Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Patrycja_30

Test NIFTY - wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Autor

2 tyg różnicy są w normie. Poza tym im większe dziecko tym trudniej o precyzyjne pomiary.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Gość Madziak83 napisał:

Aleks a co ma wiek wspólnego z wynikami pappa? W obu ciazach 34 i 36 lat mialam rewelacyjne wyniki biochemii które wraz z usg znacznie zmniejszyly ryzyko podstawowe z uwagi na wiek. 

Przerażona mama w pierwszej ciąży byłam na forum i dwójką maluchów po urodzeniu miała widoczna ta plamke, to taka mała dziurka w serduszko, i ona się źródła u nich, nie miały wady serca, ani żadnej genetycznej, dziewczyny dowiedziały się o tym po porodzie robiąc usg dzieciom. 

No własnie wiek to podstawa do wyliczeń statystycznych w tescie papa. Wynik podstawowy uzyskujesz na podstawie wieku i wywiadu dotyczącego zdrowia i chorób genetycznych w rodzinie oraz biochemi . Wynik korygowany masz rozszerzony o   wyniki usg genetycznego

cZesto wyniki papa wychodza super jak ktos jest młody i ma dobra biochemie sprawa sie komplikuje z wiekiem niestety kazde 5 lat wiecej to ryzyko zwieksza sie masakrycznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Róża76
1 godzinę temu, 1aleks1 napisał:

No własnie wiek to podstawa do wyliczeń statystycznych w tescie papa. Wynik podstawowy uzyskujesz na podstawie wieku i wywiadu dotyczącego zdrowia i chorób genetycznych w rodzinie oraz biochemi . Wynik korygowany masz rozszerzony o   wyniki usg genetycznego

cZesto wyniki papa wychodza super jak ktos jest młody i ma dobra biochemie sprawa sie komplikuje z wiekiem niestety kazde 5 lat wiecej to ryzyko zwieksza sie masakrycznie

dokładnie tak jak piszesz. niestety wiek ma.bardzo duże znaczenie. jeszcze przed 40 nie jest tak źle, ale od 40 w górę tp.jest koszmar. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Madziak83

Aleks napisałaś że wiek ma znaczenie jeslicchdozi o biochemie, a to nieprawda, można mieć dobrą biochemie w każdym wieku. Ryzyko podstawowe to ryzyko wliczone tylko z uwagi na wiek, ryzyko korygowane jest oparte na wieku, biochemii, wywiadzie i usg. Takze chodziło mi tylko o to że wiek nie ma żadnego wpływu na biochemie, bo na ryzyko oczywiście że ma. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki
57 minut temu, Gość Madziak83 napisał:

Aleks napisałaś że wiek ma znaczenie jeslicchdozi o biochemie, a to nieprawda, można mieć dobrą biochemie w każdym wieku. Ryzyko podstawowe to ryzyko wliczone tylko z uwagi na wiek, ryzyko korygowane jest oparte na wieku, biochemii, wywiadzie i usg. Takze chodziło mi tylko o to że wiek nie ma żadnego wpływu na biochemie, bo na ryzyko oczywiście że ma. 

A przeliczenie jednostek bety i pappa na MoM od czego zależy? Chodzi mi o to, że u dwóch kobiet takie same wartości w jednostkach iu/l są przeliczane na inne MoM. Wiem, że np. waga, przezierność ma znaczenie dla tych przeliczeń.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Gość Madziak83 napisał:

No raczej nie napisałam ze wiek ma znaczenie jezeli chodzi o biochemie tylko wiek ma znaczenie jezeli chodzi o wynik papa podstawowy. Czym kobieta młodsza tym statystycznie miejsze prawdopodobieństwo urodzenia dziecka z trisomią.

Mi liczyli ryzyko podstawowe na podstawie biochemi wieku, wywiadu dotyczącego zdrowia i chorob genetycznych występujących w rodzinie korygują o wyniki usg 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Madziak53

Więc chyba coś pomyliłas, bo pappa to wlasnie biochemia, sprawdza się białko pappa i podjednostke beta hcg. Wiec chyba miałaś na myśli test podwójny ryzyko podstawowe a nie pappa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 19/1/2020 o 9:06 AM, Gość Madziak53 napisał:

Więc chyba coś pomyliłas, bo pappa to wlasnie biochemia, sprawdza się białko pappa i podjednostke beta hcg. Wiec chyba miałaś na myśli test podwójny ryzyko podstawowe a nie pappa. 

