Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

secondtry ja po usg miałam znacznie skorygowane ryzyko 1:2917 1:2282 i 1:16000 przy ryzyku podstawowym 1:188 1:453 i 1:1422 a pappa wszystko zmieniła bo jak postawili mi to białko pod te statystyki to mi dramatycznie spadło i trisomie 21 miałam 1:132.a teraz po Nifty mam 1:3929916 a oprócz t 21 18 i 13 badają tez delecje 1p36 5p i 2q33.1. No i nifty daje czułość t21-99.17%, t18-98.24% a t13-100%.i od razu jest napisane na teście ze nie stwierdzono ryzyka nieprawidłowości chromosomów płodu.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Flawia co przeszłaś to Twoje dobrze, że na koniec tylko się strachu najadłaś i malutka jest zdrowa.
Wiem jak to jest bo przy pierwszym przezierność wyszła mi graniczna i przez 6 dni do wyników krwi płakałam każdego dnia... lekarz kazał mi się zastanowić co zrobię z chorym dzieckiem …

Ensueno super, dwóch chłopaków to fajna sprawa!

Secondtry chłopaki już chyba powoli wychodzą na prostą, wciąż mały ma katar, ale dziś dzwonie umówić ich na szczepienie p/grypie chcę zdążyć zanim znów gorączkę jakąś chwycą.

monthly_2015_10/kwietnioweczki-2016_37813.jpg

monthly_2015_10/kwietnioweczki-2016_37814.jpg

monthly_2015_10/kwietnioweczki-2016_37815.jpg

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

venaja ryczalam codziennie jak bóbr a mój Franek mnie pytał jak długo będę jeszcze mieć paproszki w oczkach a ja w ryk znowu a on mnie wtedy tak mocno przytulał.ja tez usłyszałam od genetyka jaki to będzie ciężar dla mojego starszego dziecka kiedy urodze chore genetycznie dziecko ze mogę zawsze przerwać ciaze do 24tc i dał mi idiota nr telefonu do hospicjum dla dzieci chorych genetycznie.mam dziś ochotę normalnie tego dziada dorwać i powiedzieć co sądzę o jego wyczuciu! !!!

BTW śliczne chłopaki!

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Nie pojechałam do szpitala, szczerze to głównie dlatego, że nie miałam siły wstać, a po drugie bałam się że zostawią mnie na 3dni nawet jak będzie dobrze. Tak mi zrobili w poprzedniej ciąży, która wiecie jak się skończyła. Strasznie się boję, że usłyszę coś złego. Dzisiaj standardowo słabo się czuję ale jak już pisałam wcześniej u mnie to od początku ciąży normalne i mój lekarz mówi że im gorzej się czuję tym lepiej. Zmartwiła mnie bardziej kilkugodzinna biegunka dzisiaj ale może panikuję.

Odnośnik do komentarza

A ja dziś miałam motorek w d...
Wreszcie wykapałam i wytrymowałam swoją sunię ,może uda się ją wystawić w grudniu i zakończyć championat .Zastanawiam się nad szczeniakami ale urodziły by się w marcu
Potem posprzątałam mieszkanie ,nadrobiłam pranie i wróciłam przed chwilą ze spaceru z psami.Synuś nie chciał się wykąpać z tatusiem więc teraz wykąpałam,dam mu jeszcze z 20-30 min i kładę spać.Chociaż chwilka dla siebie :D
Flawia współczuję Ci tego przez co przeszłaś i cieszę się ogromnie że wszystko dobrze i będziesz miała zdrowe dzieciątko
Ensueno gratuluję synusia.

Szymonek jest już z nami.
Miłość matki to siła, która sprawia, że zwykły człowiek potrafi dokonać rzeczy niemożliwych.
http://www.suwaczki.com/tickers/82do3e5emigsm8f5.png
:Aniołek: Kochamy Cię Adrianku(34tc) . Na zawsze w naszych sercach

Odnośnik do komentarza

Anawee też obstawiam że to chodzi prawdopodobnie o ten formaldehyd, także muszę posprawdzac te wszystkie preparaty zanim się ostatecznie zdecyduję.

Magda, ale mi narobiłas smaka na ten bigos, chyba też sama zrobię w tym tygodniu... jadłam ostatnio w jakiejś restauracji, ale zamiast kwaśny,był taki delikatny i byłam bardzo zawiedziona, teraz muszę sobie zrobic po swojemu.

Hh99, właśnie sobie wyobraziłam, jak drapiesz cycki na tym openspace i kwiczę ze śmiechu :)))

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Ensueno, gratuluję zdrowego chłopaka!

