Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Vena kurcze ja tez lubie przycisnać, ale od kiedy mam syna jezdze wolniej i duzo bezpieczniej. W czerwcu kupilam nowe autko dla siebie i pokusa "przedmuchania slinika" byla duza, troche tylko na autostradzie sprawdzilam mozliwosci, choc kusilo bardziej matka polka się ogarneła.
Moj maż co jakis czas chce mnie zapisac na kurs bezpiecznej jazdy, teraz przy dwojce dzieciakow dam sie namowic.

Do mojego meza chyba tez jeszcze nie dociera, mimo ze drugie dziecko.
Nawet dla mnie chwilami to jakas abstrakcja i pytam sama siebie, czy ja pamitam jak to sie robi, czy jak tamto sie stosuje... Choc nie moge sie doczekac powrotu do zycia, mam lekki stres jak to bedzie.

Wlosy, hm, temat tabu, bylam u fryzjera przed urlopem lipcowym... masakra i siwe przeblyskuja, ale chyba nie dam rady wysiedziec na krzeselku fryzjerskim na farbowaniu, z reszta ryzyko za duze.
Moja Babcia mowila "niech sie wstydzi ten kto widzi, a ty sie nie przejmuj", to moje motto aktualnie:)

Flavia super ze usg dobrze, Gabrysia ma juz solidną wagę! Ja w poniedzialek sie dowiem na usg ile Zuźka waży i jak szyjka.

Hh99 tez czasem mysle, ze kilka dziewczyn odpadlo z forum, szczegolnie mamabalbina, mam nadzieje, ze jednak wszystko u niej ok, tylko klikanie ją znudzilo;)

Trzymajmy prosze wszystkie kciuki za Kinie31, od poczatku lutego jest w szpitalu, ze wzgledu na niskie plyki, co 2 dzien przetaczaja i jakos tak pod gorkę ciagle. Oby dotrzymala z nami do 37 tc. Kinia nie daj sie!

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry dzieki wielkie zakciukasy za mnie i Lenke.
Niestety niedotrwamy do 37tc jeszcze 2tygodnie i chca rozwiazywac ciaze.
Malutka powinna wazyc wtedy ok 2kg. Zaczyna sie poprostu robic niebezpiecznie dla mnie i dla niej. Na domiar zlego 2dni temu zaczela swedziec mnie skora i okazalo sie ze to cholestaza. Naszczescie wpore wykryta.
Mam leki,ktgcodzienniej dzisiaj nawet 2razy bo skurcze wyszly. Szczerze to fizycznie czuje sie strasznie.
Psychicznie troszke lepiej, ale bardzo sie boje wszystkiego.

a href="http://

Odnośnik do komentarza

Ja to chyba jestem uzależniona od auta. W maju będzie 20 lat jak jeżdżę codziennie a przy dziecku i niedługo dwójce to już jak życie bez ręki by bylo;) moja mama ma prawo jazdy od 45 lat i wcale nie jeździ praktycznie.pamiętam ze kiedyś wsiadłam z nią raz i wysiadlam ze stanem przedzawalowym!!!

Secondtry dzięki Kochana! Ja też sprawdzam możliwości auta na autostradzie i to męża auta;) bo moja Yaris przy 150 nie trzyma sie dobrze na trasie bo jest za lekka. Zawsze zamieniam się z mężem na samochody jak jadę z Frankiem i mamą w czerwcu nad morze i wtedy sobie szaleje jego autem.tylko szkoda ze tyle żłopie benzyny; (. Teraz to ja się poważnie zastanawiam nad zmianą samochodu przy dwójce dzieci i Yarisie będzie ciasno a mąż wygląda w niej komicznie wiec się raczej nie zmienimy na stale; ((

