Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

~Lili jka
Madika
~Lili jka
Do południa zrobiłam drugie śniadanie dla naszej trójki - placki bananowe, ugotowałam warzywa na jutrzejszą pieczeń (myślałam, że będzie dzisiaj), poskładałam i pochwała wyprane i wysuszone ciuchy, wstawiłam pranie, przygotowałam masę pod pieczone kotlety z buraków i ciecierzycy (a propo cieciorki! Ania zajada się domowym hummusem), gotuję już grochówke, którą zażyczył sobie mąż
A jak u was? :p

Smutne zakosztować tyle gorzkich słów od własnych rodziców. I to jeszcze matek, które powinny być najbliższymi osobami dla swoich dzieci. U mnie mama była... Hmm neutralna, nie pamiętam żadnych przykrych słów od niej. Oprócz tego jak po jednych wakacjach mówiłam ciągle "a ciocia robi tak, a ciocia kupuje to", itp. Ale co się dziwić skoro wywoziła mnie tam od zawsze na całe dwa miesiące! Powiedziała mi wtedy w złości, że skoro tak mi się podoba, co ciocia robi to mogę tam zamieszkać, coś w ten deseń. Tych dobrych, wyjątkowych chwil też nie pamiętam. Nie pamiętam by mnie tuliła, by rozmawiała od serca. Choć w sumie też jedną pociechę pamiętam, gdy mnie ojciec zlał pasem :/ dostałam trzy razy po tyłku za wysypanie w przedpokoju piasku z butów... Fuck! Miałam wtedy z 5-6 lat, a do dziś to pamiętam (nie rozumiem jak można bić własne dziecko, nawet po rękach!). Nie pozwoliłabym też by ojciec bił własne dzieci, tak jak ona. Nie dzwoniła do mnie, gdy "uciekałam" z domu bo znowu mnie zgnoił psychicznie, gdy byłam nastolatką. Spędzałam wtedy nawet trzy dni u mojego obecnego męża, a raczej u jego matki. Która nota bene, nigdy nie okazała z tego powodu niezadowolenia. Za to i za to co stało się jak byłam w ciąży oraz wielu innych sytuacji, o których nawet nie chcę pisać, mam do niej żal... A że jestem pamiętliwa, to nie umiem jej wybaczyć... Mam nadzieję, że to sprawi, że będę lepszą mamą dla Ani i jej rodzeństwa.

Co sprawia, że muszę się podzielić z wami moim dzisiejszym snem. Tak w skrócie. W domu mieliśmy już trójkę pociech, dziewczynka, chłopiec dziewczynka. I okazało się, że jestem w ciąży... Bliźniaczej :D

Lilijka nigdy nie pisalas o tym... Bardzo mi przykro ze doswiadczylas takich rzeczy...

Wiem jedno!!!! Ty juz JESTES NAJLEPSZA MAMUSIA NA SWIECIE DLA ANI!!!!:D
Na to jaka Ania jest zaborcza o Ciebie i ile okazalas jej cierpliwosci to jestes juz Aniolkiem i Swieta w jednym :D Wiec Twoja milosc do Ani jest kosmiczna i zalewa Ci oczy:D hehe

Nooo a co to dla Ciebie blizniaki po 3 dzieci :D Oby tylko one chcialy w wozku jezdzic a nie tak jak Ania w huscie :D heheh

Mi dzis tez sie snilyscie :D ale jakos wszystkie :D Taki jakis zlot Marcowkowy:D

Ja ostatnio coraz czesciej mysle co robilam rok temu o tej porze:D


Dzięki! Wzruszyłam się! Potrzebuję takich słów, które są potwierdzeniem, że jestem dobrą mamą. Mój mąż nie jest wylewny, wiem, że tak myśli ale często dopytuje o to by usłyszeć, że daję z siebie dużo, że to docenia. To daje mi powera.

