwile to chyba nie jest wyjscie. No chyba ze kupa to czuc podejrzewam....

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza

malaga zmiana pieluchy warunkują: efekty dźwiękowe (bąki, stękanie itp.), zapach (kupa BN noworodka karmionego piersią ma zapach, choć inny niż normalna kupa ;) ), po karmieniu warto zajrzeć, bo często parę minut po zakończeniu karmienia zachodzi proces wydalania, a jeśli jest tym razem czysto to chcesz sprawdzić co się dzieje przed kolejnym karmieniem. Wbrew pozorom Pampers nie gwarantuje suchej skóry … poza tym jak będziesz długo trzymać to może być podrażniona skóra, dwa przeleje Ci się.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena chciałam Welede, ale jak dotąd nic z tego. Mama wyjeżdża z Niemiec pojutrze a nie znalazła miejsca gdzie można ją było kupic. Musze się rozejrzeć w sklepach online, ale raczej w PL bo u nas...wiadomo. W każdym razie dzięki :)

Malaga oprócz zmiany pieluszki z kupka (na początku dość czesto),"mokra" jednorazowa pieluszka jest lekko napeczniala, szybko zorientujesz się na czym polega różnica. Możesz też zrobić test "na sucho" z woda, będziesz wiedziała ile ml mieści pieluszka

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

O nie Vena az mnie zmrozilo jak przeczytalam o synu. Niby czlowiek tez tak mial ale jednak jako matka "troche" boli.
Ataaja tez poobijana,latalam po drzewach, rozwalilam ucho, brat rozcial sobie noge. Przygoda za przygoda ale jednak teraz ta odpowiedzialnosc i troska i az zal choc ja tez nie przesadzam z uwazaniem na dziecko bo ja mialam wszystkie rajstopy zdarte i nogi (ała) i az boli ze corka to przezyje ale nie.uchronie zawsze. Heh.
Moj maz teraz bedac ojcem czesto.wskakuje na.drzewo lub robi fikolki.na.trawie wiec nie sadze ze dzieci beda siedzialy sztywno;D a i tak corka ma takie oczka w stylu: co by tu nabroic.

A co do pieluch, najgorzej na poczatku bo najczesciej i tez kupa ma taki swoj charakterystyczny zapach, mleczny a teraz jak dorosla i czuc na kilometr. Czekam na.lato co przyjdzie nocnik. Z podtrzymywaniem glowki.to znalam jeszcze odkad mam.rodzenstwo. No.tak.jak.dziewczyny pisaly, ze wszystko.wyjdzie.w.praniu.
Ataa dla mnie syn to tez "nowosc" takze niektore sprawy sa dla mnoe noeznane.

Rozmowa dzisiejsza mojej siostry i bratanicy: S: a wiesz ze ciocia bedzie miala dzidzie? B:Tak , Wojtusia. S:bedzie taki malutki jak Wy i taki ladniutki tylko.bedzie mia fiutka. A ja: sisiorka sie mowi. S: no ja noe wiem jak to inaczej nazwac. Na co moj maz z drugiego pokoju: Penis, po prostu penis.
Hehe i tak co dzien cos na temat mojej ciazy. Ah byle do przodu i na porodowke.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

heltinne Welede mozna kupic w niemieckim DM. Kosztuje ok 4,75 euro. Ja kupilam 4 kosmetyki z tej serii. Mam bardzo sucha skore na dloniach na wystajacych kostkach, posmarowalam tym kremem i zeszlo w sekunde. Naprawde polecam. Te kosmetyki sa super.

A ja sie jakos kiepsko czuje... tak jakbym miala zaraz urodzic.... hehe. Nie mam skurczy, ale tak jakos zupelnie bez sily jestem, brzuch mi caly czas twardnieje, szczegolnie w nocy. Bardzo ciezko mi sie oddycha, mam jakis plytki oddech, latwo sie mecze. No coz i tak niewiele mi zostalo bo 6 dni, ale chyba juz bym chciala urodzic.
Jeszcze jak patrze sobie na synka szwagrow to sama bym chciala miec takiego szkraba juz w domu.
Drogie, nie wiem czy ten temat sie juz przewijal, ale kiedy najlepiej wyjsc z dzieckiem na spacer po wyjsciu ze szpitala? Czy sa jakies granice/ normy? Szwagierka i teściowa i moja mama ciagie mi mowia ze po 2 tyg dopiero mozna, a wczesniej trzeba zaczac od werandowania.... dla mnie to dosc dziwne i wydaje mi sie, ze jak jest cieplo tak jak dzisiaj (u nas 16 st) to chyba nie trzeba czekac 2 tyg....

Tymon Jan ur 04.04.2016

Odnośnik do komentarza

Anawee dzieki, któraś z dziewczyn mi to pisała. Niestety w tej miejscowości co moja mama jest to dm nie ma :(
Idź na spacer jak juz będziesz czuła się na siłach chociażby na 3.dzien i nie słuchaj takich głupot, to nie środek zimy i -15'C ;)

Melly wiesz co może być dla Ciebie nowością jeśli chodź o synka i pieluszki? Ze po jej zdjęciu może trysnac na Ciebie fontanna,mojemu młodemu zdarzyło się mnie obsikac.
Druga rzecz,to ze jak mu się krzywo siusiak ułoży to pieluszka będzie prawie sucha a ubranko mokre ;)
Może nie na początku,bo to jeszcze malutkie jest ale z czasem może się przydarzyc

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Secondtry cudowna jest! !! Ah :))

Heltinne Hehe a tak zatykałam nos jak czytałam forum, żeby Cię nie zarazić :) jak się czujesz?

Vena u mnie dokładnie tak samo jak mówisz z zabawami jako dziecko, mam nawet wrośnięty żwir w kolano :p Klara cukiereczek!

Anawee apeluje! 6 dni i Ty i ja, jak chcesz wcześniej to daj znać i się jakoś umówimy :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...