Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

aanuleczka87
My jutro kończymy 5 m-cy i na obiad po raz pierwszy będzie słoiczek gerbera - marchewka.
Ile na pierwszy raz zjadły wasze dzieci? I w jakiej pozycji karmicie, tak na pół lezaco czy bardziej na siedzaco?

Ja sadzam w bujaku i blokuje tył żeby się nie bujał, więc całkiem na siedząco nie jest. Sprawdzacie sklady sloiczkow? Mnie zdziwilo że w jabłuszku z babydream jest nie tylko jabłuszko! Jabłko 55%??!!, sok jabłkowy z koncentratu soku jablkowego 31%??!!, woda, mąka ryżowa. Po co te dodatki?! Dobrze że nie podałam małemu, bo on kleiku ryżowego nie toleruje, bolałby go brzuszek, a ja bym myslała że to od jabłka. Dla porównania bobovita 99,97% jablko, witamina C. Ale nie podoba mi się że przez szkło słoiczka widać jakieś ciemne drobiny, jakby pestki zmielone? Gerber ma taki sam skład jak bobovita tylko w srodku nie bylo czarnych niespodzianek.

Odnośnik do komentarza

Hejka;)

Ciąża jakiś tam wielkich chrostek nie mamy, ale jest ta buźka taka kaszkowa czasami,myje cały czas babydream i smaruje kremem Linomag Sun,ogolem abym nie zapeszyła ,ale nic mi nie wysypało moich dzieci;)

Izabel przykro mi z powodu szwagra:(oby była poprawa

Misiakowata no jaka laska fiu fiu, faktycznie gdzie ty te kg masz?i ty rozmiar 46?serio?misiakowa to ty tylko z nazwy;)

Lilijka twoja Ania ma fajne pulchniutkie policzki:)

Sylwia fajnie już Martynce kiteczke robisz:)

Powodzenia tym mamom co mają rehabilitacje z dziećmi;)

Podziwiam was za zapał z ćwiczeniami:)mi go czasem brakuje...
Mogłabym wieczorem to wtedy albo was poczytam albo z misiem filmy oglądamy:)

Od poniedziałku ma urlop...są chwile że się cieszę a są momenty, że mam ochotę mu krzywdę zrobić:D

Mój Adaś nosi okulary:( dużo w tym mojej winy o z genami mu przekazałam... dobrze , że miałam czuja i w porę do okulisty z nim poszliśmy,narazie tylko do tableta i nauki potrzebuje aby nosić ,gdy się bawi to ściągnąć ,teraz muszę pamiętać, że za kilka lat muszę mieć Nikoli oczka na uwadze

Ze tematów skurczowych:
- wiecie o tym, że dzieci rodzimy komuś?tak tak nie sobie tylko komuś i to już od urodzenia:D

Jasno odparłam, że to jakaś lipa!Nie bo ja się nie znam ! Stwierdziłam, że musimy zakończyć rozmowę bo mnie ona wku****!No nie wytrzymałam
Ja rozumiem dorośnie,pojdzie swoimi ścieżkami ale puki małe to jest moje cuś ,moje dziecko jedno i drugie ;)
A powinnam na noc mleko z manną dawać bo mam jałowy pokarm i temu ma zaparcia i się dodatkowo nie najada bo za często ją przystawiam:D

Z dobrych rzeczy mieliśmy dziś drugą dawkę Pentaxim, córcia waży 6700g a mama 64kg ja za dużo a dziecko przybiera bardzo ładnie:)

A teraz Pytanie mam odnośnie zaparcia: czy mamy kp miały ten problem u dziecka? Czy lekarz zaproponował odstawienie nabiału?

A mamy mm : czy po nutramigenie nie macie problemu z kupką?dziecka nie męczą żadne zaparcia?

Madika ty masz te drugie mm?nie macie problemu z kulkami? zaparciami?

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Nie chce zapeszac ale mam nadzieję po wczorajszej nocy ze spanie mojej kruszynce wrocilo:) ladnie zasnela dzisiaj i wczoraj o 20:) bez usypiania:) no ale w ciagu dnia musze usypiac-albo na rekach przy spiewaniu albo w chuscie albo suszarka. Nie trwa to dlugo ale sama nie zasnie:( kolorowych snow Wam i Dzieciaczkom:)

Odnośnik do komentarza

aanuleczka87
A w rossmanie jest promocja na słoiczki gerbera. Kupując 3 czwarty gratis albo 4 piąty gratis już nie pamiętam. Na zakupach byłam w zeszłym tygodniu i troszkę zapasu zrobiłam. Nawet soczek marchewka jabłko kupiłam z bobovity po 4 m-cy. Też pediatra zalecił soczki waszym dzieciaczkom?

