Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lorelei26

Gratulacje. Też już miałam właśnie pisać, że coś u nas ucichło. Tak pomyślałam, że może teraz więcej osób robi sanco niż nifty i omija to forum szukając informacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

Gratulacje Kropeczki;-)teraz byle do rozwiązania.

A na forum cicho bo czekamy pierwszych porodów. A mam pytanie, jak sprawdzali u Was na połówkowych dzieciątka pod kątem ZD, tzn. na co zwracali uwage?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

TikiTaki przede wszystkim budowa serduszka czy jest prawidłowa + kość udowa i fałd karkowy. 

Moja ginekolożka powiedziała, że jej zdaniem najważniejsze jest serducho. Cytuję "nie ma ZD bez wady serca", ważne żeby jej zdaniem między 24-26 tc zrobić echo serca dziecka. Jak będzie wszystko ok to jej zdaniem można spać spokojnie. 

Ja stoję właśnie przed decyzją - zaraz kończę 23 tc. Mój mąż nie chce już robić żadnych badań, skoro wszystko jest ok a mnie korci, żeby jeszcze dokładniej pooglądać serducho małej. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

No nie wiem czy nie ma ZD bez wad serca, chyba się lekarka myli. Wypowiedzi rodziców z Zakatka21 wskazują na to, że są przypadki chorych dzieci bez wad serca. Hmmm...

Ja też robilam echo, ale w 18 i 21 tygodniu. Nie słyszałam, żeby trzeba to badanie zrobić konkretnie w tych tygodniach co mówiła lekarka. 

Mi jeszcze na połówkowych oglądała lekarka ogólny profil twarzy, położenie uszkow, języka, ułożenie paluszków, układ pokarmowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta 36

Witajcie. Czekam na wynik nifty standard zrobionego tydz temu. Z badan w 13 tyg wyszło mi ryzyko skorygowane zd 1:398. Czytam forum od początku.. chcialam zapytac czy któraś z Was miala jakies nietypowe objawy ciazowe albo szczególnie uciążliwe? Ja jestem teraz w 15 tc i mam b duza wybiórczosc tego co jestem w stanie zjeść  i nadal mdłości.  Poza tym w 1 ciazy mialam problemy z lozyskiem co okazało sie po porodzie.. a teraz ryzyko podwyższyło mi badanie krwi..usg całkiem ok

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

TikiTaki mówiła że zazwyczaj jest wada.

oczywiście może się zdarzyć mozaika ale wtedy to wszystko jest ok a dziecko i tak chore. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

TikiTaka to co było nie tak z dziećmi podczas usg? Wg relacji rodziców na zakątku? Budowa anatomiczna? Krótkie FL? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

Przerażona - często dopiero po porodzie okazywało się, że urodziło się dziecko z ZD. Ponoć statystycznie dzieje się tak w 1 przypadku na 5. Określa się to niby jako "nieme dzieci z zespołem".

Ale spokojnie dziewczyny - my mamy dobre USG plus dobre wyniki testów Nipt. Musimy trzymać się tego, że nasze dzieciaczki nie są mistrzami aż takiego kamuflażu żeby oszukały i testy i USG.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 7/2/2020 o 7:47 PM, Gość TikiTaki napisał:

Przerażona - często dopiero po porodzie okazywało się, że urodziło się dziecko z ZD. Ponoć statystycznie dzieje się tak w 1 przypadku na 5. Określa się to niby jako "nieme dzieci z zespołem".

Ale spokojnie dziewczyny - my mamy dobre USG plus dobre wyniki testów Nipt. Musimy trzymać się tego, że nasze dzieciaczki nie są mistrzami aż takiego kamuflażu żeby oszukały i testy i USG.

