Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość olka123

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukuta

robię jadłospis na cały tydzien i tak tez robię zakupy. Dużo kupuję przez internet bo więcej się kupi a mniej zapłaci, szczególnie przy dużych rzeczach jak agd/rtv [reklama usunięta].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agatka12

Generalnie sposoby są naprawdę różne. Jak de na zakupy robię listę i nie stram sie kupować zbędnych rzeczy. Oszczędzam też przy wyborze polisy OC. Najczęściej korzytsam w tym celu z multiagencji [reklama usunięta]. Zanim zaproponują mi ubezpieczenie oc, porównują warunki rożnych ubezpieczycieli i są w stanie coś sensownego dobrać;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oszczędzam jak każdy. Na przykład kupuję rzeczy przez internet. Często wychodzi taniej nić w sklepie. Ostatnio kupiłam sobie lokówke [reklama usunięta]. Obejrzałam w sklepie ale w internecie znalazłam lepszą ofertę. A lokówka cudo. Ładnie skręca pasma, poza tym nie trzeba nwijać włosów jak na tradycyjna lokówkę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Staram się robić oszczędne zakupy czyli idę z konkretną listą i nie kupuję nic więcej. Planuję z góry obiady na tydzień i uwzględniam co najmniej dwa razy coś tańszego, np. zupy. Sprawdzam też aktualne gazetki promocyjne. Ograniczamy też wydatki na ubrania kupując na wyprzedażach. Często odwiedzam też sklepy second hand.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

no ja chce wlasnie zaoszczedzic na remoncie lazienki. Remont zrobic musze, bo i tak byl odkladany kilka lat ... moze wiecie o jakims tanim sklepie z plytkami lazienkowymi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

remont to na pewno będzie Cię trochę kosztował. A dobre płytki to na przykład masz Opoczno. Je bym kupiła bo są przynajmniej trwałe na lata

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ja wiem, ze to nie bedzie za darmo. Ale chce zaplacic jak najmniej. Tak trudno to zrozumiec? Ok, ale gdzie kupowalas? w jakim sklepie? bo przeciez pewnie te plytki sprzedaje 1000 sklepow, a nie kazdy daje dobre ceny i np: dowoz darmowy czy pomoc z rozladowaniem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O szczegóły najlepiej dopytać w sklepach w swojej okolicy. Po prostu idź do sklepu wybierz płytki, które chcesz i poproś o wycenę. Jeśli masz już wybrane płytki to obdzwon sklepy w okolicy z tym samym pytaniem

Z. 2011, J. 2014

Przepraszam za brak polskich liter - mam stara klawiature i alt mi nie zawsze działa

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja staram się robić to w najprostszy możliwy sposób - kupować tylko to, co naprawdę jest potrzebne i konieczne. Niestety bywa z tym różnie i czasem trudno coś odłożyć na koniec miesiąca, ale czasem się udaje. Trzeba być konsekwentnym, choć przy tych wszystkich wydatkach i dzieciach to trudna sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My z mężem zrezygnowaliśmy z takich rzeczy jak internet kablowy, którego ostatecznie nikt nie używał, telewizja czy telefon stacjonarny. Takie małe rzeczy a kilkaset złotych miesięcznie kosztują :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Coraz częściej zastanawiam się nad jakąś lokatą bo to inwestycja na przyszłość ale albo oprocentowanie marne albo jakieś te banki niepewne sama już nie wiem, co radziecie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

My na przykład mamy puszkę, do której wrzucamy resztę z każdych zakupów. Wbrew pozorom zbiera się całkiem niezła kwota, tyle że to głownie bilon i trzeba wymieniać w banku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ostatnio staram się też szukać różnych zamienników i rezygnować z reklamowanych i popularnych firm. I szczególnie udaje mi się oszczędzać na środkach czystości. Wystarczy zamiast Kreta do udrażniania rur kupić środek z Biedronki, Tesco czy Lidla - efekt ten sam, a połowa kasy zostaje w kieszeni. I tak staram się kupować tańsze płyny do naczyń, tańsze proszki, płyny do płukania, a nawet papier do pieczenia czy folę [reklama usunięta]. Całościowo można na tym zaoszczędzić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ja mam sposób taki, że nie wchodzę do sklepów. ALbo jak wejdę to kupię tylko to co założyłam wcześniej co było mi potrzebne. Albo szukam zamienników, czasem te tańsze nie oznacza gorsze. :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kamwill