Moja mała owszem jest kluską z dużą głową po tatusiu i bracie. No i kolejny klon ojca;) Na zdjeciu jak skóra zdarta z meza. Ulzyło mi też po gin stwierdziła że moje NT w żaden sposób nie wpływa na dziecko.przepływy ok. Szyjka 3.5 zamknięta.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Witam po dłuższej nieobecności. Czytam Was regularnie i dużo mi to pomaga ale też czasem za mocno się nakręcam. Miesiąc urządzając pokój i miałam remont w mieszkaniu.
Może napiszę co u mnie. Kończę 31 tc. Trzecie badanie prenatalne ok. Gwiazdeczka waży ok 1400gr. ale lekarz twierdzi że jest w normie. O dziwo zmieniła swoją pozycję z ułożenia do tej pory główka na dół na ulozenie poprzeczne skośne z głową u góry. Ciekawe czy się ułoży poprawnie czy już tak zostanie a wtedy wskazanie do cc. Organizuje się powoli z torbami dla mnie i córeczki do szpitala i czekam z niecierpliwością na mój skarb. Pozdrawiam wszystkie mamy bardzo ciepło.

Odnośnik do komentarza

O Kini myślę często, ale wiem że w szpitalu to może nie mieć siły, ani ochoty klikać. Mam nadzieję, że nas czyta. Kciuki cały czas mocno zaciśnięte!

Szotka BTW super, że ogarnęłaś cukry, wczoraj przez ten ból głowy to kiepsko było rano u mnie z koncentracją.

Magda tak samo Tobie nie napisałam że bardzo mi się kocyk podoba i u mnie kolor było widać. Lubię taki odcień mięty.

Secondtry rozumiem pokusy… ech u mnie często 5 pasmowe autostrady i aż żal jak widzę te sportowe auta, które mnie mijają … dlatego właśnie vana nie chce, ciężka krowa … jeszcze moja Honda po włączeniu eko jazdy ma fajne przyspieszenie, ale to tylko wtedy gdy sama jeżdżę ;)
Na kurs warto bo powietrza otwiera oczy, ale też daje spokój, bo wiesz jak reagujesz w poślizgu … ja bawiłam się świetnie, a lekcja na całe życie. Pod Warszawą jest co najmniej 2 lub 3 dobre szkoły. I takie hasło, że przekracza się prędkość żeby być szybciej … to badania potwierdzają, że jazda o 30km/h szybsza od dopuszczalnej daje tylko ekstra do 10 min … jak dla mnie szkoda zdrowia, ale do tego musiałam dorosnąć.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Kinia31 kciuki trzymam all the time! Lenke jeszcze potuczysz przez kolejne 2 tygodnie i bedzie dobrze, tym bardziej ze to 34 tc i juz po sterydach jestescie. Bliziaczki mojej przyjaciolki urodzily sie w 33tc (bez sterudow) po 1900 i 1600 gr. Po trzech dniach w inkubatorach przelozone do lozeczek pogrzewanych tylko i pieknie oddychaly i trawily pokarm mamy. A dzis zdrowe i silne dziewczyny, zadnej oznaki ze wczesnaki. Bedzie dobrze i z Toba i Lenką. Sluchaj tam pilnie tej kolezanki psycholog i ładuj sie dobrymi myslami. Sciskam

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry dopiero weszłam na forum :( pewnie już za późno na kropelki, nie? jeśli tak to trudno, a jeśli mąż jeszcze nie był to poproszę jedno i ja.
Z tym wózkiem, wierzę, że słaba to opcja, że nie Ty o tym zadecydujesz, ale ja bardzo dużo rzeczy kupuję z mężem przez telefon i zawsze jest ok :) najważniejsze, że pojedzie oglądać konkretne modele, wybrane przez Ciebie :)

Kinia właśnie się zastanawiałam co u Was, ech 2 tygodnie to szybciutko ale tak jak mówią dziewczyny, 2 kg to sporo i ponoć od 34 tygodnia maluszki już prawie zawsze same oddychają :)) nie martw się na zapas, na pewno wiedzą co robią. Trzymam mocno kciuki!!

Flawia wow! 2300? duża dziewczynka :)) super, że wszystko ok :)

Vena ja będę jeździć koło małego z tyłu w aucie, sama nie mam prawka więc odpada mi ten problem, że on z tyłu, ja za kółkiem. Zastanawiam się czy nie dokupić bazy do isofixów, bo mamy póki co sam fotelik, a wiem, że z tym bezpieczniej.

