Skocz do zawartości
Forum

Konkurs "Strażnicy miasta"


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjaźń i bezinteresowność to wartości, które z pewnością chcielibyśmy widzieć u naszych dzieci. Pomoc innym przynosi ze sobą zadowolenie i spokój całego otoczenia, więc zarówno osobom, którym pomagamy, jak i tym, które pomagają :-)

Serial „Strażnicy miasta” w POLSAT JimJam opowiada historie związane właśnie z miasteczkiem, w którym przyjaźń, współpraca i bezinteresowna pomoc są niezwykle ważne. Dzięki takiemu podejściu bohaterowie radzą sobie w każdej sytuacji. Już 1 czerwca rusza drugi sezon serialu! Na „Strażników miasta” POLSAT JimJam zaprasza od poniedziałku do piątku o godzinie 08:07, 11:11 i 19:44 (oprócz środy). Tych, którym nie uda się obejrzeć bajki w dni powszednie, kanał zachęca do oglądania weekendowych maratonów serialu rozpoczynających się w sobotę i niedzielę o godzinie 11:00.

Więcej o drugim sezonie serialu przeczytasz tutaj.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/POLSAT_JimJam.jpg

Specjalnie dla Was mamy konkurs, w którym do wygrania jest 10 zestawów puzzli z bohaterami „Strażników miasta”.

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/Polsat-JJ-straznicy-miasta.jpg

Zadanie konkursowe:
Zapytaj swoje dziecko co to znaczy, że ktoś jest czyimś przyjacielem. Po czym, jego zdaniem, można poznać prawdziwego przyjaciela? Zapisz jego odpowiedź, podając wiek i imię dziecka.

Konkurs trwa do 14 czerwca 2015 roku do północy. Szansę na zwycięstwo mają zgłoszenia dodane z zarejestrowanych profili. W ciągu 7 dni roboczych od daty zakończenia konkursu, ogłosimy jego wyniki.

Biorąc udział w zabawie, akceptujesz jej regulamin.

Odnośnik do komentarza

Dominika lat 4 i 6 miesięcy uważa iż prawdziwy przyjaciel to :
- zawsze pomaga, jak się czegoś nie potrafi wykonać,
- podpowiada cicho na uszko, tak aby Pani nie słyszała,
- częstuje ciasteczkiem swoim ulubionym,
- pomaga się ubrać i poprawi czapeczkę jak trzeba,
- zawsze da chusteczkę gdy, katar leci,
- otrze łzy, gdy ja płaczę,
- broni,
- tuli,
- słucha,
- nie krzyczy, tylko mówi na uszko,
- nie kłamie swojej przyjaciółce,
- może nawet oddać jej swój ulubiony przysmak,
- nikomu nie zdradza sekretów,
- tłumaczy, gdy czegoś nie rozumiem,
- jest zawsze wtedy, gdy go potrzebuję,
- potrafi się dzielić,
- lubi te same bajki co ja,
- zjada moją porcję obiadu, gdy ja już nie mogę,
- siedzi obok mnie, gdy jedziemy na wycieczkę autokarem,
- jest grzeczny dla mnie,
- nie straszy mnie, i nie opowiada nieprawdziwych rzeczy,
- nie psuje mi budowli, gdy układam z klocków,
- nie ciągnie mnie za włosy,
- zaprasza mnie na swoje urodziny,
- pozwala mi też zdmuchnąć świeczkę na torcie,
- bawi się ze mną w chowanego,
- ciągnie mnie na sankach,
- puszcza mnie pierwszą, aby zjechała,
- mój przyjaciel dba o mnie,
- nie rzuca we mnie kulkami ze śniegu,
- nie bije mnie,
- przychodzi się ze mną pobawić i nie wyrywa mi zabawek,
- lubi lody jak ja :)

Dominika swojego przyjaciela poznaje, gdy ten pomaga jej w zjedzeniu obiadu w przedszkolu ( córa jest niejadkiem ) oraz wtedy gdy się czegoś boi, o on/ ona ją przytuli.

Odnośnik do komentarza

Ja zapytałam synka-Paweł 14miesięcy-o przyjaciela.
-Kogo uważa za przyjaciela?
-Mama,tata
-A jak poznać przyjaciela?
-Tuli.
-
I podszedł do mnie i przytulił się.Wszedł mąż poszedł do niego przyprowadził do mnie i przytulił obydwoje.
Mój mały cwaniak rozmowa krótka i prosto przeprowadzona ze względu na wiek dziecka ale mam nadzieję że spełnia warunki konkursu :)

Odnośnik do komentarza

Julia lat 4
-Julcia wiesz kto to jest przyjaciel?
- No pewnie. To taki człowiek co lubi się z Tobą bawić nawet jak nie lubi takich samych zabawek jak Ty. Tak jak Ola i Ty też jesteś mój przyjaciel bo lubisz swój zlew i talerze a wolisz bawić się moimi zabawkami.
- A wiesz po czym poznać prawdziwego przyjaciela?
- Chyba wiem, że on jest zawsze uśmiechnięty do Ciebie i mówi Ci prawdę nawet jak będziesz od niej smutny. Tylko, że on Cię wtedy będzie przytulał żebyś nie był smutny od tej prawdy.

