Skocz do zawartości
Forum

Konkurs z przytulankami Tuli


Redakcja

Rekomendowane odpowiedzi

Kochani,

z pewnością większość dzieci uwielbia przytulanki (pewnie nie tylko dzieci, prawda?:-). Maskotki pomagają zasypiać, budzą instynkty opiekuńcze, są mięciutkie i pozwalają się przytulać.

Specjalnie dla Waszych milusińskich mamy w tym konkursie do wygrania 2 przytulanki od Tuli - Tuli Pieska i Tuli Kotka:

http://kontoredakcyjne.strefa.pl/TuliKotPies.png

Zadanie konkursowe brzmi:
Napisz, jakie cechy powinna posiadać idealna przytulanka Twojego dziecka.

Zwyciężą 2 najciekawsze według Komisji odpowiedzi zgłoszone z zarejestrowanych profili do 7 czerwca 2015 roku do północy. W ciągu kolejnych 7 dni roboczych ogłosimy zwycięzców konkursu!

Zapraszamy do zabawy i czekamy na Wasze odpowiedzi.

Biorąc udział w konkursie, akceptujesz jego regulamin.

Odnośnik do komentarza

Idealna przytulanka:
- powinna być mięciutka, żądnych ostrych elementów, ani twardych, tak by dziecko mogło w nią wtulić swoją buźkę i zasnąć (co za tym idzie aby była bezpieczna),
- powinna być jedyna, i niepowtarzalna, aby nie był to miś z domowej kolekcji takich samych, podobnych misi, ona ma być wyjątkowa, ma to być jedyna taka przytulanka w domu,
- miała oczy i uszy tak aby dziecko mogło przytulic policzek do policzka, by miało do czego opowiadać, pokazywać, tłumaczyć, może będzie to małomówny przyjaciel, ale na pewno idealny i niezastąpiony słuchacz, pocieszyciel,
- aby była wierna, to już rola nasza - rodziców, aby nie sięgać po co raz to inną zabawkę, ale dawać dziecku właśnie, tę, jedyną oraz aby zabierać ją wszędzie: na spacer, do wózka, do samochodu i przede wszystkim do łóżeczka,
- aby miała swój smak i zapach - wiele mam narzeka że dziecko ma swoja ulubioną przytulankę i nie chce dać jej wyprać, ale przecież o to chodzi! Ona pachnie tak jak dziecko, ma plamę po soczku i po kaszce - ślady wspólnie spędzonego czasu. Wspólnych przygód. To czynią ją niepowtarzalną, to wszystko sprawia że jest tą wybraną,ukochaną przytulanką.

Odnośnik do komentarza
Gość kinia1262

Idealnka przytulanka powinna byc przede wszystkim bezpieczna dla naszego dziecka, aby nie zagrazalo dzieciecemu bezpieczenstwu. ponadto, taka przytulanka, powinna posiadac atrakcyjne dla naszego dziecka elementy, aby pobudzac jego wyobraznie, a takze elementy rozniace sie w dotyku, a takze wydawac dzwieki, aby nasze dziecko sie rozwijalo. :) idealna przytulanka, to przytulanka Tuli. :)

Odnośnik do komentarza

Idealna przytulanka dla mojej córeczki ;) ponieważ dziecko jest malutkie przytulanka powinna być łatwa do złapania przez małe rączki. Mięciutka żeby przyjemnie było z nią zasypiać, dobrze jakby była troszkę większa i mogła służyć również jako kocyk. Kolorowy materiał metki które interesują dziecko ,główka zwierzaczka którego dziecko będzie mogło sobie później samo nazwać. Np . gdy mamy kocyk przytulanke główka może być na środku a po bokach mieć łapki i nóżki. Ciekawy wzór zawsze interesuje dziecko i zachęca do przytulania .

Odnośnik do komentarza
Gość Wrześniowa Mama

Idealna przytulanka powinna być do TULenia :) mieć postać jakiegoś zwierzątka, być mięciutka, z dobrej jakości materiałów, nie szkodliwa dla dziecka. Niby nie dużo ale zawarte tu wszystko :)

Odnośnik do komentarza

Idealną przytulanką dla mojego dziecka, byłaby przytulanka Tuli.
Jest wykonana z mięciutkiego materiału, który nie podrażni delikatnej skóry dziecka, oprócz tego tego, że jest to przytulanka to jeszcze pełni funkcje "nafki" i można nią zastąpić pieluchę z którą dziecko sie nie rozstaje (ładniejsza i milsza w dotyku od pieluchy). Ponad to przytulanka z czasem staje sie przyjacielem, oraz powiernikiem tajemnic dziecka :).