A to chyba sie juz skonczyla ta promocja, bo przegladam rossmana i nie ma tego :(

Odnośnik do komentarza

Dwie dusze mężczyzn spotykają się w niebie. Jedna dusza mówi do drugiej:
-Ja umarłem z zimna, no wiesz, niska temperatura i organizm nie wytrzymał. A Ty?
-Ja umarłem ze zdziwienia.
-Ale jak to ze zdziwienia?
-No normalnie, przychodzę do domu patrzę goła żona w łóżku to zaczynam szukać faceta. Patrzę pod łóżko, za szafę, w łazience, w kuchni i go nie widzę. I umarłem ze zdziwienia.
-Ty wiesz co, jakbyś zajrzał do lodówki to obydwaj byśmy jeszcze żyli.

Odnośnik do komentarza
Gość Leniwieccccccc

Od razu mowie- nie, to nie moj suchar! Moje sa smieszne! :o

Kalae, doskonale Cie rozumiem z tym odciaganiem. Jak mammleko w butli gotowe do podania czuje sie jakna wakacjach. Lubie karmic Elize jak jest w takim pol-snie. Jest spokojna, ladnie ssie, oproznia ladnie dwie piersi. W dzien przerywa co chwile, gada do poduszek, usmiecha sie do kotow, prezy,pierdzi,ulewa jak sie za duzo rusza;) uwuelbiam tez weekendy, kiedy moge sciagnac mleko, zostawic butelke T.i skoczyc na miasto...albo tak zrobilismy na wesele- litr zamrozonego mleka i sruuuuu:-)
U nas ciezko... Eliza prosi o nasza uwage non stop...tzn.nie prosi a nalega!;) boje sie ze zapesze, wiec nie powiem, ze chociaz ladnie spii zaczyna sie we mnie wtulac sama z siebie jak mam ja na rekach w pionie, przodem do mnie (ale bym dostala polapach jakby nasza rehab.to przeczytala hahaha);)

Odnośnik do komentarza

MAdika masz rację :D nie pomyślałam o tym . A tak na powaznie nie mam takiej dobrej pamięci, zeby tak wykuwać :( Jestem umysłem ścisłym :( :D

My też używamy białych pampersów. Mają one jako jedyne ( z tych 3 i wzwyż) wskaźnik wilgoci.
Co do słoiczków mamy hipp.

Misiakowata o jakich ty kg mówisz? Zgrabna laska jesteś.

U nas po nutra nie ma problemu z zaparciami. Wcześniej Mała miała biegunki i 8 kup dziennie, po nutra 2-3 normalnej konsystencji za to zapach obrzydliwy i kolor paskudny.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

ajka88
Jejku podziwiam was dziewczyny że macie czas pisać na forum, ja to przy chlopakach wysiadam. Zostaje mi tylko fb. A jeśli o nowe dady to są masakryczne i śmierdzą.

Ajka ja Ciebie podziwiam ze Ty masz czas na CO KOLWIEK przy 2 urwizow:D

Ja standardowo jestem 4 dni do tylu... I nie wiem kiedy uda sie nadrobic.

Noc minela calkiem nie najgorzej i wczoraj czytalam artykul (chyba Olija go dodala) o pobudkach miedzy 5 a 6 miesiacem... i by sie sprawdzalo tylko ze moje dziecie nie budzi sie na jedzenie tylko po to zeby je uspic :D

Boze wlasnie wylaczyli mi prad a ja musze auto z garazu potem wystawic... boze oby wlaczyli :D

Izabrl trzymam kciuki mocno!!!!

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Mamy właśnie babydreamy trójki ale te w żółtym opakowaniu. Ostatnio kupiłam trójki dady ale widzę, że dobrze zrobiłam, że nie wzięłam tych nowych tylko te w pomarańczowym opakowaniu. Przekonał mnie napis, że są polecane prze z instytut matki i dziecka i że są cienkie. Ile w tym dobrego to zobaczymy. Trójki z bd są dobre w pasie i w kroku ale uciskają udka tak, że czasem wyglądają jak pęto kiełbasy :( Ania ma 6,5 kg, a czwórki niby od 7, więc szukam czegoś pomiędzy. Pamiętam, że dwójki z dady mi się wydawały znacznie większe od bd, to może trójki też takie będą.

