Skocz do zawartości
Forum

Napady agresji i złości u 3-latki


jaska2012

Rekomendowane odpowiedzi

Jaska2012, nie da się tak szybko napisać nie mając podstawowych informacji jak np. czy córka ma rodzeństwo? Chodzi do przedszkola? Jak spędza wolny czas? Sama się bawi czy z Wami? Czy i ile ogląda tv czy komputera? Czy u Was w domu jest cicho czy głośno? Ile zjada słodyczy? Ma stawiane granice, co może a czego nie? Dostaje kary za niegrzeczne zachowanie?

Odnośnik do komentarza

Mój trzylatek tak ma jak się boji,np wizyty u lekarza,miał też napady histerii jak np. chciałam go oderwać od zabawy bo np. miał iść się myć,zmieniłam taktykę pytają go np. kto dziś z Tobą będzie się myć-autko czy inna zabawka?już miał wybór że może zadecydować i nie mamy już problemu ,jak wiem że za chwilę musimy iść z podwórka do domu to mu mówie że za chwilke idziemy do domku,bo np. czas obiadu,najemy się i idziemy na dwór też działa.

Odnośnik do komentarza

Trudno jest odpowiadać na takie pytania nie widząc dziecka i mając tak szczątkowe informacje. Należy przede wszystkim znaleźć przyczynę agresji. Czy w życiu dziewczynki wydarzyło się coś, co mogło wywołać takiego rodzaju zachowanie? Czy w młodszym wieku przejawiała agresywne zachowania? Od kiedy zachowuje się w ten sposób? Powodów może być wiele, być może poszła do przedszkola, pojawiło się rodzeństwo, ktoś w jej otoczeniu przejawia podobne zachowanie albo wydarzyło się coś, z czym dziecko nie potrafi sobie poradzić w inny sposób. Powinnaś spróbować porozmawiać z dzieckiem, w sytuacji, gdy zaczyna krzyczeć, przytrzymać ją za ramiona, tak, żeby Twój wzrok był na wysokości jej wzroku i spokojnym, ale stanowczym tonem powiedzieć, że nie może się tak zachowywać, wytłumaczyć, że nic złego się nie dzieje. Kiedy się uspokoi porozmawiaj z nią, zapytaj, dlaczego tak się denerwuje. Postaraj się nie pozostawiać takich zachowań bez komentarza, ale rozmawiajcie dopiero jak dziecko jest spokojne. Być może jest to jedynie rodzaj buntu, próba wymuszania, ale nie można wykluczyć, że dziewczynka daje swoją złością sygnał, że dzieje się coś złego, dlatego nie należy takiego zachowania bagatelizować.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie raz dzieci tak mają bo coś jest nie tak ze względu na warunki emocjonalne w domu i psychiczne, a nie raz są to początki autyzmu. Dzieci nie raz nie dają po sobie znać, że to jakaś choroba, po jakimś czasie dopiero ukazuje się, że powstała choroba. Można to zdiagnozować np. w Klinice PsychoMedic w Warszawie. Zadzwoń do nich numer tel. 22 253 88 88 i umów się na wizytę. Oby to nie było to, ale warto wykrywać i leczyć niż potem cierpieć.

Odnośnik do komentarza

Proponuje zacząć się ogarniać skoro dziecko włazi wam na głowe to z wami jest cos nie tak albo dziecko ma za duzo czasu wolnego. Polecam zapisać dziecko na zajęcia jakies w czasie wolnym, czy to na karate dla wyładowania agresji czy na przykłąd do szkoły muzycznej na konkretny instrument, chociaz w takim wieku to raczej rytmika i podstawy egzystencji w grupie:) moje dziecko moze nie jest agresywne ale zapisałam je do [reklama usunięta] w szczecinie, polecam, fajne zajęcia:) Jezeli nie podziała na twoje dziecko, to zostaje chyba tylko egzorcysta. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

mam corke w wieku 3 lat jest bardzo ruchliwym dzieckiem , niestety ciezko jej wytlumaczyc co jest dobre a co zle...potrafi krzyczec bez powodu robi na zlosc nie potrafimy z mezem dotrzec do niej nie wiem jak z nia rozmawiac by do niej docieralo jak jestem na placu zabaw sciaga czapki dzieciom bije i krzyk czy klaps nie pomaga bylismy u neurologa powiedziala nam ze jest ciezkim przypadkiem co mamy zrobic by nasze dziecko nas sluchalo ??nasza coreczka oglada bajki ale nie zawsze sama sie zabawi

http://s8.suwaczek.com/201802281447.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ra2ho31.png
https://www.suwaczki.com/tickers/010i3e3kb538v0vw.png