Ja przed porodem pójdę na wosk, już byłam kiedyś i spokojnie da się wytrzymać, a potem luz 3 tygodnie, po maszynce za szybko odrasta, a wiem, że przy tym całym połogu będzie ciężko ;s
Paznokci nie będę malować na tę okoliczność, pomaluję po porodzie i pójdę do kosmetyczki na jakieś maski na twarz :)

Odnośnik do komentarza

Wow, ile wiesci..
Kinia goraco trzymam kcikuki by wszystko bylo ok i bys Ty sama szybko wrocila do zdrowia, bo to chyba najwazniejsze, mysle ze sterydy na pewno zadzialaly i ze cora nie bedzie miala zadnych problemow, jakos o nia jestem spokojna :)

Właśnie Magda ja chyba twz zapomnialam napisac ze uroczy ten kocyk :) robilas go na szydełku? Bo wyglada naprawde super, tak jak ktoras z dziewczyn napusala bardzo rowne oczka :) i u mnie tez kolor bylo ladnie widac :D

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie kwietniowe mamusie :) bardzo rzadko sie udzielam ale staram sie czytac na biezaco co nie jest latwe przy 4 latce w domu. Na poczatku gratuluje udanych wizyt I bardzo mocno trzymam kciuki za wszystkie lezace dziewczyny :) u nas wszystko dobrze (chyba) mieszkam w UK I tutaj niestety badan jak na lekarstwo ale ciaza z coreczka tez prowadzona tutaj wiec powinnam przywyknac. Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09io4pxcnoe1de.png
http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3flw1o97w33z8.png

Odnośnik do komentarza

Miila, Flavia maż mial za krotką przerwe miedzy spotkaniami, a dwie apteki ktore zdazyl odwiedzic nie mialy sabsimplexu tylko cos innego pani mu proponowala. Nie wzial nic.
Terax juz w samolocie siedzi. Ale spoko nastepnym razem (moze nawet jeszcze w marcu) kupi nam na 100 %. Inaczej nie ma po co wracac;)))

Co do Alphanova to mam organiczny plyn do mycia, organiczną olivke do kapieli oraz chusteczki do pupy. Mysle ze po tych plynach nie trzeba bedzie dodatkowo smarować cialka. Czytalam opinie dziewczyn, ze szczegolnie oliwka kapielowa dziala jak emolient. Zalezy mi zeby po kapieli szybko skonczyc i nakarmic. A smarowanie calego cialka to dodatkowe kilka minut. Zobaczymy co bedzie potrzebne i jak Zuzia zareaguje, najwyzej dokupie.
Mam tez jeszcze komplet kosmetykow Sylveco jakby trzeba bylo od poczatku dodatkowo uzyc. Chociaz z kremow i peelingu dla siebie nie do konca jestem zadowolona.
Zobaczymy;)

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Secondtry ok, spokojnie z tymi kropelkami :)
Z sylveco ja byłam bardzo zadowolona pierwsze kilka dni, ale potem krem przestał mi służyć :( skóra była jak wiór a na niej po posmarowaniu zbierał się taki jakby olej, jak przetarłam ręką to szok po prostu, peeling za to jest za delikatny dla mnie, mam wrażenie, że te drobinki nic mi nie zdzierają martwego naskórka. Wróciłam do zapomnianego przeze mnie Bandi z algami i odpukać, skóra cudna.

Odnośnik do komentarza

Wracając do sylveco - mojemu mężowi za to mega podpasował ten balsam do włosów (szampon) z betuliną. Właśnie dziś mu kupiłam w dozie, bo miałam tylko próbki od nich i uwaga! taniej niż na stronie producenta (szok).

