Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Patrycja_30

Test NIFTY - wasze opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Barbolcia

Cześć mamuśki, mam 35 lat, moja druga ciąża. Jestem grubsza. Wyniki pappa: nt 3.0, kosc nosowa trudna do oceny, reszta z usg w normie, biochemia : beta cos tam w normie, a bialko pappa 0.442, obnizone. Ryzyko trisomia 21 : 1:40. W pn jade na sanco, ciezko zebrac mysli. Mam nadzieje ze wiek podwyzszyl ryzyko i ciezko bylo lekarzowi cokolwiek zobaczyc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, Gość TikiTaki napisał:

Pierwszy raz słyszę o takim wyliczaniu ryzyka. A Ty mieszkasz za granicą tak?Na internecie jest kalkulator do obliczenia ryzyka (mi się pokrywa z tym co mi oficjalnie wyliczyli), można tam spróbować i sprawdzić co wyjdzie.

Tak mieszkam za granicą

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Barbolcia bądź dobrej myśli! Pamiętaj ze Twoje nerwy w niczym nie pomagają wręcz przeciwnie. Każda z nas przez to przechodzi na tym forum, musi być dobrze!! Trzymam mocno kciuki za prawidłowy wynik i szczęśliwe rozwiązanie :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

Barbolcia zawyżył Ci wiek, przezierność i białko pappa poniżej normy. Ja miałam podobnie, ryzyko trochę mniejsze bo ja miałam "tylko" biochemie zła no i wiek wysoki, przezierność ok. Nifty wyszło dobrze. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Barbolcia
6 godzin temu, Gość PrzerażonaMama napisał:

at🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Barbolcia

Dziekuje za wsparcie dziewczyny, trzymam sie tego ze ta cala pier....pappa to statystyki i tylko tyle

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Smutasna

Hej ja już po polowkowym, dziecko 21+3-rozwija się prawidłowo po pappa1:90 Sanko wynik prawidłowy lekarza bardzo dokładnie oglądał synka.

Mowi że nie ma się do czego przyczepić. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Barbolcia

Od poczatku ciazy biore acard 150 na rozrzedzenie krwi, zastanawiam sie czy nie mialo to wplywu na obnizone bialko pappa. Ciekawa jestem czy jutro nie bedzie mialo wplywu na.sanco. Czy do sanco trzeba jakos sie przygotowac ? Gdzies czytalam ze duzo pic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Barbolcia,w dzień badania dzwoniłam do Genomedu i pani potwierdziła mi że należy sporo pic przed. Tak tez zrobiłam :) o niczym innym nie słyszałam 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziewczyny mam pytanie czy ktos tu na forum mieał taka sytuacje ze w 15tc jak była probka pobieraba nie wykryli odpowiedniej ilosci frakcji dna?

Czy jest w ogole  szansa ze za 2 razem jak pobiorą to cos znajdą Bo własnie taką inf dostałam ze nie mogli przeprowadzić testu bo nie wykryli odpowiedniej ilosci dna dziecka

Teraz jestem juz w 17 tc to zaczyna byc pozno na ten test maiałą nadzieje na wyniki przed połowkowym. Jestem podłamana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Barbolcia

Pisaly dziewczyny na tym forum o takich przypadkach, ze za malo bylo krwi bobaska w krwi mamy i badanie nie wyszlo, ale wydaje mi sie ze za drugim razem bylo ok. Ja dzisiaj zrobilam sanco, 2100 zl u nas cena, 6 dni roboczych czekam. Ehhhh czekanie......

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Barbolcia, jesteś z Warszawy? ja robiłam test w środę popłudniu a wynik był wieczorem w poniedziałek. Może u Ciebie też uda się szybciej. Będzie dobrze! 🙂

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Barbolcia

Białystok. Bede czekac ile trzeba, nie mam wyjscia. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lorelei26

Aleks były tu na forum takie sytuacje. Wydaje mi się że powinni pobrać za darmo druga próbkę. 15 tydzień to jeszcze nie jest złe. Około 10 dni czekania to będziesz między 16 a 17 tygodniem. W razie czego to jest jeszcze czas na amniopunkcję gdyby coś niepokojącego wyszło. Trzymam kciuki żeby druga próbka była ok.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 minut temu, Gość Lorelei26 napisał:

Aleks były tu na forum takie sytuacje. Wydaje mi się że powinni pobrać za darmo druga próbkę. 15 tydzień to jeszcze nie jest złe. Około 10 dni czekania to będziesz między 16 a 17 tygodniem. W razie czego to jest jeszcze czas na amniopunkcję gdyby coś niepokojącego wyszło. Trzymam kciuki żeby druga próbka była ok.

