Skocz do zawartości
Forum

Jakie macie sposoby na oszczędzanie?


Gość olka123

Rekomendowane odpowiedzi

My też staramy się oszczędzać. Mamy starodawny sposób bo zbieramy w kopertę,musze w komcu pomyśleć o koncie oszczędnościowym. Nie jest tego dużo ale jak wyjdzie problem typu naprawa auta to nie musimy się martwić skąd wziąść.
Nasze sposoby to:
-Dużo robimy sami w domu,nie zamawiamy jedzenia. Raz na jakiś czas tylko gdzieś idziemy aby córka trochę kultury lizneła :) a pizze czy hamburgery bardziej nam smakują domowe,i na pewno zdrowsze :)
-Chemię domowa tesciu kupuje nam w Niemczech-tańsza i wydajniejsza.Chusteczki nawilzane nawet kupuje nam bo kosztują połowę taniej niż u nas, firmy hipp używamy
-Oglądamy gazetki wypatrując promocji,teraz będzie drugie dziecko i juz mam kupione pampersy w bardzo dobrej cenie. Produkty typu masło, olej też staramy się kupować w promocji
-Kupuje ubrania w lumpach albo na wyprzedażach dla siebie i córki,często dla córki kupuje mi Męża kuzynka w Anglii a ja oddaje kasę bo też jest taniej,rzeczy typu koszulki,leginsy.Dla męża ciężko mi coś znaleźć w lumpie.
-nie oszczędzam na butach aż tak.Szukam dobrych firm na wyprzedażach albo klubach zakupowych i staram się kupić w rozsądnej cenie(która zazwyczaj tez nie jest niska) porządne a nie kupować 5par na sezon. Czasami kupuje córce w biedrze na wyprzedaży za grosze aby miała tylko na podwórko,do dowalenia
-Każdy zakup przemyslony jest 5razy i obgadany z mężem.
-Córka jest nauczona że nie ma wyciągania w sklepie. Czasami jej coś kupie,jakiś drobiazg typu batonik czy lód ale wie że większe prezenty są na okazję i nie dostanie zabawki bo jej się podoba. Nie mamy z tym problemu bo jest nauczona od małego.
Jedyne na czym trudno oszczędzić to jedzenie zdrowe-warzywa i owoce są drogie i niestety ma być jeszcze gorzej. A staramy się jeść zdrowo

Odnośnik do komentarza

Wypracowaliśmy sobie z czasem wiele nawyków:
pijemy wodę z kranu a nie wodę butelkową
nie kupujemy słodyczy i innych pólproduktów bo nie jest to ani tanie, ani zdrowe
wyliczamy mniej wiecej na ile rzeczy możemy sobie przeznaczyć pieniędzy
kupuję ubrania droższe, ale takie które wytarczą mi na dłużej

Polecam rownież dziewczyny założenie sobie konta oszczędnościowego i miesięcznie przelewanie na nie jakiejś sumy. Bardzo szybko mozna dzięki temu nazbierać ładną kwotę:
https://www.tanie-konto.pl/promocje/ Sprawdźcie sobie promocje w bankach.

Odnośnik do komentarza

To bardzo dobre pomysły, nie dość że pomagają w oszczędzaniu, to w dodatku sprzyjają ekologii. Warto też pomyśleć na pomnażaniu swoich pieniędzy, a pomocne będą w tym takie artykuły, jak ten https://hotmoney.pl/jak-oszczedzac-w-2019-roku-lokaty-konta-oszczednosciowe-czy-fundusze-inwestycyjne/ . Najpopularniejsze są bez wątpienia konta oszczędnościowe i lokaty, nie mnie warto zainteresować się również funduszami inwestycyjnymi.

Odnośnik do komentarza

Czasem bardzo ciężko jest w ogóle coś odłożyć. W dużej mierze wszystko zależy od budżetu jakim dysponujemy. Ja osobiście robię listę zakupów na cały tydzień i staram się tego trzymać. Wiem już mniej więcej ile kupić by nie wyrzucać i nie marnować jedzenia. To zawsze jakaś oszczędność. Nie tylko finansowa. Również czasowa :) Warto też szukać promocji w sklepach na różne produkty, ale w tym przypadku trzeba już mieć trochę wolnego czasu.
Mysle, że warto przemyśleć na co się wydaje a z czego moglibyśmy zrezygnować i tu szukać oszczędności.

Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem ZAWSZE można coś odłożyć. Wszystko tutaj będzie zależało na naszego nastawienia. Polecam po pierwsze ustalić sobie jakąś kwote stałą do przelewu na konto oszczędnościowe. Dzięki temu praktycznie tego nie odczujecie a w skali roku uzbiera się duza suma.
Po drugie polecam dokładnie spisywać wydatki bo dzięki temu będziecie wiedziały na co idzie Wam kasa oraz na czym mozna zaoszczędzić....
Zerknijcie sobie tutaj;
https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-osobistych/

Na stronie jest ranking kont osobistych. Obecnie dobre konto oszczędnosciowe oprocentowane na 2,5% ma ing bank śląski.