Lilijka podziwiam ze Ania chce chodzic w chuscie z raczkami pod nia. Hania od 2 miesiecy nie chciala miec raczek uwiazanych bo sie wkurzala. Ona ciagle nimi macha i pcha do buzi. Takze szacun dla cierpliwej i chcacej sie tulic Anuli :D

My uzywamy BD pieluch i rzeczywiscie jakby w nozkach byly szczuplejsze teraz. Bo przeszlam na 4 bo wlasnie wydawaly mi sie takie obcisniete w nozkach choc w pasie tez juz troche byly. Hanula wtedy miala 6,8 kg.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

maddalena82
Wczoraj ciężki wieczór -zawsze jak jestem sama z Mateuszkiem to coś się dzieje. Obudził mi się z drzemki z płaczem i ewidentnie przyblokowały się bąki i bolał go brzuszek. Noszenie,masowanie,ćwiczenie nóżkami nie pomagało-dobre pół godziny biedulek tak się darł że aż zanosił się kaszlem:(chyba mu dynia nie podpasowała,po marchewce nie było takich sensacji. A je bardzo chętnie i jest bardzo nieszczęśliwy jak nie chce mu dać więcej niż kilka łyżeczek-mały żarłok:)a słoiczek po otwarciu zużywam następnego dnia-jakoś boję się trzymać trzy dni otwarty. Chociaż podobno te z owockami można trzymać spokojnie trzy dni-ale do tego etapu jeszcze nie doszliśmy :)
My już po konsultacji przyjęciowej z neurologiem na rehabilitację. Zadowolona jestem bo widać dużą poprawę -asymetria jeszcze się utrzymuje ale jest mniejsza a napięcie głównie w obrębie barków i też się zmniejszyło. Zostałam pochwalona że ładnie ćwiczymy:) teraz kilka spotkań dwa razy w tygodniu-raz ćwiczenia i raz masaż. Mam nadzieję że nie będziemy musieli tam długo jeździć.
Wojtuś,Miki-jakie duże z Was chłopaki:)Mateusz Wasz rówieśnik a tydzień temu na szczepieniu ważył 7900-75 centyl więc też nie ułomek;)
Tangoya-super tekst. Warto zapamiętać konkluzję że co dobre dla mojego dziecka nie znaczy że będzie dobre dla twojego:)

Maddalenka, super ze jest poprawa z asymetrią Mateuszka:) Chodzicie prywatnie na konsultacje i rehabilitacje?
Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Ciąża dziękuję ale wierz mi, że też czasem czuję wewnątrz frustrację. Zawsze, gdy to sobie uświadomie to mam straszne wyrzuty sumienia. To jest też powód dlaczego, np. Nie odkładam Ani do łóżeczka za każdym razem lub czemu jej pozwalam spać w moich ramionach. Po prostu staram się robić wszystko by nie czuć tej okropnej frustracji, że ona wrzeszczy, a wręcz wpada w histerie za każdym razem, gdy jest śpiąca. Nie chcę z nią walczyć o to bo widocznie tego potrzebuje, mojej bliskości. A wyspana Ania to szczęśliwa Ania. A gdy Ania jest szczęśliwa to ja też jestem szczęśliwa :) no i to jest tak cudowne uczucie móc ją mieć w ramionach, widząc jak spokojnie śpi wtulona do piersi i mieć świadomość, że jestem dla niej tak bardzo ważna, że nawet przez sen chce mieć mnie blisko. Nie raz jak śpi obok i się odsuwam to ona zaraz tak sie kokosi, że w mig jest znowu przy mnie. Zarzuca mi też rękę na brzuch i stópki na moje nogi. O rety! Jak ja ją kocham!

Powiem Ci ze ja mam podobnie. Uwielbiam jak Hanula jest wtulona albo jak zasypia przy jedzeniu. A po szczepieniu jak nie moglam jej odlozyc na noc do lozeczka to czulam z jednej strony wkurzenie bo nie moglam nic zrobic wieczorem a z 2 ze ona jest taka biedna i wogole po tym szczepieniu i tak mnie mocno potrzebuje ze nie chce byc gdzie indziej jak u mnie na rekach....

