Skocz do zawartości
Forum

Pierwsze zakupy


Rekomendowane odpowiedzi

Gość myszka19842

witam was!!!!!!!!!!!!
jesteśmy tutaj nowi!!!!!!!!!!!!!!!
ja z ubrankami i ogólnie zwyprawka popełniłam bardzo duzy bład ogólnie wtipa na maxa!!!!!!!!!!!
tyle ubranek pokupilismy a potem okazało się że nasze maleństwo nie dosc ze urodziło sie duże to jeszcze grubiutkie!!!!!!!!!!!!!
i nie miesciło sie w te ubranka!!!!!!!!!!
wiec je odłozyliśmy może przyda sie przy drugim dzidziusiu!!!!!!!!!!
na szybkiego mąż kupował wyprawke do szpitala w takim rozmiarze jaki powinien być!!!!!!
smiejemy sie ze jdyne co udaonam się na wymiar kupic to wózek!!!!!!!!!!:Szok::Szok:
przy drugim dziecku napewno już takiego bedu nie popełnie!!!!!!!!!!!!!!
buziaczki

Odnośnik do komentarza

Alcala25 - jesli myslisz, ze to niewiarygodne, zeby taka mala dzidzia potrzebowala az tylu rzeczy, jesli cie to przeraza, to spokojnie - wszystko da sie zalatwic!!
Zobaczysz jak szybko staniesz sie wrecz ekspertka w rodzajach pieluch i innych dzieciowych sprawach!
Listy sa naprawde profesjonalne!
My np., jak poszlismy rodzic to nie mielismy pieluszek - odkladalismy zakup, a ze dzidzia urodzila sie przed czasem to nas zaskoczyla. Przez noc byla na pamperiskach szpitalnych, a na drugi dzien moj men pobiegl, kupil i wszystko bylo okej :))))

Karla33,5 - ja nie kupowalam ciuszkow przez net - moze to i zaoszczedza czas, ale zawsze wole sama "pomacac" przed zakupem, sprawdzic szwy itp., sama wiesz, zeby miec pewnosc ze mojej malej bedzie w nich dobrze :))
Najlepiej, jakby wypowiedzial sie ktos, kto zna ta strone..

http://www.alterna-tickers.com/tickers/786895.png

Odnośnik do komentarza

Ja ciuszki prawie wszystkie kupilam na allegro, od jednego czy dwoch zaufanych sprzedawcow. W zasadzie byly to produkty EWA KLUCZE i PINOKIO które najpierw "wymacałam" w sklepie a ponieważ w allegro bylo dużo taniej i z dostawą do domu (ostatnie 3 miesiace mialam wskazania aby dozo lezec i nie moglam biegac po sklepach) więc było mi to bardzo na rękę.

Z obydwu firm jestem ogromnie zadowolona, trzecią rozmiarówkę już kupilam z tej samej formy. Polecam bo są niedrogi i bardzo dobre.

Dokupilam tylko kilka produktow H&M bo... nie mogłam się powstrzymać jak zobaczyłam w sklepie :-))

Odnośnik do komentarza

Część !
Mam pytanie powoli zaczynamy kompletowac wyprawke. Mamy termometr na podczerwień ( temp wody też można zmierzyć nim), materac, gruszke, gąbkę mieka do wanienki żeby położyć dzidziusia, wanienke, spiworek, większość ubranek w 62 -pajacyki grubsze i bodziaki, ochraniacz do lozeczka, nozyczki do obcinania paznokci, organizer na lozeczko ;) co jeszcze według was nam się przyda ;) chcemy zakupy rozłożyć w czasie żeby później na raz nie było dużego wydatku ;) co wam się przydało ?

