Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Justawa, ja co prawda zdiagnozowanej cukrzycy, ale mój wynik to na czczo 74, po 75 g glukozy po godzinie 181 i po dwóch 137. Tak więc zmieściłam się w granicach normy, ale lekarz powiedział, żeby sobie poczytac o co chodzi z tą cukrzycą i dietą i w miarę możliwości spróbowac stosowac, oraz ograniczyc słodkie. W sumie to nie wiem z czego miałabym zrezygnowac, bo słodkiego to jem tyle co kot napłakał, jakiś cukier i może parę kostek czekolady. Za to nadrabiam chyba fruktozą z owoców, i tego będę musiała przypilnowac.

Takaonam ja kupiłam dziś torbę: http://allegro.pl/skip-hop-duo-signature-torba-do-wozka-25-200304-i5856244715.html

o północy ma ruszyc wyprzedaż online w zarze.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry dziś i wczoraj już luźno, bez gości i szykowania czegokolwiek, wczoraj w zasadzie przeleżałam cały dzień, a dziś trochę aktywniej ale spacerując z mężem, byliśmy nawet na małej randce w rynku, potem u znajomych, ogólnie fajnie :)
Co do lekarza, w połowie stycznia mam już umówioną wizytę u tego, u którego byłam cały czas, to będzie wizyta ostatniej szansy skoro już jest zapisana, ale w tym samym czasie pójdę do lekarki, która została ordynatorem tego prywatnego szpitala o którym mówiłam i porównam co i jak, czy zleci mi jakieś dodatkowe badania, czy powie coś o szyjce, czy wnikliwie nas zbada i będę miała jasną sprawę - jeśli nie zobaczę wielkiej różnicy w podejściu i zaangażowaniu, to zostanę u niego ale jasno powiem, że mi nie pasuje to i tamto, wtedy może wnikliwiej wytłumaczy/powie.
A jak Ty się czujesz kochana?

Vena co do tych kopów, właśnie miałam takie momenty, że czułam mega nacisk na pęcherz również, ale jednak te w szyjkę (bo tam mi się wydaje) były dużo gorsze, takie nieprzewidywalne i nieco bolesne.

Anna205 te wyprzedaże były jednak od 22, wróciłam do domu trochę póżniej i już nie było połowy z rzeczy, które miałam upatrzone, ale coś tam zamówiłam, głównie rozmiar 68-74, bo tych malutkich mam już sporo, ubranek już chyba nie potrzebuję, ew. body z krótkim rękawem (mam dwie pary 62) i jakieś czapeczki (na wyjście).

Flawia mnie mały dzisiaj tak właśnie skopał jak jechałam autem, myślałam, że nie wysiedzę, chciałam wysiąść, bo nie dawałam rady. Też nie mogę już patrzeć na jedzenie, mam wrażenie, że brzuch podwoił swój rozmiar przez ostatnie 2 dni :P

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, dawno mnie nie było, ale dużo obowiązków itd... spóźnione życzenia świąteczne dla wszystkich kwietnioweczek. CO do koników w szyjke czasem zdarzają się sporadycznie ale po wigilii mój syn chyba zdobył skądś widelec bo jak położyłam się spać miałam serię kopniakow w te okolice aż mnie wykazywał i się darlam na całe mieszkanie bo jakby mnie nadzieja widelcem. A powiedzcie tez czujecie czasem kopniakow zaraz pod zebrami bo niby macica tu jeszcze nie powinna sięgać ale ja mam ja dziwna wiec może inaczej rośnie albo inaczej odczuwam. Wiem ze się przejadam ale mam ostatnio okropna zgaga i ulewania kwaśna treścią, ale to może lepiej bo zzarlabym jeszcze więcej a już prawie 7 kg na plusie.