Oczywiscie ze miałam na mysli test podwójny kazda z nas tu go miała. Samo białko papa i beta hgc jeszcze nie daja  odpowiedniego obrazu dlatego uzupełnia sie go o wywiad w ktorym zawarty jest wiek i informacje dotyczace zdrowia i chorób genetycznych w rodzinie. Koryguje sie o wyniki usg

Tu sa osoby ktorym zależy na ocenie ryzyka trisomi u dziecka a tak sie tym testem to wylicza. Kazda z nas moze miec użyte inne narzędzie do obliczen ale na dole strony z wynikami powinnaś miec napisane z jakiego narzędzia korzystano

...wiec tak do konca nie rozumiem o co ci chodzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

1aleks1 kiedy masz mieć przypuszczalnie wyniki Nifty? ile jeszcze czekania przed Tobą?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lorelei26

Do Kaja 1985 - a jakie Miałaś fl na połówkowym - zgodne z wiekiem ciążowym, mniejsze czy większe. Bo jeżeli było większe niż wiek ciążowy to chyba może być błąd pomiaru.

do Aleks1 - w Polsce w trochę innej kolejności oblicza się ryzyko trisomie. Najpierw jest ryzyko wynikające tylko z wieku matki. U mnie wiek 39 lat w momencie badania i ryzyko 1:90. Potem lekarz przeprowadził że mną wywiad i zrobił USG. Ponieważ w USG i wywiadzie nie było nic niepokojącego ryzyko spadło do 1:450. Tego samego dnia pobrano mi krew na biochemię. Ponieważ wyniki i bety i białka Pappa wyszły bardzo źle to ryzyko na że wzrosło do 1:27. I takie jest u nas końcowe ryzyko. Ja zrobiłam na tym kalkulatorze z chmury o którym pisałaś, że tam jest więcej parametrów branych u pod uwage i tam mi wyszło 1:400. A tobie z tego co pamietam 1:900. Więc mimo że jesteś ode mnie starsza to końcowe ryzyko masz mniejsze. Więc nie sam wiek decyduje, ale trzy czynniki wiek, biochemia i USG.

Do tiki taki - myslalam że biochemia kto biochemia i jest jednakowe przeliczanie na MOM bezwzględnie na wiek. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 godzin temu, Gość PrzerażonaMama napisał:

1aleks1 kiedy masz mieć przypuszczalnie wyniki Nifty? ile jeszcze czekania przed Tobą?

Mysle ze w przyszłym tygodniu w poniedziałek dowiem sie czy w ogole wystarczająco materiału zeby przeprowadzili test Nifty. Mysle ze pod koniec tego tygodnia dowiem sie cos o tescie harmony i czy w ogle wyjdzie

...wiec u mnie nadal czekanie

Edytowane przez 1aleks1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Trzymam kciuki najmocniej jak się da i wierze ze się uda uzyskać wreszcie wynik! Daj znać co i jak 😘

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Lorelei26 właśnie na prenatalnym  połówkowym i 3 trymestru wszystko było w normie na 50 centylu a nawet wymiar kości udowej FL kilka dni wyprzedzał wiek ciąży. Dlatego jestem zdziwiona i przerażona dlaczego teraz pod sam koniec wyszła taka różnica prawie 2 tygodnie? Lekarz nie widzi w tym nic niepokojącego ale mnie się wszystko kojarzy z zd? Czy któraś z was tak miała i z dzieckiem było wszystko dobrze? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Kaja1985, jak lekarz mówi, że jest w porządku to bym mu zaufała. Poza tym racja w tym, że na tym etapie ciąży trudno jest precyzyjne ocenić poszczególne wymiary, bo dziecko jest już duże. Bądź dobrej myśli!!

Dziewczyny, czy któraś z Was przez wynik niskiego białka pappa brała dodatkowo kwas foliowy? jaka gramatura? acard również?

Mi lekarka dała acard 150 + kwas 0,5. Zastanawiam się, czy nie za dużo tego kwasu, bo przecież w Femibionie też jest...

z góry dzięki za informację 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lorelei26

Do Kaja 1985 - wydaje mi się że w twoim przypadku to za małe fl wynika z niemożliwości dokładnego pomiaru. Jeżeli na połówkowym i 3 trymestru było ok, to raczej jest dobrze. Niedawno czytałam na blogu mamy ginekolog o USG trzeciego trymestru bo mam niedługo. I ona pisała że najlepiej jest je robić ok 30;tygodnia bo potem dzidzia rośnie i ciężko ja ogladac. U ciebie już 35 tydzień więc myślę że nie dało sie po prostu małej dokładnie zmierzyć. Ale rozumiem twój strach bo sama drżę po tym jak na połówkowym wyszedł fałd karkowy prawie 5 mm. Wiem że norma jest do 6, ale byłabym spokojniejsza gdyby mi wyszło tak jak dziewczynom między 2 a 3,5 mm. Codziennie się modlę w naszych intencjach wszystkich dziewczyn z forum o zdrowe dzieciaczki.

