Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiakowata

A.u nas ciemieniucha nadal..smaruje oliwka godzine przed kapiela ale czesze tylko chwile..polozna radzila.na grzebyczek zalozyc gazik i wyczesywac..raz tak zrobilam i Mati nie bardzo to przyjal..balam sie ,ze cos mu zrobilam bo sie splakal po wszystkim ech..na drugi dzien P.wyczesal.szczoteczka to duzo tego wyszlo..a ja sama tego nie robie..boje sie,ze znowu mu cos zrobie..juz wole obcinac pazurki :)
Mialam.pronke z ziajki olejku na ciemieniuche to te strupki duzo mniejsze byly..nie wiem kupic??wiem,ze jadna uzywala..a co jeszcze..macie sposoby jakies?

Odnośnik do komentarza
Gość lutówka2016

Cześć dziewczyny, dawno nie pisałam, ale czytam Was na bieżąco :) Mam do Was pytanko, mianowicie moja mała co jakiś czas zaczyna robić zielone kupki i nie mam pojęcia dlaczego. Do tego, że są wodniste to już przywykłam. Jest kp i nie wprowadzam na razie do jadłospisu nic nowego, a nie jest on zbyt bogaty :) Zastanawiam się czy taki jej urok czy może coś jej dolega. Robiłam jej ok 2 tyg temu kontrolną morfologię i WBC (10,5) miała lekko podwyższone, jednak lekarz stwierdził, że tym mam się nie przejmować bo u takich małych dzieci ( mała ma 2,5miesiąca) cały układ się jeszcze tworzy i wyniki mogą mieć odchylenia od normy. Poza tym nic jej nie jest, uśmiecha się bardzo często, macha rączkami i nóżkami, ogólnie jest bardzo " żywym" dzieckiem.
Drugie pytanko, czy słyszałyście coś o poduszkach Angel's Wings z firmy La Millou? Zamówiłam taką i nie wiem czy spełni swoją funkcję? Może któraś z Was się z nią spotkała i może wypowiedzieć się na jej temat.
Muszę powiedzieć, że naprawdę fajnie się Was czyta. Miło, że nie ma tu tematów TABU :)
Miłego dzionka życzę...

Odnośnik do komentarza

~lutówka2016
Cześć dziewczyny, dawno nie pisałam, ale czytam Was na bieżąco :) Mam do Was pytanko, mianowicie moja mała co jakiś czas zaczyna robić zielone kupki i nie mam pojęcia dlaczego. Do tego, że są wodniste to już przywykłam. Jest kp i nie wprowadzam na razie do jadłospisu nic nowego, a nie jest on zbyt bogaty :) Zastanawiam się czy taki jej urok czy może coś jej dolega. Robiłam jej ok 2 tyg temu kontrolną morfologię i WBC (10,5) miała lekko podwyższone, jednak lekarz stwierdził, że tym mam się nie przejmować bo u takich małych dzieci ( mała ma 2,5miesiąca) cały układ się jeszcze tworzy i wyniki mogą mieć odchylenia od normy. Poza tym nic jej nie jest, uśmiecha się bardzo często, macha rączkami i nóżkami, ogólnie jest bardzo " żywym" dzieckiem.
Drugie pytanko, czy słyszałyście coś o poduszkach Angel's Wings z firmy La Millou? Zamówiłam taką i nie wiem czy spełni swoją funkcję? Może któraś z Was się z nią spotkała i może wypowiedzieć się na jej temat.
Muszę powiedzieć, że naprawdę fajnie się Was czyta. Miło, że nie ma tu tematów TABU :)
Miłego dzionka życzę...

Witaj:)
Co do pierwszego pytania to u nas zielone kupki jak się pojawiają to wiem,że za dużo nabiału co też na twarzy córki widać, oraz nietolerancja prawdopodobnie laktozy, ale staram się nie dopuszczać do siebie tej myśli:)
Na drugie nie pomogę bo nie mam;)
A jak żywa to dobrze nic złego się nie dzieje:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Irulana
KasiaMamusia - tak bio-oil na główke. Amelka ma dość rzadkie włoski jeszcze i jak widze że jej się skóra na główce przesusza to daje ciutke bio-oila i wmasowuje szczotką dla niemowlaków. Bardzo ładnie schodzi złuszczony naskorek i na pare dni jest spokój.