Odnośnik do komentarza

Majtynka, ja czuję jakoś 2 cm pod żebrami, więc jest chyba coś na rzeczy .Brzuch mi urósł ,ostatnio też czuję dyskomfort w związku z kopnięciami, ale mam teraz nową zasadę i staram się nie zrzędzić bo czuję się potem jeszcze gorzej.Generalnie nastawiam się pozytywnie, bo inaczej zeświruję :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

U mnie w wigilie z mezem robiliśmy 3 sałatki, a reszte ogarnela mama z sisistra i babcia. Czas minal mi glownie przy stole, co widze po sobie :) dzis wizyta kolejnej czesci rodziny, ale ciesze sie na re spotkania, bo mamy duza rodzine a rzadko jest okazja by sie spotkac. Ja wciaz jestem zaziebiona, okropny kaszel ikatar, wszystkich chyba zarazilam :( przed wyjazedem bylam jeszcze u lekarza, nie dostałam antubiotyku, tylko jakies krople do nosa, i to dopiero zaczelo mi pomagac, no i ciagle siedze w domu, co by sie oszczedzac. Wczoraj wzielam nospe, i zaczelam brac magnez, bobrzuch mi sztywnial i troche pobolewal, obawiam sie ze to od kaszlu. W ogole ruchy dziecka dziwnie czuję, momentami duzo achwilami wcale, albo takie slabe, mam wrazenie ze tak jakos glebiej sie ulozyl, szkoda mi go, boje sie ze ten kaszel i dla niego jest uciążliwy, na szczęście 4 stycznia mam wizytę.

Mama zrobila konkretne zapasy ubranek w roznych rozmiarach w ciuchlandzie, wszystkie bardzo ladne i w zaskakajuco bardzo dobrym stanie, wiekszosc wyglada jak nowka. Brakuje mi tylko śpiochów czy polspiochow i skarpetek, wiec moje zakupy igranicza sie do pieluch, otulaczy i takich higienicznych spraw, moze jakies rozki jeszcze ze dwa kupie, zobacze.. ale juz nie moge sie doczekac.. :)

Odnośnik do komentarza

cześć dziewczyny! dawno tu nie byłam i muszę się Wam pochwalić - będzie dziewczynka. Bardzo się cieszę, bo chciałam:) rozpoczynam już 23 tydzień a prawie wcale jeszcze nie czuję ruchów. od czasu do czasu bardzo delikatne. Czekam aż księżniczka da bardziej o sobie znać; ) święta minęły nam spokojnie i odpoczywamy dalej.

Odnośnik do komentarza

Uff, to w końcu po świętach. Udało mu się je przeżyć w miarę bezboleśnie, zmęczona byłam w normie, mało stałam przy garach, no i na szczęście tylko jeden dzień był obrzarstwa, który nie odbił się na cukrach i wadze ;)

Udało mi się załapać nawet na wyprzedaż u Zary i kupiłam trochę rzeczy dla chłopaków, faktycznie małe rozmiary zeszły błyskawicznie, ale nich był wybór.

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Vena dla mnie szaleństwem jest to, że ZARA potrafi obniżyć cenę o 10 zł a i tak się rzucają ludzie jak durni, nie wiem czy oni nie patrzą na to ile kosztowało wcześniej czy jak, ale samo zjawisko jest zaskakujące :D dzisiaj stacjonarnie babka mi prawie z rąk wyrwała dwupak body i stojąc obok pytała 'będzie Pani to brała? bo ja chcę!', odpuściłam, body mam aż nadto :) niech ma!

Flawia
ja patrzyłam tylko na zare i h&m ale w nim nie widzę nic online, może lepiej się przejechać do sklepu stacjonarnie. Mi brakuje jeszcze piżamek a tak to z ubranek mam wszystko.

