Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Agulaaa, cudna córeczka ❤️

Heltinne, nie tyle pogonić co się poruszać bo czuję się zastsłym emerytem, Ronaldo Drewnialdo normalnie...Poszliśmy z buta na jarmark i tak wyszło ;)
Co do świąt no a co macie zrobić skoro was rozłożyło?
Takich rzeczy nie przewidzisz, odbijecie sobie jak babcia z Polski przyjedzie, może jakiś piknik na łonie albo inne atrakcje ;)?

Czarna, corka 3 dni przed terminem , syn 9 przed a Hela to będzie niespodzianka ;) 4.04 moj tato ma urodziny, i to byl jakis termin z USG o ile pamiętam , choć oczywiście nie obrażę się jak będzie przed czasem ;)

Narobiłam tych sałatek, jeszcze ogar kuchni i fajrant :D

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Nat piknik to najszybciej na koniec maja, u mnie jeszcze miejscami śnieg leży, a i tak jest super bo rok temu o tej porze śnieżyce ...
Z atrakcji po przyjeździe babci to jest w planach poród ;)

4 km,szczerze podziwiam. Dla mnie 400 m to megawyczyn. A dzisiaj.... 4m..

Czarna wow...pełna spiżarnia..moje marzenie..:)

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Czarna dziękuję :* gorączka spadła z tych nieszczęsnych 39 stopni, ale wciąż trzyma się na poziomie 37,6 i to po paracetamolu, ale już mi lepiej, nie trzęsę się cała i nawet żyły z dłoni częściowo poznikały.

Heltinne nic się nie przejmuj świętami, dla mnie te wielkanocne nigdy nie miały ani atmosfery ani klimatu, szczerze za nimi nie przepadam, więc nawet mi nie żal. Dzieciaki na pewno rozumieją co i jak :* u mnie ciśnienie też leci ostatnio w dół, nie wiem czy to spowodowane, za to przy tej chorobie mam puls chyba milion.

Agulaa cudnie, że mąż zakochany w małej i że sobie radzicie :) z tym body - ja mam kilka par kopertowych, nie kupowałaś takich? może z nimi by Ci było łatwiej/wygodniej, choć na pewno z każdym ubieraniem jesteś już pewniejsza. Mała je regularnie z piersi? mam na myśli, że co ileś czasu, czy póki co jeszcze bardzo na żądanie?

Nat nieźle jak Ty takie harce dzisiaj i w kuchni i spacer :)

Plastry i żel sutricon dziewczyny, które kupiły, kiedy to się zaczyna stosować? ja mam i plastry i żel, wydawało mi się, że można dopiero po zdjęciu szwów?

Odnośnik do komentarza

Nat i tak nieźle, 4km...
To co, jutro Ty nam swoje maleństwo pokażesz? ;)

Miila ja też mam do tych swiat obojętny stosunek, przejmuje się ze względu na dzieci, bo dla nich jest to ważne... Na szczescie zatroszczylam się duzo wczesniej o prezenty od zajaczka, wiec nie będzie jutro rano czarnej rozpaczy...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Malaga jesteś kochana, bardzo dziękuję!:* Myślę, że mam do tego za grube szydełko i przy tak małym misiu faktycznie lepiej wyszyć, ale zrobię te oczka tak czy inaczej, będzie na przyszłość. A tam stringi, kombinezon narciarski sobie wydziergam, a co!;) Powiedz mi jeszcze tylko w jaki sposób zmienić kolor? Tak po prostu zacząć wrabiać nowy bez żadnego związywania, czy jak?
Heltinne, Paulina co to są hytty??