wiem coś o tym mój też nie jest wylewny, choc w sumie ja też niezbyt.
myślę, że docenia co robię i sam też robi dla nas dużo, ale brakuje mi takich prostych słów, a jak mu o tym mówię np, ze mógłby mnie przytulić od tak, to mi mówi że przecież się przytulam, a jak mówię że to jednak co innego to nie rozumie.
Częściej powie np. jak Toska bawiła się tabletem (tłukąc nim o szafkę) i chyba od wstrząsów poszła karta graficzna, i mi mówi 'trzeba było ją pilnować?' to mi ciśnienie podeszło i mu mówię 'trzeba było schować tablet, albo sam ją mogłeś pilnować'. Tablet był jeszcze na gwarancji i wymienili co trzeba :D poza tym chyba z pół roku byl nieużywany

Odnośnik do komentarza

Madika
Hey dziewczyny:D Dzis zaczelismy cudownie i milo poranek. Hanula przespala prawie cala noc (2 pobudki miala do 24) potem fajnie sie z nami pobawila i mezulek jeszcze z nami polezal. Bylo super!!!! Az do momentu jak mezulek nie zapytal sie co robimy w weekend. Bo on by chcial wywiezc Hanule do dziadkow. Ja mowie ze na 2-3h to sie nie oplaca i albo pojedzmy wszyscy albo niech oni do nas przyjada.

Nooooiii nastapila wymiana slow (roznych) i dowiedzialam sie ze oczywiscie ograniczam im kontakt i niech widza sie na toczku chrzcinach i komuni. I ze ja ciagle mowie jego mamie co ma robic i jak ma oddychac. Ale co ja poradze jak ona jest taka ze nic nie kuma.

Normalnie nie wiem co robic... A on chyba juz jej powiedzial ze Hania przyjedzie bo powiedzial ze mam sama zadzwonic i powiedxiec jej ze wnuczki nie zobaczy.

Tak mnie wkurzyl... Gotuje sie we mnie!!! I doszlam do wniosku ze zadzwonie do niej i powiem ze on z nia przyjedzie a jak sie spyta czy ja tez to powiem ze on zadecydowal ze sami pojada.

Ja najwyzej nic mu nie powiem i sobie pojade na miasto cos pozalatwiac. Tak mnie wkurza ta sytuacja z tesciami...

I doszlam do wniosku ze jak tak zle dzialam na kontakty z dzidkami to wiosna mezulek bedzie sobie sam jezdzil z Hanula na dzialke do tesciow zebym im nie psula kontaktu z nia.

Mam ochote normalnie plakc i krzyczec bo tak sie we mnie zagotowalo.

Kurcze ostatnio Hania jak byla tam sama to po 2,5h plakala im i nie mogli jej uspokoic. No ale trudno beda musieli chyba sobie radzic. A jak ja nie bede wiedziala to mi serce nie peknie.

Co mi radzicie?


Madika wspolczuje Ci tej sytuacji z mezem. Trudne do rozwiazania. Przypomina mi to sytuacje miedzy mna, mezem i jego bratem kiedys... szkoda ze tak sie wlasciwie wszyscy musicie tym stresowac. A maz tez moglby moze troche przystopowac wg mnie bo jednak to Wasza trojka jest najblizsza rodzina a tescie juz troche na dalszy plan schodza jednak. Ehh

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata

No ja tez sie wkurzam,jak mi P powie:nie pilnowaaaalas?
Hehe chlopy :)

Madika akurat dawno podlog nie mylam,jedynie zamiotlam..teraz mam umyte ,to wcina se co chce :)
No ale wiesz co,lepiej jak ja widze co on spowrotem do buzki wklada :D

