Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

~justyna_mama
Madika ja Ci napisze jak to wyglądało :) dawało się jedzonko, później króciutkie przytulaski, buziaczek dobranoc, zapalona mała lampeczka, i wychodziło sie z pokoju, zamykając drzwi :) na niani zerkalo się czy śpi, czy jest przykryty :) o 20 pełen relaks dla rodziców :) pozniej o 23 mleczko i spanie do 7 :) tak oto to WYGLĄDAŁO :)

To dla mnie to CALKOWITY KOSMOS :D Ja mam wolne od 20 bo mala spi ale ja muszr z nia polezec zeby usnela. I tak bylo od urodzenia... no chyba ze byla tak zmeczona ze nie mogla usnac to musialam ja utulic i wtedy szla spac:D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Madika
Renia74
Ja się świętami nie spinam, porządki robię na bieżąco, okna myliśmy niedawno, pościel zmieniam co dwa tyg, żadnych pierników nie zamierzam robić ani innych pracochłonnych robót, choinkę zawsze ubiera mój małżonek w wigilię albo dzień przed, a potrawy zrobię część wieczorem przed wigilią jak mały zaśnie a resztę rano, nie robię tego dużo bo i po co, to tylko dwa dni. O prezentach nawet nie myślałam, starsze chłopaki dostają co roku kasę, tak chcą, z niczego innego by się nie ucieszyli, młodemu kupiliśmy ten samochód pchacz a sobie czasem kupujemy jakiś wspólny prezent albo wcale. Ja bym musiała sama sobie kupić i położyć pod choinkę to co to za niespodzianka. Mąż tylko raz mi kupił prezent, jak się zgodziłam żeby kupił sobie ixboksa(chyba inaczej się to pisze) to mi kupił srebrne kolczyki i wisiorek.

U nas prezenty musza byc niespodzianka :D I w rozne swieta mozna dac kase ale mamy taki zwyczaj ze pod choinka MUSZA byc prezenty.
A co chlopaki kupuja sobie za ta kase co dostana?? Bo moze po prostu Wy mozecie im zrobic taka niepodzianke :D
A fuza u Was jest Wigilia? Bo mnie w tym roku udalo sie zrobic Wigilie u nas w domu... Bardzo sie ciesze bo bedzie rodzinna i zorganizowana i wogole wszyscy razem bedziemy :D

ALE apropo Wigilii to mam dla Was newsa o Skurczu... To jest hit ale opisze jak skoncze nadrabiac :D

Oni nie chcą nic konkretnego, tylko mieć możliwość posiadania własnej kasy, żeby swobodnie nią rozporządzać , mimo że dostają regularnie kieszonkowe, ale to 25 zł na tydz, a na święta po 100 dostają i się cieszą. Od babci po 50, do tego słodycze od babci i od nas i jest git:)

My co roku spędzamy wigilię u moich rodziców i moje dwie siostry z mężami i dziećmi, tzn w tym roku niestety bez taty :( Tata co roku gotował prawdziwy barszcz i robił 150 pierogów które miały największe branie. Każdy coś przynosi żeby razem było 12 potraw.

Odnośnik do komentarza
Gość nessquick

Ech.. Te pierniki, które chciałam robić muszą jeszcze poczekać.. Młody dużo śpi, większość czasu na rękach, walczymy z temperaturą. Jak wyglądała u was trzydniówka? Bo jest podejrzenie, że to może jednak to. Dziś ponoć przesilenie. Już się boję wieczoru, wczoraj o 20 było 38,6 (podałam leki na zbicie temp), a godzinę później 38,8!!! Kąpiel pomogła, zanim nurofen zadziałał, ale myślałam, że zejdę na zawał.

Odnośnik do komentarza

Madika to pierwsza nasza choinka za pare lat pewnie będzie barwna wraz z przybywaniem bombek :)
Ja dziś jeszcze prezenty popakowałam i juz leżą pod choinką.

