Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Secondtry,Twój bananowy paw skojarzył mi się z historią, jak ktoś kiedyś zjadł całą paczkę truskawkowych chrupek kukurydzianych i potem puszczał truskawkowe.... bąki :)
Magda1010, to mnie pocieszyłaś z tą wagą. W sumie ja jak dziś stanęłam to widzę, że coś się ruszyło i zaczyna wracac, więc jest o.k.
Julka30 współczuję bardzo przeziębienia, ja z tym walczę od 3 tygodni. Teraz już jest lepiej, nos się odetkał, kaszel mniejszy, tylko słaba jestem strasznie, więc do jutra jeszcze zostaję w łóżku. Jak to się utrzyma to w środę idę do pracy. W czwartek mam wizytę u gin i strasznie się denerwuję, że przez to przeziębienie długie mogło się coś stac...Staram się sobie powtarzac, że co ma byc to będzie, ale i tak wolałabym żeby już było po czwartku.

Dziewczyny, czy któraś z Was korzysta z prywatnych pakietów medycznych z firmy ? Czy jak mam w zakresie prowadzenie ciąży to wszystkie badania zlecone w trakcie ciąży przez gin są już w tym zawarte ? Czy za niektóre trzeba będzie dopłacac? Ktoś się orientuje jak to wygląda ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Kwietnióweczki mam do Was jeszcze jedno pytanie, jak u Was z wielkością brzusia?
Bo ja mam czasem wrażenie, że wcale nie rośnie.
Boję się że jest za mały, choć pamiętam, że w pierwszej ciąży też nie mogłam się doczekać aż brzusio zacznie być widoczny.
Jak położe rękę na brzuch to czuję kulę wielkości dłoni tuż pod pępkiem, która czasem jest ciut twardsza, wieczorem najczęściej brzuch jest większy.
Podzielcie się Waszymi wrażeniami:))

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dtgjg9ll2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1bvqble9.png

Odnośnik do komentarza

Anna205 co do pakietów medycznych, co do zasady powinno być tak, że jeśli jest w pakiecie prowadzenie ciąży, to badania powinny być zlecone przez lekarza.
Akurat pracowałam w firmie ubezpieczeniowej i było u nas. Klienci z kartą medyczną, nie mieli żadnych problemów z badaniami.
Natomiast pakiety medyczne są oferowane przez różne firmy, więc najlepiej zapytać u źródła albo poprosić o zakres ubezpieczenia u pracodawcy.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dtgjg9ll2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1bvqble9.png

Odnośnik do komentarza

anna205wszystko zależy od tego jaki pakiet masz wykupiony przez firmę. Czasem są to pakiety tylko podstawowe a czasem kompleksowe. Ale są też badania które żaden pakiet nie obejmuje ale to są juz bardzo specjalistyczne.
Ja korzystam z mojego pakietu firmowego i mam dokładnie wyszczególnione co zawiera pakiet.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Co do pakietów medycznych, ja mam z firmową opiekę medyczną w Enelmedzie i prowadzenie ciazy i standardowe badania ciazowe mam zawarte, ale juz testy pappa to dodatkowe 500 pln z mojego portfela. Ostatnio poszlam do drugiego lekarza prywatnie i dostalam skierowania na szerg innych badan, za ktore pewnie w Enelu musialabym juz zaplacic. Albo wyjsc od gina do inernisty i tam spróbowac wyciagnac bezplatne skierowanie, np na poziom wit D.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny, już mniej więcej wiem co i jak. Muszę sobie ściągnąc ten zakres z działu HR, ale póki co to wiem, że wszystkie badania laboratoryjne i USG prenatalne, połówkowe, 3D/4D mam w pakiecie, także luz. Testu PAPPA nie ma, ale to jest właśnie to wysokospecjalistyczne o którym pisze Flawia. W czwartek idę do gin, a on prenatalne robi we wtorki, więc nie widziałam czy już sobie termin umawiac prywatnie, czy na pakiet. Swoją drogą strasznie drogie te badania, 200 zł. Doliczając prywatne wizyty, to wór pieniędzy trzeba wydac w trakcie ciąży...

Mam pytanie do doświadczonych mam: jakieś doświadczenia z wózkami Hartan i Teutonia ?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Anna205
Jak ja Wam zazdroszczę tych słodyczy... ja przed ciążą jadłam mało słodkiego, a w ciąży już w ogóle. Bardzo szybko się przekonałam, że kawałek ciasta ze śliwkami = rzyganie. O kupnych słodyczach nie wspomnę, bo są dla mnie po prostu mega przesłodzone i ani kęs mi nie przejdzie przez gardło. Szarlotkę bym zrobiła, tyle renety teraz, w tu klops bo nie zjem ani kawałeczka.
Ja mogę żywic się w ciąży ogórkami kiszonymi, kapustą kiszoną i ostrymi paprykami peperoni - ewentualnie jakiś dobry pasztecik :)
Chociaż wczoraj wieczorem przeszłam samą siebie... nie mogło mi przejśc przez gardło risotto, które zrobiłam na obiad, za to nabrałam olbrzymiej ochoty na domowe frytki z musztardą i świeżą cebulą... i byłam najszczęśliwszą osobą na świecie po zjedzeniu tego, haha.

