Skocz do zawartości
Forum

Dywan do pokoju dziecięcego


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny zastanawiam się nad dywanem typu shabby do pokoju dziecięcego, sprawdziłam opnie w necie i nie ma niestety dobrych, podobno włosy z niego szybko wypadają i ciężko z pielęgnacją, i przyczepia się do ubrań jak sierść kota, jakie macie opnie i doświadczenia w tym temacie? Co poza wykładziną możecie zaproponować mi do pokoju dziecięcego?

Odnośnik do komentarza

Margeritka, a jaką masz podłogę w pokoju dziecięcym? Panele, drewno? My w pokoju dziecięcym (jak i w pozostałej części domu, oczywiście poza kuchnią i łazienkami) mamy panele na podłogach i w sumie dywan jest zbędny. Ubiegłej zimy doszliśmy jednak do wniosku że od podłogi trochę ciągnie, a że dzieci uwielbiają bawić się na podłodze więc kupiliśmy dywan - wełniany, miły i przyjemny w dotyku, nawet gołą pupą dobrze się na nim siedzi. :-) Jest niezbyt duży, zajmuje tylko środkową część pokoju. Przy dzieciach ważne żeby był wzorzysty, mniej widać ewentualny brud i plamy powstałe z farbek, mazaków itp. Moim zdaniem nie warto kupować żadnych "włochatych" dywanów. Wiadomo że dzieci brudzą w czasie zabawy a z takich dywanów ciężko zebrać drobne części zabawek (np. klocki lego), jakieś koraliki itp. Trudno też z nich usunąć wklejoną ciastolinę czy plastelinę.

Odnośnik do komentarza

Margeritka, na tym dywanie wełnianym który my mamy nie jest za gorąco, nie jest jakiś gruby, choć oczywiście grubszy niż te dywaniki cienkie jak karton (na pewno jest lepszy jakościowo, a ja uznaję zasadę że lepiej coś kupić droższego niż co roku wymieniać na nowe). Przypuszczam że taki włochaty dywan bardziej by przeszkadzał w czasie upałów. Plastelina i ciastolina, nawet te wgniecione, schodzą z niego bez problemu, po prostu ściągam "końcówkę" z odkurzacza i "wyszorowuję" je samą rurką. Nie wiem czy mój opis czyszczenia jest zrozumiały, w każdym razie jak do tej pory dywan wygląda jak nowy.

Odnośnik do komentarza

Ja swojego jeszcze nie prałam. Ale teściowa też ma wełniany, wiem że go prała i po prostu kupiła preparat czyszczący do dywanów, rozsypała czy wtarła go w dywan, potem odkurzyła i znów wygląda jak nowy, nic mu nie było. Teraz wybór chemii w sklepach jest ogromny, można znaleźć środki czyszczące do różnego rodzaju dywanów.
Co do kołdry, to nawet nie wiedziałam że takie są. To taka kołdra zimowa czy na każdą porę roku? Oglądałam kilka na internecie i wyglądają na strasznie puchate i grube.

Odnośnik do komentarza

Ja kupiłam również wełniany dywan do pokoju dzieci, zawsze jest trochę przyjemniej niż siedzenie na samych panelach. Kupiłam swoje ze sklepu http://sklep24.dywanywitek.pl/dywany-dla-dzieci,147.html , tęczowe, żeby się za szybko nie znudziły i nie brudziły, wtedy były w promocji. Nie mam kłopotów z czyszczeniem, odkurzam je, a raz na jakiś czas wypiorę. Teraz pewnie zakupię dywan do naszej sypialni, myślałam na shaggy bo tez jest ciepły, ale jeszcze się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza

Te dywany to raczej shaggy a nie shabby, od angielskiego shaggy czyli slangowo włochaty, kudłaty (pamiętacie kreskówkę o Scoobym Doo?).
Utrzymanie w czystości, tak jak już ktoś pisał, nie jest jakieś specjalnie trudne, najlepiej odkurza się taki dywan samą rurą od odkurzacza, bez żadnej końcówki. Pranie - tak jak z każdym dywanem - na półsucho, czyli samą pianą, krótkimi okrągłymi ruchami gąbki.
Dawno temu praktykowałyśmy z moją mamą trzepanie dywanów na śniegu... Zimą na świeży puch kładłyśmy dywan włosem do dołu i okładałyśmy trzepaczką. Potem śnieg był brudny, a dywan pachniał śniegiem... Dzisiaj mieszkam w takim miejscu, że to dywan byłby brudny, a śnieg czysty...:/
Mimo wszystko nie polecałabym dla maluszków takiego puchatka... bałabym się, że coś małego spadnie, wplącze się w dywan, a dziecko to znajdzie i połknie... mój brat połknął kiedyś baterię z zegarka - niezły cyrk z tego był, na szczęście nic mu się nie stało, ale same pomyślcie, taka bateria w dywanie shaggy znikłaby bez śladu... :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...