Skocz do zawartości
Forum

Czy 4msc dziecko może jeść?


Gość MamaMajuni

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MamaMajuni

Witam, moja mała urodziła się 17 lutego, więc dziś ma 4 miesiące. Czy mogę małej dać coś do jedzenia? Jeżeli tak, to co mam dawać? Oczywiście chcę przygotowywać sama posiłki, BK są najzdrowsze, zakupiła tylko małe wyciskanie tubki; brokuł i groszek, chcę zobaczyć czy małej to zasmakuje... A jeżeli chodzi o napoje to woda, a soki? Czy sama mogę zrobić sok z świeżych owoców i warzyw? Np. Marchew, jabłko?

Wiem, że zależy to też czy jest karmiona z piersi czy mlekiem zmodyfikowanym. A więc, mała karmiona jest tym i tym, ponieważ nakarmie ją z piersi lecz jest nie najedzona i muszę jej zrobić mleko; 90 ml, czasem i 120 ml.

Odnośnik do komentarza

MamaMajuni, jak chcesz już rozszerzać dietę córci, to pewnie, że możesz. W końcu nie zawsze gotowe schematy trzeba stosować jota w jotę ;)
Rozszerzanie diety zazwyczaj zaczyna się od 1 produktu np. ziemniaczka czy marchewki, po to by wykluczyć ewentualnego winowajcę w razie jakiegoś uczulenia. I tak przez kilka dni. Potem można łączyć 2 produkty np. ziemniaczka z dynią itd. Podpatrz w sklepie jakie są słoiczki dla dzieci po 4m. i potem rób sama takie same z własnych składników :)
Do picia na razie dawałabym samą wodę :)
Powodzenia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...