Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Patrycja_30

Test NIFTY - wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Gość Lilq - super inf.;-) napisał:

A mogłabyś podać wyniki Pappy (już po przeliczeniu na MoM).

Free beta hCG 0.4836 MoM

PAPP-A 0.7403 MoM

Beta była niska u mnie

Edytowane przez 1aleks1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Barbolcia

Kiedys nie robili tych wszystkich badan, kobiety spokojnie znosily ciaze, a teraz ciagle nerwy, strasza chorobami, ile trzeba sie nameczyc zeby zajsc w ta ciaze upragniona, pozniej wiecznie kuzwa jak nie przeziernosci to jakies bialka, jak juz uda sie szczesliwie urodzic to strasza szczepionkami, szczepic zle nie szczepix jeszcze gorzej, kobiety cale zycie w stresie, od poczatku trzesa sie o te swoje dzieci, ehhh taki nasz los. Ps. Nadal czekam na sanco, moze w piatek beda wyniki. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki
2 godziny temu, 1aleks1 napisał:

Free beta hCG 0.4836 MoM

PAPP-A 0.7403 MoM

Beta była niska u mnie

No to faktycznie ryzyko powinnaś mieć większe niż wyliczone. Beta  i pappa powinny  być oka1. Ale trzeba być dobrej myśli. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
35 minut temu, Gość TikiTaki napisał:

No to faktycznie ryzyko powinnaś mieć większe niż wyliczone. Beta  i pappa powinny  być oka1. Ale trzeba być dobrej myśli. 

Ryzyko miałam masakryczne 1:21 to chyba nie jest niskie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki
21 minut temu, 1aleks1 napisał:

Ryzyko miałam masakryczne 1:21 to chyba nie jest niskie

No miałam na myśli to ryzyko po korekcie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
59 minut temu, Gość TikiTaki napisał:

Wiesz z kalulatora na necie  https://www.prenatalscreeningcloud.com

ryzyko jest jeszce mniejsze to korygowane niz mi podali

Computed Risks

T21 1:931

T18/T13 1:2814

Age Risk 1:21

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki
10 minut temu, 1aleks1 napisał:

Wiesz z kalulatora na necie  https://www.prenatalscreeningcloud.com

ryzyko jest jeszce mniejsze to korygowane niz mi podali

Computed Risks

T21 1:931

T18/T13 1:2814

Age Risk 1:21

Ten kalkulator mi też dużo lepsze ryzyko podaje. A jak wyliczenia kalkulatorem że strony fetalmedicine.org?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, Gość TikiTaki napisał:

Ten kalkulator mi też dużo lepsze ryzyko podaje. A jak wyliczenia kalkulatorem że strony fetalmedicine.org?

Ten kalkulator jest zupełnie nie przystosowany do tych parametrów ktore mam podane i ktore były mierzone tam jedna ze zmiennych  jest tetno płodu bez tej wartości kalkulator strasznie zaniza wartości nie bierze pod uwage tez innych markerów ktore sa często badane w trakcie usg. Jest dosc ubogi wiec i ryzyko jest dosc duze bo za mało parametrów

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

ja jeszcze chciałam dodać, być może "oczywistą oczywistość", ale Pani doktor, która ostatnio robiła mi usg powiedziała, że dzieciątka chore na ZD słabiej przybierają na wadze, wolniej rosną. Powiedziała, że jeśli dzidzia rośnie, jest aktywna, usg pokazuje dobre przepływy w serduchu, do tego jest ok z fałdem karkowym i kością udową to można być spokojną. Do tego mówi, że Sanco to bardzo nowoczesna metoda, że nie spotkała się z wynikami fałszywie dodatnimi, że mogę być spokojna. Także tak ku pokrzepieniu serc, chciałabym Wam przekazać te informacje 🙂 może kogoś to trochę podniesie na duchu! 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lorelei26

Przerażona Mama dziękuję ci bardzo. Mi takie wpisy bardzo pomagają i podnoszą na duchu. Jedyne co mnie martwi troszkę z USG połówkowego to fałd karkowy 4,8 mm. Przezierność na pierwszym prenatalnym USG była ok 1,2 mm. Nie wiem dlaczego teraz ten fałd jest taki grubszy. Poza tym mała rośnie i szaleje w brzuchu ( zwłaszcza,a między 4 i 6 rano) więc mam nadzieję że jest ok. Dziękuję wszystkim za pocieszające wpisy bo mam wtedy od razu lepszy humor.