Moje dziecko jak usnelo o 21.45 tak obudzilo sie dopiero ok 3 na piers !!!! A ja co?Nie moglam usnac dopoki nie wstal..tak sie przyzwyczailam,ze z dwa razy jeszcze sie budzi a tu zonk ;)
No ale zeby nie bylo..wyspany od 7 juz czekal az sie obudze..siedzial mi nad glowa i sie gapil dopoki oka nie otworzylam..a jak to zrobilam,to mnie wybrechtal :D
No ale chyba cos go dziaselka swedza bo zre wszystkie maskotki,przy jedzeniu musze uwazac z lyzeczka,no i poplakuje marudka..ale nie jest zle :D
Aaa ktoras polecala te Piratki paroweczki z Lidla..
Niuniu wszamal dwie sam widelcem :D tylko mu nabijalam :D

Odnośnik do komentarza

Kasia, hehe, już wybieranie zięciów, przecież to jeszcze maleństwa mamuś :)))
Co do matek; ja też nie pamiętam czułości rodziców, a mama zawsze była zapracowana, zalatana i wiecznie nerwowa. Teraz bardziej jest wyciszona i spokojna, ale np jak wróciła po dwóch tyg z wczasów i objęłam ją na przywitanie to stała jak kij od szczotki i nie odwzajemniła uścisku. Kiedyś rozmawialiśmy trochę o tym to mówiła że w jej dzieciństwie nigdy nie było czułości i ona nie potrafi. Dziwi mnie to bo babcia była zawsze od kiedy pamiętam bardzo ciepłą i taką typowo babciową babcią.Masło maślane mi wyszło, przerwa w rozważaniach bo Michaś się obudził

Odnośnik do komentarza

Jestem z powrotem, wypił drugiego cyca i śpi dalej.
Była dziś u mnie siostra na kawce i mówi że na kolację robi rizotto. Takiego mi smaka narobiła, że zanim wyszła to już kroiłam warzywa i mięso, żeby też zrobić. Trochę za dużo papryki sypnęłam, odzwyczaiłam się od ostrych przypraw. Ale i tak jest pyszne, zwłaszcza z białym winem :) Po drugim karmieniu to już mogę, teraz trochę pośpi, mam wino musujące Michel z biedronki, pycha.
Zrobiłam też wczoraj karpatkę z dwóch porcji spody na blachę piekarnikową i trzy opk kremu, już prawie nie ma taka pyszna wyszła.
Wczoraj ugotowałam też szynkę w parowarze na chleb, polecam, nawet Michasiowi smakowała. Moczyłam ją 3 dni w wodzie z solą i przyprawami, potem jeszcze posypałam po wierzchu przyprawą knor do mięs i gotowałam na wolnym ogniu w parowarze ok 2 godz. po wystudzeniu palce lizać, jak kupię karkówkę to też tak ugotuję na chleb bo te wędliny ze sklepu są takie sztuczne jakieś.
Misia
Pocieszę cię, mój o 7 to już daaaawno latał i ja też półprzytomna musiałam się zwlec z wera , taką cenę płacę za wolny wieczór, jak ładnie szybko zaśnie to wiadomo że też wcześnie wstanie.
Ja nie daje Michowi jeść z podłogi bo mamy w domu kota, sama też nie zjem, taką mam schizę .

Odnośnik do komentarza

Muszę kupić małemu na roczek jakieś zabawki, chrzestni już zapowiedzieli że dadzą kasę, mama też, teściowa nie wiadomo, ale może też da kasę i co Michaś się ucieszy ? Jak mu wytłumaczę że pojedziemy do sklepu i sobie coś wybierze ? To jeszcze nie ten wiek, ale chrzestnym nie chce się wymyślać więc idą na łatwiznę i dają kasę.Więc pomyślałam sobie że sama kupię jakieś zabawki i dam mu w dniu urodzin, tylko nie mam jeszcze pomysłu co. Myślałam o takim samochodzie na akumulator, mój trawnik łączy się z mamy ogrodem, miałby gdzie jeździć, laptop dziecięcy- co do tego mam mieszane uczucia, nie wiem czy chcę żeby siedział i gapił się w ekranik, ale znając go to długo nie posiedzi w jednym miejscu, do tego oglądałam taki zestaw pilot do telewizora i smartfon takie dziecięce ale jak prawdziwe, ale on się szybko zjarzy że nie są prawdziwe, jak dorwie pada od xboksa i naciska to patrzy w telewizor co się zdarzy, klocki ma to na razie mu wystarczy, może coś podpowiecie jakie wy macie pomysły na prezenty roczkowe.

