Skocz do zawartości
Forum

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?


Gość olka123

Rekomendowane odpowiedzi

oszczędzać w dzisiejszych czasach musimy koniecznie, na zakupach spożywczych, czy zabiegach kosmetycznych.  Fajnym patentem na oszczędzanie na remoncie kuchni w moim przypadku była wymiana frontów (a nie całej kuchni) na drzwiczki ażurowe h [reklama usunięta].

Mega fajnie zmieniło to kuchnię i oszczędziło full kasy i czasu! Teraz jest nowoczesna i prestiżowa!

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza

Po wypłacie i opłaceniu rachunków dzielę pieniądze na tyle tygodni ile jest do następnej wypłaty +1. I co tydzień wyciągam 1 cześć i z tego żyję. Co mi zostaje to wrzucam na konto oszczędnościowe, z którego bezpłatnie mogę wypłacić tylko raz w miesiącu. Ta jedna dodatkowa cześć to taka awaria - jak mam buty dziecku kupić albo coś takiego niespodziewanego. Przy kolejnej wypłacie wrzucam na oszczędnościowe wszystko to co zostało z poprzedniej wypłaty. Raz na kilka miesięcy inwestuję pieniądze uzbierane na oszczędnościowym (kupuję monety bulionowe lub waluty). Tym sposobem jak nie mam nadmiaru gotówki to raczej nic zbędnego nie kupię. A oszczędzone pieniążki się mnożą 😉 Od razu jednak zaznaczam, że jeśli chcecie wpłacić kaskę na lokatę to warto jest zerknąć sobie na oprocentowanie lokat w bankach: https://www.tanie-konto.pl/ranking-lokat/ Bo obecnie niektóre lokaty są bardzo nisko oprocentowane. 

Odnośnik do komentarza

1. Nie farbuję włosów. Jak mnie natchnie na farbę to tak położoną, bym nie musiała biegać co chwilę po poprawki bo odrosty.

2. Sama sobie maluję paznokcie, robię hybrydy  [reklama usunięta].

3. Nie maluję się - ile więcej czasu i $.

4. Nie przejmuję się modą odzieżową - większość czasu chodzę w neutralnej wełnie.

5. Nie przejmuję się dekoracją mieszkań - raz zrobię 'dobrze' i sobie będzie, bez zabawy w 'stylowe'.

Po prostu - nie potrzebuję tego.

Aha, najważniejsze - nie oszczędzam na siłę. Jak nie znam się na farbowaniu to idę z tym do kogoś a nie ryzykuję gumę - włosy. To samo z paznokciami, kosmetykami, budowlanką i tak dalej. Często lepiej jest po prostu zapłacić niż zrobić samemu i później płacić za naprawę.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
W dniu 15/5/2021 o 7:30 PM, Gość instalka napisał:

Dla mnie też podstawą są zakupy z listą i nie na głodnego, a w Carrefourze faktycznie można dorwać fajne promocje, szczególnie produkty ich marki własnej. 

Ja wg ichgazetki przygotowuję sobie tygodniowe menu obiadowe - zawsze jest coś w super cenie. Dodatkowo mam ich aplikację i często można zaoszczędzić jeszcze więcej 

Odnośnik do komentarza

1. Robie liste zakupow i do sklepu staram sie chodzic najedzona. Nie kupuje zbednych rzeczy z promocji.

2. Jak cos mi zalega w szafie staram sie sorzedac na olx

3. Sama tez czesto kupuje na olx.

4. Czesto robie zakupy w piatki w Cerfie, bo wtedy maja 10 procent znizki weekendowej z aplikacja 

 

Edytowane przez karolinafipis

Buduj życie odpowiedzialnie i zuchwale Ebook  

Książka, która zmienia spojrzenie na świat--->  https://webep1.com/go/461e31a317 

Odnośnik do komentarza
W dniu 18/5/2021 o 2:23 PM, Immka napisał:

Kupuję tylko rzeczy niezbędne, korzystam z promocji, np. kosmetyki kupuję wyłącznie na promocji i to wtedy, kiedy mi się kończą. 😉

Również często korzystam z promocji, przeglądam gazetki, planuje zakupy z wyprzedzeniem. Mam też zniżki dzięki aplikacji moj carrefour.