Odnośnik do komentarza

Muszę się tutaj z tym zgodzić. Odkładając regularnie po wypłacie niewielką sume pieniędzy, praktycznie zawsze udaje się coś odłożyć i w taki sposób nie odczujemy praktycznie ubytku pieniędzy.
Ze swojej strony polecam poczytać sobie o pracowniczych planach kapitałowych i jesli macie mozliwość w firmie zdecydowania się na ten sposób oszczędzania to warto, bo można odłożyć na emeryturę samodzielnie sporą sumę i jednoczesnie tego nie odczuwać:
[reklama usunięta]

Polecam jednocześnie nie liczyć na rząd.... Nasze emerytury będą prawdopodobnie bardzo małe .

Odnośnik do komentarza
Gość NatalkaJm

Fakt, trzeba to niejako zaakceptować, że będzie się wydawać. Nawet jak ta lista cię czasami zawodzi, to i tak z niej nie rezygnuj. Mi pomogło przeniesienie zakupów do sieci, bo jednak kupować muszę, a online jest taniej to raz, a dwa zawsze znajdę jakieś rabaty. Fajną opcja jest cashback, [reklama usunięta]. ogólnie jak robisz zakupy, to oni zwracają ci na konto procenty od zakupów, możesz to połączyć ze swoim kontem oszczędnościowym czy takim na czarna godzinę. Pieniądze zostaną, a ty i tak będziesz miała zrobione zakupy.

Odnośnik do komentarza

Przy oszczędzaniu trzeba skupić się na dobrym planie działania i realnych możliwościach. Z pewnością trzeba ograniczyć przyjemności i nałogi. Temat poruszany wielokrotnie. Wiem, że czasem jest ciężko, ponieważ zajmuje się prowadzeniem księgowości we Wrocławiu i finanse znam od podszewki a sama mam niekiedy problemy.

Odnośnik do komentarza
Gość Terenia

Ja jestem zwolennikiem metody "grosz do grosza". Kupuję produkty tańsze, a równie dobre jakościowo jak te zdecydowanie droższe, markowe. Mówię o produktach marki własnej Carrefour, bardzo je lubię. A teraz sklep ma akcję, w której zapewniają o niezmienności ceny na te produkty. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30/5/2020 o 8:39 PM, Gość Marka napisał:

Faktycznie też zauważyłam, że na spożywczych zakupach można sporo zaoszczędzić, muszę się w takim razie chyba wybrać do Carrefoura bo zapasy się skończyły, a przepłacać nie chce. 

Produkty ich marki własnej to z większości produkty od lokalnych przedsiębiorców więc jakość spoko 🙂

Odnośnik do komentarza
Gość MamaPoPrzejsciach

Hej, mi oszczędzanie nie wychodziło dopóki córką nie wyrosła z pieluch 🙂 do niedawna udawało mi się te wcześniej wydawane na pieluchy pieniądze odkładać na tzw czarną godzinę, niestety wszystkie musiałam wydać na sprawy notarialne bo próbuję odziedziczyć dom na wsi. A że w Polsce teraz ciężko o kredyt czy cokolwiek założyłam zbiórkę pieniędzy na remont kominów w domu bym mogła tam bezpiecznie zamieszkac, będę mogła oszczędzać choćby sądząc swoją jarzynę do zup 😉 dla zainteresowanych https://pomagam.pl/cwatpbfd

Odnośnik do komentarza

Ja co prawda mało nie zarabiam ale za to musiałam 2 lata temu bardzo dużo oszczędzić. Mąż wprowadził system analizy wydadków najpierw. Myślałam że go już totalnie pogło ale po 3 miesiącach skrupulatnego notowania każdego wydanego grosza (nie przesadzam) pozwoliło nam przede wszystkim określić na co wydajemy "bez sensu", z czego możemy łatwo zrezygnować, a co możemy zastąpić i jak żeby wydawać mniej. Bardzo nam to pomogło ograniczyć wydadki w sposób który nas za bardzo nie zabolał i pozwolił nawet od czasu do czasu na przyjemności i wyjścia. Dzisiaj już sobie nie wyobrażam nie prowadzić budżetu domowego chociaż jest on 7 razy mniej szczegółowy.
Przy okzaji stałam sie miszczynią Excela

coupondojo.com/pl/blog/16-jak-planowac-budzet-domowy-i-oszczedzac-pieniadze

Sporo dobrych porad jest tutaj. 

 

Odnośnik do komentarza

Ja jak bylam studentka i pracowalam to chocby 5% przelewalam. Najlepiej od razu po wyplacie, by te pieniadze nie korcily do wydatku (opcja taka, ze „przeleje na koniec miesiaca jak cos zostanie” nigdy sie nie sprawdza). Najlepiej potraktowac to jako wydatek i tyle. Kiedys przelewalam wlasnie drobne kwoty, 5% czy 10% od wyplaty, badz to co rodzice przeslali. Wazne by systematycznie to robic. Teraz przesylam blisko polowe, bo coraz mniej rzeczy potrzebuje. Udalo mi sie lokate otworzyc i zbierac na konto oszczednosciowe plus jeszcze dodatkowe pieniadze na tych Celach, o ktorych napisalam wyzej (tutaj troche zbieram na przyjemnosci - np. bardzo chcialam kupic dobrej jakosci wyciskarke wolnoobrotowa, ale to spory wydatek, jednak dzieki odkladaniu koncowek w ciagu kilku miesiecy uzbieralam potrzebna kwote prawie „bezbolesnie”).

Dobrze jest zerknać sobie na stronkę:

https://www.tanie-konto.pl/ranking-kont-oszczednosciowych/

Jest tutaj aktualny ranking kont oszczędnościowych. Masz porównanie poszczególnych ofert. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...