Skocz do zawartości
Forum

Śmieją się ze mnie w szkole...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam na imię Sarah,mam 13 lat.Nie jestem Polką,pochodzę z Brazylii,tam mieszkałam i tam się urodziłam. Z mamą staramy się o Polskie obywatelstwo ( mój tata zmarł na raka). W Polsce mieszkam od roku. W grudniu ubiegłego roku poszłam do Polskiej szkoły. Zaczęły się problemy. Dodam,że jestem czarnoskóra tak jak moja mama. Dziewczyny ze szkoły zaczęły się ze mnie śmiać. Mówiły,że nie chcą w szkole murzyna,żebym wyjechała z Polski,bo tutaj nie ma miejsca dla obcokrajowców. Było mi przykro i powiedziałam o tym mamie. Następnego dnia mama poszła do wychowawczyni mojej klasy. Kiedy te dziewczyny o tym usłyszały, to rozpowiedziały w całej szkole kłamstwa na mój temat i mojej rodziny. Teraz nikt mnie tutaj nie lubi! Proszę o pomoc i szybką odpowiedź. Pozdrawiam. Sarah

Odnośnik do komentarza

Witaj Sarah!

Bardzo Ci współczuję sytuacji, w jakiej się znalazłaś. Jesteś w wieku, w którym młodemu człowiekowi zależy na akceptacji ze strony rówieśników. Twoja inność - odmienny kolor skóry - stał się jednak powodem do odtrącenia. Niestety Polacy nie są zbyt tolerancyjnym narodem, co jest bardzo przykre. Bardzo dobrze, że o całej sytuacji powiedziałaś swojej mamie, a ta zainterweniowała w szkole. Postaraj się ignorować docinki koleżanek i kolegów ze szkoły. Jeśli potrzebujesz wsparcia, możesz skorzystać z pomocy pedagoga albo psychologa szkolnego. Wierzę, że poznasz kogoś, kto zaakceptuje Cię taką, jaka jesteś, bez względu na to, skąd pochodzisz, gdzie się urodziłaś czy jaki masz kolor skóry. W trudnych chwilach możesz też skorzystać z darmowego, anonimowego telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży nr 116 111. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...