Ja zamówiłam w końcu kosmetyki do pielęgnacji - nawet nie wiecie jaka ulga.
Postawiłam na:
- chusteczki do pupy Hipp i Babydream Calendula
- do pupy na codzień linomag
- do pupy na lipe - krem z cynkiem z Momme
- do mycia Colsys Hipoalergiczny Płyn do Mycia i Kąpieli
- do smarowania buźki Alphanova bebe
- zamiast chusteczek - bo tak zamierzam robić na codzień, a te mokre tylko w nocy i na wyjścia - Alphanova bebe organiczne mleczko z migdałami + wacik/ręcznik z biedronki
- do ciałka Alphanova bebe

UFF, wygląda, że strasznie tego dużo, ale planuję myć małego i w piżamkę, krem do ciałka tylko jak będzie przesuszona skórka, kremować buźkę będziemy przed spacerem i to tyle.

Odnośnik do komentarza

Kurcze, dziewczyny, jak to jest z tą kolką, ja czytałam, że to 'tęsknota za brzuchem mamy' i brakujący tak na prawdę 4ty trymestr, czy któraś z Was miała przy starszym dziecku? to są jakieś bóle brzuszka czy jak?

Odnośnik do komentarza

Miila kolka objawia się bardzo silnym bólem brzuszka u dziecka. Dziecko przeraźliwie płacze i podkurcza nóżki. Zazwyczaj jest o stałej porze każdego dnia do 3 mca życia. U nas był koszmar od 3 tygodnia do 3 miesiąca. 2h płaczu między 21-23. Suszarka pomagała. Masowanie brzuszka i ciepła pieluszka juz mniej. Mam cicha nadzieje ze teraz nas to ominie bo nie wiem jak to zniose po raz drugi. Chociaż może lepiej z Szumisiem, woombie i subsimplex;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Hehe dziękuję za komplementy pod adresem kocyka ale to głównie zasługa wluczki. Przy tak puszystej nie widać ze oczka nie są do końca idealnie równe:) a wzór najprostszy na świecie robi się same prawe oczka przez cały czas na obu stronach. Teraz robie 2 kocyk i tym "sciegiem" robie brzegi.

Nat dzięki za link juz sobie zapisałam żeby mi nie uciekł :)
Mila ja też słyszałam takie opinie. Potwierdził mi to ten film o 3 sposobach wychowywania dzieci, rodzice dziecka z chusty ( czyli właśnie to przedłużenie o 4 trymestr jak się mówi ) twierdzili ze żadnych kolek nie było a matka nie stosowała żadnej diety i jadła wszystko na co miała ochotę. Wiec to chyba tez nie jest tak ze to co zjemy może przyprawić dziecko o kolki. .. No ale dla spokoju ducha napewno kupie coś na te dolegliwości...
Ale mam stresa z tym zakupem mieszkania... dzisiaj jadąc oglądać tak sie zdenerwowałam ze miałam zgage jak nigdy w życiu... aż bolała.. no i cały dzień mi doskwiera...
My będziemy chyba mocowac fotelik z tyłu ale będzie z nią jeździł mąż bo tylko ja mam prawo jazdy. Myślimy jak my się damy rade gdziekolwiek zabrać ( do teściowej czy moich rodzicow), z tyłu mąż grubaska fotelik z małą i pies a obok mnie chyba kot w klatce... a mamy Micre wiec raczej małe autko.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

[bMagda, no przy takim obłożeniu + zwierzaki, zapakowanie się do micry będzie wyzwaniem, ale dacie radę :)
Secondtry ja w czerwcu też kupiłam sobie autko, przezornie duże kombi, także z pakowaniem powinnam dac radę. Faktycznie na środku nie mam isofixa, więc pozostaje mi boczne siedzenie. Na pewno tam będzie założona baza, ze względu na wygodę i szybkośc wpinania i wypinania. W razie potrzeby będę też ją wozic na przednim siedzeniu, po prostu przypinając pasem. Tak a propos, pamiętajcie o wyłączeniu poduszki z przodu! To bardzo ważne.
Vena też nie wyobrażam sobie funkcjonowania bez samochodu. Także byłam na takim szkoleniu z bezpiecznej jazdy, koło Wiednia w specjalnym ośrodku, na weekend. Super sprawa, niestety u nas w Polsce kiepsko z tymi szkoleniami i z infrastrukturą.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...