Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Hity Mother&Baby 2015"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko było wybrać, ponieważ jest tu sporo hitów (kitów niestety też).
Jednak po namyśle, zrobieniu za i przeciw, moje typy wyglądają następująco.
Produkt przyjazny dziecku
Tu wygrywa nosidło ergonomiczne co prawda możemy go używać dopiero od momentu, kiedy dziecko siedzi stabilnie, ale i tak warto je zakupić. Plusy dla dzidziusia. Ma nóżki rozstawione jak żabka, dzięki czemu jest to bezpieczne dla jego bioderek (czego nie można powiedzieć o "wisiadłach", gdzie dziecko wisi na kroczu :(), miękkie plecki sprawiają, że ma naturalnie ułożony młody kręgosłup (nie to, co w sztywnych wisiadłach/nosidłach), poza tym jest wtulone w klatkę mamusi, a czego pragnie dzidzi jak nie tego :) ? Choć jako produkt dla dziecka,ma też ogrom korzyści dla mamy. A dlaczego? Ponieważ, kiedy dzidzi płacze (chce by mama przytuliła), to mama włoży w nosidło i ręce ma wolne, ciężar rozkłada się równomiernie, nie dźwiga mama bobasa na rękach. U nas ciągle jest w użytku i nosimy go wszędzie (spakowany do wózka, w razie gdyby zaszła potrzeba użycia). A tu krótkie uzasadnienie od dziecka: Mamo, mamo kocham Cię,
Mamo, mamo, przytul mnie!
Możesz wziąć mnie do nosidła (ergonomicznego, by nie stała mi się krzywda), A ja radosny będę wciąż, nawet u taty, bo i on może mnie w to nosidło wziąć!

No i czas na Produkt przyjazny Matce stawiam na poduszkę Super Mami i od razu pytam DLACZEGO ja jej wcześniej nie znałam?! Sama w ciąży miałam poduszkę, jednak bez tego bajeru na tył! Ciągle się zastanawiałam czy dać poduszkę do przodu i objąć ją nogą (jak wygodnie było), czy dać ją na plecy, które były takie wycierpiane ;). A tu jest produkt 2w1! Za jednym razem relaksują się plecy i jest przybrana najwygodniejsza poza na świecie! Nie mam wątpliwości, to jest hit! A to moje przemyślenia :)
Mama wygląda na zadowoloną,
bo poduszkę ma wyśnioną!
Ja sprawię, że bez problemu spać dziś może,
tu pod nóżkę,
tam pod plecki,
poduszkę jej położę!
A choć brzuszka z dzidziusiem ja już nie mam,
to na tę poduszkę pieniądze sobie uzbieram!
Bo sen najważniejszy jest,
z ciążą czy bez!

Odnośnik do komentarza
Gość mądra_mama

Dla mnie bezpieczeństwo malucha jest nawjażniejsze, dlatego głosy idą do:
Produkt przyjazny dziecku - 1. SOORFY (łączy przyjemne z pożytecznym - dziecko zakłada "przyjaciela" na rękę, dzięki czemu jest bezpieczne)
Produkt przyjazny mamie - 1. SOORFY (daje komfort poczucia bezpieczeństwa odpowiedzialnym rodzicom)

Odnośnik do komentarza

produkt przyjazny dziecku - wybieram nr 3 śpiworek z algami - piękny, z ulubionego materiału minky i w dodatku hipoalergiczny; widać dbałość o szczegóły, suwak zamka schowany jest za bawełnianą zakładką, która chroni niemowlęcą paszkę

Odnośnik do komentarza

jako produkt przyjazny mamie wybieram mega poduchę by pluschka nr 14 - zdążyłam się dowiedzieć, że wnętrze wypełnione jest dwoma rodzajami wkładu a w dodatku ta przepiękna kolorowa poszewka jest zdejmowana, czyli taką poduchę możemy mieć ciągle czystą! świetna dla zmęczonych pleców, dla niemowlaków (jak widać na zdjęciu) i do zabawy dla dzieciaków
produkt przyjazny dziecku - znam, mam i oddaję głos na śpiworek nr 3 z algami morskimi; jest bardzo delikatny, skóra dziecka nie poci się, bardzo łatwo można "zainstalować" dziecko w śpiworku bez budzenia go; zabieramy go ze sobą do wózka w wiosenno-jesienne dni a także używamy w łóżeczku;