Normalnie jakbym o sobie czytala. Poza frytkami, bo one tez przez gardlo mi nie przechodza. Ale ostatnio zajadalam sie bułką z salcesonem i chrzanem. Tak mi smakowalo ze najesc sie nie moglam. I nastepne moje dziwactwo to wypicie swiezo wycisnietego soku z cytryny, po prostu nie moglam się powstrzymac, bo tak pieknie pachnialo.
A dzis bylam na wizycie u swojego gina i dostalam skierowanie na badanie, ktore od poczatku mnie przerażało... czyli test na obciążenie glukoza :/
Jak zakupilam woreczek z 75g glukozy dopiero do mnie dotarlo co mnie czeka...

Jagoda, 56cm 3820g, 11.04 godz 23:18

Odnośnik do komentarza

cathleen jest już na rynku glukoza cytrynowa i smakuje jak lemoniada.ja robiłam test ok.8tc chyba i da się przeżyć w porównaniu z tą tradycyjną. Tylko ze ja ta cytrynowa dostałam w gabinecie juz rozribiona przez położna i to było na pakiet medyczny.
Mój pakiet obejmuje ok 1000 placówek w całym kraju. Pracodawca musi wam udostępnić wykaz placówek plus wykaz badań dostępnych w pakiecie. Ja korzystałam juz z Medica, Allianz i Asekuracji. Moja firma często zmienia ubezpieczycieli.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

@Anna205 - ja mam LuxMed i w zakresie pakietu dokładnie, tak jak wspominały dziewczyny, jest opisane co masz w cenie. Jak wiesz, że będziesz coś pilnie potrzebowała za jakiś czas to można pakiet zwiększyć - przynajmniej u mojego męża w pracy. Nie miałam badań prenatalnych w cenie, ale pełną opiekę ginekologa + wszystkie badania z krwi i cytologie łącznie z usg piersi tak. Ja jestem zadowolona, bo opieka prywatna, koszta nie duże i dużo pieniążków w kieszeni.

Moja waga to w tej chwili 65 kg, nie wiem ile dokładnie ważyłam po wakacjach ale przypuszczam, że mam 5 na plusie. Właśnie zamówiłam wagę, bo w domu nie mam :) od jutra kontrola :D

Odnośnik do komentarza

cathleen zawsze mozeszsobie przed wypiciem, wcisnac polowke cytryny. Wipic to pikuś, ale utrzymać 60 min w żąłądku to jest wyczyn! Ale są dziewczyny, ktorym to zupelnie nie przeszkadza, zalezy od przypadku.
Ja bede odsuwac w czasie do max. bezpiecznej dla Dzidziola daty..... brrrryyyy...
Flavia fajny masz ten pakiet. Ja mam enel + placowki wspolpracujace. 1,5 roku temu zmienilismy z luxmedu na enel. Jest ciut lepiej niz tam, ale to juz nie jest ten sam enelmed, ktory byl w Wawie 10 lat temu....
Ale korporacje takie jak moj pracodawca, wiadomo, oglaszaja przetarg i patrza na cene mocno.
Ale nie narzekam, ciesze sie ze wogole mam opieke medyczną. Jak poslucham historii z Zozów panstwowych to dramat czysty....

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Cathleen
mi koleżanka powiedziała, że do tej glukozy można wcisnąc sok z cytryny! Także polecam zabrac ze sobą na badanie. Ja jak sobie pomyślę o tym badaniu to już mnie mdli...

Flawia, Miila
ja mam właśnie pakiet w Medice. Wiem też, że firma szykuje się do zmiany ubezpieczyciela, pewnie w zimie. Z kim tam negocjują, na razie nie wiem. W pakiecie mam USG prenatalne, jednak Pani na infolinii nie znalazła u mnie w mieście żadnej placówki, z którą by mieli podpisaną umowę... mają to jeszcze sprawdzic i mi potwierdzic. Nawet by mi to pasowało, bo wtedy pójdę sobie tam gdzie mi będzie pasowało, wezmę rachunek, a oni zwrócą mi po prostu koszty. A jak nie to i tak pójdę i po prostu zapłacę i tyle :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Secondtry,ja dziś wieczorem będę miała obie sztuki na żywo :) Hartan to model racer, teutonia nie wiem, jakiś z 2012. Wiem, że to jeszcze baaardzo wcześnie, ale akurat u mojej psiapsióły z zagranicy ktoś był w odwiedzinach i wcisnęła oba do samochodu. Muszę sobie jeden wybrac, drugi dla innej koleżanki, mamy się podzielic :)
Skłaniam się ku teutoni, ze względu na pompowane koła i podwójną amortyzację (mieszkam trochę na zadupiu i na pewno będę używac wózka w terenie). Jak je rozpracuje to dam znac i postaram się jakieś zdjęcia wrzucic.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3rjjg1g1k9nhx.png

