Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Vena ja sie nie dziwie, ze na tym programoe skurcze, ja za kazdym razem placze zbyt duzo emocji, mam wczesniaka ale przy tych wczesnoaczkach to my szczesciarze bo moj to okaz zdrowia, dlatego ja biore od poczatku femibion nie wiem w tamtej ciazy bralam witaminy dostalam\sterydy i dziecko zdrowe wszyscy sie dziwia ze wczesniak.
Co do ruchów slyszalam ze doswiadczone matki w 16 tyg czuja a pierwsze ciaze w 20 itd. Ja w pierwszej w 22 wczesniej w 20 babelki motylki ale licze ze teraz szybciej.
Widze przybywa nas tutaj a istnieja inne fora wiec obfity kwiecien sie szykuje.ah wiosna;))
A wspolczuje tego wozka;( ja bym miala taki zal, ale co to\da.
Ja bede szukac drugiego lozeczka bo wczesnoej nowe ale teraz kupie uzywane to starsza bedzie spala ale takie ceny ze mala roznica z nowym.
Ja wiem ze trzeba obdzielic milosc miedzy dwojgiem dzieci tylko zeby ta ciaza minela bo ciagle sie boje o brzuch przy dziecku. A jak sie urodzi to z dnia na dzien bedzie rosl towarzysz zabaw dla corki;) Vena zazdroszcze Ci tej 3 niestety ja po 2 do pracy bo takie realia nie moge sobie pozwolic na 3 odrazu a pozniej juz nie bede robic jedynaka. Ale bylo moim marzeniem 3 lub 4 sama mam 3 i jest fajnie a w swieta super.

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry dziewczynki :) :*
Chyba pierwszy raz od dawna przespalam cala noc i nie snily mi sie bzdury jak co noc :)
Od razu człowiek wstaje w lepszym humorze :)
Tylko glooooodna strasznie jestem ;) hihi. Bez nocnych przekąsek poranek ze sciskiem żołądka wita :)
Puszecie o pierwszych ruchach....
Juz nie moge sie ich doczekać.... Wtedy dopiero lekko sie uspikoje i chyba dopiero wtedy zaczne tak naprawdę cieszyć sie ciąża...
Może to głupie ale póki co nie potrafię tego.... Jak narazie boje sie przywiązywać do maluszka... Ciągły strach jest w mojej głowie.. :(
Głupie,co? Ale po dwóch stratach nie potrafię tak do końca otworzyć sie na to maleństwo... Dlatego z niecierpliwoscia czekam na ruchy,wtedy wszystko stanie sie takie realne a strach nieco mniejszy.....
Czasem jest mi wstyd przed sama sobą ze tak jest.... :(

http://www.suwaczek.pl/cache/2155b714fb.png
Trzy Aniołki 07-2014, 02-2015

Odnośnik do komentarza

Miila tak mi przykro z powodu tego wózka. Kawał świni z tego faceta.trzeba nie mieć sumienia żeby tak ludzi oszukiwać.
Magda taka poduszka to
Fajna sprawa.zatrzymałem sobie po synku i się do niej już przymierzam bo od zawsze spałam na brzuchu wiec się strasznie mecze teraz.