Odnośnik do komentarza
Gość Lili jka

Strunka, nie podziękowałam za potwierdzenie, że jest ograniczenie dochodowe w sprawie ulgi na dziecko. P. Mi chciał wmówić, że każdy może z niej skorzystać, taa...

A przy okazji możesz mi potwierdzić, że wniosek o wychowawczy mogę złożyć będąc na zaległym urlopie wypoczynkowym, czyli już po macierzyńskim? Tak zrozumiałam kobietę z kadr. Mam 18 dni urlopu z 2015, po 26 z 2016 i bieżącego. Rodzicielskim kończy mi się 15 marca. Tak +/- na przełomie maja i czerwca mogę złożyć wniosek o wychowawczy?

Nie daję jeść Ani z podłogi. Raz, że mamy koty, dwa że po co ma się uczyć, że tak można?

Tak, proszę, a nawet każę myć ręce jak ktoś do nas przychodzi. Moja mama zawsze myła po moim "Ręce!" ale zawsze też coś burknęła pod nosem, siostra podobnie. Skończyły odburkiwać (tak samo o myciu zabawek), gdy powiedziałam, że niewiadomo kto dotykał wcześniej klamek, poręczy, które wcześniej dotykały (i tych zabawek w sklepie). Na dobitke opowiedziałam historie zasłyszaną od mojej koleżanki. Otóż była kiedyś w metrze w wagonie, w którym siedział brudny, obsrany i zaszczany bezdomny. Ten bezdomny w końcu wyszedł z metra ale wcześniej dotykał siedzenia, rurek, poręczy, drzwi. Na kolejnych przystankach wsiadali ludzie nieświadomi tego, że dotykają tych samych miejsc, których dotykał tamten brudny koleś. Ciekawe ilu z tych ludzi umyło ręce zanim coś zjadło?
"A jak taki człowiek dotknął zabawki, którą teraz mamo dajesz Ani? Możesz mi mówić po stokroć, że 'w tym domu wychowuje się przyszłego alergika' ale choć to mnie denerwuje, to mam to gdzieś!"
Wzięłam tę zabawkę i ją umyłam. Skończyły się głupie komentarze.
A teściowa była lepsza! "przecież umyłam przed wyjściem z domu" aaaaa!

Odnośnik do komentarza
Gość Lili jka

Renia74
Muszę kupić małemu na roczek jakieś zabawki, chrzestni już zapowiedzieli że dadzą kasę, mama też, teściowa nie wiadomo, ale może też da kasę i co Michaś się ucieszy ? Jak mu wytłumaczę że pojedziemy do sklepu i sobie coś wybierze ? To jeszcze nie ten wiek, ale chrzestnym nie chce się wymyślać więc idą na łatwiznę i dają kasę.Więc pomyślałam sobie że sama kupię jakieś zabawki i dam mu w dniu urodzin, tylko nie mam jeszcze pomysłu co. Myślałam o takim samochodzie na akumulator, mój trawnik łączy się z mamy ogrodem, miałby gdzie jeździć, laptop dziecięcy- co do tego mam mieszane uczucia, nie wiem czy chcę żeby siedział i gapił się w ekranik, ale znając go to długo nie posiedzi w jednym miejscu, do tego oglądałam taki zestaw pilot do telewizora i smartfon takie dziecięce ale jak prawdziwe, ale on się szybko zjarzy że nie są prawdziwe, jak dorwie pada od xboksa i naciska to patrzy w telewizor co się zdarzy, klocki ma to na razie mu wystarczy, może coś podpowiecie jakie wy macie pomysły na prezenty roczkowe.