Odnośnik do komentarza

Na pewno *wykonana z tkanin przyjemnych i bezpiecznych dla skóry -alergia itd.
*miękkiego materiału -utuli do snu, uspokoi.
*zależy dla jakiego bobasa dla tych najmniejszych dodatkowym atutem-grzechotka.
*przytulanka -pierwszy przyjaciel, zapewniający ochronę, bezpieczeństwo w wyprawach z rodzicami.
*kolorowa- budząca wyobraźnię.

monthly_2015_05/konkurs-z-przytulankami-tuli_30410.jpg

Odnośnik do komentarza

Idealna przytulanka powinna być miła w dotyku, lekka aby dziecko mogło swobodnie ją przekładać z rączki do rączki. U mnie mały lubi różki obgryzać więc taki zwykły miś to nie zdaje egzaminu bo zazwyczaj cały jest okrągły i nie posiada rożków, które można obskubać. Dlatego taka przytulanka kocyk bardzo by się spodobałam mojemu chłopczykowi. Powinna mieć różne struktury bo dziecko przecież przez dotyk się uczy. I dobrze by było aby coś grzechotało. Łatwa w praniu bo wiadomo że dziecko ją w każdy kąt wsadzi.

Odnośnik do komentarza

Aby Pola mogła tulić
swoją przytulankę,
musicie wpierw poznać o niej krótką bajkę.
Przytulanka taka musi być bezpieczna,
miła i leciutka. Myślicie, że bajka była zbyt krótka?
Przytulanka musi cieszyć, miziać i usypiać, dać się wyprać w pralce i "ponuplać" w buzi czy też uchwycić małej rączce. Nie może uczulać, podrażniać czy drapać. Zbędne są plastikowe elementy - niebezpieczne dla maluszka. Przytulanka wraz z rodzicem może szeptać dzidzi bajkę do uszka. Przytulanka to może być piesek, małpka lub żółta kaczuszka.

monthly_2015_05/konkurs-z-przytulankami-tuli_30413.jpg

monthly_2015_05/konkurs-z-przytulankami-tuli_30414.jpg

Odnośnik do komentarza

Jaka powinna być idealna przytulanka? Przede wszystkim powinna być wybrana przez dziecko i nie ma tu znaczenia, czy dziecko będzie zasypiało tuląc misia czy ciężarówkę :D Co pozostaje niezmienne - powinna być wykonana z jak najlepszych materiałów, koniecznie z odpowiednimi atestami. Powinna być bezpieczna i łatwa w czyszczeniu, bo najważniejsze jest bezpieczeństwo naszego dziecka.

Odnośnik do komentarza

Idealna przytulanka:
- powinna być miła w dotyku, miękka, zrobiona z odpowiedniego materiału dla dzieci, by nie podrażniała skóry naszego maleństwa.
- powinna być solidna, bez dodatków czyli np. guziczków zamiast oczów, można to zastąpić po prostu wyszywając oczka, nosek, usta i pozostałe.
- powinna być dostępna z w różnych wariantach kolorystycznych, ponieważ dzieci zwracają uwagę na kolory. Jedna stopa np zielona, a druga czerwona.
- Powinna być tą jedyną i tą najlepszą z wszystkich by dziecko wiedziało, że ta maskotka jest wyjątkowa dla niego, bezpieczna, że może się do niej przytulić i zasnąć. Gdy płaczę czy jest smutny to powoduję u niego uśmiech.
- Powinna być odpowiedniej wielkości, żeby dziecko mogło ją wsiąść do rączek, by zmieściła się do nosidełka czy fotelika w czasie podróży autem, można ją było zabrać na spacer czy do babci w odwiedziny.
- Powinna być lekka oraz np. z dodatkową funkcją zrobienia z niej pacynki by bawić się razem z dzieciom. :)

Ta jedna jedyna, którą dziecko będzie uwielbiało :)

Odnośnik do komentarza

Idealna przytulanka powinna być mięciutka i pozbawiona wszelkich twardych elementów żeby dziecko mogło swobodnie się przytulić bez uczucia dyskomfortu jaki mogą powodować np plastikowe dodatki np. oczka.
Ponadto powinna być chwytna i nie za duża, tak aby dziecko mogło ja złapać w rączką, a kiedy zaśnie z nią w swoim łóżeczku nie będzie obawy że coś go ugniata.
Łatwa w czyszczeniu i szybkoschnąca gdyż dziecko bardzo przyzwyczaja sie do swoich zabawek do sny i nawet jedna noc bez niej może być nie przespana, a mokrej zabawki do snu nie podamy.

Odnośnik do komentarza

Cechy dobrej Przytulanki

Nie za duża, nie za mała..
kolorowa i też trwała.
Idealna dla maluszka,
przytulanka wprost do łóżka.

Musi też być miękka cała,
żeby Zosia się nie bała.
Delikatna i praktyczna..
miła, ładna.. tematyczna.