Dziewczyny! zarządzam wrzucanie zdjęć brzuchów po świętach :D

Odnośnik do komentarza

Miila akurat mi się trafiło spodnie i bluzki dla chłopaków w Zarze 50%taniej, lubię ją i h&m bo mogę dostać coś bez aplikacji Disneya i bohaterów typu batman… działają mi na nerwy ;)
Ale często te obniżki są żenujące… zresztą tak jak mówisz trzeba patrzeć na ceny przed i po a brać jak leci bo pisze SALE :D

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Nat34 pięknie <3 ja wrzucę jutro, zmobilizuje męża, żeby mi zrobił, bo te z lustra już o tej porze wychodzą słabiutkie :)<br />
Vena jakbym siebie czytała, nie znoszę tych nadruków, jest tyle pięknych rzeczy.. nie trzeba mieć wszystkiego z bohaterami z bajek, oczywiście nie zabronię kiedyś małemu mieć takiej np. piżamki czy czegoś w czym nie wychodzi 'do ludzi', bo nie chcę mu zabraniać, ale bez przesady :))
W zarze są bardzo fajne wg. mnie jakościowo body, bawełna na prawdę nie taka cieniutka i taka fajna zwarta w sobie.

Odnośnik do komentarza

Nat34 super wyglądacie. A myślałam że mam jakiś niezwykle duży brzuch ale chyba w normie. tez się podzielę jak mąż zrobi mi zdjęcie jutro. Co do koników najbardziej "lubie" te niskie czuje wtedy jak by mi wrecz mała gmerala ręką albo noga w pochwie a jak czasem oberwe w pęcherz to aż sobie setkę; ) sysuncia czasem jak masz łożysko na przedniej ścianie to amortyzuje kopniaki ja mam na tylnej i juz ok 18 /19 tyg zaczęłam czuć ze coś mi tam pływa. a tak z innej beczki czy którejś stawia się regularnie brzuch ? Wiem że niby i8z od 20 tyg mogą być skórze przepowiadajace ale strasznie mnie to stresuje bo najczęściej zaczynają się koło 30 tyg... zdążają mi się codziennie czasem twardnieje tylko trochę 2 razy dziennie a innego dnia znacznie większy dyskomfort to powoduje i zdążą się nawet ok 10 razy. Nigdy nie boli i szybko mija. Jutro mam test z glukoza. "Mniam mniam " juz się nie mogę doczekać fuj... a we wtorek wizyta wiec zobaczymy co mi powie na to twardnienie.

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

Magda 2600 ja mam twardnienie/stawianie kilka razy na dobę najwięcej wieczorem i jak więcej postoje pochodzę w ciągu dnia czasem kilka razy w godz zaczyna mnie to martwić wtedy ale niczym złym do tej pory to nie poskutkowało. Co do łożyska na przedniej ścianie widać nie ma reguły bo ja nieregularne poczułam w 16 tyg a teraz czuję wszystko wyraźnie rzadko dziecko schowa się tak ze czuje tylko wewnętrznie. Ruch y juz od dawna do wyczucia przez brzuch przez innych a wczoraj u znajomych oglądało jak się bluzka rusza...

Odnośnik do komentarza

Ja mam łożysko na tylnej ścianie, kopniaki i wszelkie ruchy czuje mocno i widać je przez skórę. Jeśli chodzi o stawianie się brzucha, też to już mam, robi się czasem jak kamień, ale nie boli jakoś specjalnie, w sumie rzadko kiedy przy tym ciągnie.

Powiem Wam dziewczyny, że im wyżej w ciąży jestem tym bardziej potrafię 'walczyć o swoje' w rodzinie, tzn. postawić się im w kwestii wychowania itp. aspektów, kiedy coś ewidentnie jest wbrew mojej opinii. Powiedziałam już nawet, że irytuje mnie macanie brzucha i że tego nie znoszę - chyba zrozumieli, a przynajmniej tak powiedzieli. Nie zamierzam się męczyć, bo ktoś się może obrazić, jeśli się obrazi no to trudno, to mój maluch i będę walczyć o swoje nawet kosztem pogorszenia się relacji. Polecam, bo małymi kroczkami można wyjść na swoje. Określiłam już kilka rzeczy, m.in to dotykanie brzucha oraz to, że nie będę dawać maleńkiego dziecka na noc do dziadków, bo tak by chcieli.