A to masz lepiej, moja trochę tych włosów ma;)
Nad brwiami też u was mają? Bo ciężko w tym miejscu drapać czy cokolwiek robić z suchą skórą, coraz bardziej się zastanawiam nad olejkiem kokosowym:) Ale znowu eksperymentować nie chce na dziecku...i bądź tu człowieku mądry

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

Lutowka zielone kupy nie musza znaczyć nic złego, zalezy jaki to kolor zielony, jak taki zgnily zielony i do tego smrodek porzadny to moze cos byc, a tak to się nie przejmuj. Nasze maluchy maja slabo rozwinięty układ pokarmowy i kupa moze byc jeszcze rozna. Moja raz robi piękne zolte musztarodowe taka pastę, raz wodniste innym razem sluzowate, zielone. Tej poduszki nie mam bo raczej mi sienie przyda ale wiem ze dziewczyny tutaj niektóre maja, moze się wypowiedzą.

Kasiamamusia czemu podejrzewasz nietolerancje laktozy ?

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

~misiakowata
A.u nas ciemieniucha nadal..smaruje oliwka godzine przed kapiela ale czesze tylko chwile..polozna radzila.na grzebyczek zalozyc gazik i wyczesywac..raz tak zrobilam i Mati nie bardzo to przyjal..balam sie ,ze cos mu zrobilam bo sie splakal po wszystkim ech..na drugi dzien P.wyczesal.szczoteczka to duzo tego wyszlo..a ja sama tego nie robie..boje sie,ze znowu mu cos zrobie..juz wole obcinac pazurki :)
Mialam.pronke z ziajki olejku na ciemieniuche to te strupki duzo mniejsze byly..nie wiem kupic??wiem,ze jadna uzywala..a co jeszcze..macie sposoby jakies?

Ja używam emulsji z ziajki na ciemieniuche, ja można używać do całego ciałka, na Gemini jest niedrogo,przyjemnie pachnie a co najważniejsze po trzech myciach po ciemueniuszce ani śladu, ale myje dalej :-)

Odnośnik do komentarza

Moja ma trochę na brwiach ciemieniuchy, czasem olejem z migdałów posmaruję, a tak to nic nie robię, bo nie ma tego dużo.
Lilijka ja już korzystałam - w rocznicę ślubu wypiłam lampkę wina i ze dwa razy trochę piwka od męża :)
Z tym bio-oilem to jesteście pewne, że to dobre dla dziecka? Bo skład ma chyba niezbyt ciekawy?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Na ciemieniuche kupiłam w aptece emolium. Na 30 minut przed kąpielą nakładamy i delikatnie wcieramy a później splukujemy woda. Stosowalismy 2 razy i już widzę efekty, szczególnie na boczkach tam gdzie trze główka przy lezeniu. Też ma w barwiąca, ale tego już nie ruszam, może z czasem zejdzie.
Co do zielonych kup. Dzisiaj zrobił pierwszą żółtą scieta jajecznice, druga już musztardowata a trzecia zielona sluzowata o kwaśnym zapachu. Nabiału za dużo nie jadłam mleko tyle co do kawy, więc to nie od nabiału. Podejrzewam zapiekany ser na lasagne bo to jedyna nowość.

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

U nas zielone kupy pojawily sie po konserwie miesnej...czyli cos co nie powinnam jesc :) lutowka pomysl co zjadlas nowego.
Dzieki Przyjazna :) wlasnie zamierzam kupic :)

Nasza psinka zachorowala..stala sie osowiala,nie chciala na spacer.Tesciowa zadzwonila po P.poszli do weta..niestety wdalo sie ropomacicze po cieczce i bylo juz za pozno..uspili..tak mi przykro..lubialam sunie..dobrze ,ze poznala Matiego...
Placze a tu trzeba na szczepienia sie szykowac :(

Odnośnik do komentarza
Gość lutówka 2016

Dziękuję za odp. Problem w tym ze ja nabiału nie jem, smażonych i zapiekanych tez nie, a zielone i śluzowate kupy powracają. Lekarz przepisał delicol więc powinno pomóc w trawieniu laktozy a zmiany znaczącej nie widzę. Chyba muszę odpuścić i nie oglądać każdej zawartości pieluchy bo zwariuję :) zazdroszczę ze jecie wszystko. Ja mam jakąś blokadę. Boję się że jak zacznę to pojawiają się problemy brzuszkowe.
Na ciemieniuche zaczęłam stosować emolium. Na razie dwa dni więc zobaczymy czy pomoże.

Odnośnik do komentarza

Lutowka, moja Tosia miała ciągle problemy z brzuchem i kolki. Nie bylo dnia żeby sie noe prezyla z bólem żeby kupke zrobic.dlugo to trwalo i nic nie pomagalo, ano odstawienie nabialu ani nic, odstawilam również czekoladę bo zdawalo mi sie zw to od kakao moze byc. Tosia miała przepuklinę pepkowa i lekarz na wizycie szczepiennej jej zaplastrowal, i problemy z brzuchem jak reka odjal na drugi dzien. Teraz nawet czekoladę jem i nic jej nie jest. Moim zdaniem to co jemy nie ma wpływu na brzuszek malucha, oczywiście nie mowie tu o alergenach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...