Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny z Krakowa i okolic. Mam pytanie spoza tematyki dzieciowej. Podobno u Bonifratrów robią na NFZ zabieg przywracający prawidłowe funkcjonowanie przy rozstępie kresy białej i mięśni prostych brzucha, wraz z plastyką nadmiaru skóry i pępka. Chyba dojrzałam do tego ... Mam dość figury jak w ciąży i flaków na wierzchu...
Coś ktoś o tym wie?

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

¡Hola! Barcelona :)
Gratuluję maleństwa, czyli termin masz na październik?
Zastrzyki to heparyna drobnocząsteczkowa. Biorę ją bo po Ani przeszłam dwa poronienia. Okazało się, że moja krew w ciąży robi się zbyt gęsta, co utrudnia pobieranie składników odżywczych zarodkowi.

Peoniu, plan jest na poród siłami natury, a chcę rodzić w szpitalu, w którym pracuje mój ginekolog.
Co do bonifratrów w Krakowie to wiem tylko tyle, że ten szpital mam po drugiej stronie ulicy :D

Odnośnik do komentarza

Lilijka zazdroszcze Ci tego Krakowa i to bardzo:-) i ze wszedzie blisko! U mnie tylko autem wszedzie a place zabaw srednie sa i w wiekszosci puste. Najlepsza zabawa jest jak wyjdziemy wkolo domu i pogadamy z sasiadami, pieskami, kotkami:-)

Odnośnik do komentarza

Lilijko
tam tez był w planach sn, niestety konieczne okazało się cc. Lekarz prowadzący ciążę to był szef położnictwa, gdzie to sie odbyło, przyjechał za późno. Rutyna i jak sadzę zadufanie w sobie lekarki dyżurnej zawiodło. I mam i rodzina za bardzo jej zaufała.

Myslę, że jeśli nawet oni się zapomną, to wystarczy pytać o kazdą wdrażaną procedurę, czy jest ok w takim przypadku i domagać się odpowiednich rozwiązań. I wszystko będzie jak najlepiej.

Mówisz po drugiej stronie ulicy? To jak się zakwalifikuję to może się poznamy :)))
Zakonnicy to jakos nie moja bajka, ale cena za taki zabieg przerasta moje mozliwości, a tam NFZ... Dzis nie mogłam się tam do nich dodzwonić. Może też wypoczywają....
Mam tak ogromny rozstęp kresy białej, że jest coraz gorzej. Cud, że jeszcze jakaś przepuklina mnie nie dopadła. Muszę o to zadbać.

Ciąża
puste place zabaw? to gdzie dzieci?

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

Peonia

Dziewczyny z Krakowa i okolic. Mam pytanie spoza tematyki dzieciowej. Podobno u Bonifratrów robią na NFZ zabieg przywracający prawidłowe funkcjonowanie przy rozstępie kresy białej i mięśni prostych brzucha, wraz z plastyką nadmiaru skóry i pępka. Chyba dojrzałam do tego ... Mam dość figury jak w ciąży i flaków na wierzchu...
Coś ktoś o tym wie?

Ale mi się marzy taka operacja, tzn efekt po :))) Myślałam że takie zabiegi to tylko prywatnie.

Odnośnik do komentarza

Renia74
Peonia

Dziewczyny z Krakowa i okolic. Mam pytanie spoza tematyki dzieciowej. Podobno u Bonifratrów robią na NFZ zabieg przywracający prawidłowe funkcjonowanie przy rozstępie kresy białej i mięśni prostych brzucha, wraz z plastyką nadmiaru skóry i pępka. Chyba dojrzałam do tego ... Mam dość figury jak w ciąży i flaków na wierzchu...
Coś ktoś o tym wie?

Ale mi się marzy taka operacja, tzn efekt po :))) Myślałam że takie zabiegi to tylko prywatnie.

Też tak myślałam. Aż mi się wierzyć nie chce, dziś nie mogłam się dodzwonić. Jednak koleżanka się upiera że ona tam idzie na NFZ. Nawet myślałam o zabiegu prywatnie...Ale kwota około 15 tys to dla mnie niestety za dużo.

Co do pulpetów teściowej Misi to chyba skoro stwierdziła że biegunka to raczej nie halo smażonymi mielonymi karmić. :-)) przynajmniej ja to tak czuję.

A jak tam wesele? To teraz było, czy dopiero będzie?

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata

No dokładnie o to chodzi jak napisała Peonia :)

Lilijka dobrze,że znasz diagnozę i wiesz co robić by mieć maluszka ;)
U mnie to była niedoczynność..szkoda że wcześniej nikt mi nie zlecił choćby TSH do zbadania.
Bardzo się cieszę,że wszystko jest dobrze i Ania będzie miała rodzeństwo :)
Zresztą każdej z Was ciąża się cieszę :)
Brawo Wy :)

Wiem że temat wodniaka jaderka już byl...ale za nic nie znajdę wpisow.napiszcie jak to u Waszych synkow starszakow było.
U nas znów jajo się sporo powiększyło.Pediatra kazał wczoraj jechać do Szczecina na USG.
Ja musiałam nadgodziny robić..na jutro opieki mi odmówili...i tak się martwię ...
Nie boli go to itp.
Ale czy to się wchłonie?czy będzie konieczny zabieg?
Peonii to Ty mi kiedys coś pisałaś na ten temat?