Jak chcecie poczuć ruchy to najlepiej zjeść coś słodkiego. Podnosi się poziom glukozy i dziecko fika jak szalone.najciekawiej będzie przy probie na glukozę. ...ale to dopiero ok 24tc.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Miila szkoda wozka, mialam jednak nadzieje ze to zbieg okolicznosci. A jednak to gnojek a nie mezczyzna. Dobrze ze nie odpuszczacie sprawy, oby policja go znalazla. Ja mam duzy dystans do zakupow uzywanych rzeczy dla dziecka, moze lepiej zeby mi przeszlo, bo pojde z torbami;)
Vena gwiazda dla cieżarnych normalnie:) tak powinno byc.
ensuenio masz prawo tak myslec, po tym co przeszlas, czlowiek sie asekuruje przed bolem i cierpieniem. Jestes bardzo dzielna! Jak czytam Twoje posty widze w nich duzo wiecej spokoju i pozytywnego myslenia niz u siebie. Ja sie bardzo zle czuje i tez mam duzo stresu w sobie, nie kryje juz ani zlosci, ani gniewu, ani innych trudnych mysli. Chce drugiego dziecka, ale fizyczna strona tej ciazy mdlosci, wymioty i jedzenie na odruchu wymiotnym mnie bardzo przytlacza.
Dajmy sobie i czas i mozliwosc na odczuwanie wszystkich emocji, nie karajac sie za te trudne.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Miila szkoda wozka, mialam jednak nadzieje ze to zbieg okolicznosci. A jednak to gnojek a nie mezczyzna. Dobrze ze nie odpuszczacie sprawy, oby policja go znalazla. Ja mam duzy dystans do zakupow uzywanych rzeczy dla dziecka, moze lepiej zeby mi przeszlo, bo pojde z torbami;)
Vena gwiazdka dla cieżarnych normalnie:) tak powinno byc.
ensuenio masz prawo tak myslec, po tym co przeszlas, czlowiek sie asekuruje przed bolem i cierpieniem. Jestes bardzo dzielna! Jak czytam Twoje posty widze w nich duzo wiecej spokoju i pozytywnego myslenia niz u siebie. Ja sie bardzo zle czuje i tez mam duzo stresu w sobie, nie kryje juz ani zlosci, ani gniewu, ani innych trudnych mysli. Chce drugiego dziecka, ale fizyczna strona tej ciazy mdlosci, wymioty i jedzenie na odruchu wymiotnym mnie bardzo przytlacza.
Dajmy sobie i czas i mozliwosc na odczuwanie wszystkich emocji, nie karajac sie za te trudne.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

Ja ruchy w pierwszej ciazy poczulam w 17tc. ŁAskotanie motylka raczej niz ruchy, potem coraz solidniej juz. Cudowne uczucie! Po 28tc juz momentami prosilam synka zeby tak nie wierzgal, szczegolnie w nocy mu sie zbierało na football, a nad ranem on spal a ja w stresie ze po sniadaniu ruchow zero. Wtedy slodka kanapka dopiero go budzila i uffff. Teraz mam dodatkowy tluszczyk na brzuchu ciekawe czy to nie opóźni odczuwania pierwszych ruchow. Mezowi napewno bedzie trudniej;))

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

ensueno mam dokładnie tak jak Ty, czekam z utęsknieniem na ruchy, żeby móc wiedzieć, że jest ok, ale pewnie poczuję je późno, bo do tej pory jeszcze nie było mi dane, więc nie wiem czego sie spodziewać a i tluszczyk mi brzuch oplata.

Miila masakra z tym wózkiem, teraz już nigdy nie kupię czegoś drogiego inaczej niż za pobraniem. Mam w planie, kiedy przyjdzie na to czas, poszukac używanego quinny mood, więc pewnie też trochę będzie kosztował.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6anliryno1zd8.png

Odnośnik do komentarza

dzień dobry
melduje sie wyspana po obfitym śniadaniu i porannym spacerku z pieskiem teraz chwila odpoczynku i zaraz idę do kąpieli zadbać o skórę bo widzę ze jest w złej kondycji
jeśli chodzi o ruchy to ja według usg mam 14 tydz i ostatnio wieczorem czułam motylki i bąbelki fakt fajnie jest czuć ruchy ale ja pamiętam jak miałam zawsze skopane żebra to aż z bólu płakałam

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44j81ysxl6n.png

Odnośnik do komentarza

Aj dziewczyny, trochę się już z tym pogodziłam, bo coś miałam złe przeczucia po tym wyłączonym telefonie, dobrze, że mąż nic nie gada, bo to było frustrujące.

Loty - ja wracałam w pierwszym trymestrze nie wiedząc jeszcze o ciąży z Barcelony, ale potem miałam bodajże w 8 tygodniu lecieć do Szwecji i odpuściłam, bo naczytałam się o promieniowaniu, które w pierwszym trymestrze bardzo szkodzi, ale w drugim chyba nie ma co się bać jak lekarz nie zabroni - to jak mówią najbezpieczniejszy trymestr pod tym kątem.