No własnie mi usg połowkowe nie wyszło dobrze za to nifty i harmony tak. W tym tygodniu mam powtórkę usg ide prywatnie bo w sercu popatrzył sie tylko 3 komór

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

1aleks1 będzie dobrze! czasem maluch źle się ułoży i trudno dostrzec niektóre organy. Z moją pierwszą córcią chodziłam po 3 razy, żeby się ułożyła dobrze dla lekarza.

trzeba być dobrej myśli, trzymam mocno kciuki :)! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Viktoria

Witam. Obiecałam sobie ze jak uzyskam wyniki napewno się podzielę rezultatem żeby może komuś pomoc, bo sama tydzień temu szukałam tej pomocy na podobnych forum. W 12-tym tygodniu poszłam na badania prenatalne, najpierw USG, wszytsko było dobrze ale lekarz zaproponował mi zdać analiz Paap dla większego potwierdzenia ze wszytKo będzie ok. Nawet nie myślałam o innej sytuacji. Po czym za kilka dni budzę się od smsa ze już są gotowe moje wyniki, gdzie mam średnie ryzyko zespołu Douna 1:836, i ze zalecają spotkanie z genetykiem. Nie spodziewałam się czegoś takiego i zupełnie nie byłam na to gotowa. Wszyscy mi mówili ze będzie dobrze, to tylko procent, ale ja już byłam niespokojna. Zdecydowałam się na test NICE, to jest coś podobnego jak NIPT i po tygodniu dowiedziałam się ze dziecko zupełnie zdrowe. Wiec chce tutaj powiedzieć ze ten test Paap to tylko procentowe możliwośc, nie trzeba się załamywać a tylko myśleć ze będzie dobrze

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość 7 Klaudynka

Cześć kochane, jestem w 8 tyg ciąży, przeżywam katorgii emocjonalne.. Strach przed niepełnosprawnym dzieckiem mnie kompletnie dobił. Wszyscy wraz z rodziną nie rozumia mojego strachu... Chorób i was gen w mojej ani partnera stronie nie było. Ale jego przeszłość nie należała do najlepszych, niestety. Mam 25 lat i waham się nad NIFTY PRO, które wysyłają do Chin.(wynik do 10/czesto do 4 dni od dotarcia) Ginekolog prowadząca poradziła zrobić sanco standard (do 5 dni wynik w Polsce) natomiast jest opcja sanco plus z 5 innymi mikrodelecjami (wysyłka do USA, wynik do 10 dni). Nifty pro bada 94 chorób gen, co bardziej skłania mnie do tego, natomiast sanco standard główne 3 trisomie i w sumie to, co nifty standard. Powiedzcie mi kochane, czy któraś z Was korzystała z tego nifty pro? Boję się OKROPNIE. I wiem, że mój stres na dobre nie wyjdzie... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Panikara

Część Dziewczyny

Ja tydzień temu miałam wizytę u swojej doktor. Omawiała ze mną wynik Sanco, robiła badanie. Maluch rosnie, długo doktor go oglądała, badała przepływy, mówiła, że wszystko wygląda dobrze i żebym w końcu dopuściła do siebie myśl, że jest ok.

Za tydzień jestem umówioną na polowkowe. To będzie 19+ 4, więc stosunkowo wcześnie, ale jakby coś nie było widać, to dr najwyżej każe przyjść później...

Klaudynka

Ja robiłam Sanco starnardowe, tak mi zalecił lekarz, u mnie chodziło o wykluczenie ZD i doktor mówił, że jeśli chodzi o te podstawowe trisomie, to czułość jest taka jak amniopunkcji, natomiast co do badań rozszerzonych, to nie mają one już tak dużej czułości i zdarza się, że wychodzi coś, czego nie ma...