Mam pytanie odnośnie tej strony z chmura do obliczania ryzyka. Czy tam trzeba założyć jakieś konto?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

~Lorelei26 jeszcze powiedziała, że jak tylko są jakieś wątpliwości co do wyniku USG, warto zrobić dokładniejsze badanie serduszka dziecka, że to powinno już dawać pewność. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Róża76

Lorelei ale z tego co pamiętam na polowkowym ten fald norma jest do 6. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Godzinę temu, Gość Lorelei26 napisał:

Przerażona Mama dziękuję ci bardzo. Mi takie wpisy bardzo pomagają i podnoszą na duchu. Jedyne co mnie martwi troszkę z USG połówkowego to fałd karkowy 4,8 mm. Przezierność na pierwszym prenatalnym USG była ok 1,2 mm. Nie wiem dlaczego teraz ten fałd jest taki grubszy. Poza tym mała rośnie i szaleje w brzuchu ( zwłaszcza,a między 4 i 6 rano) więc mam nadzieję że jest ok. Dziękuję wszystkim za pocieszające wpisy bo mam wtedy od razu lepszy humor.

Mam pytanie odnośnie tej strony z chmura do obliczania ryzyka. Czy tam trzeba założyć jakieś konto?

Tak podajesz swoj emial i oni ci link uwierzytelniający przesyłają. Instrukcje masz na dole strony w formie filmiku dokładnie krok po kroku co zrobić i jak obsługiwać program jak wpisac parametry

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

Aleks - u mnie wyniki z tego fetalmedicine pokryły się z tymi oficjalnymi. A to, że nie uwzględnia on wszystkich danych ponoć wynika z tego, że wszystkie pozostałe parametry to miękkie markery i one o niczym nie przesadzają. Dla mnie ten co Ty podałaś też jest lepszy, mam mniejsze ryzyko, ale robilam prenatalne u 2 lekarzy i każdemu wychodziło to gorsze ryzyko i to jest brane w moim przypadku. Test ten jest za darmo.

Na tej drugiej stronie trzeba się zalogować i za darmo jest chyba tylko około 5 testów możliwych do zrobienia. Potem się płaci chyba 10 euro.

Dzięki za dobre wieści. Ja mam takie jazdy, że kilka razy dziennie na przemian wydaje mi się że będzie dobrze/źle. Takie inf. działają więc trochę uspokajająco. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, Gość TikiTaki napisał:

Aleks - u mnie wyniki z tego fetalmedicine pokryły się z tymi oficjalnymi. A to, że nie uwzględnia on wszystkich danych ponoć wynika z tego, że wszystkie pozostałe parametry to miękkie markery i one o niczym nie przesadzają. Dla mnie ten co Ty podałaś też jest lepszy, mam mniejsze ryzyko, ale robilam prenatalne u 2 lekarzy i każdemu wychodziło to gorsze ryzyko i to jest brane w moim przypadku. Test ten jest za darmo.

Na tej drugiej stronie trzeba się zalogować i za darmo jest chyba tylko około 5 testów możliwych do zrobienia. Potem się płaci chyba 10 euro.

Dzięki za dobre wieści. Ja mam takie jazdy, że kilka razy dziennie na przemian wydaje mi się że będzie dobrze/źle. Takie inf. działają więc trochę uspokajająco. 

Wiesz u mnie przede wszystkim miesza wiek moze biochemia nie powala ale widziałam sie z położna i ona powiedziała ze jak na moje parametry to nawet to podstawowe ryzyko mogło byc duzo gorsze i według niej ta papa naprawde wyszła ok jak najbardziej popiera testy z wolnego dna.