Odnośnik do komentarza

alexia0806, jak są sytuacje, które Was przerastają, to lepiej pogadać z fajnym psychologiem, który podpowie co robić, jak rozmawiać z dzieckiem itd. Naprawdę to nic strasznego wybrać się do psychologa :)
A ile czasu córka spędza przed tv? Dzieciom w tym wieku wystarcza pół h, więcej czasu, to więcej bodźców, których mózg dziecka może nie być w stanie przetrawić.
Czy jesteście konsekwentni w stosunku do córki? Ma jakieś ograniczenia, zasady, czy na wszystko jej pozwalacie?
Jaki masz kontakt z mężem? Dziecko obserwuje zachowania rodziców i je naśladuje.
Ile czasu śpi na dobę? Co zjada, pije, ile w tym jest słodyczy? Ile czasu razem spędzacie, czy bawicie się razem?
I co jeszcze ważne - NIE dajemy dzieciom klapsów! To nie jest kara dla dziecka, tylko wynik bezradności rodzica.

Odnośnik do komentarza

alexia, zgadzam się z Dziubalą, nie do końca jeśli chodzi o tą konsekwencję (ale to już któryś raz ;p ) ale o bodźce i zdecydowanie klaps to bicie dziecka! Nic go nie nauczy, a jeszcze bardziej zbuntuje i nauczy kombinowania. Wybierzcie się do specjalisty, nie ogarniam lekarza który mówi o dziecku "ciężki przypadek", chyba lekarz na łatwizne po prostu idzie. Mój syn też bił dzieci, i przeszło. Czasami bałam się wyjść do ludzi, żeby nikomu krzywdy nie zrobił, ale rozmawiałam z nim, tłumaczyłam, byłam obok niego i jak widziałam, że sytuacja jest gorąca to brałam go na bok. Życzę wytrwałości ;*

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny dzieki za odpowedz tak do psychologa dostalam skierowanie od pani neurolog a bylam na wizycie w lutym i do tej pory nikt nie zadzwonil na wizyte .
Z zyciu prywatnym uklada nam sie wiadomo jak sa sprzeczki to takie by dziecko nie odbieralo ich przynajmniej sie staramy ,
wzielismy kota do domu corka caly czas go nosi czasem wrecz sciska tlumaczymy jej ze kotka boli rozumie a za chwile znow to samo naprawde nie wiemy juz co mamy mowic i co zrobic mam wrazenie ze wszystkie dzieci wkolo sa grzeczne a nasze niestety nie...
teraz jest okres ze oglada duzo bajek i je przezywa pyta co sie w nich dzieje itd jak byla mniejsza to wcale nie ogladala teraz nadrabia ..
slodkosci sa ograniczone ,
oboje jestesmy konsekwentni wydaje mi sie ze jestesmy czasem surowi..potrafi krzyczec piszczec itd moze to glupie ale na krzyk i na wytykanie jezyka ma kare odrobine soli na jezyk i skutkuje poki co nie krzyczy nie wiadomo z jakiego powodu np o 5 rano ,
moja neurolog gdy jej mowilam o tym ze np nas bije albo gryzie to mamy jej oddac tym samym wiec dlatego klaps
czas spedzamy przy ksiazkach nasze dziecko nie lubi sie za bardzo bawic od malego praktycznie ja zabawki nie interesowaly np jak chce z nia porysowac lub sama rysuje to zaraz rysuje na meblach lub scianach
w ciagu dnia czasem spi ok 2 godzin ale staram sie by lepiej nie spala a chodzi spac po 20 lub wczesniej i najdluzej spi do 6..mam czasem wrazenie ze robi wszystko na zlosc
a WY jak wychowalyscie dziecko z trudnym charakterkiem??

http://s8.suwaczek.com/201802281447.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ra2ho31.png
https://www.suwaczki.com/tickers/010i3e3kb538v0vw.png

Odnośnik do komentarza

alexia, wiek 3 latka, to trudny wiek ;), i to nie tak, że wszystkie dzieci są grzeczne, a twoje nie, bo pewne zachowania są typowe dla wieku i niemal w każdej rodzinie występują ;). Natomiast jak jest tego „złego” zachowania za dużo, to trzeba działać. Dobrze, że dostałaś skierowanie do psychologa, ale może zamiast czekać na telefon od nich, to sama zadzwoń i regularnie się przypominaj :)

Co to znaczy, że słodkości są ograniczone? Tzn. ile ich je, jak często i co to np. jest?