Czasem musi być do ssania..
i gryzienia i mlaskania.
Ale także do tulenia,
zasypiania i bawienia.

Cechy muszą być różniste,
wielobarwne.. zamaszyste.
Niechaj każdy to pamięta..
przytulanka to rzecz święta!

Odnośnik do komentarza
Gość Angelika Kasprzyk

Idealna przytulanka powinna mieć takie cechy:
-powinna być miła w dotyku
-powinna być z materiału przyjaznego dla dziecka
-powinna być dla dziecka w każdym wieku
-powinna nie mieć części które dziecko mogłoby np.połknąć czy oderwać
-powinna być kolorowa
-urozmaicona
-najlepiej w każdym miejscu inne wrażenia dotykowe
-może posiadać melodyjki
jeżeli posiada kocyk to dziecko może fajnie zasnąć ze swoją przytulanką a kocyk jest zawsze pod ręką
-dobra do prania i suszenia
-wielkością w sam raz dla nawet małego dziecka
-nie powinna posiadać kłaczków które odpadają i dziecko może je połykać
-i oczywiście dana z miłości będzie zawsze idealną maskotką :)

Odnośnik do komentarza

POSZUKIWANY/POSZUKIWANA PRZYTULANKA UKOCHANA

Wymagania:
-miękka
-pluszowa
-leciutka
-bezpieczna
-wierna

Opis stanowiska pracy:
- przytulanie
- wywoływanie uśmiechu na twarzy dziecka
- ukojenie łez
- poczucie bezpieczeństwa
dostępność 24 godziny/7 dni w tygodniu
- podróżowanie razem z dzieckiem

Wynagrodzenie:
-uśmiech i miłość dziecka
- zadowolenie mamy i taty

Odnośnik do komentarza

To zależy czy IDEALNA dla mnie czyli zapobiegliwej matki czy IDEALNA dla dziecka które tulić będzie przytulankę. Dla mnie - sprawa oczywista - ma mieć atesty, nietoksyczne farby, żadnych koralików, guzików które dziecko może oderwać/odpruć, połknąć. A jeszcze jak jest miła, ładna i wytrzymała to już pełnia szczęścia. Ale dziecka? Po prostu musi mieć to COŚ. I zawsze się zastanawiam jakim kodem kierują się maluchy bo ich wybory często są nieprzewidywalne i zaskakujące. Dlaczego śpią z żabą która ma rozpruty brzuch i tylko 1 oko kiedy obok smutno zerka piekny, drogi miś? Lub dlaczego śpią z jednorożcem który zajmuje połowę łózka? Chyba te pytania trzeba skierować do maluchów.

Odnośnik do komentarza
Gość KatiKate

Idealna Przytulanka powinna być przede wszystkim mięciutka by można sie było do niej przytulić.Kolorowa aby przyciągać nasza uwagę i ozdabiać wszystko wokół. Musi tez miec śliczną twarzyczkę i słodkie uszka.A najważniejsze jest to by nam sie podobała i utulała nas do snu.

Odnośnik do komentarza

Idealna przytulanka dla mojego dziecka powinna być bardzo kolorowa i mięciutka.Nie musi mieć jakiegoś konkretnego kształtu ale powinna być wielofunkcyjna - do przytulania,pocieszania i do zabawy.Do łóżeczka,wózeczka,samochodu,na podróż i na codzienne smutki.Na przykład połączenie kocyka z jakimś misiem wydaje mi się idealne.A jeszcze jakby pachniał mamusiom albo tatusiem to synek byłby już całkiem bardzo szczęśliwy.

Odnośnik do komentarza

Idealna przytulanka dla mojego dziecka powinna pachnieć mamą, powinna być na tyle elastyczna i gibka by móc przysłonić prawy policzek i lewe oko - tak, tak dobrze napisałam, bez tego moja córeczka nie zaśnie :), dodatkowo powinna być miękka i miła w dotyku, lekka by łatwo nią było tarmosić i w stonowanych, nie jaskrawych barwach. :)

Odnośnik do komentarza

przutulanka jaka sama nazwa wskazuje powinna być przytulna być mięciutka i delikatna jak skóra niemowlaczka , mieć oczka i uszka z materiału broń boże plastik , nie duża a zarazem lekka by uniesienie jej nie sprawiało trudności malenstwu wykonane z dobrego materiału x atestem najlepiej ☺ do tego zapach mamy i satysfakcja gwarantowana (obecnie taki test mamy ale z pieluszką tetrową )wiem że w tym konkursie otrzymuje się dwie przytulanki Ja jednak gdyby okazało się że jakimś cudem jesteśmy szcześliwcami chciałabym abyście wybrali jeszcze jedną mamę i oddali jej jedną przytulankę bylibyśmy ogromnie szczesliwi otrzymując jedną , jedna to już wielkie szczęście pozdrawiam Ewa

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...