http://www.suwaczki.com/tickers/8599rjjg4ecivwtn.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Ja bym dopisała jeszcze kosmetyki do kąpieli i pielęgnacji tzn emulsja do kąpieli, oliwka, krem przeciw odparzeniom, krem na słońce albo wiatr/mróz (w zależności kiedy dziecko się urodzi) sól fizjologiczna do oczu, woda morska do noska. Przyda się też octenisept albo takie waciki nasączone spirytusem do przemywania kikutu pępowiny (mnie położna polecała bardziej octenisept). No łóżeczko i wózek to rzecz oczywista :)
I u nas bardziej niż gruszka, sprawdził się aspirator frida. Jak dla mnie znacznie lepiej schodzi wydzielina i nie ma obaw że się dziecku krzywdę zrobi :)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-70194.png
https://www.suwaczki.com/tickers/iv093e5earvv9unf.png

Odnośnik do komentarza

Ja myję pupę wodą więc na pewno potrzebujesz płatków dla niemowląt, a jak wybierasz wersje chusteczkami to chusteczki nawilżlające. Ja nie posiadam przewijaka bo nie chciałam, dlatego świetnie u nas sprawdzają się podkłady dla niemowląt do przewijania. Ja używam tych z Babydrem. Na pewno nie szalej z kosmetykami czy lekami. Kup po jednej sztuce i sprawdz jak będzie reagował bobas. Co do leków to u mnie znajduje się coś na gorączke i ból brzuszka.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ckrhm5qwq1ckc.png

Odnośnik do komentarza
Gość Margolcia84

Witaj. Moim zdaniem lepiej od gabki sprawdza się lezaczek kąpielowy (ja mam z frotty). Z gąbkę miałam przy starszych dzieciach i nie byłam zadowolona. Niewiem czy jakaś dziewczyna pisała o recznikach z kapturkami. Mam 3 w razie niespodzianki po kąpieli.

Odnośnik do komentarza

Witaj Ewaa. Co do Octeniseptu, to kup najmniejszy, bo jest bardzo wydajny i nie zużyjesz raczej większego.
Ja dostałam listę niezbędników od koleżanki, którą przygotowały mamy i którą zmodyfikowałam po swoich doświadczeniach.
Na początek pieluszki jednorazowe 2-3 opakowania, aj używałam Pampers New baby albo Pampers Premium care. Jeśli zdecydujesz się na chusteczki nawilżające, to na pewno będziesz ich używała dużo, więc możesz kupić więcej. Ja używałam też z pampersa, ale w biedronce sensitive też są fajne.
Pałeczki z grubą końcówką do czyszczenia pępuszka i uszu. Ja też zamiast gruszki kupiłam aspirator Frida i jestem zadowolona.
Krem do przewijania, na początku używałam Bepanthen, a teraz jak maluch jest większy to używamy z Ziaji z tlenkiem cynku, też fajny,Bepanthen jest dość drogi. W paczce powitalnej ze szpitala dostaniesz też małe opakowanie Sudocremu, które Ci się przyda w razie jakichś odparzeń (czego nie życzę).
Ja nie używałam oliwki, ponieważ do kąpieli używaliśmy Oilatum Baby, które świetnie nawilżało skórę i nie było nic więcej potrzebne.
Ręczniki kąpielowe, z kapturkiem, najlepiej 100 cm x 100 cm. Moim zdaniem wystarczą 2 szt. a w razie potrzeby możesz mieć zwykły ręcznik wyprany w płynie dla malucha.
Płyn do prania dla dzieci, ja od początku używałam płynu z firmy Dzidziuś, na początku bez płynu do płukania.
Smoczki, najlepiej 2 szt. Moje dziecko nie używało, ale dobrze mieć w razie potrzeby.
Pieluszki tetrowe - 10 szt. i 5 szt. flanelowych - przy ulewaniu, do przykrycia itp.
Szczoteczka do czesania główki :)
Butelki do mleka, moim zdaniem Tommee Tippee, bo możliwe, że będziesz musiała odciągnąć pokarm.
Woda morska do noska, np. Sterimar Baby.
Z ubranek:
Skarpetki albo łapki na rączki 2-3 pary,
Czapeczki cienkie, w szpitalu każą zakładać.
Kocyki, jeden bawełniany, drugi z mikrofibry
Komplet pościeli, moim zdaniem wystarczy jeden, ale prześcieradełka przydadzą się dwa.
Przewijak, u mnie się dobrze sprawdził.
A teraz dla Ciebie:
2-3 koszule do karmienia z rozpinanym przodem od góry.
Jeśli chcesz karmić dłużej, to polecam kupić wkładki laktacyjne z firmy Avent, kosztują w graniach 30 zł, ale są bardzo fajne i jest ich 3 pary w komplecie.
Stanik do karmienia - ja mam mały biust i nie widziałam sensu wydawać fortuny na typowe staniki do karmienia, więc kupiłam sobie z firmy Gatta topy sportowe w kolorze białym i czarnym i podciągałam je w górę przy karmieniu i nie było problemu, a było mi wygodnie.
Witaminy dla mamy karmiącej ( na pewno jakieś teraz bierzesz, więc przy karmieniu należy kontynuować).
Krem na brodawki, ja miałam Maltan, ale Bepanthen też można stosować - jeśli kupisz dla Dzidziusia, na początku jest bardzo przydatny.
Majtki siateczkowe po porodzie, bardzo wygodne i przydatne w szpitalu.
Ręczny odciągacz pokarmu - z firmy Sanity w aptece. Kosztuje w granicy 15 złotych, ale jest bardzo skuteczny, zwłaszcza na początku jak nie masz za dużo pokarmu albo przy zastojach.