Jeśli neurolog mówi, żeby oddać dziecku, to sorry, ale zmieniłabym lekarza! Jeśli wkurzyłabyś męża, to chciałabyś, żeby cię uderzył, czy wolałabyś, żeby z tobą porozmawiał?

To od czego bym zaczęła to tv - nie pozwalaj na oglądanie bajek w takim wymiarze, skoro ogląda dużo, to znaczy, że jej na to pozwalasz, a nie powinnaś, naprawdę. Oglądanie bajek to nie rozwiązanie, tak jak pisałam wcześniej, w tym wieku max dziennie to 30 minut. Jej „niegrzeczność” może być podyktowana nadmiarem bodźców z tv. Poza tym, gdy dziecko się nudzi, a rodzic nie zwraca na niego uwagi, nie interesuje się nim, nie bawi itd., to robi wszystko to co zakazane. A jak dziecko robi to czego nie wolno, to rodzic się denerwuje i powstaje błędne koło ;)
I pamiętaj, że agresja wyzwala agresję – jeśli będziesz krzyczeć na dziecko, bić je (klaps to bicie), to ona odwdzięczy się tym samym, bo przykład idzie z góry.

U mnie trudny charakterek miał (ma) średni syn. Ale nigdy nie dostał klapsa. Teraz jak myślę, że wtedy było ciężko, to się myliłam, z wiekiem jest jeszcze trudniej ;). Sprawdza się powiedzenie „małe dzieci mały kłopot, duże dzieci duży kłopot” ;). Co u nas działa? Przede wszystkim konsekwencja, jasne zasady, wspólne spędzanie czasu, rozmowa i nasz przykład.

Jeśli brak ci cierpliwości, jesteś zmęczona całą sytuacją, to znaczy, że czas się wybrać gdzieś bez dziecka i męża. Umów się z koleżanką na wieczór na parę godzin, żeby złapać dystans do dziecka, domu, obowiązków itd. Takie wyjście świetnie robi na psyche i nie tylko :)

Odnośnik do komentarza
Gość Martarty

Moja córka także jest niegrzeczna, wpada ciągle w histerie jak czegoś nie dostanie. Bije młodszego brata i patrzy na niego z nienawiścią. Myślę, że u mnie przyczyną może być zazdrość o rodzeństwo. Jeżeli nie możesz sobie poradzić z dzieckiem to jak najbardziej wybierz się do specjalisty. On podpowie ci jak pracować z trudnym dzieckiem.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
poszlismy do psychologa no i głównym powodem może byc slaba mowa i pamięć fonetyczna. Mamy z nia pracowac tzn. byc konsekwentnym w dzialaniu można powiedziec, że trzeba być stanowczym. U mojej corki slabo jest z koncentracja co wynika z duzej ruchliwosci. Może wiecie w jaki sposob mozna ta koncetracje wzbudzic i wzmocnic i w jaki sposob zainteresowac ja np do robienia szlaczków
co sadzicie o tym filmiku?

https://openload.co/f/epR0FGh7VFs/Jak_postępować_z_dzieckiem_nadpobudliwym__-_Dorota_Zawadzka%2C_Parenting.pl_%5B720p%5D.mp4

http://s8.suwaczek.com/201802281447.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/ra2ho31.png
https://www.suwaczki.com/tickers/010i3e3kb538v0vw.png

Odnośnik do komentarza

alexia0806, dobrze że wiecie na czym stoicie, będzie łatwiej ukierunkować się na określone działania, a nie błądzić po omacku.
Filmik mi się nie otwiera, ale myślę, że wszelkie zabawy/ćwiczenia/zadania, które mogą pomóc w koncentracji, to warto przetestować. Trzeba zobaczyć co się córce spodoba, bo na pewno nie wszystko co jej zaproponujesz ;). A psycholog nie podpowiedziała wam co robić?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...