Miśka dziś przeszła samą siebię. Mój mały wilkołak przy pełni w środku nocy rozrabiał :D tak między północą a 3 nad ranem zachciało jej się bawić zabawkami :D No i matka noc zarwana :P

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza
Gość strrrunka

czarna.ana
Madika dawaj newsa o skurczu :D jestem żądna informacji że nie tylko moja jakieś jazdy odwala. Az się boję świąt :) i co ja jej powiem przy opłatku? "Życzę mamusi więcej rozumu!?" :D

Życz jej duzi zdrowia, bo rozumu za Malo ;) oczywiście druga część życzeń pomyśl :D

Odnośnik do komentarza

Alexann
Wracamy od okulisty :(

Kacper robi zeza prawym i lewym okiem. Okazało się że ma wadę na lewym +2, na prawym +2,5. To akurat u dzieci nic specjalnego, ale ze względu na zeza musi mieć okulary i kropione oczy :(
Deprecha totalna, nie wyobrażam tego sobie.

Gratuluję córeczki, zdrówka dla Was!
Jak takiemu małemu dziecku tak szczegółowo zdiagnozowali wadę wzroku? Ale to dobrze że tak wcześnie, to na pewno szybko zniknie zez!! A okularki widziałam, że są takie na gumce z tyłu, żeby nie spadały.

Odnośnik do komentarza

~justyna_mama
Cześć marcóweczki :) ostatnio padam na... Twarz... Przez te noce... Mikołaj je teraz co 3 godz w nocy, poprzedza to oczywiście taki płacz że aż serce mi pęka, nie można go uspokoić :( czekam na swoja mamę i ruszam z oknami a co porządki trzeba zacząć :) jejku piszecie o ciastach piernikach zazdroszczę zapachu wypieków :) chyba idzie nam kolejna 2 bo już jest bardzo spuchnięte dziaselko... Dziękuję za pomysły na prezent :)

Niko je ostatnio co godzinę w nocy... Może maluszki robią zapasy, bo zima idzie ;-) A może spróbuj dać mu wody? Ja się nie mądrze, bo kp, ale koleżanka moja mówiła mi, że czym więcej daje mm to mały gorzej śpi, bo twierdzi, że mu ciężko na żołądku jest.

Odnośnik do komentarza
Gość Misiakowata

Klaudia nie martw sie,moze sie uda jak tylko dojdziecie do siebie :*
Fajnie,ze o nas pamietasz..Zycze Wam cudownych świąt :*

Madika..magii nie poczula..ale milo z jejz strony..choc ponoc jej nie wyszly :)to nic..u nas sie nic nie marnuje :)
Ja sgaram sie chodzic na spacerki..ale dzis odpuscilam..od rana wymylam wszystkie szafki w kuchni no i po narozniku musialam conieco urzadzic ...nie jes zly..sprezyny troche czuc..ale to nic..tylko sie tak ciasno zrobilo..musimy przywyknac:)
Eresto i Mati osttanio na bezsenna noc zrobil..od 3-5 zabawa echh..
Alexan dacie rade :) wszystko dla niunia :)

Odnośnik do komentarza

Alexann
Wracamy od okulisty :(

Kacper robi zeza prawym i lewym okiem. Okazało się że ma wadę na lewym +2, na prawym +2,5. To akurat u dzieci nic specjalnego, ale ze względu na zeza musi mieć okulary i kropione oczy :(
Deprecha totalna, nie wyobrażam tego sobie.