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

miszka hytty to takie domy/domki letniskowe czy zimowe w całej Norwegii. Wielu Norwegów ma swoje własne i tam spędza weekendy czy ferie, ale można też wynająć. Jest to bardzo popularne tez korzystaliśmy :)
Są skromniejsze ale też takie,które standardem i cena przewyższają przeciętny dom

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Agulaa, Paulina - słodkie i już duże szkraby [;
Flawia - naprawdę współczuję, ale tera zmoże już szybko pójdzie gojenie..
Angeletta - gratuluję Poli, u nas jedną z opcji też jest Pola[; a poród wow! tempo jak shinkansen [;
Vena - w domku, tak? to dobrze.
heltinne - domowej roboty serek.. mniam, mniam.. u mnei babci zawsze robi [; będziesz miała i czas Ty go zrobić , w swoim czasie [;
ja trochę dziś zaszalałam pasztet zrobiłam, sernik upiekłam i babeczki z kajmakiem, mąż sos tatarski zrobił
później spacerek i ledwo żyję, ale szkoda takiej pogody mi było na siedzenie w domu..
'kwasi' mi się jeszcze zakwas na żurek, ale jakoś powątpiewam w jego gotowość na święta ;p

co do przetworów domowych u mnie też pełno zawsze było.. a kiszona kapusta mojej babci.. mm.. pychota!
ja też się staram coś tam robić, ale nigdy tak nie smakuje ;P

może którejś też potliwość się zwiększyła? ja od jakiegoś tygodnia nie mam nocy żebym cała jak mokra kura się nie obudziła..

http://fajnamama.pl/suwaczki/gu590el.png

Odnośnik do komentarza

Wow.. nawet troche ruch sie tu zrobił :)
Flawia brzmi to paskudnie ipewnie Ty podobnie sie czujesz. Bardzo mi przykro.. moze jakues oklady z szalwi czy rumianku mozrsz na to robic?
Miila jutro juz powinien w pelni dobrze dzialac antybiotyk a razem z nim spadnie Ci calkuem temperatura, tylko sie nie corsuj i duzo odpoczywaj i pamietaj by zadbac o probiotyk tam na dół co bys zindekcja nie skonczyla..
Agilulaa super ze dovrze sobie radzicie i ze mozecie sie soba cieszyc!
Heltinne ja to widze tak ze siedzisz i durygujesz dziećmi i dajesz sie im wykazac :D moze byc dobra zabawa, a co do czasu świątecznego to dla Was chyba najistotniejsze jest byc razem, a znajac Ciebie zadbasz by dzieci dibrze sie czuly i bawiły, widzisz dla mnie np zajaczek i prezenty to jakas abstrakcja, nie wiem skad i dlaczego, a swieta Wielkiej nocy zawsze uwielbialam ze wzgledu na barszcz ze swieconka, pokonanie smierci i zła oraz śmingus dyngus :D.
Nat ja to moge marzyć o takim spacerze! Szacun! No i cos Twoja Helenka mysli chyba ze 4 trymestr to tez w brzuszku u mamusi :D fajnie ze chociaż humor Ci dopisuje :)
Miszka super te oczy! Sama juz sobie zapusalam co jak, moze kiedys mi sie przydadzą: )
No i mi zistalo male prasowanko i fajrant :D ale czuje ze jutro bede zasłużenie caly dzien lezec na kanapie przy stole :D

Odnośnik do komentarza

Ataa Taaa.....moja sofa i tak od dawna to centrum dowodzenia
Co do zwyczajów to dużo chyba zależy od regionu z którego się pochodzi,opolszczyzna przesiąknięta jest niemieckimi tradycjami
Miila może hormony,ciężko powiedzieć. Ale nie wiem jakby to było latem...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

miszka ja zaczynam tak po prostu nowa nitke. A potem ten poczatek nowej i koncowke poprzedniej obcinam tak na dwa cm i przewlekam przez robotke pare razy zeby sie nie prulo. Supelek moze widac lub czuc pod reka
Pocic tez sie raczej nie poce wcale. I nie mam wahan nastroju. W sumie to mnie ciaza raczej lajtowo traktuje na razie.

