Skocz do zawartości
Forum

Jakie witaminy w ciąży?


Rekomendowane odpowiedzi

asioczek84
Ja przed ciążą i w ciąży do samego końca łykałam folik.. zaczęłam łykać falvit mama, ale okropnie po tym wymiotowałam.. lekarz mi zmienił na kolejne, i kolejne witaminy (już nawet nie pamiętam nazw, bo oddałam opakowania koleżankom), ale z każdymi było to samo- po 10min od wzięcia tabletki witałam się z toaletą.. powiedziano mi, że w związku z tym, że mam bardzo dobry wynik hemoglobiny, organizm nie potrzebuje żelaza z tych tabletek i ta duża dawka tak działa na organizm (po prostu się jej pozbywa).. ostatecznie nie brałam żadnego suplementu poza folikiem właśnie.. lekarz kontrolował wyniki, ja dbałam o urozmaiconą dietę i było ok..

właśnie wszystko zależy od organizmu, jeden potrzebuje wsparcia, inny dobrze radzi sobie sam

Odnośnik do komentarza

Ja też w okresie ciąży zaczęłam łykać falvit mama, bo polecił mi go mój lekarz - poza witaminami (100% dziennego zapotrzebowania) i minerałami zawiera też potrzebną dawkę kwasu foliowego, a więc wszystko co ważne podczas dbania o siebie w ciąży. Dodatkowo polecam go łykać także po porodzie - podczas karmienia piersią. Oczywiście zdrowa dieta to absolutna podstawa, ale w ciąży często pojawiają się niedobory pewnych składników, warto więc zadbać o dodatkowe źródło witamin.

Odnośnik do komentarza
Gość Tuptająca

W prowadzonych przez naukowców badaniach wynika że co druga kobieta ma problemy z przyswajaniem kwasu foliowego. Stąd zaczyna się coraz częściej mówić o metafolinie- łatwiejszej w przyswajaniu formie folianów.
nanette - kwestia zażywania takiej ilości suplementu jest rzeczywiście dziwna. Twój lekarz wie że łykasz suplement z kwasem foliowym ? Pierwszorzędnie jego powinnaś zapytać skąd takie zalecenia. Może miałaś w przeszłości jakieś problemy w poprzednich ciążach, albo rodzinnie były problemy w jej utrzymaniu? Tu nie chcę dociekać bo to są bardzo prywatne sprawy.

Odnośnik do komentarza

w ciąży musisz zwracać uwagę na kwas foliowy, witaminę d, magnez, żelazo... wszystko powinnaś mieć w badaniach na jakie pokieruje Cię lekarz. Mi mój zalecił przyjmowanie mama dha bo to tylko jedna tabletka zamiast kilku, co było dla mnie na plus, bo od zawsze nienawidziłam łykać tabletek...

Odnośnik do komentarza
Gość konitrolek

Przed ciążą razem z siostrą stosowałam witaminy dla planujących ciążę Prenatale. Miały wysoki poziom składników odpowiednich dla przyszłego rozwoju dziecka jak i dla przyszłej mamy. Dodatkowo szybko się wchłaniały.

Odnośnik do komentarza

Ja plecam mama dha premium plus, brałam je ja i moja siostra, poleciła je nam ta sama lekarka. Powiedziała, że są one bezpieczne i zawierają niezbędne składniki do rozwoju dziecka. Moja córka jak i syn siosry urodzili się terminowo i obydwoje dostali po 10 punktów :)

Odnośnik do komentarza
Gość kamilciak

moja siostra stosowała kwas foliowy, to chyba standardowo... no i jeszcze do tego magnez w tabletkach musujących i jeszcze suplement dicofer na niedobory żelaza no i ścisła dieta, miała biedaczka problemy, ale wszystko szybko po tych suplementach ustąpiło :)

Odnośnik do komentarza

Mamadha premium fajny skład i niska cena. Lekarz mi zapisał, i ponoć ma najwięcej dha na rynku. Ciążą zleciała mi bez problemów, dziecko zdrowe, połóg też ok- mogę polecić, chyba więcej w kwestii suplementacji zapewnic sobie nie można :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...