Rozumiem Cię u nas też jest zez ale na szczęście mały i lekarz nie kazał nic z tym robić bo są prawidłowe refleksy więc powinien sam zniknąć. I tylko za rok kontrola. U znajomych córki zeza zaczęli leczyć jak miala roczek i też specjalne okularki miała. Teraz ma 4 latka już nie nosi okularów i po zezie śladu nie ma a mała widzi normalnie. Gdyby odpuścili to by nie widziała bo to się powiększa i utrwala. Może podejdź do tego tak że dobrze że teraz jest zdiagnozowany bo uda się wyleczyć. U tak małych dzieci leczone wady wzroku się cofaja. Mój brat np miał wykryty astygmatyzm i też jest praktycznie ok widzi normalnie a mógł nie widzieć wcale. Głowa do góry synek i Ty dacie radę. :)

Odnośnik do komentarza
Gość justyna_mama

Ogarnęłam okna, łazienkę i kuchnie ufff jestem z siebie dumna :) mój Mikołaj Wawrzyniec nie daje za wygraną znowu śpi u nas w łóżku, chyba musze się przyzwyczaić do nowego lokatora :) bo niestety w swoim łóżeczku bardzo płacze mimo tego, że ja leżę obok na łóżku.
Mojego brata córka miała zeza i teraz nie ma po nim śladu, nosiła okularki i trzeba było z nią ćwiczyć oczko ale teraz kto nie widział i nie wie że miała zeza to nawet się nie domyśli, także głowa do góry na pewno bedzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Gość Gosia1984

Alexann nie martw sie moja córka była wcześniakiem i do okulisty jeździliśmy co 3 mięs a gdy miała prawie rok to tez zaczęła nosić okulary bo zez i wada +4 i jeszcze astygmatyzm teraz ma przeszło 4 lata i zez wyleczony a wada +2.okulary z początku ściągała ale pózniej sie juz przyzwyczaiła. takze sie nie martw bo im wcześniej wykryte tym lepiej dla dziecka bo można to jeszcze wyleczyć a starsze dziecko jest gorzej.

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

~nessquick
Ech.. Te pierniki, które chciałam robić muszą jeszcze poczekać.. Młody dużo śpi, większość czasu na rękach, walczymy z temperaturą. Jak wyglądała u was trzydniówka? Bo jest podejrzenie, że to może jednak to. Dziś ponoć przesilenie. Już się boję wieczoru, wczoraj o 20 było 38,6 (podałam leki na zbicie temp), a godzinę później 38,8!!! Kąpiel pomogła, zanim nurofen zadziałał, ale myślałam, że zejdę na zawał.

Hej
Jak w sobotę zaczęliśmy wieczorem ostro gorączkować, tak temperatura co 3-4h na nowo albo w ogóle nie spadała,z wtorku na środę już temperatury nie było ale po dawalismy antybiotyk od poniedziałku tylko 3 dni bo pokazały się luźne kupki, wysypka więc nie było pewne od czego tak.... trochę dziwnie ale u nas wszystko tak zbiegło się w czasie

Czarna.ana skurczowi ciężko życzyć czegoś aby zrozumiało:D

My choć mamy ich za ścianą to wigilię tylko z dziećmi byśmy chcieli....wtedy te święta byłyby dla nas magiczne i ta magia świąt;)

Dzisiaj Nikola dostała lalkę Masza od skurcza .... normalnie macha ręką tak aby nie dotykać a ją zwalać:D a Adaś biedny nic:( myślałam że mi serce pęknie, i jeszcze jej głupie gadanie "nie jest ci przykro nie?bo Janie wiem co ci kupić?pełno masz tych klamotów....."szkoda słów

Ja też co wchodziłam na forum to przerwa....wrrr

Klaudia jeszcze będzie wasz czas;) wszystkiego dobrego życzymy;)

Alexann gratuluję córeczki!Oby już psikusa nie było

Jak ja bym chciała,aby córeczka ma sama zasypiała....marzenie
Dzisiaj probowałam nagrać jak jojczy i na fb pokazać wam, ale wtedy patrzy co robię i milkła:D
Od czasu choroby teściowa rano do wnusi przychodzi,tyle choć dobrego;)też dawno na spacerku nie byłyśmy
Choć wczoraj byłyśmy bo poszlysmy czytać bajkę do przedszkola dzieciom :) wracając usnęła i 2h spała;)a jak dzieci zadowolone,i "a pani a Nikola może zostaw przedszkolu";)
Teraz w niedzielę mamy Jasełka,moj syno pastuszek, jak go ubrać aby pastuszka przypominał?