Do przerażona mama - przypomnij proszę ile kulas białko Pappa. Ja mam niskie 0,44 mom, ale moj lekarz nic mi nie dał do brania. Ani acardu ani dodatkowo kwasu foliowego. Przyznam się że o suplementacji dodatkowo kwasem foliowym to nawet nie słyszałam. Wręcz się mówi że w trzecim trymestrze kwas foliowy mozna już odstawić. 

a wy dziewczyny z niskim bialskiej Pappa coś bierzecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

~Lorelei26

Mój wynik białka pappa to 0,352 MoM. Dwóch lekarzy (bo akurat się przeprowadziłam i musiałam zmienić lekarz prowadzącą) od razu mówili, że koniecznie Acard, teraz ze względu na mój wzrost (178 cm) nowa ginekolog zwiększyła mi dawkę Acardu z 75 na 150. Dodatkowo zaleciła kwas foliowy. Ma to na celu zapobieganie stanowi przedrzucawkowemu oraz ma być gwarancją dobrych przepływów.

Czytałam na forach, gdzie poruszano problem niskiej pappy i stanu przedrzucawkowego, dziewczyny miały podobnie a nawet jeszcze inne leki im włączyli (ale one zmagały się również z wyskim ciśnieniem, u mnie całe życie bardzo niskie).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MMM

Hej dziewczyny. USG wyszło dobrze, PAPP-a ryzyko trisomii 18 1:92. Zrobiłam SANCO wynik wyszedł nieprawidłowy dla tej trisomii, ale wartość predykcyjna wynosi 30,66%. Czy ktoś miał podobny wynik i jak to się skończyło?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aniołekona

Hej MMM  jestem w takiej samej  sytuacji  usg ok ,papa ryzyko trisomi 21 1:164 zrobiłam Nifty Pro . Wykryło xo.Zrobiłam amniopunkcje czekam na wyniki .Jestem zapisana na usg do Dr.Dębskiej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 20/1/2020 o 7:52 PM, Gość PrzerażonaMama napisał:

Trzymam kciuki najmocniej jak się da i wierze ze się uda uzyskać wreszcie wynik! Daj znać co i jak 😘

No własnie wczoraj mi wynik przesłali niestety to ten bardziej ubogi test ale zebrali 7.8% wolnego dna na wyniki nift jeszcze czekam 31.01 mam połowkowe

You are low risk for Down’s, Edwards and Patau syndromes. Your risk is less than 1 in 10,000 births  (0.01%). The detection rate for Down’s syndrome is 99.9%

and 98% for Edwards and Patau syndromes.

Wyszło niskie ryzyko no i potwierdzili ze chłopiec

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

1aleks1 suuuuuper!! cieszę się bardzo 🙂 nie ma to jak dobre wieści z popołudnia 😄

Gratuluję synka 🙂 pierwsze dzieciątko? My będziemy mieć drugą pannę 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, Gość PrzerażonaMama napisał:

1aleks1 suuuuuper!! cieszę się bardzo 🙂 nie ma to jak dobre wieści z popołudnia 😄

Gratuluję synka 🙂 pierwsze dzieciątko? My będziemy mieć drugą pannę 🙂 

Kochana to juz 3 hehe Chciałam dziewczynkę ale jajka urosly najważniejsze ze zdrowe

Edytowane przez 1aleks1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lorelei26

Super Aleks, gratulacje. Uważam że twoje wyniki biochemii naprawdę nie były złe i niepotrzebnie cię straszyli☺️

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MMM
6 godzin temu, Gość Aniołekona napisał:

Hej MMM  jestem w takiej samej  sytuacji  usg ok ,papa ryzyko trisomi 21 1:164 zrobiłam Nifty Pro . Wykryło xo.Zrobiłam amniopunkcje czekam na wyniki .Jestem zapisana na usg do Dr.Dębskiej.

Aniołekona kiedy powinnaś mieć wynik amniopunkcji? Daj proszę znać co wyszło. Bo ja mam umówioną amniopunkcję dopiero za 2 tygodnie i chyba oszaleje do czasu otrzymania wyniku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aniołekona

MMM  dzisiaj dzwoniłam ale jeszcze nie ma powiedziano mi żeby zadzwonić w poniedziałek 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...