@Ensueno - ja Cię rozumiem, na początku jak się tak tragicznie czułam (ciągłe wymioty i nasilona astma) to momentami miałam dosyć i nawet żałowałam, bo twierdziłam, że mój organizm się do tego nie nadaje - może głupie porównanie, ale chciałam Ci pokazać, że każda z nas ma jakieś obawy i wątpliwości i czegoś się boi - że sobie nie poradzi, że nie da rady, że wszystko się zmieni a Ty, że coś pójdzie nie tak i to jest naturalne i bardzo dobre moim zdaniem, bo uważasz na siebie, pilnujesz, starasz się. Głowa do góry! zobaczysz, że to będzie pozytywne rozwiązanie :))

@Kumi - widziałam dużo tych używanych Quiny Mood, także śmiało ale za pobraniem :)

@Secondtry - ja oprócz wózka i kilku ubranek używanych nie mam w planie kupować nic, ubranka - strasznie podobają mi się Kappahl seria Newbie (popatrz sobie w grafice googla chociażby) - kupiłam kilka nowych i kilka używanych na allegro (są niemal jak nowe, a tańsze o 70%), jestem zdania, że spodenki za stówkę dla takiego maluszka to przesada :) sama jestem fanką Zary i tam dział dziecięcy do tanich też nie należy, ale mamy to szczęście, że będą w styczniu przeceny, a wtedy myślę, że już spokojnie możemy robić zakupy :)

@Flawia - też planuję zakup tej poduszki choć od tygodnia sypiam dużo lepiej. Przed ciążą spałam na brzuchu i teraz nagła zmiana na któryś z boków sama w sobie jest niekomfortowa :)

Czekam więc cierpliwie na ruchy, pewnie jeszcze z miesiąc :))

Muszę Wam powiedzieć, że dziś wstałam i DOBRZE SIĘ CZUJĘ - poważnie, chyba pierwszy raz nie jest mi nic, ani niedobrze, ani głowa nie boli ani że niewyspana, ekstra bo ciężki przede mną dzień - teściowie i dziś dopiero powiemy im o ciąży (trzymajcie kciuki za reakcje) :)

Odnośnik do komentarza

~pAleksandra
Sima- Moja też pierwsza.
Moje dzieciątko chyba normalnie co do tygodnia rośnie...
Póki co to sie bardzo dobrze czuje,nie moge narzekać i nic też mi nie dolegało.
A jak u Ciebie? :)
Jak przeczuwasz,kto tam siedzi w środku? :)

a dzisiaj pracuję z domu bo wczoraj w pracy 8 godzin się przemęczyłam strasznie a nic produktywnego nie potrafiłam zrobić :(
może dzisiaj będę miała jakąś większą wenę.

a maluszek...hmmm na początku marzyłam o dziewczynce. wręcz się bałam że sobie z chłopcem nie poradzę. teraz mam wrażenie że to chłopak - i strasznie się cieszę. a tak naprawdę nie ma znaczenia. ważne żeby miał dobre wyniki kilkolwiek jest.
A Wy dziewczyny - macie jakieś przeczucie kogo nosicie pod serduszkiem?

http://www.suwaczki.com/tickers/8599rjjgxfjhdzdt.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za dobre słowo....
Czasem na prawdę mam wrażenie ze cos ze mną nie tak, ze nie cieszę sie należycie z tego mojego cudu pod serduchem...
Ale wierze ze ta radosc jeszcze przyjdzie i będę smiala sie z tego głupiego strachu ;)
sima, ja bardzo ale to bardzo chciałam mieć teraz córeczkę... :) synek tez chciał siostrzyczkę, ale...coraz większe przeczucie mam,ze to jednak ogoniasty w brzuszku siedzi ;)
Tak samo miałam w pierwszej ciąży, silne przeczucie,które sie sprawdziło....
20.10-czyli równo za 2 tyg ide na prenatalne :) to bedzie 12t4d... Może akurat uda sie cos podejrzec :)
Narazie czekamy... :)

http://www.suwaczek.pl/cache/2155b714fb.png
Trzy Aniołki 07-2014, 02-2015

Odnośnik do komentarza

Ja zaczęłam wierzyć, że to dziewczynka, bo mąż od samego początku tak mówi, choć wcześniej myślałam, że to na pewno chłopiec :) w sumie teraz to mi już chyba obojętne, zawsze chciałam maluszkę ale jak będzie chłopiec to też ekstra. W piątek prenatalne i to będzie 13t+5d to może będzie już na tyle duże, że coś tam podejrzą :)

