Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Seba_76

W jakim wieku zacząć uczyć dziecka języków obcych?

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi sie ze osłuchiwanie sie dziecka z jezykiem obcym warto zaczac w miare wczesnie, jakos w wieku 3-4 lat. My tak zrobilismy z Małgosią tylko ze nie z jezykiem obcym tylko z rytmiką w [reklama usunięta] w Szczecinie, a poźniej chcielibyśmy, żeby chodziła na jakiś instrument :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Moja najstarsza córka w grudniu skończy 5 lat. Od dawna ogląda bajki po angielsku bo te ją ciekawiły. Ale ostatnio kupiłyśmy mega fajny zestaw 4+ od Kapitan Nauka do nauki języka angielskiego i jestem zachywcona. fajne, podstawowe słówka. Super, polecam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

U nas w domu mówi się po polsku i po angielsku. Dzieci osłuchały się od początku i znają dwa języki, chociaż łatwiej jest się im porozumiewać po polsku, ponieważ ten język przeważa poza domem. Ale myślę, że jeśli ktoś nie czuje się na siłach żeby na co dzień rozmawiać w innym języku lub w dwóch jednocześnie jest obcowanie z zabawkami językowymi. I naprawdę takie zabawki mogą być już od kilku mies. i towarzyszyć dziecku kilka lat. Naszym hitem zabawkowym dwu języcznym, jest na ten moment pchacz Chicco Wesołe Zakupy. Dzieci bardzo lubią odgrywać scenki ze świata dorosłych, więc czemu nie zakupy, które można zeskanować, a następnie poznać ich nazwy i kolory w dwóch językach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Uczyć - nie wiem sama, zależy czy dziecko jest chętne i gotowe... Ale myślę, że od najmłodszych lat można pozwolić dziecku na obcowanie z językiem/językami obcymi :) Bajki i piosenki po angielsku tak samo ciekawią moją córkę, jak te po polsku. Do tego można kupować zabawki dwujęzyczne. My mamy np. Misia Podróżnika z Chicco, po którym córka powtarza całe zdania w języku angielskim. I ponieważ można przełączyć na język polski, to dokładnie wie, co one znaczą :) Miś jest fajny, można zmieniać mu karty na brzuszku, ma plecaczek i otwiera buzię ;) To się dzieciakom podoba :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mój synek jeszcze nie mówił, gdy puszczałam mu różne filmiki po angielsku, później doszły fiszki, memorki, małe dzieci uczą się takich rzeczy strasznie szybko :). Zamówiłam mu też autorskie memorki (nie mogłam takich znaleźć) [reklama usunięta].

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...