Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Patrycja_30

Test NIFTY - wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość xyza

Klaudia pytalas czy polecamy amnio czy nifty.
Ja jestem za nifty. Mozesz juz zrobic bez ryzyka i w ciagu kilku dni jest wynik. Zwykle pobranie krwi z zyly lokciowej.
No i tez zostanie okreslona plec przy okazji ktorej mozesz oczywiście zastrzec ze nie chcesz znac.
Amnio raz ze pozniej dwa ze ryzyko utraty potencjalnie zdrowej ciazy trzy dluzej w stresie czekac na wynik ktorego i tak mozesz nie otrzymac przez np. Nieumiejętność pobrania materialu do badania.
Powodzenia życzę i 3mam kciuki

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No i tytaj sie z g odze z kolezanka jesli usg wychodzi prawidłowo zaryzykować raczej nie po owinnas jesrem za nifty.
Co do pappa u mn i e biochemia wyszla nieprawidlowa ale przy podtrzymaniu ciazy kiedy bierzesz tabletki ma p r a w o wyjsc nie haloo ja odpuscilam bo moj lekarz super gosc i odrazu mowil jsk juz rob nifty.

Moje aniołki (*)
Corus 17 t.c 2008 synuś 9 t.c 2015 corus 13 t.c 2017. 8 t.c 2018 moje cuda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny odświezam temat.
Napiszcie co u Was?

Ja jestem w podobnej sytuacji. Mam 33 lata. W 13 tygodniu drugiej ciąży( obecnie jestem w 15) robilam badania prenatalne, usg wyszlo dobrze, w piątek telefon - test pappa ryzyko ZD 1:187, zaproponowali amniopunkcję. Nie znam dokładnych wyników, nie wyslali ich jak dotąd. Doktor powiedzial tylko tyle. Nie wiem co o tym wszystkim myśleć. Wiem ze setki kobiet mialo podobną sytuację do mojej. Ja boję sie ryzykować i nie poddam sie temu inwazyjnemu badaniu. Jutro zamierzam zrobic test Nimfty.
Trzymajcie kciuki.
Mam nadzieję ze u Was sytuacja rozwiązała sie pomyślnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć dziewczyny, odebrałam wczoraj wyniki pappa i jestem totalnie załamana. Wysokie ryzyko zespołu edwardsa 1:80 :( na usg prenatalnym wszystko wyszło prawidłowo :( od razu zrobiłam nifty, czekam na wyniki. Dzisiaj idę na konsultacje z innym lekarzem, który jest genetykiem, strasznie się boje. Ogólnie jestem zdrowa, mam 33 lata, to moja pierwsza ciąża. Myślicie ze tarczyca mogła wpłynąć na mój wynik ? Mam guzki, ale nieaktywne, hormony w normie, żadnych leków nie przyjmuje. Jest ktoś tutaj kto tez miał taki wynik a mimo tego urodził zdrowe dziecko ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Caro84

Pappa to tylko statystyka wiec nie ma się co nakręcać tylko spokojnie poczekać na wynik Nifty. U mnie na usg wyszło zwiększone nt, ale wynik Nifty Ok. Dopiero teraz jak maleństwo podroslo to lekarz stwierdził, ze prawdopodobnie ma torbiele boczne szyi i to one zawyżyły pomiar. A co się stresu najadłam to moje ;). Tez mam 33 lata i czekam na pierwsze dziecko.
Dajcie znac jak Wasze wyniki. Trzymam kciuki!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziękuję Wam za odzew. Podaje swoje wyniki biochemii:
Wolne B-hCG 3,381 MoM
PAPP-A 0,751 MoM
Nt. 2.00 mm przy Crl 68,7

Wyniki Nifty ok 13 marca.

Mocno wierzę ze wszystko będzie dobrze. A moj synuś zdrowy ( lekarz to stwierdzil na usg )

Bodzia85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zalamana. Dziekuje.
Czytalam kilkakrotnie ze tarczyca ma wplyw na wyniki. Sama mam guzka, choc podobno nieaktywny i nic nie robi, tsh w normie. Ale kto tam wie.