Odnośnik do komentarza

oj ja głupia))
zeby sie uspokoić zadzwoniłam do poradni i mówię że mam te wyniki ale ja z nich ni fersztejn, że się denerwuję itd.
kobietka mi mówi, żebym nie zwracały uwagi na to, bo dopiero te wyniki będą interpretowane z usg i dopiero wtedy będę miała oczywisty wynik.
po 15 mam dzwonić czy już lekarka dokonała interpretacji.
no skąd ja miałam wiedzieć no:)))

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dtgjg9ll2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1bvqble9.png

Odnośnik do komentarza

madzia mam 14 tydzien i 1 dzień, aczkolwiek na paru kalkulatorach pokazuje mi że mam 15 tydzień. Nie bardzo rozumiem dlaczego.
Jeśli chodzi o płeć, mi na prenatalnych powiedzieli, że prawdopodobnie będzie chłopczyk, ale trzeba to potwierdzić.
MAm córeczkę, więc chciałabym synka, ale najbardziej chciałabym, żeby dzidziuś był po prostu zdrowy. Staram się nie myśleć i wypierać wszystkie niepokoje. Cieszę się, że ktoraś z Was otwarcie napisała o tych obawach, ja do tej pory starałam się powstrzymaywać, po pierwsze dlatego, żeby nie dołować innych mam, a po drugie dlatego, aby samemu nie powielać negatywnych myśli.
Myślę, że większość z nas mniej lub bardziej podświadomie, jest pełna obaw. Dla mnie to właśnie te obawy są najbardziej dokuczliwym objawem ciąży:)))
Fajnie, że jest takie forum, gdzie można poczuć, że nie jest się z tymi wszystkimi obawami samemu.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dtgjg9ll2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1bvqble9.png

Odnośnik do komentarza

dziewczyny, z tymi tygodniami ciąży to jest tak:

*wg. OM mam 12t4d ALE to znaczy, że mam skończony już 12 tydzień i jestem w 13stym teraz i skończę go w piątek, a zacznę 14sty :) lekarze niestety liczą tylko te pełne czyli jak masz przykładowo 15t6d to wg niego to i tak 15 tydzień :)

Odnośnik do komentarza

miila ciesze sie bardzo ze dobrze sie czujesz, a musisz przy tym nadal czesto jesc, czy juz dluzej wytrzymujesz? Moze i mi bedzie troche lepiej... boje sie ze jednak zostane z tym do konca ciazy:((

Na wyprzedażach bedziemy szalec:) Tez lubie Kapphal'owe rzeczy dla babybornów. Fajne sa tez jakosciowo h&m i mothercare. Zara po praniu ciut gorzej jesli chodzi o bodziaki i spiochy. Polska forma cocodrillo ma tez fajne ciuszki. Rewwlacyjne sa jeszcze ciuszki jednej szwedzkiej firmy, zapomnialam na smierc nazwe bo to nie jest sklep sieciowy, ja kupowalam w sieci albo w duzych sklepach dzieciecych z roznymi markami.

Zuzienko witaj na swiecie! 53 cm 2800gr godz.8.25 24.03.2016!

Odnośnik do komentarza

ja wam powiem tak jestem w ciąży 3 raz 2 zakończone zdrowym dzidziusiem po 10 punktów ale ta ciąża to mnie przeraza nic złego fizycznie się nie dzieje a ja cała w strachu bałam się powiedzieć rodzince bo może coś będzie nie tak mój kochany pan to już by szalał w sklepach dla dzieci a ja nadal sie boje że zacznę kupować a jak coś się stanie to będę tylko płakać nad stertą ciuszków dla malucha ostatnio nawet się o to posprzeczaliśmy nie wiem on pewno to wszystko czuje inaczej niż ja a ja głupia ciągle się stresuje
doszliśmy do porozumienia ze w grudniu zaczniemy kupowac i kompletować wyprawkę

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44j81ysxl6n.png

Odnośnik do komentarza

Miila no właśnie tak myślałam, że chodzi o skończony 14 tydzień, a ze następny już leci to jest to już przykładowo 15ty.
No i właśnie "mówić" można tak i tak :))

pralinka dokładnie mam to samo, nie patrzę na ciuszki, nic na razie nie kupuję i zauważyłam, że żyję jakby od usg do usg, z każdym kolejnym mam większa wiarę w to że będzie dobrze, ale jednak obawy jeszcze nie pozwalają na pełną radość z kompletowania wyprawki:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dtgjg9ll2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/3i49df9h1bvqble9.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...