Bartuś 14.04.2016 r. :-*

http://www.suwaczki.com/tickers/zem36iye9v5ivesn.png

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Czesc dziewoje,
Melduje sie,
Angeletta gratulacje, Agulaaa i Paulina No, sliczne maludy.
Ja od wczoraj relaksik, zakupy (plus miesiwo i slodkie w polskim sklepie ) i spacer nad morzem, dzisiaj wizyta kumpelki Czeszki z tortem czekoladowym i drzemka na kanapie. Jutro znowu relaks i proszona kolacja u znajomych a w poniedzialek pewnie jakies prasowanie itp. We wtorek wizyta w szpitalu i u fizjoterapeuty no i odliczanie bo do macierzynskiego juz tylko 8 dni roboczych!!
Od wczoraj po raz pierwszy poczulam bole brzucha takie jak na okres, wczoraj 2 razy i dzisiaj tez dwa, takie raczej krotkie, moze po minucie, czy to sa te przygotowawcze skurcze?
Wkurza mnie jedynie, ze mam non stop nos zatkany, zwlaszcza jak sie poloze, juz chyba od miesiaca. .. ponoc niektore ciezarne tak maja, juz niedlugo i odetka sie :)
Wesolego Alleluja dziewczyny, trzymajcie sie cieplo, zwlaszcza te chorujace
Ps Nat ja tez mam termin w urodziny mojego taty :)
Marta 36t5d

Odnośnik do komentarza

Heltinne dzięki za wyjaśnienie. Super sprawa z tymi hytte, jeszcze taka zimowa sceneria na obrazkach z linka. Pięknie. Tylko jaki metraż! Jak powiedziałś, że domki, to bardziej wyobrażałam sobie takie jak w Polsce ludzie nad jeziorem mają, a tu widzę na bogato;P
I zapomniałam spytać - skorzystałaś z rady męża i przeszła Marcelkowi czkawka?:D
Malaga dzięki za wyjaśnienie, jutro popróbuję:)
Marta biedna Ty, tak długo w tej pracy, przecież to już człowiek ledwo się toczy... W NL trzeba zacząć macierzyński 4 tygodnie przed terminem, a można 6. I ja też od wczoraj czuję lekkie bóle podobne do miesiączkowych, póki co tylko kilka razy i dość krótkie, ale idziemy łeb w łeb;)

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

miszka no...tu to na bogato....Wiele z nich kosztuje więcej niż tzw.caloroczny dom.
Cudowne są hytki na południu Norwegii,niektóre mają własny kawałek plaży...

Skorzystałam z mądrej rady męża,akurat saczylam pomarańczowy soczek. On chory zakręcony. Znalazł w aucie gorący kubek,szczesliwy zatrzymał się na stacji aby go sobie zalać i prawie się popłakał gdy z maszyny poleciało....kakao zamiast gorącej wody. Sierotka,nici z rosolku z proszku...

Marta to będą te skurcze jesli dodatkowo brzuch się spina..

Ja mam skurcze od dłuższego czasu,a od paru dni bolesne aż mnie zatyka... dodatkowo z dość silnym jednoczesnym bólem krocza.
Takie miałam w początkowej fazie porodu w poprzednich ciążach. Teraz to przepowiadajace bo bardzo nieregularne :/

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Miszka, tutaj niby 2 tygodnie przed, ale mozna liczyc od konca tygodnia w ktorym masz termin, czyli ja majac termin w poniedzialek liczylam 2 tygodnie od piatku tegoz tygodnia. Chcialam zaoszczedzic jak najwiecej dni bo platne jest tylko 6 miesiecy niestety. Biore tez prawie 2 miesiace bezplatne plus urlop wiec powrot do pracy w styczniu.
A idziemy faktycznie leb w leb, ciekawe kiedy urodzimy :o
Brzuch Ci juz opadl? Ja mam nadal wysoko i jak siedze albo leze to ciezkawo mi sie oddycha.
Heltinne, na stojaco nie umiem rozpoznac czy mi sie brzuch spina bo wydaje mi sie, ze zawsze jest twardy, dopiero jak usiade albo sie poloze to czuje roznice w twardosci. Jak zdrowie? Dajesz rade?
Marta

Odnośnik do komentarza

Marta eh, wiesz...ja od rana tylko narzekam. Wirus dopadł i mnie, mąż stwierdził że wyglądam jakbym za chwile miała zejść a dzieci chociaż same jeszcze chore, ze lepiej abym dzisiaj nie wstawała a one wszystkim die zsjma.Moja jedyna aktywnością było wyciągnięcie pizzy z piekarnika...