Odnośnik do komentarza

Miila a po co na noc? Ja tam karmilam 10 mies wiec dziecko musialo byc przy mnie, tesciowa ma sypialnie obok moj maz odrazu powiedzial ze dziecko ma gdzie spac nie musi z babcia. Ja juz sobie nie daje wchodzic na glowe z dzieckiem ale po porodzie znowu beda dyskusje nt wychowywania trudno. Teraz maz ma 2 tyg wolnego a tesciowa 3 tyg i tak nadskakuja corce maz mniej ale jak ma humorki to tescoowa jej pod nos daje, a ja nie uznaje klapsow ale tez nie rozpieszczam a ta jeszcze troche to siku za nią zrobi. Ogarniam tesciowa ale czasem rece opadaja. Nie powiem tez jest pomoc. My 4 dni jezdzilismy, chodzilismy po rodzinoe a w sr na noc do rodziny bo impreza ur i tak sie dziecko przestawia.
Ja nie mam sily na kupowanie ciuszkow dziecku, dzis jedziemy po pudla na zabawki bo juz sie wysypuja. A to tylko jedno dziecko.
Powiem Wam ze poza lepieniem pierogow nic nie robilam a jestem tak zmeczona.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

A ja siedzę na teście glukozy.......nie cierpię tego badania.
Walczę żeby nie zwrócić cytrynowej lemooniadki; (

Ja mam łożysko na przedniej ścianie i na samym środku wysoko bo tylko tam nie czuje kopniaków. A tak wszędzie mi się wierci.jak leżę na boku a potem wstaje albo siadam to widzę jak dzidzia jest z boku a potem sobie wraca na miejsce;)grawitacja.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Miila, zanim się Jeremiś urodzi będziesz królową asertywności, zobaczysz :)
Ciekawa jestem Twojej opinii po wizycie u tej lekarki z MF, słyszałam bardzo dużo dobrego o niej .
Też mam alergię na wszelakie nadruki na ubraniach, chodzi mi o jakieś disnejowskie mody etc.Dobrze, że dzieci nie miały nigdy fazy za ubrania z księżniczkami czy spidermanem ;)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Melly na noc, bo oni myślą, że to zabawka, że sobie ponoszą, pobawią, a tak jak powiedziała moja koleżanka wczoraj - ona babci nie dała maleńkiego dziecka nawet na spacer samej, bo czuła komfort psychiczny będąc jednak obok, kiedy babcia prowadzi sobie wózeczek.

Flawia ciesz się, że cytrynową! mi w luxmedzie dali ciepłą wodą aż gęstą od tej glukozy i kiedy kończyłam pić to autentycznie miałam łzy w oczach :S potem prawie zasnęłam na poczekalni.

Nat34 wiesz, i tak widzę, że robię ogromne postępy w temacie, bo nigdy wcześniej nie potrafiłam się przeciwstawić mojej mamie, powiedzieć jej NIE, bo myślałam inaczej, także jestem na dobrej drodze :D przestałam się przejmować po prostu. Ta lekarka prowadziła ciążę mojej koleżanki, baaardzo ją chwaliła, zobaczymy co i jak, chce się do niej wybrać w połowie stycznia.

Odnośnik do komentarza

Flawia ciekawie opisujesz ruchy dziecka, ja tez mam na przedniej scianie ale nie umiem powiedziec jak dokładnie i pod ręką tylko kilka razy czulam. Czesciej mam wrazenie takiego wypychania miejscowego. Na ostatnim badaniu dziecko bylo ulozone miednicowo, jestem ciekawa jak czesto na tym etapie zmienia sie to. Chciałbym moc powiedzuec ze wiem w ktorym miejscu on leży, może dziecko jest jeszcze za małe.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...