Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Heltinne od 23 tc pojawiły się pierwsze nieregularne tak do 4-5 dziennie, a od 30 tc były już na KTG takie o mocy na pierwszą/drugą fazę porodu średnio 2-3 na godzinę …to dlatego nie mogłam spać przez 3tyg bo ten p**&% skurcze tak mi w dupę dawały…
Marcel to furę będzie miał, porszak normalnie :D myślę, że sprawdziło się, że nie ma tego złego z tą koleżanką ;)

Secondtry yupi!!!! Wreszcie trzymam kciuki za jutro. Och niedługo już będziesz cieszyć się i Zuzią i wolnością. Jak wczoraj stół umyłam to miałam taką radość bo mimo że wciąż boli brzuch to tak lekko było to robić.

W końcu też nic mi z przodu nie zawodzą, bo już brzucha prawie nie widać. Ładnie się wszystko kurczy…

Marta główny objaw cholestazy to swędzenie dłoni i stóp, które nasila się w nocy i jest tak uporczywe że nie można spać. Dodatkowo młodości, wymioty, utrata łaknienia. Z tego co piszesz to nie jest to.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Marta cholestaza to swedzą dłonie i stopy przede wszystkim,ale nie wiem czy towarzyszy temu jakaś wysypka. Ja mam tak jak mówisz , uda najbardziej plus pośladki i pachwiny a teraz doszedł brzuch. Mam już serdecznie dość. U mnie ciągnie się to prawie całą ciążę z tym że raz w ogóle przez msc lub 2,,a za chwilę że zdwojoną mocą. Mam nadzieję, że to hormony i po porodzie minie . Ostatnio fotkę wrzucałam,widziałaś?

Odnośnik do komentarza

Secondry trzymam kciuki, już jutro się zobaczycie, to naprawdę super.

Mi też nic z cycków nie leci, skurcze jakby mniejsze, jutro na wizycie się pewnie dowiem, że poród dalej w lesie. Pojutrze zaczynamy 40 tydzień, ja już naprawdę mam dość :(

Usiłuję pokrowce z wózka i fotelika też wyprać/wyszorować, ale z brzuchem się tylko wkurzam. Na dodatek dzisiaj mam umrzeć z głodu, już chyba normę dzienną wciągnęłam a dalej jestem głodna, usiłuję się warzywami zatkać i ciągle jestem głodna, ech :/

Odnośnik do komentarza

Marta kiedy masz wizytę? Jeśli to swędzenie trwa kilka dni i jest bardzo uproczywe to bym przynajmniej zadzwoniła do lekarza, czy położnej (bo ty chyba w GB mieszkasz), bo dopiero badania krwi dają odpowiedzieć czy jest to cholestaza. Możesz też dietę do czasu wizyty trzymać tylko gotowane warzywa, mięso, owoce, biszkopty wszystko co jest lekkie na wątrobę. Zero smażonego, tłuszczu … to może złagodzić objawy. Moja kuzynka miała cholestazę i pamiętam jak cierpiała…

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Marta mleko do butelki a następnie cieplej wody/podgrzewacz
Magdajak nie Twój dzień to odpuść,robota nie zając. ...

Ataa odpoczywaj koniecznie.Nie przegielas przypadkiem wczoraj z prasowaniem itd? A dzisiaj dodatkowo zakupy...

Mój książę wciąż nie ma wyprasowanych szatek...Moja kolej kopnąć się w 4 litery

Vena jak to fajnie mieć znow pusty brzuszek,co nie?
Pewnie lada moment będziesz miała jak przed ciaza

A, mówiłam juz ze drugie "maleństwo" chore z gorączką leży?
Teraz mam dwójkę takich miaucząco- mamujących do opieki.
Dobrze ze chociaż to 3.grzeczne jest dzisiaj