Odnośnik do komentarza
Gość KasiaMamusia aa

Nasza forumowa Haneczka z Barcelony też nosic musi okulary;)
Też słyszałam że im wcześniej tym lepiej wyleczyć:)

Misiakowata fajnie narożnik moje marzenie;)Zbieram kasę na jeszcze jedną szafę,potem narożnik,a z 13 -stki męża chcemy dzieciom łóżko piętrowe kupić, z tym że mój by chciał aby było na 2 szuflady,i to mi się wydaje że chyba tylko już na zamówienie

Usnęła o 20,nawet przed a już 4 raz cyca musi ciumkać

A w środę mieliśmy mieć szczepienie WZWB 3 dawka ale ze względu że tydzień po antybiotyku to mamy za tydzień w środę

Odnośnik do komentarza
Gość justyna_mama

My trzydniówkę mamy za sobą, u nas temp 38,8 a nawet 39 po podaniu syropku nurofenu spadała o 0,5 stopnia. Mikuś prócz temp zachowywał sie normalnie... Byliśmy u lekarza nie dostaliśmy antybiotyku i po tych 3 dniach wysypało mu plecki i troszkę główkę. Wytrwałości życzę.
Biedy Adaś :'( mogła mu przynajmniej kupić biszkopciki ach te babska!

Odnośnik do komentarza

czarna.ana
Madika dawaj newsa o skurczu :D jestem żądna informacji że nie tylko moja jakieś jazdy odwala. Az się boję świąt :) i co ja jej powiem przy opłatku? "Życzę mamusi więcej rozumu!?" :D

Aaaa nie moglam wczesniej bo Hanula sie obudzila :D

Moj Skurcz jak rozmawial ostatnio z mezulkiem powiedzia ze nie chce przyjezdzac do nas na Wigilie bo bedzie duzo ludzi a oni nie lubia takich Wigilii ( z tego wiecej bedzie moj brat z zona i dziecmi moi rodzice i 2 babcie- kazda impreza jest w takim skladzie). Poza tym ona nie lubi skladania zyczen i nie bedzie skladac. I wogole nie podoba jej sie ten pomysl ze Wigilia jest u nas.

Ja padlam jak to uslyszalam :D

Ale moj mezulek powiedzial jej ze raz w roku przemeczy sie i zlozy zyczenia bo taka jest u nas tradycja. I musi to zaakceptowac. Po 2 to jest norma ze przygotowywanie Wigilii przechodzi z pokolenia na pokolenie i ze czas zebysmy my ja teraz robili. I wogole to ma sie ogarnac i nie popsuc tego milego cudownego wieczoru :D

Aaaa zapomnialam dodac ze zaczelo sie od tego ze moj mezulek sie zapytal czy zapraszamy jego kuzynke na Wigilie bo zawsze byla. To Skurcz stwierdzil ze ona nie wie bo to jest u nas i my musimy zadecydowac bo ona nie ma nic do gadania.... To on stwierdzil ze jesli ona nie miala by nic do gadania to by sie jej nie pytal. A ta wtedy z gorzkimi zalami wyleciala :D

Noooo mowie Wam ubaw po pachy :D

I Czarna chyba zloze skurczowi podobne zyczenia :D Niech sie jej spelnia :D hehhe

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Alexann
Wracamy od okulisty :(

Kacper robi zeza prawym i lewym okiem. Okazało się że ma wadę na lewym +2, na prawym +2,5. To akurat u dzieci nic specjalnego, ale ze względu na zeza musi mieć okulary i kropione oczy :(
Deprecha totalna, nie wyobrażam tego sobie.