Jestem pełna podziwu,że przepracowałas całą ciaze. Nie dziwię się że odliczasz dni do macierzyńskiego.
Ja na 100% ,nie miałabym na to szans, nawet 1 dzien. Masakra byłoby samo dotarcie do pracy...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Biedna Ty, juz niedlugo sie rozpakujesz i miejmy nadzieje, ze wszystko dojdzie do ladu i fizycznie i z malzonkiem. A gorszy humor to chyba normalne przy koncowce, zreszta z tym wszystkim przez co przeszlas to i tak malo narzekasz. Trzymam kciuki.
Ciaze faktycznie przechodzilam niezle oprocz 3 epizodow rwy gdzie bylam przykuta do lozka ponad tydzien w kazdym trymestrze plus ochydne grypo cos w styczniu gdzie mnie rozlozylo porzadnie. Mam fuksa bo mam bardzo fajna menadzerke, ktora sie przejmuje a pozatym troche chroni siebie bo jesli cos by mi sie stalo w pracy to bylaby to teoretycznie jej wina. Jak tylko mi bylo slabo czy cos to zaraz wysylala mnie do domu albo szla ze mna do apteki mierzyc cisnienie, takze naprawde nie moge narzekac.
Dzwonilam dzis do dziadkow i babcia zasiala ziarno niepokoju bo zaczela mi mowic o tym,ze sie bardzo stresuje moim porodem i boi sie czy wszystko bedzie ok. Oczywiscie pocieszylam ja, ale po tej rozmowie zaczelam sie lekko cykac czy aby niczego nie wykracze... glupie, wiem, ale racjonalne podejscie to jedno a hormony - inne.
Marta

Odnośnik do komentarza

Marta 6 miesięcy to i tak luksus, u mnie 16 tygodni, czyli tak naprawdę 12 skoro 4 trzeba wykorzystać przed terminem... To dopiero jakiś koszmar. Całe szczęście miałam umowę na czas określony i ona wygasła w czasie chorobowego, więc po macierzyńskim pokombinuję parę miesięcy z zasiłkiem dla bezrobotnych, żeby synek miał chociaż te 8 miesięcy jak pójdzie do żłobka. Serce mi chyba pęknie:(
A brzuch mi nie opadł, przynajmniej nic nie zauważyłam, a oglądam w lustrze codziennie, czy aby coś się nie dzieje;P Termin mamy niemal identycznie, więc może równo się zacznie;)

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza

Marta w temacie rozmów z babcią... ja z moją nienawidzę rozmawiać odkąd jestem w ciąży, ciągle ma jakieś ale i widzi wszystko w ciemnych barwach i to ja ją muszę zapewniać, że będzie dobrze, kiedy wszystko przede mną nowe i nieznane. Jakoś mnie strasznie irytują rozmowy na temat ciąży i maluszka i jej podejście, już widzę te 100 smsów dziennie jak urodzę (nauczyła się pisać) i po każdym jest info 'odpisz' a jak nie odpiszę to wydzwania, ech, ciężki orzech do zgryzienia :)

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Oo Miszka to faktycznie srednio, myslalam, ze w Holandii to troche dluzszy macierzynski oferuja. 8 miesiecy to niewiele na zlobek , ale z drugiej strony mnie i siostre mama do zlobka oddala jak mialysmy po 4 miesiace, to dopiero byla masakra. Do tego czasu jeszcze duzo sie moze zmienic, moze w totka wygrasz i nie bedziesz musiala wracac do pracy :)
Miila i Miszka ach te babcie, one faktycznie nie pomysla zanim cos powiedza, po prostu sie martwia, tylko tak to nieumiejetnie okazuja.
Miila mam nadzieje, ze lepiej Ci juz?
Marta

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...