Skocz do zawartości
Forum

Czy szczepić przedszkolaka na pneumokoki?


Gość Ala88

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, co sądzicie o zaszczepieniu prawie 5-latka na pneumokoki? Warto? Bo w naszej gminie pojawił się program bezpłatnych szczepień przeciwko pneumokokom, z którego możemy skorzystać ale nie wiem czy jest sens szczepić już takiego dużego chłopca???

Odnośnik do komentarza

Dziecko, które po raz pierwszy idzie do przedszkola warto zaszczepić na pneumokoki, ponieważ trafia wtedy do większej grupy dzieci. Poza tym badania mówią, że ponad 60% dzieci w przedszkolach i żłobkach jest nosicielami tych bakterii: u jednych dzieci mogą nie wywoływać żadnych infekcji, natomiast u drugich infekcje mogą być od razu poważne.

Odnośnik do komentarza

Ja moja córkę musiałam zaszczepić ponieważ rozwijały jej sie pneumokoki w nosie i gardle wiec juz nie były przelewki.. Wiem ze pneumokoki mogą powodować sepsę i zapalenie opon mózgowych dlatego polecam wszystkim mamom prosić pediatrę raz na jakiś czas o skierowanie na wymaz z nosa i gardła.

Odnośnik do komentarza
Gość Nina_rudA

Ja starszego synka nie zaszczepiłam na pneumokoki, mimo że szedł do przedszkola no i niestety pewnie jak większość dzieci zaczął przynosić jakieś infekcje do domu. W sumie długo tego nie wiązałam z tymi pneumokokami, ale rok temu gdy mój drugi synek miał roczek w naszym mieście zaczęto szczepić bezpłatnie na pneumokoki i się załapaliśmy :)

Odnośnik do komentarza
Gość Joanna2312

A ja właśnie ostatnio czytałam, że warto zaszczepić nawet pięciolatka, jeśli ma skłonności do częstych infekcji dróg oddechowych. Mój sześcioletni synek nie był szczepiony na pneumo, ale już córeczka roczna tak i mam porównanie - córcia rzadziej choruje niż syn.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...