Ja jak uslyszalam taka djagnoze u mojej 3 letniej bratanicy to az serce mi sie krajalo. Szczegolnie jak przywiezli jej te okularki. Plakac mi sie chcialo... ale ona tak ladnie w okularkach wygladala potem i tak sie przyzwyczailismy ze nie robilo to roznicy:D A ona tez je polubila nawet. Tylko tych pierwszych z gumka nie lubila i ich nie nosila bo sa glupio skonstruowane i prawie rzadne dziecko ich nie nosi.

Ale nie wiem jak to u tak malych dzieci wyglada.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Renia74
Madika
Renia74
Ja się świętami nie spinam, porządki robię na bieżąco, okna myliśmy niedawno, pościel zmieniam co dwa tyg, żadnych pierników nie zamierzam robić ani innych pracochłonnych robót, choinkę zawsze ubiera mój małżonek w wigilię albo dzień przed, a potrawy zrobię część wieczorem przed wigilią jak mały zaśnie a resztę rano, nie robię tego dużo bo i po co, to tylko dwa dni. O prezentach nawet nie myślałam, starsze chłopaki dostają co roku kasę, tak chcą, z niczego innego by się nie ucieszyli, młodemu kupiliśmy ten samochód pchacz a sobie czasem kupujemy jakiś wspólny prezent albo wcale. Ja bym musiała sama sobie kupić i położyć pod choinkę to co to za niespodzianka. Mąż tylko raz mi kupił prezent, jak się zgodziłam żeby kupił sobie ixboksa(chyba inaczej się to pisze) to mi kupił srebrne kolczyki i wisiorek.

U nas prezenty musza byc niespodzianka :D I w rozne swieta mozna dac kase ale mamy taki zwyczaj ze pod choinka MUSZA byc prezenty.
A co chlopaki kupuja sobie za ta kase co dostana?? Bo moze po prostu Wy mozecie im zrobic taka niepodzianke :D
A fuza u Was jest Wigilia? Bo mnie w tym roku udalo sie zrobic Wigilie u nas w domu... Bardzo sie ciesze bo bedzie rodzinna i zorganizowana i wogole wszyscy razem bedziemy :D

ALE apropo Wigilii to mam dla Was newsa o Skurczu... To jest hit ale opisze jak skoncze nadrabiac :D

Oni nie chcą nic konkretnego, tylko mieć możliwość posiadania własnej kasy, żeby swobodnie nią rozporządzać , mimo że dostają regularnie kieszonkowe, ale to 25 zł na tydz, a na święta po 100 dostają i się cieszą. Od babci po 50, do tego słodycze od babci i od nas i jest git:)

My co roku spędzamy wigilię u moich rodziców i moje dwie siostry z mężami i dziećmi, tzn w tym roku niestety bez taty :( Tata co roku gotował prawdziwy barszcz i robił 150 pierogów które miały największe branie. Każdy coś przynosi żeby razem było 12 potraw.

No chyba ze chlopaki potrzebuja miec mozliwosc rozporzadzana wlasnym dobytkiem :D
To widze ze pelna chata bedzie :D Wiadomo ze swieta bez kogos bliskiego sa trudne...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~nessquick
Ech.. Te pierniki, które chciałam robić muszą jeszcze poczekać.. Młody dużo śpi, większość czasu na rękach, walczymy z temperaturą. Jak wyglądała u was trzydniówka? Bo jest podejrzenie, że to może jednak to. Dziś ponoć przesilenie. Już się boję wieczoru, wczoraj o 20 było 38,6 (podałam leki na zbicie temp), a godzinę później 38,8!!! Kąpiel pomogła, zanim nurofen zadziałał, ale myślałam, że zejdę na zawał.

Trzymam kciuki zeby szybko Wam minelo!!! Mam nadzieje ze nie ma wysokiej temperatury juz.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...