Nic nie musisz tłumaczyć. Roczniak nie będzie oczekiwać prezentów.
Sorter, klocki (Duplo, mega bloks/blocks?), koń na biegunach lub wielkie auto na akumulator, takie do którego można go wsadzić ;)

A propo Ania nauczyła się wrzucać klocki do sortera! Obraca je sobie i trafia. Tylko trzeba jej jeszcze pokazać, który do którego otworu. Jestem z niej dumna, jakby się do Mensy dostała :D

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

~Kalae
Slodyczy to juz nie jem. Nie wiem jak z tlustym czwartkiem, moze sie skusze na paczka o ile mi ktos dostarczy ;)
musze schudnac w koncu bo juz rok a ja dalej ponad 70kg mam, juz mi sie marzy 6 z przodu :)

A mi się marzy 5:

Madika masz delikatnie mówiąc ciulowo....
Ale żeby nie było ambarasu to niech mąż jedzie do dziadków sam, jeśli faktycznie płacze serce ci nie pęknie,bo inaczej gotowa będziesz Hanie zabrać;)
Klaudia witaj;)
Betty;) śliczna Zuzia:) piękne błękitne oczy oczka;) a twoje zdrowie już lepiej?Ty chyba też miałaś ciężko z porodem?

Rednails zawsze zapomnę....Oby ten zastrzyk nigdy nie musiał być użyty.....

Nadrabiam forum leżąc z małą w łóżeczku:D nawet nie wiem ile kg może leżeć,ale jeszcze nie pęka:D

Odnośnik do komentarza
Gość Lili jka

~strrrynka
Lilijka, 21 dni przed musisz złożyć wniosek o wychowawczy.
Zaraz policzę do kiedy będziesz na wypoczynkowym.

A dwa dni opieki na,dziecko z art 188 KP zostawiasz tatusiowi Ani, czy Ty w tym roku wybierasz?


Czyli w maju mogę złożyć, tak?
Zapominam o tych dniach dwóch dniach opieki. Wybiera tata te ustawowe... I ja też :) u mnie pracodawca daje jakby od siebie dwa dni mimo, że drugi z rodziców je już wybrał :D
Odnośnik do komentarza

Ja ważę 57kg, a chciałabym 55 , ale zrzucić tłuszcz a odbudować mięśnie, bo kondycja fatalna i na nic nie mam siły. Musiałabym zacząć małymi kroczkami odbudowywać kondycję, ale nie mam jak się mobilizować. Zawszę jak sobie postanowię ćwiczyć to już po kilku dniach zaczynam wymyślać wymówki a potem zupełnie "zapominam" o postanowieniu.

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

Madika ja też jak mnie kto na piętę nadusi to mam potem takiego powera:D

Ja to nawet myślę jakby tu remont zrobić:D podłoga i ściany do remontu,a że podłoga się sypie kombinuje jak to ogarnąć;) a wiem, że muszę zrobić tak aby szanowny małżonek zrobił przy tym jak najmniej,bo on do wszystkiego lewe ręce:D

Strunka czy jak internet nie odliczalismy 2 lata to możemy teraz odliczyć?Mój się cyka bo się boi ,aby nie zwracać a w ogóle to tego przepisu nie widziałam...Znieśli go już?
Ty taka obcykana w prawie jesteś..... Mogę się ciebie doradzić prawnie?Z jednym mam dylemat, ale to o kogo innego chodzi:)

Odnośnik do komentarza

Madika
~Kalae
Zastanawiam sie czy robic roczek z chrzcinami, bo rok bedzie 8.03, a chrzciny 05.03. A wydaje mi sie tak lepiej zrobic po 08.03, tylko to dwie imprezy w dwa tygodnie, a jakos nie mam na to chyba ochoty.

No to polacz:D Ciaza chyba tez tak robi.

