Skocz do zawartości
Forum

Mamuśki


Rekomendowane odpowiedzi

W moim przypadku zbędny okazał się przewijak, dostałam od siostry, raz użyty :-) mała przebieram na łóżku po karmieniu bez sensu było by bieganie do jej łóżeczka i tam ją przebierać. A fajną rzeczą jest termometr taki do ucha lub czoła, jeśli nie macie od wczoraj jest w lidlu za 39 zł kupiłam i jestem zadowolona kiedyś nie było takich sprzętów i musiałam męczyć moje starsze dzieci, a teraz pik przykładasz i już :-) do czyszczenia pępka najlepszy jest stary patent czyli fiolet, dużo lepiej zasusza niż sam octenisept. W moim przypadku jeszcze laktator totalnie niezbędny sprzęt przy dużej ilości pokarmu jak ja mam, nie wyobrażam sobie życia bez tego urządzenia :-) i jeszcze jedno mogę wam polecić mojej Tolce jak była w brzuszku puszczałam codziennie pozytywke, moja gwiazda pamięta tą melodie i teraz jak jej puszczam uspokaja się, leży taka skupiona i słucha z uwagą :-)

Odnośnik do komentarza

Pytanie jak najbardziej trafione :-)

A czy ten termometr z lidla jest dobry? Bo też chcemy kupić, ale bardziej myślałam, żeby w aptece. Moja siostra kupowała bodajże za stowe i tez jest zadowolona. I teraz pytanie czy przepłacać czy nie:-P

Przewijak tez pozycze od siostry, bo wiem, że zapewne też nie będę go często używała :-)
Ja czasami jak słucham muzyki to jedna słuchawkę przykładam do brzuszka;-) miałam na studiach, że taka stymulacja ma dobry wpływ na mózg naszego maluszka :-)
Ale z ta pozytywka to fajny pomysł, bo jeżeli miałoby pomoc wyciszyć naszego szkraba to czemu nie:-) Musze jakąś zakupić :-P

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dsi5el7zq.png

Odnośnik do komentarza

Marta wydaje mi się że dobry, mierzy w uchu,czole i temperaturę otoczenia ,ja jestem zadowolona i cena śmieszna tak że po co przepłacać, tak mi się wydaje.

Pogoda totalnie do bani leje strasznie od rana Iza jak wstawanie????????
Jak Kuba???

Odnośnik do komentarza

Beatka dzięki! :) wygląda na to że chyba jestem przygotowana. Możesz tylko wyjasnic co to ten fiolet? Nadmanganian potasu?
Iza jak tam? Pewnie zajęta jesteś ;)
Co do termometru ja kupilam przez allegro i srednio jestem zadowolona. 100 i co chwila cos mu nie pasuje, choc mierzy dosc dokladnie. Ten w lidlu na pewno bym kupila gdyby nie to ze mam ten. Oni mają fajne produkty np. Cisnieniomierz nadgarstkowy kiedys kupilam, dziala swietnie.

Odnośnik do komentarza

Ignesse na butelce pisze 1% spirytusowy roztwór fioletu gencjanowego. Milak te termometry są obok tych inhalatorów może u Ciebie też tak leżą, są mało widoczne ja sama ich się naszukałam, gdybym nie wiedziała że mają gdzieś być, to też bym ich nie zauważyła. Jutro będzie pościel flanelowa, na zimę chcę kupić

Odnośnik do komentarza

Hejka zastanawiam się właśnie nad tym termometrem z lidla i chyba kupie jak Beata polecasz. Ja tez mam ten ciśnieniomierz nadgarstkowy i jakoś nie mam do niego cierpliwości, jak mierze to mi wychodzą ciągle jakieś błędy - ze się poruszyła na przykład i zamiast wyniku to E2 albo E4, potem się zdenerwuje, że nie mierzy i juz mam ciśnienie wyższe. .. chyba mnie nie lubi - bo jak mąż sobie mierzył, t o i ręką ruszał i rozmawiał ze mną i wynik mu wyświetliło :-)
Też słyszałam o fiolecie, osobiście pępki chłopakom czyściłam roztworem spirytusu salicylowego i po tygodniu juz kikuta nie było - teraz wszyscy zachwala ocenisept, ale ie wiem czy nie podziałam na stary sprawdzony sposób

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

No u mnie też pada pada i pada, ja dla odmiany tylko jem słodycze i jem i jem. Dalej jak tak będzie to te 9 kg co mi zostało to jeszcze przez rok będę zrzuać. Jutro jedziemy na badanie słuchu do Częstochowy i mamy w planach jeszcze skoczyć na zakupy zobaczymy czy nam się uda :-)

Odnośnik do komentarza

Milak miała robione w szpitalu, wszystko wyszło dobrze, ale w związku z tym że jestem nosicielką toksoplazmozy muszę zrobić jej dodatkowe badania w specjalistycznej klinice. Jestem dobrej myśli bo reaguje na dźwięki, i jakoś nie mam stresu przed jutrzejszym badaniem.
Boję się tylko żeby mi się jakiś zastój w piersiach nie zrobił, bo Tolka mniej je, a mleka tyle że ciągle mi kapie z piersi :-(

Odnośnik do komentarza

Ignesse nie ma problemu, mała nie ma toksoplazmozy bo to jest bardzo niebezpieczne dla dziecka, ja jestem nosicielką a nie zachorowałam w ciąży, tylko dużo wcześniej. Gdybym była chora w ciąży to jest bardzo duże ryzyko ciężkich wad u płodu, które często kończą się śmiercią płodu lub ciężkimi wadami. Ale w związku z tym że jestem nosicielką tego wirusa niby jest ryzyko wady słuchu, dlatego te badania musimy zrobić

