Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

AsiaR
Alexann mam ogromną nadzieję, że wkrótce podzielisz się z nami dobrymi wieściami :-)

Misia, u mnie Karmi wieczorem = mleczna plama na piżamie i prześcieradle następnej nocy :-D

Madika, nie nie, Ty jesteś pierwsza bez dwóch zdań, ja dołączyłam podczas pierwszego pobytu w ICZMP a to był październik.

hihi pije drugie Karmi,zobaczymy :P
Ogółem to o czym piszesz miałam jak pomyliłam piersi na pierwszym karmieniu,to zaraz z pełnego cycka pociekło :D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Ann1ee
Misiakowata to faktycznie biedny maluszek i na pewno się bał. I tak jest dzielny, że te remonty tak długo znosi. U nas wystarczy, że coś upadnie, albo ktoś głośno kichnie i Dawid od razu w płacz, bo się przestraszył.
Nie umiem karmić na stojąco, od początku karmię przez nakładki i na stojąco spadają :P a młody bez nakładki nie chwyci, próbowałam go oduczyć, ale nie ma szans. Muszę kupić Karmi, piłam raz tylko, dawno temu, jakieś o smaku kawowym i było paskudne, ale może są inne smaki ;)
Aanusiak oo wracasz już do pracy? Szybciutko. Musisz, czy chcesz? Ja od początku nastawiłam się na rok macierzyńskiego, ale czasem sobie myślę, że fajnie by było wrócić do pracy, wypić ciepłą kawę (!), na siedząco (!), czytając newsy i pogadać z kimś dorosłym, kto się nie ślini i nie puszcza baniek ustami ;)
Alexann bedzie dobrze, wszystkie mocno trzymamy kciuki :) bądź dobrej myśli i koniecznie napisz, jak już będziesz po wizycie co i jak. U mnie w 6 tc też jeszcze pęcherzyka nie było, a za kilka dni biło serduszko.
strunka7777 daj znać jak tam wyjazd, czy dzidziuś też będzie tak ładnie spał jak ostatnio. My mieliśmy w planach jechać na początku września nad morze, ale czekam na prognozę pogody. Jak ma padać, to wolę skoczyć gdzieś blisko, bo z Krakowa to jednak kawał. No i mam obawy po tych Mazurach, jak znowu mi będzie tak kiepsko spał to załamka.
anuleczka87 oby jutro był lepszy dzień! Femaltiker piję, mam jeszcze próbki, które dawali w szpitalu, dobry taki smak ciasteczkowy ;) zresztą widzę, że dziś już jest lepiej, więc to musiał być jakiś chwilowy kryzys.
Dziewczyny, które robią to wyzwanie od Lilijki - podziwiam. Próbowałam zrobić Melb, ale wymiękam przy tych ćwiczeniach, to jest jakiś hardcore :D za to Chodakowskiej skalpel na luziku, Także szacun dla Was ;)

a to jak nakładki spadają to nie bardzo :)
Matiemu zdarza się przestraszyć jeszcze kichniecia albo nagłego huku..wiercenia w zwykłej scianie sie nia bał..tutaj kuli osieznice ...ach latałam po domu z nim,zakrywałam uszka..co sie uspokoił i chciał zjeść cycusia to znów płakał..biedactwo moje...ale za to zrelaksował sie w reście dnia:)
Dawidek wrazliwy bidulek,niebawem nie bedzie sie bał:)
Śliczne imie,tez myslelismy o tym,ale padło na Mati :)

RedNails trzymam kciuki za przybranie ciałaka maluszka :*

Dobranoc :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Niestety powoli muszę wracać do pracy ale początkowo tylko na pare godzin dziennie-prowadzę działalność,chcemy nianie bo babcie są daleko wole nianie niż żłobek.Póki synek nie nauczy się ssać z butli nie ma jednak opcji powrotu bo poza słoikami i kasza nadal w ciagu dnia i w nocy je z piersi.Probowalismy już chyba każdego mm rożnych smoczków i butelek i niestety nie ssie:/macie jakieś doświadczenia w przestawianiu ssaka na butelkę?

Odnośnik do komentarza

AsiaR
Alexann
Pół posta zniknęło :/
Czytam was od 20 tygodnia ciąży, a teraz w sierpniu syn skończy 5 miesięcy.
W kwietniu 2017 drugi raz zostanę mamą

No i się wyjaśniło, która marcoweczka będzie pierwsza w ciąży :-) Gratuluję i witamy!
No i zazdroszczę ale tak pozytywnie oczywiście :-)

Nooo gratuluje nowa mamo!!!

Odwazna jestes:D Ja bym sie nie podjela tego... Ale do odwaznych swiat nalezy :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Aanusiak
Niestety powoli muszę wracać do pracy ale początkowo tylko na pare godzin dziennie-prowadzę działalność,chcemy nianie bo babcie są daleko wole nianie niż żłobek.Póki synek nie nauczy się ssać z butli nie ma jednak opcji powrotu bo poza słoikami i kasza nadal w ciagu dnia i w nocy je z piersi.Probowalismy już chyba każdego mm rożnych smoczków i butelek i niestety nie ssie:/macie jakieś doświadczenia w przestawianiu ssaka na butelkę?

