Skocz do zawartości
Forum

Wyprawka do I klasy


Rekomendowane odpowiedzi

może jakieś buty sportowe (odpowiednie na boisko i na salę gimnastyczną) strój sportowy jeśli jest basen to strój na basen lekki poręczny ręcznik na basen klapki torba na te rzeczy w miarę pojemna i lekka
(oczywiście oprócz tych które wymieniłaś)
może ktoś jeszcze mam pomysły bo u mnie to jeszcze trochę do tych problemów

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

tornister dobrze przemyśl :P szczególnie jeśli dziecko drobne jest :P ... myśmy koniec końców zmienili na plecach choć z dobrze usztywnionymi plecami.. bo tornister pełno zapakowany był za ciężki i dziewczyna nasza się strasznie męczyła i jojczyła :P
bidon, worek, śniadaniówka też u nas była i jest :) .. art. plastyczne to dostaliśmy listę na początku roku ..był też potrzebny strój na wf i worek na niego .. choć u nas nie było wymogów kolorów chociaż bo słyszałam, że i tak bywa.
Buty zmienne oczywiście też.

Odnośnik do komentarza

Mamik, częściej to rodzice, a zwłaszcza mamy ;) mają więcej strachu przed szkołą niż same dzieci. Dlatego tak ważne jest to co o szkole opowiadamy przy dzieciach, jakim tonem to mówimy, czy przedstawiamy ją w korzystnym świetle, itd. Jak będziemy swoje strachy przenosić na dzieci, to może im się to udzielić.
Tak więc głowa do góry, będzie dobrze :)

Odnośnik do komentarza

Dziubala dobrze mówi trzeba szkołę dziecku przedstawiać w pozytywnym świetle. moja się bała swego czasu bardzo.. bo jak wyszło myślała, że idąc do szkoły musi już umieć czytać a był z tym problem .. na szczęście dała się przekonać, że będzie jak w zerówce (przez jakiś czas) więc będą się uczyć dopiero.

Odnośnik do komentarza

Dzieci dają sobie radę. Ja też się bałam w poprzednim roku że Młody sobie nie poradzi a już po kilku dniach chciał jeździć autobusem szkolnym, cieszył sie ze jest dyżurnym i może sprzątać klasę i w ogóle ze może chodzić do szkoły chociaż nauki naprawdę mieli sporo od samego początku.
Co do wyprawki to u nas lepiej sprawdził się plecak, wiadomo 6latek jest drobny to tornister jest za duży. Teraz zrobiłam podobnie, Córka do 1 klasy ma plecak a syn dostanie tornister tylko jeszcze zastanawiamy się jaki wybrać.
Michalina ma taki Tekst linka
Kubie chyba też kupimy St.Majewski chyba bo fajne są, lekkie, mocne i wyglądają na wygodne.

A dodam jeszcze że jak dziecko wybierze sobie wyprawkę ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajek to chętniej chce je nosić do szkoły i z nich korzystać.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63211.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-63212.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfs8fwlk7az538.png

Odnośnik do komentarza

AnkaK33
Dzieci dają sobie radę. Ja też się bałam w poprzednim roku że Młody sobie nie poradzi a już po kilku dniach chciał jeździć autobusem szkolnym, cieszył sie ze jest dyżurnym i może sprzątać klasę i w ogóle ze może chodzić do szkoły chociaż nauki naprawdę mieli sporo od samego początku.
Co do wyprawki to u nas lepiej sprawdził się plecak, wiadomo 6latek jest drobny to tornister jest za duży. Teraz zrobiłam podobnie, Córka do 1 klasy ma plecak a syn dostanie tornister tylko jeszcze zastanawiamy się jaki wybrać.
Michalina ma taki Tekst linka
Kubie chyba też kupimy St.Majewski chyba bo fajne są, lekkie, mocne i wyglądają na wygodne.