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Marta to wygląda bardziej na tak typowa nadwrażliwość ciążowa skóry. Swędzi czasem pojawiają się plamki jak by kropki lub płaskie krostki, niekiedy wypełnione płynem. Przy cholestazie nie ma zmian skórnych tylko świąd ( głównie dloni) i jak mówią dziewczyny dolegliwości wątrobie, wymioty ( takie niepochamowane, mówi się na nie chlustajace- określenie bleee). Badania zawsze możesz zrobić ale ja bym się nie przejmowała. Jak masz jakiś krem łagodzący nawet taki dla dziecka do pupy to możesz spróbować sobie posmarować tam gdzie swedzi, na cholestazie nie zrobi ci to żadnej ruznicy a na jakąś wysypke/alergie powinno chociaż odrobinę ulgi przynieść.
Heltine wózek jest genialny ! Jakoś na poprzednich zdjęciach tego nie wylapalam ale oglądałam taki wózek i faktycznie wydawał mi się ciężki. Widzisz nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło :)
Secondary łał ;) zazdroszczę Ci trochę ze to juz jutro... tak bardzo nie mogę się doczekać kiedy zobaczę swoje szczęście... o ale ci fajnie ze juz jutro sobie pooglądasz i wycalujesz swoją Zuzie;)
Ewee zobaczysz że dasz radę;) ważne żeby pamiętać w jakim celu to wszystko podobno sama myśl o tym ze ta decyzję podjęłas sama pomaga się opanować i skupić na oddechu. Ja juz z przyzwyczajenia chyba ćwiczę oddychanie i wizualizacje... no nic może akurat los spłata mi figla i moja mała postanowi na przekuć wszelkim prognozom jednak się obrócić;) raczej nikt nie daje mi na to nadziei bo brzuszek mi się obniżył czyli mała "osiadła" na mojej miednicy a jest dość duża wiec łatwo jej nie będzie.
Laktator- ja mam właśnie w razie W ręczny. Mam nadzieje ze potrzebny mi nie będzie bo juz widzę ze moje piersi coś zaczynają produkować ( w prawdzie prawa bardziej niż lewa ale zawsze ) mam więc nadzieję że nawet mimo cesarki jeśli będę dzielnie i wytrwale przystawiala to jakoś damy rade.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Ataa ja mam tak samo , ale to chyba jak my wszystkie . Mały wysiłek zrobię i juz jestem mega zmęczona . Maż dziś do 12 pracował a potem to zakupy jakieś , drobne sprzątanie obiad i juz normalnie padam na twarz .
Aaa ja to chodzę jak pingwin . Wczoraj jadłam żurawinę i maż zaczął sie śmiać : nie dla pingwina żurawina ! Ze niby taki śmieszny rym .Secondtry super , to juz jutro ! Fajnie ze juz sie lepiej czujesz.
Heltinne wózek fajowy , tak klasycznie wyglada , fajne te skorzane wstawki ma .

Oliver ur. 20.04.2016.

Odnośnik do komentarza

Magda faktycznie wózek jest ciężki, ale że nie ma przeszkód architektonicznych tutaj, po schodach szarpać nie muszę to dla mnie ok.
Na tutejsze warunki dobry, nie ma skretnych kółek (osobiście nie lubiłam i blokowalam) ale lekko się prowadzi. Mimo to nie jest to wózek do jeżdżenia po galerii
Groszekto klasyczna Emmaljunga, tapicerka z miękkiej ekoskory. Napewno nie jedna taka tu w No widziałaś
Są jeszcze wersje bardziej sportowe,ale taka mi bardziej odpowiada

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ataa to dobrze, rób częste przerwy.
Mam nadzieje ze nie złapie wirusa,bo średnio teraz widzę się chora..
Za to wkrótce przyjedzie moje najstarsze dziecko ;) , przez telefon juz piszczał ze coś od mlodych złapał i wszystko go boli...Szpital normalnie mam w domu...