Odnośnik do komentarza
Gość Neapolitanka
W dniu 28/5/2021 o 12:34 AM, Gość vizka napisał:

Również często korzystam z promocji, przeglądam gazetki, planuje zakupy z wyprzedzeniem. Mam też zniżki dzięki aplikacji moj carrefour.

Carrefour ma mega fajne promocje w tych swoich gazetkach Ceny Niskie Jak Dawniej. Zawsze sobie coś upatrzę 🙂 Jutro planuje jechać właśnie na większe zakupy, na pewno też coś znajdę fajnego dla siebie 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość Beatka D

Dla mnie największa oszczędność to taka, że kupuję rzeczy dla jednego dziecka z myślą o drugim. Kolorystyka, jakość np wózków czy fotelików, a nawet krzesełka ze sklepu [reklama usunięta] pozwoliła mi używać ich intensywnie, a teraz druga dzidzia ma i są w naprawdę dobrym stanie. Ciuszki jak kurtki czy buty także. Niestety śpiochy i koszulki nie wytrzymywały, na to nie warto wydawać.

Edytowane przez Dziubala
Usunięcie reklamy
Odnośnik do komentarza
W dniu 30/5/2021 o 10:12 AM, Gość Neapolitanka napisał:

Carrefour ma mega fajne promocje w tych swoich gazetkach Ceny Niskie Jak Dawniej. Zawsze sobie coś upatrzę 🙂 Jutro planuje jechać właśnie na większe zakupy, na pewno też coś znajdę fajnego dla siebie 🙂

Nie każdy to wie, ale można tam sobie nawet pobrać apkę i rabat 10% na zakupy mieć. Ja robię w Carrefour zakupy regularnie, ale o aplikacji dowiedziałam się przypadkowo ;) Teraz korzystam z niej cały czas.

Odnośnik do komentarza
W dniu 25/6/2021 o 8:37 AM, Gość Mośka napisał:

Nie każdy to wie, ale można tam sobie nawet pobrać apkę i rabat 10% na zakupy mieć. Ja robię w Carrefour zakupy regularnie, ale o aplikacji dowiedziałam się przypadkowo 😉 Teraz korzystam z niej cały czas.

W jaki sposób skorzystać z tego rabatu? Chodzi o tą akcje "Ceny niskie jak dawniej"? Czy to jeszcze coś dodatkowego?

Odnośnik do komentarza
W dniu 28/6/2021 o 8:51 AM, Gość tamtam napisał:

W jaki sposób skorzystać z tego rabatu? Chodzi o tą akcje "Ceny niskie jak dawniej"? Czy to jeszcze coś dodatkowego?

Ceny niskie jak dawniej to po prostu oferty w gazetce Carrefour, nie musisz mieć żadnych dodatkowych opcji. Jak masz pobraną aplikację to wtedy mam dodatkowe rabaty. Np rabat w weekendy 10% 🙂 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Gość Babitka napisał:

Ceny niskie jak dawniej to po prostu oferty w gazetce Carrefour, nie musisz mieć żadnych dodatkowych opcji. Jak masz pobraną aplikację to wtedy mam dodatkowe rabaty. Np rabat w weekendy 10% 🙂 

A czy ta aplikacja Carrefour jest darmowa?

Odnośnik do komentarza

ogolnie to bardzo dobre pytanie. Duze oszczednosci mozna zapewnic sobie na pewno dzieki oszczedzaniu na swietle. Jak np przechodzimy z jednego pomieszczenia do drugiego to nie zapominajmy gasic swiatla. Niby wydaje sie, ze to niewiele, ale w skali roku to zaoszczedzona kwota robi sie spora. Szczegolnie teraz. Jak ceny za prad sa takie wysokie. Staram sie tez oszczedzac na jedzeniu, ale madrze. Kupuję dobre prpodukty, ale ich potem nie marnuję 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...