My mamy miesiac pozniej chrzciny wiec nie mam problemu.
Ale wszystkim mowimy zeby nie kupowali raczej nic Hanuli bo ma zabawet troche. A my nie chcemy zeby miala jakis nawal i nie wiedziala czym sie bawic. Teraz to i tak olewa zabawki bo zwiedza dom :D


Robimy razem. Urodzona 20ego a imprezke i chrzciny robimy w niedziele 19ego:-)
A ksiadz dzis pokrecil nosem, szczegolnie na swiadkow bo swiadek niewierzacy to mu dogadalam i przystalo na moim:-) nie mial argumentow:-) ale kasil jak nie wiem. O co mu chodzilo to nie wiem! I to ma byc ksiadz...
Lece spac. Jutro nadrobie.
Oby tylko dzis przerwy w spaniu nie bylo bo nie wyrobie

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość strrrunka

~Lili jka
~strrrynka
Lilijka, 21 dni przed musisz złożyć wniosek o wychowawczy.
Zaraz policzę do kiedy będziesz na wypoczynkowym.

A dwa dni opieki na,dziecko z art 188 KP zostawiasz tatusiowi Ani, czy Ty w tym roku wybierasz?


Czyli w maju mogę złożyć, tak?
Zapominam o tych dniach dwóch dniach opieki. Wybiera tata te ustawowe... I ja też :) u mnie pracodawca daje jakby od siebie dwa dni mimo, że drugi z rodziców je już wybrał :D

Z wyliczeń moich wyszło mi, ze wykorzystując sam urlop wypoczynkowy łącznie za ten rok, do 27.06 mozesz siedzieć w domu ;)

Spokojnie w maju możesz złożyć ;)

Odnośnik do komentarza

wg mnie można wykorzystać urlop z 2017 po macierzyńskim i dopiero iść na wychowawczy. Z racji wykorzystywania go bezpośrednio po macierzyńskim pracodawca nie moze sie nie zgodzic.
Chyba ze ktos wraca np w grudniu br. do pracy po wychowawczym to wtedy warto sie zastanowic nad wykorzystaniem calego urlopu z 2017 bo bedzie przysługiwało 26 dni, a nie proporcjonalnie. Ale jak wraca w styczniu 2018 to wtedy proporcjonalnie

Wniosek o wychowawczy tak naprawdę można złożyć w każdej chwili nawet z wnioskiem o wypoczynkowy.
21 dni to jest takie minimum.

Odnośnik do komentarza

~KasiaMamusia aa
Madika ja też jak mnie kto na piętę nadusi to mam potem takiego powera:D

Ja to nawet myślę jakby tu remont zrobić:D podłoga i ściany do remontu,a że podłoga się sypie kombinuje jak to ogarnąć;) a wiem, że muszę zrobić tak aby szanowny małżonek zrobił przy tym jak najmniej,bo on do wszystkiego lewe ręce:D

Strunka czy jak internet nie odliczalismy 2 lata to możemy teraz odliczyć?Mój się cyka bo się boi ,aby nie zwracać a w ogóle to tego przepisu nie widziałam...Znieśli go już?
Ty taka obcykana w prawie jesteś..... Mogę się ciebie doradzić prawnie?Z jednym mam dylemat, ale to o kogo innego chodzi:)

internet mogą odliczyć te osoby które nigdy nie odliczały i mogą odliczać przez 2 lata, przynajmniej w tamtym roku tak było.

