Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, Gość Mama napisał:

Kiki Ty robilas sanco podstawowe?

Tak, podstawowe.

Dlatego wyniki tak szybciutko : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość betty

Załamana trzymam kciuki za Twoją amniopunkcję! Daj znać jak będziesz po.

Ja bylam dzisiaj na usg genetycznym i wszystko ok, ryzyko skorygowane T13 <1:20000.... Za tydzień dowiem się jak to wygląda po wynikach pappa, ale lekarz uspokajał, że T13 widać na usg, a u nas brak żadnych objawow.

Tak czy inaczej amniopunkcja za około miesiąc żeby mieć pewność.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Załamana

Cześć Betty. Czekałam na wiadomość od Ciebie i bardzo się cieszę, że wyniki u Ciebie idealne jak narazie. Ja jestem po amnio i niestety nie byłam gotowa na taki ból. Lekarz stwierdził, że mam strasznie twarde powłoki, ale na szczęście udało się pobrać materiał. Wzięłam Fisha więc do 3 dni wynik. Ogólnie przechodzę chyba załamanie emocjonalne, od normalnego humoru do płaczu, którego nie potrafię zahamować. Modlę się o dobre wyniki. Chciałam żeby lekarz jeszcze dzisiaj pooglądał moją Małą, ale stwierdził na początku, że 16 tydz to już słabo cokolwiek widać na monitorze. Powiedział mi tylko, że jakby dziecko było obrzeknięte, to mi powie. Ostatecznie próbował coś wypatrzeć, ale rzeczywiście było trudno. Mnie jedynie te zwapnienia martwią na sercu, ale to nie jest jakiś typowy marker dla trisomi13. Betty napisz mi proszę jeszcze jaką miałaś frakcje płodową na teście Sanco, tętno i przezierność karkową na usg prenatalnym. Pozdrawiam Cię serdecznie i trzymam kciuki za dobre wyniki pappa i beta hcg. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość betty

Ajj czyli jednak to boli... A żadnego miejscowego znieczulenia nie dają? Ile to trwało? Dobrze, że wyniki będą tak szybko, dalej trzymam kciuki!

Frakcję płodową miałam 12% (to był 10tc) czyli dość sporo, a dzisiaj tętno wyszło 159, NT 1.6mm. Zobaczymy jakie wyjdą mi ryzyka skorygowane o Pappa, ale dzisiejszy lekarz był przekonany, że tej trisomii nie mamy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Joa

Hej dziewczyny, 

Przeczytałam całe to forum i dało mi dużo wiedzy i spokoju ;) Nie róbcie sanco rozszerzonego, ja zrobiłam zanim przeczytałam to forum i teraz biegam od lekarz do lekarza i genetyka. Usg w 13 tygodniu idealne, biochemia fatalnie niska. Ryzyko zespołu Edwardsa 1:81. Zrobiłam sanco rozszerzone i dostałam wynik, dna dziecka 5%  "podwyższone ryzyko trisomnia 9" żadnych % pewności nic. Podstawowe trisomie wykłuczone. Lekarze wszyscy zgodnie mówią że tej ciąży z taką trisomia nie powinno być jest bardzo letalna. Ale nikt mi nie da 100% pewności bez amnio. Robiłam też dokładne usg w 14 tygodniu połączone z bardzo dokładnym badaniem serca. Wszystko wychodzi bardzo dobrze. Nawet ludzie z Sanco mówią bo z Nimi rozmawiałam że to raczej mozacyizm łożyska. Gdybym zrobiła sanco podstawowe to teraz cieszyłabym się ciąża...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama
W dniu 21/3/2020 o 3:10 PM, Gość TikiTaki napisał:

Trzymam kciuki, żeby i u Ciebie wszystko wyszło ok. Koniecznie daj znać jak będziesz po☺️

Hej! Jestem już po - uff. Z jednej strony wszystko pięknie ładnie - Pani dr wiedziała na co patrzeć, znała nasz wynik pappy. Mówi że zdrowa dzidzia, echo idealne, budowa bez zastrzeżeń ale FL coś chyba małe. 29+2 tc i ma 54,1 mm. Hmmm nie wiem co myśleć,

tu się ciesze a tu myśle. Wcześniej wszystkie wielkości większe o kolka tygodni a teraz to...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny, wszystkim gratuluję dobrych wyników.

Załamana - dalej trzymam mocno kciuki.

U mniendzisiaj gin się w luxmed zdziwił że przyszłam na wizytę kontrolną. Wg. niego powinnam moeć telekonsultację... rozumiem, że usg by zrobił również przez telefon...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki
Godzinę temu, Gość PrzerażonaMama napisał:

Hej! Jestem już po - uff. Z jednej strony wszystko pięknie ładnie - Pani dr wiedziała na co patrzeć, znała nasz wynik pappy. Mówi że zdrowa dzidzia, echo idealne, budowa bez zastrzeżeń ale FL coś chyba małe. 29+2 tc i ma 54,1 mm. Hmmm nie wiem co myśleć,

tu się ciesze a tu myśle. Wcześniej wszystkie wielkości większe o kolka tygodni a teraz to...

Spokojnie, w którym tygodniu jesteś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Załamana

Dziewczyny u mnie test FISH niestety potwierdził trisomie 13. Jestem załamana i ciężko mi to sobie poukładać w głowie. Miałam nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze. 

