Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilijka87

UWAGA! Uwaga! Będzie śpiewający post!

"Fiu-fiu-fiuuuu, Fiu-fiu-fiu-fiu-fiu
Always Look on the bright side of life
Fiu-fiu-fiuuuu, Fiu-fiu-fiu-fiu-fiu
Always Look on the light side of life"

Oraz

"Godzina piąta, minut trzydzieści
Kiedy pobudka zagrałaaaa"

Odnośnik do komentarza

Mi tak bardziej chodzilo o to ze od buzi do nosa blisko, a nosem oddycha i moglaby wciagac wode.

Chodzic nie probowalam ale Kolusalam karmiac itd i nic.

Bo to karmienie na noc zazwyczaj wyglada tak, przystawi sie i je nagle puszcza i juz sie nie moze przystawic, daj
Drugi to juz jest roznie raz zlapie raz nie. I jak nie moze zlapac dobrze to sie denerwuje i zaczyna plakac

Odnośnik do komentarza

Misiakowata dlatego uwazam ze badania prenatalne powinny byc bezplatne dla wszystkich kobiet w ciazy. Wtedy majac swiadomosc ze dziecko jest chore masz czas na przygotowanie sie na ta cala sytuacje. Choc wiadomo do konca nigdy tego nie oswoisz.
A swiat, to chyba tylko genetyka, cos sie zle polaczy. Tez dlatego wydaje mi sie ze lepiej jak dochodzi do poronienia niz w tak zaawansowanej ciazy.

Odnośnik do komentarza

Dobry:-) nie wiem jak maz, bo w nocy on był na strazy, ale ja nawet sie wyspalam, mimo ze dlugo nie spalam.
Misia okropna historia tez dziewczyny. Nie wyobrazam sobie jak to jest. Znam osoby ktore stracily maluszki w zaawansowanej ciazy i kilka godzin po urodzeniu, kilka dni, a nawet kuzyn stracil jak Maly mial 6 mcy:-( bol musi byc straszny. Mojej mamy kolezanki corke potracil samochod jak miala jakos 8 lat. Wpadla w alkoholizm a potem za kilka lat zaszla w ciaze bo chciala miec kolejne dziecko zeby zastapic jej corke... ale dosyc z rana bo sie smutno robi
5:30? Gratulacje:P
Kalae sprobuj kazdej pozycji. Mi sie zdarzylo tylko ruszyc lekko i juz bylo lepiej. Nie zawsze ale... a moze ona marudna po prostu jest i juz nie chce jesc? Moze po prostu poloz ja spac, czy zajmij czym innym na chwile i zobacz wtedy?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Misia okropna historia :( wyraxy wspolczucia dla kolezanki :*
Kalae tez mam taka opinie - ciaze powinno sie badac i kobiety bylyby swiadome co je czeka. Uwazam tez ze powinny same decydowac co w takich przypadkach robic.

Moje dziecie plywa w wanience i na brzuszku i pleckach, strasznie wariuje w wodzie :D pol łazienki czasem plywa. Ja caly tydzien ja kapie, tata w weekendy :)

Dzisia Mania stwierdzila ze matka spac tyle nie musi wiec pobudka o 6:30 :D Dzieki temu o godzinie 9:30 kible wyszorowane, kurze wyscierane, naczynia umyte, a mieszkanie wyodkurzane. Teraz relaks przy piersi i moze chwila drzemki :) Chlopcy moi dopiero jutro wracaja - juz sie stesknilam.

Sylwia kurcze caly czas pod gorke.. Trzymaj sie dziewczyno :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73nvew76w4.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

strunka7777
Lilijka, o co kaman? Czyżby Ania dala pospać? :)

http://memesvault.com/wp-content/uploads/Hahaha-No-Tumblr-03.gif
Dobre, dobre! Ty to masz poczucie humoru!

Godzina ok 1.30 Ania się budzi, daję pierś i zasypia - tak mi się zdawało. To do łóżeczka! "Serio mama? Do łóżeczka? Ty tak na poważnie?"
No, także tego... Ania nie spała dwie godziny. Nawet cyc nie pomógł (i to bynajmniej nie w takim znaczeniu w jaki zasugerowała Tangoya, swoją drogą dobre na skurcza Strunki)!
Z godziną piątą przesadziłam ale o 7.00 Ania stęka, otwiera oczy, to ja się budzę by nakarmić dziecię. Już szybko szybko wyciągam pierś bo pewnie głodne! "No pośpiesz się matka" - myślę sobie! Podaje pod nos, gdybym mogła to i na srebrnej tacy dała. A ma córa co? Spojrzała, zamknęła swe piękne oczęta, odwróciła głowę i...

(dramatyczna pauza)

...i poszła spać...