Odnośnik do komentarza

W necie znalazlam info
""""
Niemniej jednak zasada ta dotyczy roku, w którym wracasz do pracy po urlopie wychowawczym (czy innej wskazanej wyżej nieobecności). Oznacza to, że jeżeli pójdziesz na urlop wychowawczy w jednym roku a wrócisz w kolejnym – urlop wypoczynkowy zostanie obniżony tylko w tym roku, w którym wracasz z urlopu wychowawczego. Jeżeli natomiast jesteś na urlopie wychowawczym przez cały rok – w ogóle nie nabywasz prawa do urlopu wypoczynkowego. Zwolnienie pracownika szczególnie chronionego – orzeczenie sądu Pobierz za darmo » Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich Pobierz za darmo » Przykład: Pani Anna w październiku 2011 r. rozpoczęła urlop wychowawczy. Wróciła do pracy w czerwcu 2013 r. W związku z tym, za 2011 r. pracownicy przysługuje cały urlop wypoczynkowy, za 2012 r. nie nabywa ona w ogóle prawa do urlopu wypoczynkowego gdyż cały rok jest na wychowawczym, natomiast w 2013 r. ma ona prawo do urlopu proporcjonalnie do przepracowanych miesięcy, czyli przy założeniu że będzie pracować co najmniej do końca 2013 roku będzie miała prawo do 7/12 (czerwiec - grudzień) z przysługującego jej wymiaru (20 lub 26 dni). Natomiast jeżeli weźmiesz krótki urlop wychowawczy, który rozpocznie się i skończy w tym samym roku – stracisz po 1/12 urlopu wypoczynkowego za każdy pełny miesiąc urlopu wychowawczego.
Źródło: https://www.experto24.pl/kadry/urlopy-i-zwolnienia/jak-obliczyc-urlop-wypoczynkowy-po-urlopie-wychowawczym.html?cid=K000KN

""""

Czyli oplaca mi sie wybrac urlop wypoczynkowy za 2017 te 26 dni i wrocic z wychowawczego w styczniu 2018? Wtedy w 2018 tez bede miec 26 dni urlopy minus za styczen 1/12?

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

W necie znalazlam info
""""
Niemniej jednak zasada ta dotyczy roku, w którym wracasz do pracy po urlopie wychowawczym (czy innej wskazanej wyżej nieobecności). Oznacza to, że jeżeli pójdziesz na urlop wychowawczy w jednym roku a wrócisz w kolejnym – urlop wypoczynkowy zostanie obniżony tylko w tym roku, w którym wracasz z urlopu wychowawczego. Jeżeli natomiast jesteś na urlopie wychowawczym przez cały rok – w ogóle nie nabywasz prawa do urlopu wypoczynkowego. Zwolnienie pracownika szczególnie chronionego – orzeczenie sądu Pobierz za darmo » Umowa o dzieło z przeniesieniem praw autorskich Pobierz za darmo » Przykład: Pani Anna w październiku 2011 r. rozpoczęła urlop wychowawczy. Wróciła do pracy w czerwcu 2013 r. W związku z tym, za 2011 r. pracownicy przysługuje cały urlop wypoczynkowy, za 2012 r. nie nabywa ona w ogóle prawa do urlopu wypoczynkowego gdyż cały rok jest na wychowawczym, natomiast w 2013 r. ma ona prawo do urlopu proporcjonalnie do przepracowanych miesięcy, czyli przy założeniu że będzie pracować co najmniej do końca 2013 roku będzie miała prawo do 7/12 (czerwiec - grudzień) z przysługującego jej wymiaru (20 lub 26 dni). Natomiast jeżeli weźmiesz krótki urlop wychowawczy, który rozpocznie się i skończy w tym samym roku – stracisz po 1/12 urlopu wypoczynkowego za każdy pełny miesiąc urlopu wychowawczego.
Źródło: https://www.experto24.pl/kadry/urlopy-i-zwolnienia/jak-obliczyc-urlop-wypoczynkowy-po-urlopie-wychowawczym.html?cid=K000KN

""""

Czyli oplaca mi sie wybrac urlop wypoczynkowy za 2017 te 26 dni i wrocic z wychowawczego w styczniu 2018? Wtedy w 2018 tez bede miec 26 dni urlopy minus za styczen 1/12?

https://www.suwaczki.com/tickers/2nn36vgcou73qeg3.png

http://fajnamama.pl/suwaczki/ic529mw.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...