Odnośnik do komentarza

Cześć, ja na razie + 1.5 do przodu.do tego nie ruszam się od 3 miesięcy nic a wcześniej byłam dość aktywna wiec mięśnie zamieniają się w tluszvzyk i ciało wygląda zupełnie inaczej. Co najgorsze do piątku było +0.5kg ale w weekend zjadlam wszystko co mamusia miała w domu a ze zrobiła serniczek sałatkę majonez owa i kapustę z grochem to jest jak jest:/ jako pierwsza zaprezentuje na foto brzuch 13 w 4 d robione przed chwilą od obiadu wypycha i wygląda na 5 msv.

monthly_2015_10/kwietnioweczki-2016_37247.jpg

Odnośnik do komentarza

@Anna205 - spokojnie, ja już mam wózek - co prawda nie ten co mnie oszukali (a jeszcze nie poszłam na policję, bo ciągle coś), a drugi - przyszedł w piątek, ale z tego wszystkiego nawet zapomniałam Wam napisać. Mima Xari czekoladowa - ten pierwszy co okazał się być pechowy to szary na srebrnej ramie i na początku go chciałam, ale jak zobaczyłam na żywo ten brąz to się zakochałam no i PRZYSZEDŁ, więc uff.

Z resztą rzeczy czekam do wiadomości o płci, bo w tej chwili nie wiemy, a nie chcę wywalić kasy na typowo chłopięce/dziewczęce rzeczy, które potem będę musiała odłożyć, bo płeć będzie przeciwna. Połówkowe mam 8 grudnia, ale do tego czasu jeszcze 2 wizyty u prowadzącego to może się dowiem ciut szybciej kto to w brzuszku siedzi :)

Sam brzuch mam wrażenie, że zaczał się zaokrąglać, nie dużo ale jednak. Leci 14sty tydzień :)

Odnośnik do komentarza

Anna205
Secondtry,ja dziś wieczorem będę miała obie sztuki na żywo :) Hartan to model racer, teutonia nie wiem, jakiś z 2012. Wiem, że to jeszcze baaardzo wcześnie, ale akurat u mojej psiapsióły z zagranicy ktoś był w odwiedzinach i wcisnęła oba do samochodu. Muszę sobie jeden wybrac, drugi dla innej koleżanki, mamy się podzielic :)
Skłaniam się ku teutoni, ze względu na pompowane koła i podwójną amortyzację (mieszkam trochę na zadupiu i na pewno będę używac wózka w terenie). Jak je rozpracuje to dam znac i postaram się jakieś zdjęcia wrzucic.

Wow, super, daj znak jak tam jakosciowo i ktory sie latwiej sklada, lzejszy i mniej miejsca zlożony zajmuje.
Dobrze miec taką kolezanke, nowe wózki to prawie 5tys. OMG!!

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Czesc laski Dopiero wracam do zycia dzisija Wypilam kawe pierwszy raz od jakichs 7 tyg bo zasugerowalam sie waszymi doswiadczeniami z migrena a glowa mi peka Oto moje wnioski: biegunka po kawie z mlekiem - cudnie, paw o posmaku kawowym - lepszy niz po czekoladowym wafelku, bol glowy - mniejszy Moja nowa teoria na temat tych bolow to zmiana pogody i suche powietrze w mieszkaniu po tym jak odpalilam ogrzewanie
secondtry jest chyba taka piosenka z tekstem ¨bananowy jest poprostu zywot twoj¨ ale zapewniam cie lepszy banan niz manadrynka Po cytrusach mam wrazenie ze zygam kwasem zoladkowym

Odnośnik do komentarza

aaaaa i mam nowy sen Tylko blagam jesli jest tu jakas ¨wrozka¨albo interpretatorka snow¨ niech mi nie mowi co to moze znaczyc Snilo mi sie drogie panie ze widzialam w ogrodzie bialego kota ktory chcial sie seksic z hebanowo-czarnym pancernikiem Wlasciwie nie wiem czy tylkoo chcial czy tez juz go nie obracal Potem ten sam bialy kot odpierniczal ta sama akcje z dwoma starszymi, grubszymi kobietami, wyglądającymi jak seksualne niewolnice Nie wiem tylko czy kot byl tak duzy jak czlowiek, czy kobiety byly male jak kot Masakra pierwszy raz w zyciu snilo mi sie cos rownie idiotycznego i zboczonego

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...