Stąd piosenka Briana :)

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Misiakowata straszna historia, bardzo. Jakiś czas temu czytałam czerwcówki. Uprzedzam, że mega smutna historia.
Tam jedna dziewczyna 20 lat czekała na ciążę, myślała już, że jest bezpłodna. Po 40-tce jej się udało. Już w ciąży wykryto, że dziewczynka ma wady serca ale możliwe do zoperowania. Ale ciąża zagrożona, nakaz leżenia. W maju, miesiąc przed terminem wstała by wziąć coś z kuchni. I odeszły jej wody. Transport do szpitala w innym mieście. Pilna cc, a z małą ciężko ale żyje. Jest raz lepiej, raz gorzej. Z operacjami czekają aż nabierze odpowiedniej masy. Robią pierwszą operacje po trzech tygodniach. Wszystko przebiega sprawnie i lekarze są dobrej myśli. I co? I nagle malutkiej sie pogorszyło i robią reoperacje w trakcie której maleństwo nie dało rady :( tragedia!

Odnośnik do komentarza

Przykre te historie :( i znam wiele dramatów :( i zawsze w pracy przezywam gdy ktoras straci lub przyjdzie dzieciątko na świat, ale zbyt wcześnie odchodzi :( i zawsze w podświadomości te hitorie byly, dlatego tak przy kazdej ciąży balam sie o maleństwa, a tym bardziej gdy byly komplikacje :(
Ale na pewne sutuacje nie mamy wpływu. Boli mnie tylko to, ze nie ma sprawiedliwości, nawet w chęci przyjęcia dziecka na świat...

Odnośnik do komentarza

Tylko to nie sprawiedliwosc tylko genetyka, biologia rozdaja karty i tak naprawde w tym wypadku jestrsmy tylko zwierzetami, na ktore w taki czy inny sposob przychodzi kres.
Niesprawiedliwe to moze byc to to ze potrafimy czuc, przywiazywac sie itp.

Odnośnik do komentarza

Madika
maddalena82
magdalenka85
maddalena82
~magdalenka851
Łódzkie dziewczęta a do Manu macie bliżej?

Bliżej zdecydowanie:)A może na łonie natury i w ogrodzie botanicznym?

Super a jutro przed południem Wam pasuje bo ja jutro albo za 10dni dopiero.

To może zgrajmy jakiś termin za 10 dni. A co do miejsca to ogród botaniczny może być?

Ja ostatni raz w ogrodzie botanicznym bylam chyba po maturze w 2007 roku :D Jak bedzie fajna pogoda to czemu nie :D


Mi pasuje od 8go do 12go sierpnia, co Wy na to? AsiaR dasz radę? Tangoya a Ty co na to? Madika, Maddalenka, ktoś jeszcze chętny? Może szczegóły spotkania na priv omówimy? Zaproponujcie Wasze terminy i godz to coś ustalimy.
Odnośnik do komentarza

Gosia1001
Misia okropna historia :( wyraxy wspolczucia dla kolezanki :*
Kalae tez mam taka opinie - ciaze powinno sie badac i kobiety bylyby swiadome co je czeka. Uwazam tez ze powinny same decydowac co w takich przypadkach robic.

Moje dziecie plywa w wanience i na brzuszku i pleckach, strasznie wariuje w wodzie :D pol łazienki czasem plywa. Ja caly tydzien ja kapie, tata w weekendy :)

Dzisia Mania stwierdzila ze matka spac tyle nie musi wiec pobudka o 6:30 :D Dzieki temu o godzinie 9:30 kible wyszorowane, kurze wyscierane, naczynia umyte, a mieszkanie wyodkurzane. Teraz relaks przy piersi i moze chwila drzemki :) Chlopcy moi dopiero jutro wracaja - juz sie stesknilam.

Sylwia kurcze caly czas pod gorke.. Trzymaj sie dziewczyno :)


Chcialabym byc tak zorganizowana jak Ty:-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jak słucham takich historii to właśnie mimo tego, ze mam tak pod górkę to jestem mega szczesciara, ze mam Martynke. Przy niej nic sie nie liczy i to ona jest najważniejsza. Taki Maly śmieszek. M tez dla niej walczy. W sumie mowi, ze dla nas, ze to były najgorsze dwa miesiace w jego zyciu i ze zrozumiał, że mogl nas stracic itp. Ja od kad mam alkomat tez jestem spokojniejsza bo go sprawdzam i mam spokój. I nie jestem potem nerwowa bo nie wiem czy cos wypil. Ale zobaczymy jak sie to wszystko potoczy.
Kalae mama przychodzi na 3h po pracy do domu. Potem jada do wujka. Wiecie jak sie fajnie mieszka bez nich. Niby więcej obowiazkow i dwojka dzieci na glowie, ale i tak jest super. Narazie jeszcze 2 miesiace a potem zobaczymy.

Odnośnik do komentarza

magdalenka85

Mi pasuje od 8go do 12go sierpnia, co Wy na to? AsiaR dasz radę? Tangoya a Ty co na to? Madika, Maddalenka, ktoś jeszcze chętny? Może szczegóły spotkania na priv omówimy? Zaproponujcie Wasze terminy i godz to coś ustalimy.