A może z kubeczka? U nas jest nauka picia z doidy cup. Słyszałam, że kubek z medeli jest polecany bo nie zaburza odruchu ssania, więc może dałby się oszukać?

Alexann trzymam kciuki by ns kolejnym usg biło serduszko!

Rednails w nocy jest bardziej tłuste mleko. Jak Ania słabo przybierała to często ją w nocy przystawiałam.

O rany! Ile stron miałam do czytania! Jak za ciążowych czasów :) fajnie!

Odnośnik do komentarza

KotkaB
Madika
~Antonowa
Hej dziewczyny.
Tez czytam Was od dawna ale jakoś nie było okazji napisać. Nie do konca jestem marcowka bo urodziłam 5 kwietnia 9 dni po terminie . Czy mnie przygarniecie??

Uuu coraz wiecej nam sie ujawnia.... :D Ja nie wiem jak Wy wytrzymalyscie tak po cichaczu tyle czasu :D Jest to dla mnie fenomen :D

Zapraszamy i witamy opowiesz cos o sobie? Aaaa nie pewnie juz opowiedzialas- musze tylko dojsc :D

Madika bierz męża to pomoże Ci dojść :-D

Wiedzialam.ze jak.to napisze to grono zboczusiow sie odezwie:D hehe

Ale jestem caly czas w tyle... Wiec musicie scierpiec to ze nawiazuje do starych tematow :D Witam nastepna nowa mamusie :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Aanusiak
Niestety powoli muszę wracać do pracy ale początkowo tylko na pare godzin dziennie-prowadzę działalność,chcemy nianie bo babcie są daleko wole nianie niż żłobek.Póki synek nie nauczy się ssać z butli nie ma jednak opcji powrotu bo poza słoikami i kasza nadal w ciagu dnia i w nocy je z piersi.Probowalismy już chyba każdego mm rożnych smoczków i butelek i niestety nie ssie:/macie jakieś doświadczenia w przestawianiu ssaka na butelkę?

A może z kubeczka? U nas jest nauka picia z doidy cup. Słyszałam, że kubek z medeli jest polecany bo nie zaburza odruchu ssania, więc może dałby się oszukać?

Alexann trzymam kciuki by ns kolejnym usg biło serduszko!

Rednails w nocy jest bardziej tłuste mleko. Jak Ania słabo przybierała to często ją w nocy przystawiałam.

O rany! Ile stron miałam do czytania! Jak za ciążowych czasów :) fajnie!

Lilijka gdzie kupiłaś doidy cup? Też o nim myślę. A jak idzie Ani picie z niego?

Odnośnik do komentarza

Alesandra
Lilijka87
Aanusiak
Niestety powoli muszę wracać do pracy ale początkowo tylko na pare godzin dziennie-prowadzę działalność,chcemy nianie bo babcie są daleko wole nianie niż żłobek.Póki synek nie nauczy się ssać z butli nie ma jednak opcji powrotu bo poza słoikami i kasza nadal w ciagu dnia i w nocy je z piersi.Probowalismy już chyba każdego mm rożnych smoczków i butelek i niestety nie ssie:/macie jakieś doświadczenia w przestawianiu ssaka na butelkę?

A może z kubeczka? U nas jest nauka picia z doidy cup. Słyszałam, że kubek z medeli jest polecany bo nie zaburza odruchu ssania, więc może dałby się oszukać?

Alexann trzymam kciuki by ns kolejnym usg biło serduszko!

Rednails w nocy jest bardziej tłuste mleko. Jak Ania słabo przybierała to często ją w nocy przystawiałam.

O rany! Ile stron miałam do czytania! Jak za ciążowych czasów :) fajnie!

Lilijka gdzie kupiłaś doidy cup? Też o nim myślę. A jak idzie Ani picie z niego?


Na allegro.
Ani picie sprawia ogromną radoche :) już jak widzi, że zbliżam się ze śliniakiem to się cieszy. Codziennie daje jej trochę wody z czego i tak większość wypływa jej kącikami, co też sprawia, że się szczerzy od ucha do ucha :) często łapie za uszy kubka i chce już sama sobie kierować go do buzi ale nie wiem ile w tym już jest chęci picia, a ile jeszcze chęci "spróbowania" samego kubka :) musi jeszcze ogarnąć, że wodę trzeba połknąć, a ona sprawia wrażenie jakby ją chciała pomemłać, P. Wtedy mówi by dobrze pogryzła wodę :D
Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny :) po tym wysypie mam marcowkowych nie mogę nadrobic :D ja tez się dziwię,że tyle mam nam się ukrywalo jak tu tyle sie działo :)
Martynka za niedlugo kończy 5 miesiecy i przewraca sie tylko na brzuszek przez lewe ramię. Pomalu próbuje przez prawe
Madika ciesze się,że sa postepy w rehabilitacji :) mnie najbardziej cieszyło jak Mala zaczela podnosic główkę sama bez placzu :)

Odnośnik do komentarza

Alexann
Dziękuję za wszystkie serdeczne gratulacje i powitanie.