Ja w porownaniu z dziewczynami ktore tu pisza naprawde jestem stara hehe wiec nie liczyłam ze papa wyjdzie dobrze  tu gdzie mieszkam to standard a takze wstęp do dalszej diagnostyki dlatego robiłam. Robię dla spokoju nipt no bo to ryzyko co mi wyliczyli to dla nich jest niskie ale jak bede miała wyniki i cos bedzie nie tak w nich to bede miała amnio i decyzje dalej bede podejmowała jak cos

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

kochane, jestem po połówkowym. Wszystkie parametry w normie, fałd karkowy (2,8 mm) + kość udowa (30mm) odpowiednia na wiek ciąży, ale w serduszku biała plamka. Pani doktor wie, że Pappa wyszło nam 1:143 więc obejrzała młodą dokładnie i powiedziała, że nic nie budzi jej wątpliwości. Ja oczywiśćie przejżałam internety i jest napisane, że te plamki nie są niebezpieczne ale mogą wskazywać na ZD :|. Teraz już sama nie wiem co myśleć, chyba zrobimy echo serca dla spokoju... eh. Znacie jakieś krzepiące bądź nie historie o plamkach w serduchu? Niby same się wchłaniają...choć ja boje się, że wskazują, że to jednak ZD.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Autor

PrzerażonaMama przecież robiłaś Sanco i wynik był ok, prawda? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

owszem i wyszło prawidłowe...

rozumiem, że mam nie panikować? 😉

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

Supcio Przerazona. Według mnie biała plamka to nic, zresztą jak dobrze wiemy wady serduszka mogą występować u dzieci z ZD ale nie muszą. Dla świętego spokoju i z obawy o dziecko zrobiłabym echo. Ja im więcej czytam i rozmawiam z matkami, które urodziły dzieci z ZD to często jednym wyznacznikiem byl nieprawidłowy, mały wzrost plodu (kości udowej) a nie występowały wądy organów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Dzięki wielkie TikiTaki 🙂 staram się myśleć pozytywnie, zrobię to echo serduszka dla świętego spokoju 🙂

Trzymam kciuki za nas wszystkie i się modle!! będzie dobrze 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, Gość PrzerażonaMama napisał:

Dzięki wielkie TikiTaki 🙂 staram się myśleć pozytywnie, zrobię to echo serduszka dla świętego spokoju 🙂

Trzymam kciuki za nas wszystkie i się modle!! będzie dobrze 🙂

Kochana ciesz sie ze Sanco wyszło ci w ogole  nawet dzieci bez trisomi czasmi maja jakies małe wady serca ktore korygują sie same z czasem albo przy małej interwencji.

Ja miałam kolejne pobranie krwi ale oni sami powiedzieli ze istnieje duze prawdopodobieństwo ze i za drugim razem nie bedzie wystarczająco duzo wolnego dna i testu nie da sie przeprowadzić testu w takiej sytuacji zostane z niewiadoma i wydanymi pieniędzmi bez wyniku

Przynajmniej o tyle jesteś spokojniejsza skoro znasz wynik Sanco mysle ze to duzo i należy sie cieszyc

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

1aleks1 dziękuję za dobre słowo 😘

musisz być dobrej myśli, może tym razem się uda! szkoda Twoich nerwów. Z drugiej strony ciekawe co jest powodem, czytałam że niektóre choroby autoimmunologiczne sprawiają, że nie da się odseparować DNA dziecka. 

Wierze, że tym razem się uda i będziesz spokojniejsza dostając dobry wynik nipt!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Madziak83

Aleks a co ma wiek wspólnego z wynikami pappa? W obu ciazach 34 i 36 lat mialam rewelacyjne wyniki biochemii które wraz z usg znacznie zmniejszyly ryzyko podstawowe z uwagi na wiek. 

Przerażona mama w pierwszej ciąży byłam na forum i dwójką maluchów po urodzeniu miała widoczna ta plamke, to taka mała dziurka w serduszko, i ona się źródła u nich, nie miały wady serca, ani żadnej genetycznej, dziewczyny dowiedziały się o tym po porodzie robiąc usg dzieciom. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, obecnie jestem w 35t0d. Dzisiaj byłam na usg i bardzo zmartwiły mnie wymiary mojej córeczki zwłaszcza długość kości udowej FL. Lekarz powiedział że jest w normie i że każde dziecko rośnie inaczej. Jednak według mnie 2 tygodnie to jednak duża różnica jeszcze nigdy takiej nie miałam na usg połówkowym i 3 trymestru wszystko było w normie. Bardzo się martwię bo ryzykiem zd miałam 1:33 - test Sanco prawidłowy. Co o tym sądzicie? Czy miała któraś z was może taki przypadek?

IMG_20200117_223604.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...