Skocz do zawartości
Forum

Spacerówka przodem czy tyłem montowana?


Gość paula0

Rekomendowane odpowiedzi

dla swojego maluszka chcę kupić wózek x-lander. i tu pojawia się problem; czy model xa (dużo tańszy) będzie wystarczający niż xmove?? różnica między nimi jest taka że xa ma montowaną spacerówkę tylko przodem do kierunku jazdy. I do tego różnica w cenie (ok 600zł).

czy spacerówka montowana przodem do rodzica to konieczność? czy konieczna jest inwestycja w obydwa kierunki?

Odnośnik do komentarza

Paula, a w jakim wieku jest Twoje dziecko? Im młodsze dziecko tym bardziej mamy lubią je mieć "na oku", a i dziecko usadowione w wózku tyłem do kierunku jazdy, a więc przodem do mamy ma z nią kontakt wzrokowy, widzi jak mama do niego mówi, jak go zabawia. Czas jednak szybko płynie i im starsze dziecko tym bardziej lubi mieć większe horyzonty, a więc lubi siedzieć przodem do kierunku jazdy, bo wtedy osoba pchająca wózek nie zasłania mu widoku.
Ja miałam spacerówkę montowaną w dwie strony, przeważnie dziecko jeździło w niej przodem do kierunku jazdy, odwracałam je rzadko, chyba tylko wtedy gdy szliśmy na spacer pod słońce, wtedy ta możliwość się przydawała. Bratowa miała wózek montowany tylko w jedną stronę i sobie go chwaliła, a w sytuacji o której pisałam rozkładała parasolkę do wózka. Decyzja należy do Ciebie, ale ja bym chyba nie dopłacała aż takiej kwoty by mieć możliwość montowania spacerówki w dwie strony, zbyt krótko dziecko jeździ ustawione w stronę rodzica.

Odnośnik do komentarza

Mój mały terrorysta urodzi się w listopadzie. Ale chcę kupić wózek z gondola taki 2w1, w niej na pewno będzie jeździł do wiosny a potem spacerówka. I stąd zasadnicze pytanie:
czy można obejść się bez spacerów z dzieckiem zwroconym w moją stronę?

Odnośnik do komentarza

ja się obeszłam ale my w gondoli jeździłyśmy 7 miesięcy, potem przeszłyśmy na spacerowy i mała była zaciekawiona. Koleżanki, które mają wózki z możliwością wożenia tyłem i przodem, zazwyczaj wożą tylko przodem do kierunku jazdy (tyłem do mamy) bo dzieci miej płaczą ...chętniej zwiedzają świat.
Ale te mamy, które miały duże dzieci, i szybko przeszły do spacerówki, to sobie chwaliły, ze miały dziecko na oku. Masz duże dziecko?

Odnośnik do komentarza

dziękuję wam bardzo za odpowiedzi.

faktycznie, marne szanse że w zimę i z 3mieś dzieckiem przesiądę się do spacerówki, raczej już z 5-6mieś które powinno być ciekawe świata. a nie matki :)

więc chyba nie ma konieczności wydawania dodatkowych 600zł na tą możliwość gdy wydatki teraz się mnożą :/

Odnośnik do komentarza
Gość GrudniowaMama

Ja miałam Royal Adamex 3w1. Synek urodził się w grudniu. Myślałam, że będę go woziła w gondoli do lata. Jednak gondola w ogóle mu nie przypadła do gustu. Jeździł w nosidełku. Później przesadziłam w spacerówkę. Przodem do mnie nie chciał jeździć. I mając 4 mies zwiedzał świat tyłem do mnie. Niedawno zmieniliśmy wózek na Baby Design Walker i jesteśmy szczęśliwi. Lekki. Zwrotny. I co najważniejsze przedłużona budka. Więc myślę że wszystko zależy od malucha ale ja z własnego doświadczenia kupowałam spacerówkę bez zmiany rączki czy siedziska bo to tylko nie potrzebny wydatek.

Odnośnik do komentarza

My bedac na wakacjach pozyczylismy spacerowke od mojego kuzyna,z mozliwoscia usadzenia dziecka tylko tylem do mnie,po godzinie spaceru maly(6msc) plakal i nie chcial siedziec,musialam go wyciagac bo sie za mna rozgladal.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...