Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Strażnicy miasta"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kim jest przyjaciel?
Poniżej przedstawiam przemyślenia na ten temat mojej pięcioosobowej rodziny.
Przyjaciel to ktoś, kto nie odwróci się od ciebie nawet jeśli wyjdą ci gile z nosa.
Przyjaciel, to ktoś, kto podzieli się kanapką gdy okaże się, że twoja jest "niezjadalna".
Tylko prawdziwy przyjaciel pozna się na nawet najbardziej "świńskich" żartach swojego przyjaciela.
Nie zawsze wypada dawanie rad, no chyba, że przyjacielowi.
Tylko z przyjacielem można wspaniale pomilczeć razem. Z kimś innym, to już byłaby nuda.

Odnośnik do komentarza
Gość dariolka195

JA:Juleczko co to znaczy że ktoś jest przyjacielem?
JULKA:To znaczy,że taki człowiek ciągle,w kółko się bawi,na przykład ze mną
JA:Jak można poznać prawdziwego przyjaciela
JULKA:No po prostu,trzeba powiedzieć sobie cześć,podać rękę i powiedzieć swoje imie
JA:Ale co robi,jak się zachowuje prawdziwy przyjaciel?
JULKA:Już mówiłam,bawi się,ciagle przychodzi i mówi,że mnie lubi i czasami przyniesie lizaka

Słysząc ostatnia odpowiedź córki mam wrażenie,że mówiła o swoim koledze Miłoszku:)

Julka 4,8 lat

Odnośnik do komentarza

Ja: Córeczko, co to znaczy, że ktoś jest czyimś przyjacielem ?
Córka: Mamusiu, to znaczy, że mamy kogoś z kim możemy się pobawić, kogoś kto podzieli się z nami ostatnim cukierkiem, kogoś kto z nami porozmawia, kogoś kto nas rozweseli i kogoś kto zawsze nam pomoże.
Ja: A po czym poznajesz prawdziwego przyjaciela ?
Córka: Po tym, że bawi się ze mną i uczy, jest ze mną zawsze i wszędzie, no i potrafi wybaczyć mi największe psoty !

Stasia, lat 4.

Odnośnik do komentarza

Oto co powiedziała jeszcze raz na temat przyjaciela Dominika lat 4, 6 miesięcy :

- Córeczko, proszę, powiedź mi kto to jest przyjaciel ?
- Mamo, przecież już kiedyś mnie się pytałaś...i powinnaś pamiętać
- Kto jest Twoim przyjacielem Córeczko ?
- Darek .. z moje grupy w przedszkolu, wiesz Mamo, on jest super kolega
- to kolega, czy jednak przyjaciel
- przyjaciel
- a dlaczego on, a nie Maksiu?
- mamo, pamiętasz jak bardzo się boję duchów, Maks mnie straszył i straszy, wiesz on jest duży , bałam się :(
- Pamiętasz, przecież Ci tłumaczyła, że duchów nie ma i nie ma się czego bać,
- I Maks już nie jest moim przyjacielem, tylko Darek.
Bo Darek, jak się bałam, i powiedziałam podczas zabawy, że się boję, to wziął i mnie objął i powiedział, że on mnie obroni.
Prawda, że to jest przyjaciel ... mamo ?
- Tak, Darek bardzo ładnie się zachował, ale czy on nadal jest dla Ciebie taki dobry i troskliwy ?
- tak, dziś ja go poczęstowałam moim ciasteczkiem, a on mi dał za to całusa ...
- acha ...
- Darek, mnie chroni przed Maksem i zawsze chce się, ze mną bawić i nawet jest królewiczem a ja królewną i długo się tak bawimy Mamo i nie nudzi mu się taka zabawa. Super jest , nie ...
- tak Domi, myślę , że on jest bardzo dobrym Twoim przyjacielem Córeczko.

Odnośnik do komentarza

Zapytałam Nikolę (4 lata 9 m-cy) co to znaczy, że ktoś jest czyimś przyjacielem, a oto co odpowiedziała:
"To znaczy, że się przyjaźnią, są dla siebie dobrzy i dają sobie prezenty, czytają razem książeczki, razem chodzą na spacery, uczą się razem tańca, mają kotka, zapraszają się na herbatkę, jeśli dziewczyna pocałuje chłopaka, razem śpią (?), razem grają na tabletach, mają kwiatki i jeszcze jedzą chrupki."
Sama nie wiem jak to skomentować :)

Odnośnik do komentarza

Odpowiedź 3,5 letniej Zosi.
Co to oznacza, że ktoś jest Twoim przyjacielem?
To jest taki ,,stworzeń", który jest dla mnie ważny, który bardzo mnie lubi, nie szarpie mnie za warkocze, pomaga mi w poszukiwaniu skarbów. No i ja też go lubię, szukam z nim słodyczy, bawimy się w chowanego. To taki ktoś, kto się ze mną śmieje, lubi Ciebie i tatusia. To taki ktoś, kto dobrze jeździ na rowerku, umie skakać na skakance.

Odnośnik do komentarza

Wczoraj zakończył się konkurs, a już dziś mamy jego wyniki!!! :-)

Oto i zwycięzcy:
Anna10101986
Dziadova
mstelmas11
Flinta_13
mruczinda
MarzenaG
SuperMamcia
Joanoula
anka32a
patka9002

Serdecznie gratulujemy!

Na Wasze adresy oraz oświadczenia z punktu 7.2 regulaminu czekamy przez 14 dni pod mailem: konkursy@parenting.pl. W temacie wiadomości należy wpisać swój nick oraz nazwę konkursu.

Pozdrawiamy!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...