Odnośnik do komentarza

Do szpitala kup sobie opakowanie dobrych ręczników papierowych do wycierania po kąpaniu po porodzie, żeby nie zabrudzić od razu zwykłego ręcznika.
Łóżeczko polecam kupić drewniane, będzie dziecku wygodniej niż w turystycznym, z regulacją wysokości, z szufladą pod spodem, ale bez wyjmowanych szczebelków - u nas się nie sprawdziły.
Oczywiście fotelik do samochodu no i wózek.
Ja zakupy wszystkich kosmetyków robiłam w aptece internetowej, były tańsze i zamawiałam raz na jakiś czas, żeby mieć wysyłkę gratis.
Jak masz teraz trochę wolnego czasu to polecam książkę Tracy Hogg "Język niemowląt".
Mam nadzieję, że nie przytłoczyłam Cię ilością informacji.
W temacie wózka czy fotelika mogę też doradzić, ale nie chcę żeby wyszło, że się wymądrzam :)), więc gdybyś chciała coś jeszcze wiedzieć, to napisz a chętnie pomogę :).

Odnośnik do komentarza

kosmetyki takie dla dzieci od 1 dnia, mozna powoli [ampersy kompletować, bo te to ida jak woda ;) mokre chusteczki, sól fizjologiczna, laktator- tu byłam w szoku, ze tak szybko można mieć nawał pokarmu :P
łóżeczko koniecznie z ochraniaczem, wózek- tu już większy problem, bo trzeba się dobrze zastanowić, zeby błędu nie popełnić- który ja notabene popełniłam, bo kupiłam niefunkcjonalny wózek :/ z tego co teraz wiem, to popularne są wózki Quinny i maxi cosi. te pierwsze znam i kilka modeli faktycznie jest bardzo fajnych.
pomysl też o kosmetykach dla siebie, różne kremy na rozstępy, wkładki latacyjne itp

Odnośnik do komentarza

Ja bym jeszcze dodała na liście "karmienie" poduszkę typu rogal. Oczywiście nie jest ona konieczna, ale bardzo ułatwia karmienie zwłaszcza noworodka. W szpitalu, w którym rodziłam były szpitalne poduszki, ale bardzo płaskie i obleczone w jakieś sztuczne tworzywo i dlatego prosiłam męża żeby mi przywiózł naszą poduszkę Chicco Boppy. Ta poduszka jest dobrze wyprofilowana, elastyczna i ma milutką welurową poszewkę. Poduszkę z wypełnieniem można prać w pralce dlatego przy ulewającym dziecku nie ma oba o higienę.

Odnośnik do komentarza
Gość obywatelmarta

moim zdaniem nie warto kupować sterylizatora, używa się go krótko, a kosztuje nie mało. Dziecku nic sie nie stanie jak nie będzie miało wysterylizowanej butelki. Zawsze można kupić woreczki do sterylizacji do mikrofali za 20 zł i juz :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...