Flawia, współczuję bardzo, czy nikt Cię nie poinformował, że pappa to tylko arytmetyczne prawdopodobieństwo ?? Ja musiałam podpisac specjalne oświadczenie, że zostałam o tym poinformowana. Tak naprawdę to miałam nie robic pappy, bo wiem że często fałszuje wyniki. Ale ponieważ mój lekarz załatwił mi, że miałam test i usg za darmo, to zrobiłam. Jednocześnie wiem, że nawet jak wyliczą duże ryzyka to nie ma się co stresowac tylko robic nifty. To niestety tak jak z testem na HIV, też czytałam że zdarza się u ok. 5% (to wg. mnie bardzo dużo) kobiet w ciąży, że wynik jest fałszywie dodatni. A na 100% potwierdzenie lub zaprzeczenie czeka się miesiąc, to dopiero musi byc też jazda...

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Po własnych doświadczeniach mam nadzieje ze za parę lat test pappa zostanie zastąpiony nifty/Harmony w pełni refundowanym dla każdej kobiety!hmmm no chyba ze wprowadza w Polsce całkowity zakaz aborcji ........to wtedy każdy test stanie się bezsensowny.....

Co do malowania paznokci w pierwszej ciąży nosiłam żel przez cały czas a teraz mam non stop hybryde na rekach i nogach .....a jutro idę do fryzjera. Bez przesady z ta ostrożnością.jakby to było zakazane i szkodliwe to kobiety w ciazy wygladalyby jak straszydla.czyli tuszu, cieni pudru itd tez nie można? Perfumy tez zapewne szkodzą a sklad kadego żelu i szamponu to istna chemia no chyba ze przejdę na białego jelenia:)
Nie gniewajcie się.jest to tylko moje zdanie.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Jutro mam wizytę u gina, zobaczymy/usłyszymy raczej jak małej bije serducho. Miila trzymam kciuki, bo u Ciebie też jutro wizyta, ale relaks, nie ma opcji, żeby coś było nie tak. Jak słusznie zauważyła jedna z forumowych ciotek, jeśli chcemy mieć spokojne dzieci to zaczynamy od bycia spokojną w ciąży, później z doświadczenia wiem, że tylko spokój ratuje :D

A mi się ostanio przyśniły zapiekanki u Endziora z Placu Wolnica ( dla nie wtajemniczonych najlepsze w Krakowie ;)) i normalnie obudziłam się i czułam w ustach ich smak. Tak mnie wzięło, że dziś sobie zrobiłam i właśnie zjadłam, rany jak mi dobrze :P

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

@Magda1010 - o wow, bigos? taki co się trzy dni czy nawet tydzień robi? nie powiem, że bym nie zjadła :D ostatnio mi dobrze wchodzi takie właśnie ciężkie jedzenie, na ciepło.

@Hh99 - ja też czytam co tydzień co tam nowego, jakie jest duże, co już się rozwinęło, to takie fascynujące!
Jeśli chodzi o mamy blogerki, ja czytam tylko szafe tosi, no uwielbiam po prostu. Po każdym poście mam takiego kopa, dostrzegam rzeczy, na które w codziennym biegu nie zwraca się uwagi. Też nie wyobrażam sobie nie mieć tego forum, bo Was uwielbiam dziewczyny. Jak nie zaglądam tu cały dzień to potem sobie myślę 'ciekawe co u moich dziewczyn' i pach, odpalam forum :))

@Kodomo - spokojnie, wszystkie zrzucimy to co nabrałyśmy, karmienie piersią ponoć bardzo pomaga, poza tym ruchu przy dwójce małych urwisów na pewno Ci nie zabraknie. Słodziak z tego Twojego synka :0
Moja figura boska? haha :) nie narzekam jakoś specjalnie ale obrastam w turbo cellulit i dodam kochana, że ja jeszcze nie rodziłam - jak wrócę do stanu sprzed ciąży po niej i będę miała ładny brzuch to przyznam to sama :)

@Ensueno83 - tak się cieszę, że wszystko super i gratuluję zdrowego malca! <3<br />
@MamaPaulina - ja też trochę nabrałam przy tabletkach, odstawiłam je w styczniu i zeszła mi z organizmu woda, która się zatrzymywała. Ginekolog polecił przerwę przed staraniami, ruszyliśmy z tematem po 4 miesiącach od odstawienia.

@Flawia!!! tak się cieszę! tydzień po pobraniu wyniki? uff to jeszcze nie tak źle, bo jakbym miała czekać miesiąc to chyba bym padła zanim przyjdą te wyniki. GRATULUJĘ! i cieszę się ogromnie razem z Tobą, że to dziewczynka :))

@Vena127 - ja mojego też bym chętnie wysłała na jakieś piwo z kolegami, bo ostatnio biedny też miał lipę i chodzi nieprzytomny :( po pracy w domu mi pomaga ogarnąć moją robotę i śpi po 5 godzin na dobę. Muszę pomyśleć, żeby jakoś mu to wynagrodzić, bo aż mnie ściska :(
Trzymam kciuki za Twoją jutrzejszą wizytę i dziękuję za pamięć o mnie, ja jutro o 16.40 - nie mogę się doczekać, żeby zobacyć bąbla po 2 tygodniach od prenatalnego :))
Kochana, a pamiętasz tą przezierność, która była u Ciebie w poprzedniej ciąży graniczna? na jakim poziomie?
Super chłopaki!! siostra im będzie pasować jak nic :)

@Secondtry - daj znać na co się zdecydujesz, ja zobaczę co o moich wynikach powie jutro prowadzący, zapytam się go też o te dwa testy, muszę przeanalizować wydatki i może sama też się na któryś zdecyduję przy moim NT 2,5mm. Mi ryzyka bez pappy z usg wyszły spore, bo dwa 1:1000 i jedno 1:6000. Pappa mnie trochę uspokoiła, ale już teraz sama nie wiem w co tu wierzyć.