U nas drugi dzidziuś był planowany... ale na później. Trochę panika w oczach jak to będzie z dwójką maluchów, ale syn nie należy do placzliwych dzieci to jest nadzieja.

Pierwszą ciążę zniosłam super, teraz są obawy związane z marcowym cc i pozostałością po ciąży w postaci rozstepu kresy białej i przepukliny.

Trzymajcie kciuki :)

Trzymam mocno kciuki!!! Musi byc dobrze!
Ja mialam stracha w lipcu :D Pamietacie? Jak pisalam ze boje sie ze Marcowka 2017 zostane :D Dla mnie to bylo by ehhhh.... lepiej nie mowic :D

Leniwcze dzieki za namiary na ekspres :D Wyglada super i jest malusi. Ale ma jedna wade jest kolbowy.... Moja mama musi miec cos prostrzego- a im chcemy zostawic ten ekspres po wyprowadzce :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Ann1ee
Alexann trzymamy kciuki za Was :) na pewno dasz radę, jesteś mamą, więc masz supermoc! a taka mała różnica wieku to super dla dzieciaczków. Oby tylko ciąża była bez komplikacji, czego życzę z całego serca :)

mmarta33 o popatrz, dzięki za podpowiedź, nie pomyślałam o tej hemoglobinie, a faktycznie to by może coś pokazało. Diabetolog nie dał mi kolejnego skierowania na wypicie tego ulepa, bo mówił, że to teraz nie ma sensu. Powiedział też, że mogę po prostu tak źle znosić wypicie tego drina ;) Ale nie ma innego badania na stwierdzenie cukrzycy. Dziś zjadłam na śniadanie owsiankę z brzoskwiniami więc po 1 nabiał, po 2 owoce a po 2 godz. cukier 89. A w ciąży byłaś na diecie, czy insulinie? Ja byłam na diecie i po porodzie mierzyli Dawidkowi cukier i było wszystko ok. Pytałam diabetologa to powiedział, że nie ma konieczności robić małemu badań. Jak widać, co lekarz to inna opinia. Tak samo brałam w ciąży Letrox i mój endokrynolog też stwierdził, że nie ma sensu robić badań dziecku, bo w szpitalu miał przesiewówkę i gdyby coś wyszło to by dzwonili. A wiem, że niektóre z was (Kalae) były z dzieciaczkami u endo... I po poście Kalae pytałam i rodzinnego i endo i obaj stwierdzili to samo. Ale jak będę mu kiedyś robiła jakieś badania to zrobię dodatkowo dla własnego spokoju tsh i cukier.

nessquick też mierzyłam po porodzie i było ok, czasem mierzyłam tak z doskoku i też było ok więc wynik tego badania mnie bardzo zdziwił, szczególnie że zadzwonili do mnie z Luxmedu i kazali szybko umówić wizytę do diabetologa...

Dzięki dziewczyny za wsparcie, mam nadzieję, że się uda, przed chwilą karmienie i awantura, jedna pierś to jakby go parzyła, nie chce i już z drugiej trochę pojadł z tamtej odciągnęłam 90 ml i jakoś poszło. Tylko najgorsze jest to, że żeby pobudzić laktację on musi ssać, ale nie chce, tylko się wkurza i od razu płacze, nie - nie płacze, on się drze, jakby go ze skóry obdzierali!

Hanula brala euthyrox przez 6 tyg i teraz badania jej robilam i jestem ciekawa jakie wyniki beda :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Aanusiak
Witam, zachecona ujawnieniem się nowych mam na forum i ja zdecydowałam się napisać jestem mamą 5 miesiecznego Michałka urodzonego 5.03 przez cc.Czytam was od 2miesiąca ciąży i co wieczór towarzyszenie mi przy kp synka

Witaj kolejna mamo:D

Zawsze podejrzewalysmy ze duzo nas osob podczytuje ale nie sadzilam ze az Tyle i to coagle :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Renia74
Dziewczyny KP czy wam też się włącza "głodzilla" np bułka przed obiadem czy druga kolacja 2 godz po pierwszej . Mam nadzieję że to od karmienia ale może tarczyca mi się znowu rozjechała , muszę zrobić sobie tsh i ft4 . Schudłam już 4 kg poniżej wagi sprzed ciąży .

Też tak mam, a najbardziej mam ochotę na słodkie. Ciasto albo ciasteczka zawsze muszą być do kawy. Szkoda tylko że brakuje mi czasu na przygotowanie czegoś zdrowego.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...