Ostatnio znalazłam bardzo dobrą stronę a propos oszczędzania oszczędzanie. Jest tam całe mnóstwo artykułów na temat np. oszczędzania na zakupach, jak mniej płacić za czynsz I rachunki domowe. Są też bardziej profesjonalne porady typu: w co warto zainwestować, żeby osiągnąć jak najwieksze zyski.
Wiele się z tej strony nauczyłam, także z czystym sumieniem mogę ją Wam polecić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość antra

Dużo też się wydaję na środki czystości, dlatego kupuje [reklama usunięta] ceny są hurtowe, światowych producentów, wydajne o intensywnym zapachu, opłaca się w szczególności zę to wygodne zamiast chodzić po markecie z ciężkimi proszkami i płynami

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ailana

Jakiś czas temu postanowiliśmy z mężem zacząć oszczędzać na przyszłość. Boimy się co się dzieje z naszymi emeryturami. Prognozy jeśli chodzi o nasze pokolenie nie są zbyt dobre. Może się okazać,że będziemy mieli emerytury bardzo niskie i nie bedziemy mogli z nich wyżyć.
Zdecydowaliśmy sie na polisę dlugotrwałego oszczędzania z pzu: [reklama usunięta]
Jest to oszczędzanie na przyszłość plus ubezpieczenie ( daje nam to pewność,ze jeśli nie daj boże coś się stanie to druga osoba dostanie sporą wypłate odszkodowania).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość moniai

Jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy na przyszłość to z mężem zainwestowaliśmy nasze oszczędności w Fundusze Kapitałowe [reklama usunięta].
Na początku wpłaciliśmy środki na fundusz o niewielkim stopniu ryzyka ale teraz kolejne środki już inwestujemy w takie o średnim i wysokim ryzyku. Generalnie wyróżniamy trzy rodzaje funduszy kapitałowych
- agresywne, które inwestują środki w akcje, mogę przynieść duże zyski ale także można stracić wszystko jeśli w odpowiednim momencie się nie wycofamy.
-fundusze stabilnego wzrostu i zrównoważone. W swoim portfelu mają obligację skarbu państwa i akcję mniej więcej w równych częściach. Z związku z tym wiążą się z mniejszym ryzykiem ale mogą też przynieść mniejszy zysk
Trzecie najbezpieczniejsze to fundusze inwestujące tylko w obligacje Skarbu Państwa, jest to pewna inwestycja o z góry ustalonym zysku.
Generalnie są to instrumenty finansowe gdzie nasze środki musimy zamrozić na kilkanaście lat, żeby mówić o jakimkolwiek zysku.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wg mnie najlepiej oszczędzać na jedzeniu. Co oczywiście nie oznacza, że trzeba się głodzić czy jeść produkty gorszej jakości. Warto kupować marki własne sieci [reklama usunięta], które zwykle są tańsze, a też dobre. Dobrym sposobem na oszczędzanie jest też śledzenie na bieżąco promocji i planowanie obiadów pod ich kątem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

"Dzięki @kamwill na pewno tam zajrze w najbliższym czasie. Ja staram się oszczedzac kazdego dnia. Nie kupuje słodyczy - pieke w domu. Zrezygnowałam też z jedzenia na miescie. Oszczędzam prad (nigdy nie zostawiam telewizora, kompa - nawet w trybie czuwania). Ostatnio postawnowiłam też wymienić sprzęty na bardziej emergooszczędne i kupiłam zmywarkę. Sprawdzilam przed zakupem ranking zmywarek
( http://www.ceneo.pl/rankingi/ranking_zmywarek_do_zabudowy ) i wybrałam tą najbardziej oszczędna. Ciekawi mnie czy też sparwdzacie rankingi przed zakupem?"

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...