Trzymam kciuki takze za Ciebie !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sierpniowa mama

Witam. Jestem w podobnej sytuacji. Zrobiłam te testy papla, a teraz żałuję. Co ja przeżywam to Bóg jeden wie. USG ok wszystko w normie, ale wyniki z krwi już nie takie dobre. Oczywiście skierowanie na amniopunkcję. Po rozmowie z genetykiem zrobiłam test nifty i czekam na wynik, po którym zdecyduję co dalej. Wynik około 14 marca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marzanna

Kochane dziewczyny! Nie nakręcajcie się tym papa, bo to tylko statystyki. Moja koleżanka miała zły wynik i dostała skierowanie na aminopunkcję. I co ? Wynik wyszedł dobry. Wszystko się potwierdziło z aminopunkcji i urodziła zdrowego syna. Papa często niepotrzebnie stresuje. Pamiętajcie, że dla dobra waszych dzieciątek nie powinnyście się denerwować ! Dla świętego spokoju można wykonać Nifty, to kosztuje ale kilkumiesięczny spokój bezcenny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Caro84

Ciężko w takiej sytuacji się nie denerwować- sama prawie wyszłam z siebie, ale dla dobra dzieciaków starajcie się myśleć pozytywnie :).
Trzymam kciuki żeby wszystkie wyniki wyszły dobrze!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wśród moich znajomych 3 dziewczyny miały wysokie ryzyko wady (> 1:300), u żadnej się nie potwierdziło. Jeśli usg jest w porządku, to naprawdę jest mało prawdopodobne, żeby coś miało być nie tak. U Was też będzie wszystko dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Im więcej czytam i słyszę tym bardziej żałuje ze nie zrobiłam od razu nifty. Jeszcze dużo zależy od lekarza który wynik przekazuje, ja niestety trafiłam na gbura który wydał na mnie wyrok, widział moje łzy, niewzruszony na pytanie ze jak to możliwe, skoro na usg wyszło wszystko książkowo, odpowiedział że chociażby najlepszy lekarz na świecie mnie badał to jego to nie obchodzi, wynik pappa mówi sam za siebie. Wyobraźcie sobie mój stan. Na drugi dzień poszłam na konsultacje do ginekolog która równocześnie jest genetykiem- inna rozmowa, uspokoiła mnie. Teraz już aż tak nie panikuje, chociaż czekam na wynik nifty z dusza na ramieniu. Obejrzałam tez filmik o pappa u mamaginekolog, pokazała jak z wiekiem zmienia się wynik przy takich samych parametrach... to rzeczywiście jest statystyka. Mimo tego boje się, ale przynajmniej mam nadzieje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Emka86

Witam. Też czekam na wynik nifty. U nas na usg wszystko super tylko najpierw nie było kości nosowej a teraz ciągle za krótka. Obecnie w 19 tc wynosiła 3.9 mm a powinna mieć niby 5-6 mm

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja nie poszlam na dodatkowe usg. Jakos nie mialam glowy do tego, robie co moge zeby nie myśleć o tym co będzie gdy wynik wyjdzie nieprawidłowy :(:(

Mąż mi ciagle powtarza ze nasz maluszek jest zdrowy, ze mam nie panikować.
We wtorek 13go wyniki. Tak mi się dłuży ten czas...
Doskonale rozumiem przez co przechodzicie dziewczyny.
Kazda z nas sie stara nie denerwowac , zeby nie szkodzić dzidziusiowi, ale czasem to nie jest takie łatwe:(
Trzymam za Was wszystkie kciuki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Caro84

Ja robiłam dwa usg u różnych lekarzy, ale tylko dlatego, ze zależało mi na czasie a na wizytę do mojego prowadzącego musiałam poczekać. Niestety w obu przypadkach wyszło prawie to samo wiec w sumie tylko straciłam kasę, ale byłam tak zestresowana, ze nie myślałam logicznie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wikaa

Witajcie dziewczyny,
ja w podobnej sytuacji, za wysoka wolna B-hcg w teście PAPPA, usg bardzo dobre i dopiero po PAPPA ryzyko ZD 1:215. Też brałam luteinę dopochwowo 3 miesiące i oczywiście ginekolog twierdzi, że to nie ma wpływu żadnego kompletnie. Przekopałam internet i wiele dziewczyn pisze ze miało własnie przy hormonach wyższe wyniki. Dziś jadę na Nifty i też nie mogę normalnie funkcjonować.... łączę się z Wami w nerwach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...