Odnośnik do komentarza

Misiakowata
U nas wodniak się wchłonął. To nie boli bo to jest tylko płyn, który się gromadzi przez niezarośnięty otwór jakiśtam ;)
Taka jest istota wodniaka, że czasem jest większy a czasem mniejszy w zależności od tego ile płynu przepłynie.
Ostateczną decyzję o zabiegu podejmuje chirurg.

Odnośnik do komentarza
Gość barcelonaaa

~Lili jka
¡Hola! Barcelona :)
Gratuluję maleństwa, czyli termin masz na październik?
Zastrzyki to heparyna drobnocząsteczkowa. Biorę ją bo po Ani przeszłam dwa poronienia. Okazało się, że moja krew w ciąży robi się zbyt gęsta, co utrudnia pobieranie składników odżywczych

Lilijko współczuję poronień. Ale super ze wiesz juz jaka była przyczyna i Ania będzie miec braciszka :)
Tak, ja mam termin na 7 października :) Ale fajnie ze tyle z nas znów w tym samym czasie doświadcza kolejnej ciąży :)

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata

Dzięki Żoo...a pamiętasz może ile lat miał synek,jak to zniknęło?

Co porabiacie?
My gnijemy sobie :)
Oglądamy filmy :)
Nabieramy sił :) P idzie na nockę,Mati rano do żłobka a ja na 10 do pracy.mam nadzieję że skończę normalnie pracę i znów wolne :)

Odnośnik do komentarza

Hej
A ja w pracy :)
Wiem, dziwne. Pracujemy dzisiaj za piątek.
Z wodniakiem nie pomogę, nie miałam do czynienia.
Peonia
Wesele było teraz w weekend. Byliśmy z młodym. Był tam pokój zabaw dla dzieci i dwie dziewczyny do opieki więc jakoś tam się pobawiliśmy.
Jestem ciekawa czy się dodzwonisz i co ci powiedzą.

Odnośnik do komentarza

Renia
tak, skierowanie potrzebne. Ja to mam od pierwszej ciązy, ale planowałam kolejne, nic więc nie robiłam.
Fizjoterapeuta powierdził mi w maju ubiegłego roku. Mam dziure od pepka do mostka, więc gigant...
Na NFZ zrobisz zszycie kresy białej prawie wszędzie. Ale nie wszędzie plastyka brzucha w bonusie. a ja mam za duzo skóry i pępek gigant, nigdy nie wrócił do normy. Wolę dwa w jednym i na NFZ, bo plastyka brzucha jest bardzo kosztowna....

Wodniaka nie mieli moi synkowie, my walczymy z przyklejonym napletkiem :)))

o148j44jsuj4r1nc.png

Odnośnik do komentarza

żoo
Dzięki za "gdzie jest mama". Nie pamiętam czyj to sposób ale działa cuda :))))

Misia
Jak to alergia to może do wtorku będzie spokój.

Hey dziewczyny i chlopaki:D

Znowu mialam problem zeby pisac do Was... Kurcze taka zrypana bylam a jeszcze musialam nas ogarnac bo do tesciow na dzialke jechalismy na dzialke. A tu problemy z zasiegniem sa to i z internetem.

Żoo super ze moj sposob pomaga:D

Ja musze przestac byc idealna i perfekcyjna pania domu bo zameczam tym siebie i Mezulka. Takie zrobilismy ustalenia ze mam odpuscic bo nie mam sily juz teraz...
Kurcze uswiadomilam sobie ze to juz 6 miesiac ciazy sie zaczal- totalnie nie wiem kiedy to zlecialo... Zaraz na porodowke bede jechac :D

Tesciowa znowu mnie tradycyjnie wlurza ale na prawde staram sie juz nie zwracac uwagi i Mezulek to docenia:D Ale jutro juz wracamy do domku:D Wiem ze bedzie mi ciezej noooo ale co zrobic:D Zdrowie psychiczne wazniejsze:D

Lece czytac co tam u Was sie dzialo :D Aaaa zapomnialam Wam powiedziec ze moj szwagier panne z pracy poderwal:D Moze wreszcie jakas fajna mu sie trafila (chyba z 4 lata starsza od niego). Mam przeczucie ze beda z tego dzieci (chociaz na oczy jej nie widzialam:D).

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~Ciaza3166
Madika, my mamy wszystkie gniazdka zabezpieczone. To wiesz co ta mala majsterkowiczka robi?! Sciaga te zabezpieczenia. Nie robi tego codziennie ale ma takie fazy na to

No ja w domu miaam takie oryginalne ze nie trzeba bylo juz wkladac zabezpieczen w gnizdka ale teraz ich nie mam.

Hanula miala takie fazy ale troche jej juz przeszlo. Mam nadzieje ze May tez przejdzie:D

A powiedz mi czy juz jakos sie wygrzebaliacie po tej przeprowadzce z wykonczeniam? My mamy juz skonczona kuchnie tylko brakuje mi jeszcze 5 polek szklanych ale stolarz ma je dowiezc w tym tygodniu.

Jutro poogarniamy kuchnie i moze troche jakis lad zapanuje :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

żoo
Lilijka
Gratulacje :)))) świetne wieści.

Nati
Im dalej tym wcale nie jest łatwiej. Najlepiej jakbyś się rozdwoiła ;)))))
My dobrnęliśmy do 6 miesięcy i nadal tej dwójki nie ogarniam ;)

Ale za 2-3 lata bedzie juz latwiej bo zaczna sie razem bawic :D Moje bratanice sa praktycznie nierozlaczne:D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...