Betty trzymam za Ciebie mocno kciuki i wierzę, że u Ciebie będzie inaczej. 

Dziękuję wszystkim za wsparcie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama
1 godzinę temu, Gość TikiTaki napisał:

Spokojnie, w którym tygodniu jesteś?

29+2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki
2 godziny temu, Gość PrzerażonaMama napisał:

29+2

Myslałam, że ten 29+2 to ten, na który wskazuje pomiar, a ciąża jest starsza. Hmmm no ale średnia dla 29 tygodnia do 55, więc nieznacznie odbiega. Powiem Ci też, że moja znajoma tak miała, że podejrzewali ZD, ryzyko z I prenatalnych miała 1:4, potem badania USG i echa wychodziły dobrze. Pod koniec ciąży zaczeło ją martwić, że dziecko rośnie słabiej, tzn. był o trochę ponad tydzień do tyłu. Okazało się, że po prostu tak miał a lekarze mówili, że do 2 tygodni to jeszcze nie ma się co martwić. 

Gosienka83 - do mnie pisali z m-sca, w którym miałam mieć III prenatalne + echo, gdyby odwołali te, które brałam pod uwagę w pierwszej kolejności, a które się na szczęście się odbyły. I po co pisali - żeby zapropować telekonsultacje...Ciekawe jak to sobie wyobrażali???

Załamana przykro mi, że tak to się potoczyło. Wiem, że Ci ciężko. Nie zastanawiaj się, dlaczego trafiło na Ciebie tylko myśl, że nie Ty jedna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość betty
20 godzin temu, Gość Załamana napisał:

Dziewczyny u mnie test FISH niestety potwierdził trisomie 13. Jestem załamana i ciężko mi to sobie poukładać w głowie. Miałam nadzieję, że wszystko potoczy się dobrze. 

Bardzo  mi przykro :( Trzymaj się!

Miałam dzisiaj telekonsultację z genetyk (musiała mi skierowanie na amnio wystawić), mówi, że niezależnie od wyniku amniopunkcji powinniśmy zrobić badanie kariotypów (ja i mąż), bo może być tak (chociaż nic na to nie wskazuje, w rodzinie nie było żadnych poronień ani wad genetycznych), że jedno z nas np. ma jakąś translokację/multiduplikację i przez to płód może mieć albo może sanco tak wychodzić. Gdyby tak było to trzeba robić badania genetyczne zarodków z tego co zrozumiałam żeby historia się nie powtarzała. Bo ja jestem w ciąży z in vitro tak w ogóle i mamy jeszcze 3 zamrożone zarodki.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Załamana jesteśmy z Tobą! ❤️❤️Ściskam mocno! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
21 godzin temu, Gość Załamana napisał:

Przykro mi strsznie. Nawet nie wiem co napisać poza tym, że cokolwiek się będzie działo jesteśmy z tobą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Załamana, nie jestem w stanie wyobrazić sobie tego co czujesz..

Jedyne co mogę powiedzieć to to, że tutaj zawsze możesz liczyć na Nas i na nasze wsparcie.

Trzymaj się Kochana! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aniołekona

Załamana bardzo mi przykro...aż serce pęka. Ściskam mocno.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość betty

Hej dziewczyny,
Mam aktualizację po moim złym wyniku Sanco (Trisomia 13, wartość predykcyjna 17%). Dostałam właśnie wyniki papp'a - ryzyko skorygowane: T21: 1:8867; T18 <1:20000; T13 <1:20000
Czyli podsumowując, gdybyśmy nie zrobili tego durnego Sanco to moglibyśmy się już cieszyć ciążą, a tak 16.04 mam amniopunkcję :/, bo nie będę przecież żyła do porodu w takiej niepewności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Gość betty napisał:

Hej dziewczyny,
Mam aktualizację po moim złym wyniku Sanco (Trisomia 13, wartość predykcyjna 17%). Dostałam właśnie wyniki papp'a - ryzyko skorygowane: T21: 1:8867; T18 <1:20000; T13 <1:20000
Czyli podsumowując, gdybyśmy nie zrobili tego durnego Sanco to moglibyśmy się już cieszyć ciążą, a tak 16.04 mam amniopunkcję :/, bo nie będę przecież żyła do porodu w takiej niepewności.

Trzymamy kciuki aby i tym razem było dobrze!

Koniecznie daj znać! : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sanco

Słuchajcie odebralam wyniki sanco:):) wszystko jest dobrze:) uufffff. 

Ale mam pytanie, we wskazaniu do badania lekarz zaznaczyl in vitro, na wyniku mam "niepokoj ciezarnej". Myslicie ze to celowo laboratorium tak wpisało? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
4 godziny temu, Gość Sanco napisał:

Słuchajcie odebralam wyniki sanco:):) wszystko jest dobrze:) uufffff. 

Ale mam pytanie, we wskazaniu do badania lekarz zaznaczyl in vitro, na wyniku mam "niepokoj ciezarnej". Myslicie ze to celowo laboratorium tak wpisało? 

Mi też tak w laboratorium wpisały.

Miałam "podwyższone ryzyko" i "niepokój ciężarnej" : )

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Teraz patrzę dokładnie.

W laboratorium przy "wywiadzie" miałam podane te dwa wskazania.

Natomiast na wyniki z sanco tylko "wysokie ryzyko T21"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sanco

Kiki ale tez mialas in vitro tak? Widocznie laboratorium wpisuje opcje lepsza dla oka;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...