Odnośnik do komentarza
Gość zauroczona

W obydwu kategoriach typuje produkt SOORFY. Moje maleństwa są zauroczone sówkami, a ja w końcu znalazłam produkt, które odpowiada na moje potrzeby! Opaska lokalizująca brzdące od razu wpadła mi w oko. Na pewno odwiedzimy to stoisko :)

Odnośnik do komentarza

produkt przyjazdny mamie: tutaj Multifunkcyjne Gniazdko firmy by Pluschka (nr 14) jest bezkonkurencyjne! wczesniej kupilam podobne siedzisko innej (znanej) firmy, jednak dopiero produkt by Pluschka byl tym, czego szukalam! Po pierwsze: jest dokladnie taki, jak mowi jego nazwa MULTIFUNKCYJNY. Nie sztukawydac kupe kasy na cos, cos posluzy nam np tylko w okresie karmienia, czy niemowlectwa dziecka. Gniazdko sprawdzilo sie najpierw podczas karmienia i nieprzespanych nocy podczas zabkowania. Pozniej jako idealne miejsce do czytania, ogladania tv, czy po prostu jako dodatkowa miejscowka dla gosci. Z gniazdka korzysta tez najmlodszy czlonek rodziny i jest to obecnie idealne miejsce do zabaw jak i po prostu gigantyczny przytulak - polecam wszystkim, ktorzy mysla dlugoterminowo i lubia dobra jakosc za rozsadna cene ;) nawet moja druga polowka docenia relaks w Gniazdku - a jemu nielatwo dogodzic ;)

produkt przyjazny dziecku: coz, jestem od dosc dawna zwolennikiem firmy by Pluschka, wiec tutaj wybor tez jest dosc prosty - nr 3 - Spiworek z algami morskimi. Nie chce sie rozpisywac, bo co by o by Pluschka nie napisac i tak bedzie niewystarczajace. Zreszta, to i tak nie moj wybor - to moje dziecie wybralo Pluschka i jej akcesoria. a ze jest alergikiem, to gust ma - chcac nie chcac - wysublimowany. Hypoalergiczne, miekkie i naturalne tkaniny to znak rozpoznawczy Pluschka i to jest wlasnie to, co moje dziecie docenia ponad wszystko! I ja tez :)

Odnośnik do komentarza

28. Fotelik dla dzieci
Fotelik dla dzieci od producenta Pony Design.
14. Multifunkcyjne gniazdko
Multifunkcyjne gniazdko - poducha dla kobiet ciężarnych, matek karmiących, niemowląt i dzieci Pluschka.

Spełniają na 100% i do końca życia słowa piosenki:„Nie ma jak u mamy – ciepły piec, cichy kąt.
Nie ma jak u mamy – kto nie wierzy, robi błąd.” (Wojciech Młynarski)

Odnośnik do komentarza

mamo, mamo! Tu jest mi niewygodnie! Twardo, czuję każdą nierówność chodnika. Nie czuję Twojego zapachu. Nie mówiąc o tym, że widzę tylko niebo,trochę drzew i. ..buuu,teraz już nic nie widzę, bo mi łzy przeszkadzają buuu Tak zdaje się mówić moja córka Nina, która położona w wózku,głośno protestuje. Dlatego w kategorii produktów przyjaznych dziecku zdecydowanie wybieram nosidełko,czyli numer 15.

A co z listy produktów przyjaznych mamie?
Numer 23-adapter do pasów bezpieczeństwa.
Proszę jechać, pani jest w widocznej ciąży, więc nie musi pani zapinać pasówtakie słowa usłyszałam będąc w ciąży od policjanta. Kilka dni później usłyszałam od sąsiadki inne słowa - opowieść o jej bratowej,która nie zapięła pasów będąc w ciąży, uległa wypadkowi tak poważnie,że w rezultacie straciła dziecko.. Dlatego błogosławię twórców adaptera do pasów bezpieczeństwa,bo realnie pomagają chronić zdrowie ciężarnej i życie maleństwa.