Odnośnik do komentarza

Dzień dobry Mamusie :)
Beata dzięki za wskazówki :) Ja nie chce przewijaka bo to i miejsce zajmuje niepotrzebnie a dziecko mogę przewinąć gdziekolwiek :)
Termometr przykładany to tez świetna sprawa... :)
No to teraz mnie zmartwiłyście :(
Ja miałam przebytą ale nie wiem kiedy... chyba w ciąży już. Pierwszy raz jak miałam robione na to badania to miałam duży poziom przeciwciał wczesnych chyba a jak zrobiłam miesiąc później to mniejszy...

http://www.suwaczki.com/tickers/w57v3e3kz3v3zail.png
http://www.suwaczki.com/tickers/whtlo8rgx59p3jg9.png

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie zależnie od przeciwciał, po prostu trzeba dbać o higienę i nie jeść pewnych rzeczy. Mnie np. lekarz uświadomił, że np. baaardzo duzo zakazen jest od truskawek i ja w tym roku mimo, że to mój absolutny top1 wśród owoców nie jadłam ani razu.
O badanie też się dowiem bo nikt mi o dodatkowych po za szpitalnym nic nie mówił.

Przewijak my kupilismy w ikei ten najprostszy za 70, pozniej będzie przerobiony na półkę z zabawkami, albo wywalimy

Odnośnik do komentarza

co do przewijaka, to kupiłam sobie taki nakładany na łóżeczko, przewianie na tapczanie dla mnie wykluczone - za wysoka jestem, żeby tak sie schylać, koszmar dla kręgosłupa, poprzednio przewijak leżał na sporym stole. Wygodnie mieć w pobliżu cały asortyment, a nie zawsze coś rozkładać i przynosić ;)
wymysliłam już sposób na kąpiel :) żałowała, że nie starczyło kasy na stolarza i zabudowanie pieca i pralki w łazience, a tu świetnie się składa - idealnie na pralce opitwać dzieciaczka! :D

Odnośnik do komentarza

Beata powodzenia na badaniach, ale na pewno wszystko będzie dobrze, skoro w szpitalu tez tak wyszło :-)
No widzisz tak mówiłaś, że małe piersi, a zobacz jak spełniają swoją funkcję :-) tez myślę, że zamrożenie pokarmu to dobry pomysł :-)

Zaraz mam wizytę u dentysty, a później chce skoczyć do rossmana i może lidla zobaczyć czy jest jeszcze ten termometr.

Kurcze dziewczyny jestem trochę przerażona :-( nie wiem czy wam pisąłam, ale parę razy zdarzyły mi się takie "klucia " w podbrzuszu. W ogóle nie bolesne, takie uczucie jakby uklucie szpileczka i zaraz spokój. No, ale tak sobie postanowiłam, że pójdę w poniedziałek na kontrole- myślałam, że to taki mój wymysł może, że przewrazliwiona.
No, ale zadzwoniłam przed chwila do lekarza, bo teraz chce iść prywatnie no i mówię, że chce się umówić, a on, że w czwartek zaprasza, że dzisiaj nie ma miejsc. No to mówię mu o tych "ukluciach " a on, że w takim razie mam przyjść dzisiaj na 17, bo trzeba zobaczyć co się dzieje. No i teraz panikuje:-( boje się, że może się coś dziać, bo jakby to nic takiego nie było to by mnie przecież nie chciał dzisiaj zobaczyć....
Jeszcze mój mnie wkurzył, bo od kilku dni mówiłam mu, ze chce iść prywatnie, żeby mógł iść ze mną i w końcu zobaczyć malutka na usg i ja usłyszeć, bo tak to godzinowo mu nie pasuje. No, a on mi przed chwila oznajmił, że wziął sobie kurs na wieczór ( dorabia sobie jako kierowca busa u znajomego). Ciesze się, że jest taki zaradny, ale doskonale wiedział jakie to dla mnie ważne. A on zaczął swoje, że robię jakieś problemy, że się go czepiam, że zarabia i mam sobie wrócić do pracy, a na zwolnienie dopiero później. Wiem, że mówił to wszystko w nerwach, ale wkurwil mnie strasznie. Brr....

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3yx8dsi5el7zq.png

Odnośnik do komentarza

Marta bez nerwacji ;) takie kłucie pojedyncze faktycznie zwykle oznacza babranie dzidzi w maminych organach... im większy szkrab, tym dotkliwsze to bywa... a lekarz widac porządny, nie chce ryzykować :) prywata zobowiązue :D Ja wprawdzie użerając się ze swoim nieukochanym nawwet na odległość bywam skłonna facetów wieszać za przyrodzenie, ale jednak - on też ma prawo do zdenerwowania i wcale nie musi pałać ochotą ujrzenia dziecka w wieku prenatalnym :) czuje się za was odpowiedzialny i pewnie czasem go to przytłacza i może chwilami woli na chwilę zapomnieć, niż dostać memento na monitorze :)

termometr kupilm w lidlu, dzięki za podpowiedz :)

młody wrócił ze szkoły z kolegą w celu zaprezentowania nowego pokoju - skubaniec podszedł mnie, bo wie że zaraz po szkole jest odrabianie lekcji, a nie zabawa, ale jak tu odmówić zaprezentowania pokoju koledze?? miał taki szelmowski uśmiech, że sama musiałam sie powstrzymywac przed śmiechem ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...