Skocz do zawartości
Forum

Jakie witaminy w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

Gość krysiapysia

Najlepiej kupować takie które będą miały wszystko w jednej tabletce, mój ginekolog mi poradził mamadha premium, te 5 zalecanych sładników mają i co najwazniejsze w dobrych proporcjachc, jak porównywałam kilka preparatów to niby wszystki emały to samo ale większość jednak tych proporcji w ogóle nie pilnowała i było bardzo mało tam witamin i minerałów

Odnośnik do komentarza
Gość Marietta34

Mnie lekarz dodatkowo polecił brać pregnę Dha. Powiedział, że moja dieta jest zbyt uboga w kwasy omega 3 , a ich przyjmowanie obniża ryzyko przedwczesnego porodu o 50% ( a niestety mój pierworodny jest właśnie z przedwczesnego, no ale wszystko w porządku). Mnie osobiście się podoba to, że tabletki są małe, przez co łatwiejsze do przełknięcia i nie śmierdzą rybą ... :)

Odnośnik do komentarza

Widziałam na str. prenalen że położne omawiają stosowanie suplementów witaminowych, aczkolwiek jak mówią w reklamie wszelkie zażywanie środków farmaceutycznych powinny byś skonsultowane z lekarzem lub farmaceutą

Odnośnik do komentarza

Ja w ciąży biorę Duphavit Pregna (ma DHA, foliany, jod, wit. D i żelazo), do tego Magnez z wit. B6, bo od początku miałam skurcze. Ostatnio zaczęłam brać (na własną rękę) jeszcze Calcynovit (wapń, magnez, cynk, wit. D), bo w ciąży spada poziom wapnia i nie chciałabym, aby zaszkodziło to mnie i dziecku (niedobór u mnie to i u malucha). Biorę tylko pół tabletki, bo raz że w ciąży jem więcej nabiału, a dwa wit. D jest w Duphavit Pregna więc nie chcę przedobrzyć.

Przed ciążą też brałam Duphavit Pregna (później zaczęłam go stosować na zmianę z Pregna Start i Femibion 0), do tego jeszcze Ecomer i Vivitę w okresie jesienno-zimowym oraz witaminę D+K2.

Należy pamiętać, że witamina D najlepiej się wchłania z witaminą K2 i należy je brać w czasie głównego posiłku.

Deneryska, podpytaj lekarza przy najbliższej okazji, na pewno coś Ci poleci. Mnie mój od początku polecał wspomniany Duphavit Pregna (jest tam żelazo, ponad 200% dziennej dawki).

Odnośnik do komentarza
Gość Mirellka

~Kajka289
Oprócz oczywistego kwasu foliowego biorę Naturell Omega-3 1000 wspomaga rozwój serca, wzroku, mózgu dziecka, opakowanie jest wydajne, starcza na długo.

A nie ma takiego rybnego posmaku? Nie odbija się potem rybą? Nienawidzę tego.

Odnośnik do komentarza

~Mirellka
~Kajka289
Oprócz oczywistego kwasu foliowego biorę Naturell Omega-3 1000 wspomaga rozwój serca, wzroku, mózgu dziecka, opakowanie jest wydajne, starcza na długo.

A nie ma takiego rybnego posmaku? Nie odbija się potem rybą? Nienawidzę tego.

Ja w ciąży zażywałam podobnie zarówno Folian jak i Omega. Co do posmaku rybiego to nie ma się czego obawiać. Nie ma żadnego.

Odnośnik do komentarza

ja suplementuje mama dha premium+, bardzo dobry mają skład, mają tam z witamin wit d, poza tym kwas foliowy i oleje dha, jod i magnez i to w całkiem dużym stężeniu. Cena przystępna i kapsułka nie śmierdząca, łatwa do przełnięcia. pamiętajcie, ze wiot a w ciązy nie mozna przyjmować a niektore preparaty dla kobiet w ciązy mają ją w składzie, tutaj akurat jej nie ma, więc to duży plus 

Odnośnik do komentarza

staramy sę o drugiego malucha i znów biorę mamadha premium, w poprzedniej ciąży czuam się świetnie, nie miałam żadnych niedoborów i cieszyłam się, że to tylko 2 tabletki dziennie 🙂 brałyście witaminy także po porodzie?

Odnośnik do komentarza
Cytuj  /   Edytuj   /  Zgłoś
Witam,
Mam do sprzedania następujące leki i suplementy:
-femibiqn2 - opakowanie na tydzień - posiadam 7 opakowań - cena 50zl
-androvit plus- 35zl - dorzucę fertilman plus - 45kapsulek
-duphaston 10mg, 20 kapsułek - 30zl
Odbior Lublin lub wysyłka dodatkowo płatna
Zainteresowanych proszę o kontakt: anna.kowalska.78@interia.pl
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...