Odnośnik do komentarza

Produkt przyjazny dziecku to: 23. Kocyk od La Millou.
Moja córcia ma niedokładnie taki, ale też z tej firmy i jest on po prostu super. Nie dość, że milutki i cieplutki to jeszcze ma śliczny wzorek. Używamy go zamiast kołderki podczas drzemek, zabieramy do wózka ( oczywiście przy wskazanych do tego temperaturach:))), a ostatnio genialnie się sprawdził jako kocyk plażowy. Kolejnym atutem jest to, że po praniu jest dokładnie w takim samym stanie jak przed. Ważne jest dla mnie również to, że produkt pochodzi z pewnych źródeł i posiada atesty oraz certyfikaty. Zresztą ja sama lubię też się do niego przytulić :)

Produkt przyjazny mamie: 13 nosidełko

Każdy kogo dziecko nie lubi leżeć w gondoli podczas spacerów, a na siedzenie jest jeszcze za małe zrozumie dlaczego mój wybór to nosidełko. Gdy córcia miała około 4 miesięcy każda próba położenia jej w gondoli kończyła się strasznym płaczem. Idealnym rozwiązaniem okazało się nosidełko. Pewnie wyglądałam śmiesznie, ale często brałam na spacer córcię w nosidełku i jednocześnie pchałam wózek. Gdy mała zasypiała ( a za każdym razem tak było :)) po prostu przekładałam ją do wózka i spacerowałam dalej. Gdy musiałam wyskoczyć tylko do sklepu to zamiast męczyć małą wózkiem to po prostu wpinałam ją w nosidełko i szłyśmy :) Naprawdę praktyczne rozwiązanie dla każdego rodzica, a w szczególności polecam rodzicom dzieci, które nie tolerują leżenia w wózku :)))

Odnośnik do komentarza

1. Produkt przyjazny dziecku - Wybór prosty :) - nr 3 śpiworek z algami firmy by Pluschka. Śpiworek jest z tkanin ekologicznych i naturalnych, które nie przegrzewają skóry dziecka ani jej nie wychładzają, dzieci nie pocą się, algi dodatkowo chronią przed promieniowaniem uv i łagodzą podrażnienia:)
2. Produkt przyjazny mamie - wybieram mega poduchę oczywiście by Pluschka nr 14 - oryginalny design, odpowiedni dla każdego:) - małego i dorosłego.

Odnośnik do komentarza

Produkt Przyjazny Dziecku - głosuję na nr 26 - Frupp - owoce w formie batonu.
Doceniam wszelkie udogodnienia techniczne, szczególnie w postaci fotelików samochodowych dla dzieci, które zwiększają bezpieczeństwo i komfort. Jednak najważniejszą rzeczą dla mnie, w opiece nad dzieckiem, jest przede wszystkim jego prawidłowy rozwój. Wiem po sobie, jak bardzo złe nawyki żywieniowe z dzieciństwa wpływają na późniejsze zdrowie. Jesteśmy tym co jemy, a to co jemy w okresie w którym dorastamy ma największy wpływ na nasz organizm i całe życie. Dzieci uwielbiają słodycze, batony, chrupki - trudno z tym walczyć. Owoce są zawsze mniej atrakcyjne, gdy widzi się kolorowy, słodki baton z atrakcyjnym dla dziecka opakowaniem. Wybrałam baton Frupp, bo jest zdrowy i może sprawić, by dziecko zamieniło te "złe" batony na dobre. Mamy 2 korzyści w jednym: dziecko nie domaga się batonów - bo je dostaje - i jednocześnie je zdrową, owocową przekąskę bez soli, tłuszczów, zawierającą antyoksydanty. Wybieram ten produkt ze względu na świetne połączenie: zachęcające opakowanie, forma - baton, z drugiej - 100% dbania o zdrowie dziecka przez użycie tylko naturalnych produktów. To jest droga, którą powinniśmy iść, dbając o dietę naszych dzieci. Niekoniecznie trzeba na siłę zmuszać do jedzenia owoców czy warzyw - czasem wystarczy zmienić formę. A jeżeli ta forma jest dostępna do kupienia w sklepie, to tym chwała im za to.