Wyżej dziewyny pisały o tym.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Gość 7 Klaudynka napisał:

Cześć kochane, jestem w 8 tyg ciąży, przeżywam katorgii emocjonalne.. Strach przed niepełnosprawnym dzieckiem mnie kompletnie dobił. Wszyscy wraz z rodziną nie rozumia mojego strachu... Chorób i was gen w mojej ani partnera stronie nie było. Ale jego przeszłość nie należała do najlepszych, niestety. Mam 25 lat i waham się nad NIFTY PRO, które wysyłają do Chin.(wynik do 10/czesto do 4 dni od dotarcia) Ginekolog prowadząca poradziła zrobić sanco standard (do 5 dni wynik w Polsce) natomiast jest opcja sanco plus z 5 innymi mikrodelecjami (wysyłka do USA, wynik do 10 dni). Nifty pro bada 94 chorób gen, co bardziej skłania mnie do tego, natomiast sanco standard główne 3 trisomie i w sumie to, co nifty standard. Powiedzcie mi kochane, czy któraś z Was korzystała z tego nifty pro? Boję się OKROPNIE. I wiem, że mój stres na dobre nie wyjdzie... 

Ja robiłam to rozszerzone Nifty i robiłam tez uboga wesje harmony czyli cos podobnego do  sanko na podstawowe trisomie. Oba wyszły dobrze mi głownie chodziło o wykluczenie trisomi 21 bo było u mnie duze ryzyko. Masz jeszcze ok 2 tygodnie na decyzje bo te testy robi sie od 10tc ja czekałam troche dłużnej na Nifty ale za pierwszym razem mi nie wyszło bo nie znalezli odpowiedniej ilosci wolnego dna dziecka pobierali jeszce raz a wysyłali próbkę do Australii wiec chwile to trwało.

Wiesz powiem ci tak nigdy nie masz 100% pewności zawsze moze sie przyplątać jakas mozajka ktora nawet amniopunkcja nie wykaże Dlatego warto zrobic później dobre połówkowe i następnie echo serca u dobrego specjalisty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny ku pokrzepieniu 07.02.2020r urodziłam przez cc zdrową córkę Igę 2800g, 55cm. Przypominam moje ryzyko z testu Pappa 1:35,usg idealne, Sanco prawidłowe. 

495_IMG_20200207_110837.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Cudownie 😍wielkie gratulacje!! Super wiadomość, dużo zdrówka dla Was dziewczyny 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lorelei26

Ja dzisiaj byłam na wizycie i USG III trymestru. Dzidzia  tradycyjnie profil buzinzaslonila noga i jest generalnie bardzo duża. Termin z ostatniej miesiączki 29.04 A z USG 13.04. ale bardziej mnie martwia wyniki krwi. Mam wysoka leukocytytoze i skierowanie do hematologa. Właśnie siadam do szukania jakiegoś. Trzymajcie kciuki żeby wszystko było dobrze.

Kaju bardzo ci gratuluję. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Masza78

Cześć dziewczyny,

To forum było dla mnie wielkim wsparciem, kiedy zamartwialam się po 1 usg prenatalnym. Dlatego przedstawiam moją historię, może komuś się przyda. 

42l, stan po imv, 3 ciąża do 2 porodu. W 5tc szpital z powodu lekkiego ohss (hiperstymulacja, woda w opłucnej i brzuchu), w 10tc masywny krwotok z wielkim skrzepem (I kilkoma mniejszymi), oczywiście znowu szpital. Usg potwierdziło na szczescie żywa ciaze. Do 13 tc cały czas plamienie. Progesteron na podtrzymanie i leki przeciwzakrzepowe do nadal.

Na 1 usg prenatalnym lekarz wyliczył mi z wieku ryzyko trisomii 21 na 1:83, skorygowane o usg na 1:417, a po pappie wyszło ostatecznie 1:622. Wolne bhcg 111,9 IU/l przeliczyli na 3,175 MoM, Pappa 2,28 IU/l na 1,259 MoM. Ryzyko pośrednie, wymagające dalszej diagnostyki, podwyższony poziom bhcg. Obraz usg prawidłowy. 