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Secondtry ale ci zazdroszczę jutrzejszego dnia:) jednak zaraz po pełni... chociaż jedna wilczyca;) bądźcie silne dziewczyny juz za kilkanaście godz się będziecie poznawać od nowa:)
MARTA ha m i łam problem ze swedzaxa wysypka na brzuchu udach i rękach kolo 30 tyg, jedyne co mnie uratowało to bephanten ten który kupiłam dla dzidziusia, ale może u ciebie coś alergiczne to rozpuścić sobie spora dawkę wapnia- na pewno nie zaszkodzi:) i nie drap choć wiem ze to ciężkie jak nie moz n a wytrzymać, ja się drapa l am przez sen nieraz aż do krwi potem była masakra bo swedzialo jeszcze gorzej ...
Ja dziś po spożyciu suszonych śliwek z miodem, maślane z ogórkiem, kapusty kiszonej a jelita jak zaczarowane. Jeszcze pytabie- czy któraś z dzidziusien nisko tez ma nieprzyjemnie uczucie podczas siusiania- tj zaczynam sikac leci słabo nagle coś jakby boleśnie przeskakuje i dalej sikam juz normalnie. ..?

Odnośnik do komentarza

Secondtry super wiadomość, trzymam kciuki!
Heltinne obyś się nie zaraziła jak taki szpital w domu... A wózek jest naprawdę ekstra!
Majtynka ja mam coś podobnego, tylko nic mi nie przeskakuje, ale też najpierw jest słabsze ciśnienie i w ogóle jakoś tak nieprzyjemnie.
Marta dziękuję, że pytasz:* Robię ten masaż dwa razy dziennie, niby ból na samym środku spojenia nie zelżał, ale w pachwinach czuję taki jakby większy luz, więc może to pierwsze pozytywne efekty. Wiesz, na tym etapie ciąży, to już się cudów nie spodziewam;)

I pytanie do wszystkich - od dzisiaj pojawił się u mnie nowy rodzaj spinania macicy, łapie mnie tylko od góry, pod samymi piersiami, a reszta jest luźna. Takie dziwne uczucie jakby ktoś naciskał na mój brzuch. Poza tym bardzo pogorszyło mi się z chodzeniem, bo zwiększył się ucisk na okolice pęcherzowo-odbytowe, ledwie się toczę, a po schodach to masakra. I tak sobie pomyślałam, że może dzidziuś się obniża i szykuje powoli na świat? Co o tym myślicie?:)

Tymon Franciszek ❤ 10.04.2016

Odnośnik do komentarza
Gość Marty leb obdarty

Wielkie dzieki dziewczyny za wszystkie odpowiedzi, faktycznie to raczej nie cholestaza bo ustaje po smarowaniu a w nocy sie nie drapie, raczej popoludniu najbardziej i wieczorem.
Majtynka, ja mam czasem super cisnienie na pecherz a prawie nic nie leci a pol godzinki pozniej juz normalnie.
Miszka ciesze sie, ze choc odrobine Ci lepiej
Heltinne, dzieki za info o podgrzewaniu.
Ide na joge a tak mi sie nie chce, ze szok, najchetniej poszlabym juz spac, ale wstyd o tej porze.
Dobrej nocy wilczyce auuuuuuu; )
Marta 36t2d

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, błagam o kciuki. Byłam na dyżurze bo gorączka 38.9, odeszły mi wody. MF mnie nie przyjmie bo brakuje nam 2 dni do końca 37 tyg. Jestem zapłakana i przerażona. Jedziemy na wizytę, a potem do szpitala gdzieś szukać miejsca.

Odnośnik do komentarza
Gość Czarna23789

Miila kochana, pomodlę się za Ciebie i Jeremiego. Wszystko będzie dobrze. Trzymaj się dzielnie!

Secondtry jutro koniec. Koniec tego znienawidzonego przez Ciebie stanu. I początek - nowego życia, wielkiej miłości i mnóstwa pozytywnych emocji. Trzymam kciuki :*

Odnośnik do komentarza

Miila kochana nie panikuj :* wszystko będzie dobrze zobaczysz ;) trzymamy mocno kciuki i myślimy o tobie i twoim wielkanocnym zajączku. Dawaj znać co i jak. Jakoś mam przeczucie ze juz nie długo twoje łzy będą tylko ze szczęścia.
Secondary na za ciebie tez trzymam kciuki ;) jak ordynator ma cie kroić to nawet mu nie wypada żeby coś mogło być nie po twojej i jego myśli :)
A ja mam skurcze :P jak na razie nic regularnego wiec podejrzewam ze to tylko przepowiadajace ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...