Produkt Przyjazny Matce - głosuję na produkt nr 7 - Poduszka Super Mami. Jestem zachwycona samą ideą, by dbać o komfort kobiety w ciąży - nie tylko podczas porodu. Kłopoty ze snem to szczególnie duża dla mnie bolączka, a poduszka Super Mami została tak skonstruowana, by zapewnić maksimum wygody. Jest dostosowana do ciała i opływowa, dzięki czemu nie wymusza nienaturalnej pozycji. Ja sama od zawsze najbardziej lubiłam spanie na brzuchu, które jest z wiadomych względów w ciąży niemożliwe (poza tym samo w sobie nie jest najlepszą pozycją do spania) - poduszka swym kształtem wymusza najbardziej fizjologiczną pozycję, jaką jest spanie na lewym boku (a jeśli trudno w takiej pozycji zasnąć, to co dopiero mówić o spędzeniu tak całej nocy). Nieprawidłowe spanie ma poważne komplikacje medyczne i może stanowić nawet zagrożenie dla ciąży. Dlatego też, zachwycona tak prostym i genialnym jednocześnie pomysłem, głosuję na poduszkę, która może wydawać się zbędnym dodatkowym gadżetem i wymysłem, ale jak się bliżej przyjrzeć - jeśli mamy przywilej żyć w naszych czasach, w zachodniej cywilizacji - jest naprawdę rzeczą niezbędną i podstawową dla każdej matki spodziewającej się dziecka-moim zdaniem. Powinna znaleźć się w pakiecie dla kobiet w ciąży. Sen to podstawa - a przed urodzeniem dziecka naprawdę warto wyspać się za wszystkie czasy.

Odnośnik do komentarza

Najlepszy produkt przyjazny dziecku to zdecydowanie Perlux - hipoalergiczny proszek do prania. Mam dziecko z niezwykle wrażliwą, atopową skórą, wszystko go uczula, miałam więc również problem z proszkami. Perlux rozwiązał mój problem - wygodne w użyciu, skutecznie piorą i co najważniejsze przyjazne dla wrażliwej skóry dziecka.

Produkt przyjazny matce to według mnie System do czyszczenia UNICO, odkurzanie, czyszczenie parą, suszenie. Dzięki temu urządzeniu można pozwolić sobie na odrobinę wytchnienia, a zaoszczędzony czas w pełni poświęcić na zabawę z dzieckiem.

Odnośnik do komentarza

Produkt przyjazny dziecku- zdecydowanie nr 17- mleko modyfikowane Enfamil Premium. Niestety w trzeciej ciąży nie miałm mleka, Enfamil poleciła mi koleżanka. Teraz ja mogę polecić innym mamom. Dzięki Enfamil Ola jako niemowlę nie wiedział co to kolka, wzdęcia, ból brzuszka, biegunka czy zaparcia. Mleko to jest do dziś dobrze przez nią tolerowane. Jest to także smaczna baza do innych posiłków jak budynie czy też naleśniki. Mleko ma lekko waniliowy smak, który przypadł do gustu mojej córci.
Natomiast za idealny i także sprawdzony przezemnie produkt przyjazny mamie uważam nr 3 czyli WAX HENNA maskę do włosów zniszczonych ciemnych - Pilomax. Dzięki niej mam teraz długie, mocne, zdrowe i lśniące włosy o jakich marzy każda kobieta. Trzy ciąże sprawiły, że moja czuprynka z miesiąca na miesiąc stawała się coraz rzadsza. Cieszę się , że natrafiłam na ten produkt a długo szukałam. Maseczka ta w 100% mnie usatysfakcjonowała i nie zamienię jej na inną.

Odnośnik do komentarza

Produkt przyjazny mamie - Brzusiaczki.pl - Nalepki tygodnie ciazy. Zdecydownie skorzystamy z takiej formy robienia pamiatek z rosnacym brzuszkiem. Juaz nie trzeba go podpisywac szminka, wystarczy przykleic nalepke i mozna robic zdjecia pamiatkowe z 32.go tygodnia. Polecam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...