I rzeczywiście dziewczyny.. spokój i jeszcze raz spokój! ja jestem ogólnie nerwowa, tzn. szybko się irytuje, bo z natury jestem spokojna i taką ciążę miałam do 12 tygodnia, ostatnio mnie jakoś nosi i muszę się ogarnąć, bo chcę spokojne i grzeczne dziecię :)

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, wybaczcie angielski link, ale mój mąż właśnie mi to podrzucił i przy niektórych rysunkach komika widziałam siebie i popłakałam się ze śmiechu. Szczególnie podoba mi się wątek w toalecie, bo od tygodnia walczę z najmłodszym, żeby nie spuszczał wszystkiego co wpadnie mu w ręce, już 3 razy musiałam oddtykać ubikację …
http://www.upworthy.com/15-hilarious-parenting-comics-that-are-almost-too-real

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

A ja spać nie moge:(
Pamiętajcie że ryzyko podstawowe i skorygowane przy teście pappa jest inne dla każdej kobiety bo zależy od wieku, rasy, kraju pochodzenia, wagi, przebytych ciaz itd.taki wywiad przeprowadza podczas usg prenatalnego lekarz je wykonujący a potem wklepuje tylko wynik pappy do specjalnego programu.czyli czysta statystyka.
O teście Nifty można sobie poczytać na fb lub na stronce www.nifty.pl. od września w ramach badania badają aż 18 wad genetycznych płodu.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Któraś z wad mnie pytała o ten bigos. Niestety... nie wytrzymalabum gdyby się gotował 3 dni bo już z gara go podjadalam hheheh. gotowal mi sie od rana do 15. I wystarczylo zeby smakowalo :) Ojj dziś jeszczze Bedzie na obiad i po bigosie!
Ja nie moge się już doczekać mojej wizyty w poniedziałek..... no normalnie już mam stresa jak sobie pomyślę..

Odnośnik do komentarza

@Vena127 - no to właśnie tak jak my, wyszliśmy z gabinetu bardziej przerażeni niż spokojni i bardzo czekałam na tą pappe. Aj kurcze, żałuję, że od razu zamiast niej nie zrobiłam tego Nifty lub Harmony.

@Agusia83 - ciesze się razem z Tobą i bardzo zazdroszczę :) też już bym chciała czuć bąbla, to na pewno daje większy spokój, że wszystko w porządku. Może jeszcze z 2 tygodnie i się uda :)

Odnośnik do komentarza

@Vena127 - nie mogę się doczekać! każda wizyta to jak odwiedziny o dzidziusia :)) cieszy strasznie. Dziewczyny, czy robią Wam usg nadal to dopochwowe czy już po brzuchu normalnie? chciałabym się odpowiednio ubrać i nie wiem sama? prenatalne robili przez brzuch, ale dużo lepszy sprzęt..

@Onamila - bądź dzielna :)

Odnośnik do komentarza

Chyba jako jedna z ostatnich z nas dzisiaj mam prenatalne ..... trochę mnie ściska w żołądku z nerwów.
Czasami przedrzeźniam się ze swoim facetem i np. jak gada bzdury, to mówię do brzucha "Jasiu, przepraszam" (w domyśle, "że Ci takiego ojca wybrałam"). Wczoraj facet wypił trochę grzańca na przeziębienie, a że był lekko "rozmiękczony", zaczął się kleić i za całowanie brać. Zaczęłam go odpychać i krzyczeć "fuj fuj, śmierdzisz winem". Na to on, przyłożył mi ucho do brzucha i mówi "Jasiu mówi, że masz nie krzyczeć na tatę".
Chciałabym dzisiaj już wiedzieć czy to Jasiu czy Marysia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wl20mme3ge8eho.png

Odnośnik do komentarza

]miila mój mąż mi 'dokucza' teraz ze mu widzę 2400;) ale dobrze wiem ze denerwował się tak jak ja widząc ze płacze po kątach.
Z własnego doświadczenia nie żałuję ani złotówki i jeśli masz się czuć niespokojna do końca ciazy to zrób Nifty nie ma co żałować pieniędzy.
onamilatrzymaj się ciepło. To dla waszego dobra.lepiej być pod stałą opieką niż denerwować się w domu. Ja leżałam przed cc na patologii I byłam dużo spokojniejsza.
magda

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...