A dodam jeszcze że jak dziecko wybierze sobie wyprawkę ze swoimi ulubionymi bohaterami z bajek to chętniej chce je nosić do szkoły i z nich korzystać.

moja też ma ten plecak tylko z violettą .. chwalę go sobie bo o wiele lżejszy od tornistra (który też mamy bo kupiony pierwszy) a plecy dobrze usztywnione jak w mało którym plecaku - choć porównanie skromne mam w sumie :P no i wytrzymałość też na razie na plus

Odnośnik do komentarza

Ja synom do I klasy kupowałam plecaki (tornistry mnie nie przekonały). Chcieli z motywami bajkowymi, ale im odradziłam delikatnie tłumacząc, że te bajkowe mogą im się znudzić i za pół roku może się okazać, że będą się wstydzili z takim plecakiem chodzić. W tym wieku dzieci szybciej "dorastają" i to co podoba im się teraz, to już za kilka miesięcy może przestać, dlatego przekonałam chłopców by wybrali motywy bardziej uniwersalne, które im się na dłużej spodobają. No i każdy z nich wybrał motyw piłki nożnej :). Starszak miał ten sam plecak przez 3 lata. Do IV kl. kupiliśmy mu nowy i też wybrał z piłką nożną ;). Średni ten sam plecak będzie miał też do II klasy :)
Piszę o tym po to, by wybór plecaka starannie przemyśleć, bo oprócz parametrów, które są istotne, to wygląd (motyw bajkowy itp.) jest równie ważny ;)

Odnośnik do komentarza

to prawda co piszesz ale fakt jest taki że trudno dokonać wyboru spośród mało atrakcyjnych dla dzieci plecaków - motywy bajkowe są bardzo mocnym argumentem - poza tym w klasie III jak już widzę, że dzieci zmieniają na plecaki i wolą mieć inne rzeczy - nie każdy także lubi piłkę nożną ale ważne by dobrze poszukać i skonsultować wybór z dzieckiem

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

Dziubala

Mamik, częściej to rodzice, a zwłaszcza mamy ;) mają więcej strachu przed szkołą niż same dzieci. Dlatego tak ważne jest to co o szkole opowiadamy przy dzieciach, jakim tonem to mówimy, czy przedstawiamy ją w korzystnym świetle, itd. Jak będziemy swoje strachy przenosić na dzieci, to może im się to udzielić.
Tak więc głowa do góry, będzie dobrze :)

zgadzam się całkowice wydaje mi sie ze to ja w panice jestem a on nic.

Odnośnik do komentarza

u nas lista zawierająca wyprawkę jest juz dostępna na stronie internetowej szkoły, a co do plecaka/tornistra sama własnie się zastanawiam jaki kupic, z tego co słyszałam u nas dzieci w pierwszej klasie nie nosza codziennie wszystick rzeczy dom-szkoła, wszystko jest w szkole a tylko jeśli cos dodatkowo jest potrzebne to dzieci przynoszą i jesli jakies zadanie w zeszycie czy w cwiczeniu jest to wtedy dzieci zabierają a tak wszystko w klasie jest przechowywane.

Odnośnik do komentarza

Ulla, ale ja nie mówię, że na plecaku ma być piłka nożna, tylko że u nas jest ten motyw, bo chłopcy piłkę kochają ;)
Chodziło mi o to by pokazać, by np. nie kupować plecaka z Zygzakiem, bo w drugim półroczu część dzieci już się go wstydzi, bo to dla młodszych dzieci ;). Bardziej uniwersalnym motywem dla chłopca lubiącego motoryzację są "zwykłe" samochody czy rajdówki ;), wtedy plecak może przetrwać od nawet III klasy :). Tak samo "Gwiezdne Wojny" są ok i na długo, ale już np. Rajdek czy Tomek (lokomotywa) to szybko staną się "obciachowe" ;)
Oczywiście każdy robi jak uważa, ja tylko dzielę się spostrzeżeniami z klas moich synów i znajomych ;)

Odnośnik do komentarza

Myślę, że powinno się zorientować co będzie potrzebę w zależności od konkretnej lekcji. Np. na WF jakieś dresy, leginsy, kostium/kąpielówki (na basen), itd.. No i przybory do pisania i rysowania na lekcje standardowe, np. długopisy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...