15tc to byl 2 tyg temu obecnie jestem w 17+2 i jeszcze musze czekac na zestaw do pobrania krwi. W dodatku nie mam gwarancji ze wystarczajaco duzo frakcjo wolnego dna bedzie w tej nowej probce dlatego jestem zestresowana

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

Ja robiłam jakoś w 13 i miałam frakcji tylko 4.5. W Nifty musi być 3.5 żeby wydali wynik, a w Sanco ponoc wystarczy 1. Ponoć im kobieta grubsza tym ciężej o uzyskanie tego DNA. Mimo mojej słabej frakcji wynik miałam w milionach/miliardach a jak czytałam to to jak jest określane prawdopodobieństwo zależy m.in. od tej frakcji, więc nie rozumiem. Na forum tym czy innych jest dużo przypadków gdzie udało się dopiero za którymś razem, zawsze możesz spróbować zmienić test gdyby za 2 razem się nie powiodło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

Nie wiem jakie masz plany i co chcesz zrobić gdyby test odpukac wyszedł źle  ale jeszcze mogę Ci poradzić żebyś sobie w oczekiwaniu na wyniki zrobiła 2 połówkowe (takie wstępne) połączone np. z echem serca i umówiła termin amnio. Najwyżej odwołasz amnio jak dostaniesz dobre wyniki testu. Musisz mieć na uwadze że amnio niektóre ośrodki robią do 20 tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 godziny temu, Gość TikiTaki napisał:

Nie wiem jakie masz plany i co chcesz zrobić gdyby test odpukac wyszedł źle  ale jeszcze mogę Ci poradzić żebyś sobie w oczekiwaniu na wyniki zrobiła 2 połówkowe (takie wstępne) połączone np. z echem serca i umówiła termin amnio. Najwyżej odwołasz amnio jak dostaniesz dobre wyniki testu. Musisz mieć na uwadze że amnio niektóre ośrodki robią do 20 tygodnia.

Umowiłam sie jutro na usg i innego rodzaju test nipt zobaczymy moze ten zadziała amnio nie umowie musiałabym prywatnie w pl załatwiac. Dosc skomplikowane logistycznie dla mnie na ten moment

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

A mogłabyś podać wyniki Pappy (już po przeliczeniu na MoM).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Dziewczyny! Chciałam wrócić do tematu kości udowej. Powiedzcie kiedy ona budzi wątpliwości? jak jest oczywiście za krótka na dany moment ciąży, ale za krótka o tydzień? dwa? trzy? 2 dni? 

Wczoraj podczas rutynowej kontroli, doktorka zrobiła mi usg. FL wyszło 18+4, a ja wczoraj miałam 19+1. Wiadomo, że sprzęt ma znaczenie, osoba ktora wynokuje badanie plus łatwość w chwytaniu dzięciątka 😉 Reszta parametrów w okolicach 19 tc ludz 20 tc.

Mam się martwić? Połówkowe z prawdziwego zdarzenia mam w czwartek u lekarza z fmf itp.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lorelei26

Przerażona Mama chyba niepokój budzi jak jest kość udowa młodszą o min dwa tgodnie od ciąży. Tak przynajmniej gdzieś się zetknęłam. Myślę że różnica 3-4 dni to może być błąd pomiaru albo drobniejsze dziecko. Czy ty i twój mąż jesteście wysocy?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lilq89

Kochane! właśnie odebrałam wyniki,  mamy zdrowego chłopca bardzo dziękuję wam za wsparcie i każdemu polecam zrobić ten test nifty, spokój matki jest bezcenny. Dla przypomnienia, nt 2,7 przy Crl 62mm. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Lilq - super inf.;-)

A mogłabyś podać wyniki Pappy (już po przeliczeniu na MoM).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość TikiTaki

Lilq - super inf.;-)

Co do kości udowej to muszą być ci najmniej 2 tygodnie różnicy. Mniejsze różnice o niczym nie świadczą. U Ciebie jest kilka dni tak więc spokojnie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość PrzerażonaMama

Lorelei26 raczej z tych wysokich bo ja mam 178 a mąż 183 cm. Jak porównuje wyniki córki w pierwszej ciąży to ona tez nie była jakims kolosem, tzn nie była długa. Urodziła się z 52 cm Wiec szału nie ma ;) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...