Moj mezulek czasem jest zazdrosny o ta wiez... Nie mowi tego ani jakos mocno nie okazuje... ale czasem sie mnie pyta czy mysle ze Hania wie ze on jest jej tatusiem... On tak sie cieszy jak moze sie z nia pokitrac w lozku i poprzewalac a ona wtedy sie smieje i jak dokazuja razem. Jest taki dumny wtedy :D

Aaa prad wlaczyli czyli pojedziemy na rehabilitacje... dzis 1 dzien az jestem ciekawa co to bedzie. Ale powiem Wam ze TVN ladnie zrobil ta rehabilitacje w CZMP. Jestem na prawde pod wrazeniem - prosto ale ze smakiem i pomyslem :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
Hej :D znalazlam chwilke by poczytac i cos napisac Mati po dwoxh dnia poza domem wczoraj usnal dopiero przed północą z tetra,myszoszmatką i smoczkiem..Dzis tez jest inny..drze sie..musze zabawiac..wcziraj kupy nie bylo..dzis rano dopiero..jeden wielki sluz...niedawno zrobil drugą. .kolor ladniejszy dalej sluzowata ale moze to go uspokoi wkoncu.jejku..tylko na rekach jes spokoj..wzielam skokowca na bujak..dalam butelke wody do zabawy i poszlo az na bujak..to nic..wazne zeby pomoglo bo zwariuje z tego jego krzyku..
No ale za to kreacja i fryzurka gotowa na niedziele :)
A i nauki odwolane bo sie ksiedziu porabalo i nie ma teraz..elegancko..w niedziele pokieruja jakos i bedzie z glowy :)
8 dni bez slodyczy ;D
Z ceiczeniami gorzej..ale tule godzin lazenia moge zaliczyc jako trening.Mata mi przyszla to jal Mateusz pozwoli zalucze dzis pilates :D
Ciaza bardzo Ci wspolczuje: *
Brak snu jest najgorsze..a sprobuj spqc z Mya..moze ona bliskosci potrzebuje po prostu
?
Kalae super ,ze taka poprawa u Tosi :)

Dziekuje za komplementy :*
Zmykam :*

Miśka, gdzie Ty masz te nadliczbowe kg??!!!! Super laseczka jesteś i włosy też ekstra!! Śliczna z Ciebie kobietka:)
U nas podobnie wczorajszy dzień wyglądał. Bartek marudził i ryczał na przemian. Może to też dlatego, że bylismy udupieni w domu, albo nie wiem już czemu. Podejrzewałam że go brzuszek boli od marchewki, ale jesli to było przyczyna to w takim razie mam zdolności uzdrawiające, bo noszenie na rękach przynosiło natychmiastową ulgę..Myslałam że ocipieję. Wkońcu padł o 19stej, a ja odreagowałam zżerając loda i połowę paczki oreo :(((
Ja kupiłam kilka słoików różnych firm. Ale też jestem zdzwiona wysypką po Hipp, bo wydawał mi się lepsza firma od gerbera i bobovity.

Odnośnik do komentarza

magdalenka85
~arwena 89

To Twój jest z 8 marca? Jak mój Miki ;) My szczeliny się 17 sierpnia

Wojtuś z 7go ale blisko było bo o 23:05:-o

Przyjazna to ja inną hale kule miałam na myśli ale ta jest bardzo fajna.

Kalae podziwiam za to odciąganie mleczka bo dla mnie to zawsze był problem i kojarzy mi się z zastojami, uuu. Dzielna z Ciebie mamusia ale czego to się nie robi dla slodziakow.

A Wogole to muszę się pochwalić, że nam wczoraj ząbek się przebił a drugi już jest tuż tuż. Sylwia a jak u Martynki, możesz jakieś zdjęcie wstawić bo u niej to pewnie już dużo widać zębolka:-)

Ciąża ciesz się że niewyraźnie wywołuje u Ciebie tylko brak organizacji. U mnie to Wogole zanik funkcji życiowych nie wspominając o wyłączonym myśleniu.;-)

A może i nasze spotkanie wyznaczyć na 13września w Tubajce? Co łódzkie marcoweczki na to?


mi pasuje
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...