Pielęgniarka od razu wcisnela mi szybki termin amnio (na za tydzien, że niby czekania na wynik jest 3 tygodnie i żeby nie brakło czasu na decyzję, wiecie jaką). Po namysle przesunelam termin jeszcze o tydzien i postanowiłam się nieco doinformowac. W rezultacie odbylam wizytę u genetyka (bezplatnie, w ramach badania prenatalnego) i zdecydowałam się na sanco. Dzis w necie sprawdziłam wynik (5 dzien r. po pobraniu) - zdrowa dziewczynka. Na amnio się nie wybieram. Dlaczego?

Uważam, że nie ma 100% pewności, że amnio nie da fałszywego wyniku, podobnie zreszta jak test nipt. Po prawidłowym nipt, przy prawidłowym usg, przestałam się tak bać (choć z tylu głowy tykają mi jeszcze dwa słowa: mozaika i translokacje). U mnie na decyzji o tescie w pierwszej kolejności zawazylo to, że mam rh- (po amnio podają standardowo imunoglobuline 2razy), że jestem po imv i że miałam duzy krwotok. Tego, że amnio w moim przypadku to b. duże ryzyko, nikt mi oczywiście nie powiedział. Ani o tym, ze proponowany tydzien badania to troche za wczesnie (u mnie bylby to 14+2, a zaleca sie dopiero od 16, aby błony były mocniejsze). W ogóle o teście z krwi lekarz nie wspomniał, było to tylko w opisie wyniku, który odebrałam już po podjęciu decyzji, w dniu wizyty u genetyka.

Gdyby test pokazał duże ryzyko wad, pewnie poszlabym na amnio i najprawdopodobniej wykupiła badanie mikromacierzami (jest ponoć najdokladniejsze), ale przy pozytywnym nipt nie będę drążyć. Mam zamiar zacząć się nieśmiało cieszyć ta ciąża i liczę, że ponownie zawitam tu dopiero w polowie sierpnia, aby pochwalić się zdrowym dzieckiem.

Na koniec tradycyjnie życzę Nam wszystkim nudnych ciąż i zdrowych, rozowiutkich bobasow:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

1aleks1 już jest po kolejnym usg? Co wykazało? Mam nadzieje, że tym razem wszystko prawidłowo 😘

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Gość PrzerażonaMama napisał:

1aleks1 już jest po kolejnym usg? Co wykazało? Mam nadzieje, że tym razem wszystko prawidłowo 😘

Dzisiaj byłam trafiłam na innego goscia sprawdził serce dokładnie i wszystko wyszło dobrze nie wiem jak tamten patrzył poprzednio ale naprawde tylko 3 komory pokazywało ale nawet sie nie wysilił zeby przepływy zrobic bo moze by mu cos z przepływów wyszło. Dzisiaj facet zrobił porzadnie to serce zrobił przepływy przez zyły i przez samo serce wiec skonczyło sie na nerwach. Zwłaszcza ze ryzyko podstawowe  trisomii 21 było  wysokie u mnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

Aleks-mialas USG połączone z echem czy samo USG?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 godziny temu, Gość TikiTaki napisał:

Aleks-mialas USG połączone z echem czy samo USG?

Na echo to chyba jeszcze za wcześnie w poprzedniej ciąży lekarz powiedział ze najlepiej ok 30tc zrobic. Tym razem zrobił po prostu przepływy przy okazji przez serce zyły i tętnice i dokładnie obejrzał jak wyglada i jak to pracuje

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki
3 godziny temu, 1aleks1 napisał:

Na echo to chyba jeszcze za wcześnie w poprzedniej ciąży lekarz powiedział ze najlepiej ok 30tc zrobic. Tym razem zrobił po prostu przepływy przy okazji przez serce zyły i tętnice i dokładnie obejrzał jak wyglada i jak to pracuje

Pierwsze echo można robić już po 18 tygodniu, standardowo łączy się je z połówkowym jeżeli jest taka potrzeba (np w I prenatalnych coś wyjdzie nie tak). Ok 30 tygodnia też się robi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

1aleks1 super wiadomość! Wiedziałam że będzie dobrze 🙂 teraz byleby do szczęśliwego rozwiązania 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...