PS. Bardzo lubię swój zlew ale tylko wtedy jak jest pusty ;)

Odnośnik do komentarza

Prawdziwy przyjaciel to ktoś kto lubi to samo co ja, np lubi klocki Lego tak jak ja. Siedzi ze mną w ławce, przyjeżdza do mnie popołudniami, po lekcjach aby się pobawić ze mną. Pożycza mi kredki, kiedy ja zapomnę swoich.Przyjaciel zawsze poda piłkę gdy gramy mecz. Pomoże odrobić lekcję gdy czegoś nie rozumiem. Zajmie zawsze miejsce w kinie abym siedział koło niego.Poczęstuje wafelkiem i cukierkiem. I przyjaciel nigdy się nie wyśmiewa,nie przezywa, i broni jak siebie samego. Na przyjaciele zawsze można liczyć, bo to najfajniejszy kolega pod słońcem ;-) Oto odpowiedź Miłoszka lat 8. Pozdrawiamy cieplutko;-)

Odnośnik do komentarza

Filipek, prawie 4 lata.
Ja: Filipku co to znaczy że ktoś jest Twoim przyjacielem?
F: że jest dobry, że razem się bawimy klockami albo plastelinką, że idziemy w parze na spacerku, że je moje ziemniaki na obiadku (synek nie lubi ziemniaków), że nie robi mi przykrości, że jest miły a nie nieładny.
J: A po czym można poznać takiego prawdziwego przyjaciela?
F: bo się uśmiecha ładnie i pomaga mi zatrzymać huśtawkę.

Odnośnik do komentarza

Prawdziwym przyjacielem według 2,5 letniej Izy jest Lenka (pięcioletnia sąsiadka).
A dlaczego? Bo jest fajna, ładnie się śmieje, ma długie włosy, lubi się przytulać, dużo mówi, dzieli się zabawkami, nie bije, nie krzyczy, nie kłóci się, nie obraża i najważniejsze - ma trampolinę na podwórku i pozwala na niej skakać:)
Taki jest właśnie zdaniem Izy prawdziwy przyjaciel.
Ogólnie w jej rozumieniu chodzi o to, że przyjacielem jest ten, kto wszystkim się dzieli, na wszystko pozwala, zawsze się zgadza i we wszystkim ustępuje.
O tak, takie zachowanie niesamowicie pasuje mojej małej dyktatorce.

Odnośnik do komentarza

Julia 4 latka
-Co to znaczy że ktoś jest czyimś przyjacielem

-"dziadzio to mój przyjaciel bo on tak jak ja lubi kaszkę i inne zmielone obiadki i mi nie podjada, jak płacze to on robi tuutt tuuutt i głupkowate minki,całuski daje w ręke"

Po czym, jego zdaniem, można poznać prawdziwego przyjaciela??

- Po tym że nie podjada, daje całuski,przyjeżdza i odwiedza mnie i duuuuużo się ze mną bawi,jak płacze to pociesza i gra mi na gitarze

Odnośnik do komentarza

Wypowiedź córeczki Angeliki lat5

"Prawdziwy przyjaciel to taki ktoś kto bardzo mocno mnie lubi a ja jego,ciagle wymyslalmy razem zabawy,śmiejemy się,wygłupiamy,moge powiedzieć mu tajemnice a on nie wypapla (buzia na kłódkę) przyjaciel to może u mnie nocować,pożyczam mu zabawki a on nie psuje ich.

A poznać przyjaciela można po tym czy lubi to co ja i że możemy razem dużo rozmawiać i nigdy się nie nudzimy ani nie nudzi się nam przyjaciel

Odnośnik do komentarza

Odpowiedź Oliwki lat 9:
"Przyjaciel, to osoba, która komuś pomaga, jeśli komuś się coś stanie, nie udaje,że tego nie widzi, tylko pomaga. Przyjaciela zna się dłużej niż zwykłego kolegę, codziennie bawię się z przyjacielem, nawet jeśli się pokłócimy, po chwili się pogodzimy, przyjaciela ma się na zawsze. Przyjaciel, zaryzykuje dla mnie, gdybym była w niebezpieczeństwie, prawdziwy zaufany przyjaciel nie wygada sekretów o których mu powiedziałam.Ciężko znaleźć prawdziwego przyjaciela, bo musi być moją pokrewną duszą."

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...