Kochane, ja chyba nie dam rady. Wracam jutro od rodziców do Kutna ale tylko na parę dni pozałatwiać najpilniejsze sprawy (m.in. paznokcie bo Madika robię je regularnie co 3 tygodnie ;-) ). Moi rodzice za tydzień jadą na urlop i ja muszę moją mamę zastąpić w opiece nad schorowanymi dziadkami, z powrotem do K wracamy dopiero 21 sierpnia.

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09klvyn2j4t.png

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Z cyklu wspaniałe właściwości kobiecego mleka. Odcinek 146.
Czy wiesz, że mleko kobiece przyśpiesza gojenie ran? Zmniejsza też świąd po ugryzieniu owadów.

Przetestowałam na ukąszeniu po komarze. Od razu przestało swędzieć, a pod wieczór został już niewielki ślad. Mąż nie wierzył to mu też posmarowałam i potwierdził efekty.

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny, dawno mnie nie było na forum miesiąc albo i dłużej. Mam pytanie. Jak Wasze dzieciaczki po szczepieniach? My szczepilismy 5w1, po pierwszej szczepionkę wszystko było ok. Druga dawka pojawił się odczyn to przykladalismy soda. A wczoraj rano byliśmy na trzeciej. Wszystko było dobrze do 2 w nocy. Zaczął goraczkowac 38.1 podałam pedicetamol doustnie to troszkę ulał. Gorączka spadła, ale od godziny 10 znowu rosła tak od 37.2 do 38.2 kończąc o 11:30 wtedy podałam już czopek. Teraz śpi ma zimne spocona czoło. Boję się że znowu wróci ta gorączka, ile u Was była gorączka i jak wysoka o ile w ogóle wystąpiła?

Odnośnik do komentarza

karolaa
Hej dziewczyny nie wiem czy ten temat byl już poruszany bo jestem strasznie do tyłu a chodzi mi o gondole właściwie o jej brak czy któraś już z niej zrezygnowała? Bo moja Lila jak nie śpi to leży w niej 15 minut i potem ryk niemilosierny jak ją wyciągnę w sekundę przestaje płakać ostatnio spacery to był nieprzyjemny obowiązek chodziłam z nią wystraszona i tylko wkoło bloku żeby szybko wrócić do domu jakby co. Od dwóch dni jeżdże z nią w foteliku niebo a ziemia normalnie interesuje się ogląda i jest super jedyny minus że jest mega spocona i całe mokre plecy i głowa myślę żeby wyciągnąć spacerowke no ale do 4miesiecznego dziecka? Nie za wcześnie? Powinna jeździć jeszcze w gondoli no ale nie da się po prostu:(

Hejka;)
Jestem znowu z tyłu...
Ale nawiązując do gondoli schowałam ją 2dni temu,mamy niecałe 4 m-ce:) w spacerówce mi pośpi ciut dłużej niż w gondoli i jak nie śpi to widzi naokoło drzewka czy nasze/teściowej psy i cała hepii;)do spania biorę na płasko

U nas różnie z tym marudzeniem puki co ,ale wieczorem bez zmian,powinna jeszcze dużo spać,bo marudna po 2h aktywności ale wczoraj niespała aż 4h...pluje ,się ślini
Jak wy to robicie, że tyle czasu macie....albo ja przy dwójce ledwo radę daje,sama już nie wiem

Wiem jedno 19sierpnia jedziemy do mojej siostry do Szczecinka;)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Tangoya
Bartuś wczoraj miał szczepienie. Miejsce wkłucia ma zaczerwienione i lekko opuchnięte (tak jak po ukąszeniu komara). Miała któraś tak? Przykładać Altacet czy zostawić w spokoju?

U nas twarde jak kamien miała przez kilka dni ale rylko zimna przegotowana wodę przykładam. Goroczkowala dwa dni ale ponizej 38 i bardziwj marudba była pierwszy raz taka reakcja bo po 1 i 2 dawce zadnych efektow ubocznych

Odnośnik do komentarza

Anuleczka u nas goraczka doszla tylko do 37,8 i sama spadla..podalam raz pedicetamol ale dlatego ze biedactwo widzialam ze cow boli no..
Podawaj co pare godzin,obserwuj..trzymam kciuki..

No Kalae tez uwqzam ze prenatalne powidarmowe darmowe.Uratowwc by nie uratowali..ale przygotowali by sie...straszna historia ach..

Lilijka no to brawo dla Ani;)
Chyba sie zmowili z Matim..bo ten spał od 22.15 do ....hm...wstalam o 5.30 nauczona juz..poszlam siusiu,wracamaon oczka zamyka..otwiera..ok..ide spac..pewnie zaraz mnie obudzi myśle..obudził przed 8 :))) oproznil piers i pospalismy do 9.30..po czym p.sie nim zajal a ja wstalam o 11 :D

Kasia nie to ze nie ogarniasz.kazde dzieciatko inne..Ty masz dwojke..podziwiam ;)
Ja odpuszczam co nieco..to sprqtanie..to czasami spacer jak pogoda niepewna jak dzis..a u Ciebie tak sie nie da przy dwojce..zwlaszcza,ze sa wakacje...nie porownuj sie kochana :*

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...